Як розблокувати веб-сайти в Chrome і Firefox з будь-якого місця

Як розблокувати веб-сайти на Chrome і Firefox

Коли веб-сайт заблокований, ви побачите якесь повідомлення про помилку або сторінку, яка вказує на те, що ви зіткнулися із заблокованим сайтом.

Сторінка недоступна

Веб-сайти можна заблокувати кількома різними способами:

 • Чорний список IP-адрес
 • Підробка DNS
 • Фільтрація ключових слів

Ми пояснимо їх детальніше далі, але є рішення, яке підходить для всіх, крім найжорсткішої веб-цензури: VPN.

Скорочене до віртуальної приватної мережі, VPN шифрує всі дані, що надходять до Інтернету та з них, і повторно направляє їх через сервер-посередник. VPN діє як проксі-сервер, який виконує дві речі:

 • Приховує, які веб-сайти ви відвідуєте від будь-кого, хто контролює ваше Інтернет-з’єднання, наприклад, школи, офісу чи постачальника послуг Інтернету
 • Маскує вашу справжню IP-адресу відповідно до VPN-сервера, щоб веб-сайти не могли заблокувати вас IP-адресою чи місцезнаходженням

Наша найкраща рекомендація – NordVPN, постачальник VPN, який пропонує просту програму, яка може розблокувати заблоковані веб-сайти в більш ніж 60 країнах. Він може похвалитися надійною безпекою та швидкою швидкістю, тому ви навіть можете передавати відео через нього. Розширення браузера NordVPN для Chrome і Firefox дозволяє вам використовувати VPN, не встановлюючи окремий додаток. Поставляється гарантія повернення грошей, що ви можете скористатися будь-яким часом протягом перших 30 днів, без запитань.

Як використовувати VPN для розблокування веб-сайтів у школі, на роботі чи за кордоном

nord vpn розширення браузера

VPN спрощують розблокування веб-сайтів. Просто дотримуйтесь цих інструкцій:

 1. Підпишіться на VPN. Ми рекомендуємо NordVPN.
 2. Завантажте та встановіть додаток VPN або розширення веб-браузера.
 3. Виберіть сервер VPN у тому місці, з якого ви хочете переглядати, та натисніть Підключення.
 4. Дочекайтеся встановлення з’єднання та відкрийте заблокований веб-сайт. Тепер вона повинна бути доступною.

Багато VPN, включаючи NordVPN, пропонують як рідні програми, які встановлюються у вашій операційній системі, так і розширення браузера що підключається до Chrome та Firefox. Якщо вам просто потрібно розблокувати веб-сайти, розширення для браузера має бути достатнім, і вам не доведеться турбуватися про відсутність адміністративних привілеїв для встановлення програмного забезпечення.

Але зауважте, що за допомогою розширення веб-переглядача трафік додатків та служб поза веб-браузером не проходитиме через VPN. Якщо вам потрібно розблокувати якусь іншу програму, або розширення веб-переглядача не виконує завдання, спробуйте встановити натомість додаток для Windows або Mac.

Якщо ви намагаєтесь розблокувати веб-сайти з-за кордону, обов’язково підключіть свою VPN до країни, де відповідний сайт не піддається цензурі. Наприклад, BBC iPlayer доступний лише для людей у ​​Великобританії, тому ви можете підключити його до VPN-сервера в Лондоні (або в іншому місці Великобританії), щоб розблокувати його.

Як заблокувати веб-сайти

Щоб зрозуміти, як веб-сайти заблоковані, спочатку потрібно мати базове розуміння IP-адрес та DNS.

Блокування IP-адреси

Кожен пристрій, підключений до Інтернету, має унікальну публіку IP-адреса, включаючи сервери, на яких розміщуються веб-сайти, та пристрої кінцевих користувачів, як той, який ви використовуєте зараз.

Одна IP-адреса цього веб-сайту – 199.115.114.66, унікальна адреса веб-сервера, на якому розміщується цей сайт.

Якщо адміністратор мережі в школі, офісі чи постачальнику послуг Інтернету захотів заблокувати цей веб-сайт, вони могли б встановити правило брандмауера для блокування будь-якого трафіку до або з IP-адреси 199.115.114.66.

Під час використання VPN інтернет-трафік спочатку спрямовується на VPN, а потім на веб-сайт. Школа або офіс бачить лише IP-адресу сервера VPN, а не IP-адресу веб-сайту. Оскільки IP-адреса сервера VPN не була заблокована, користувач може отримати доступ до заблокованого веб-сайту через нього.

Чорний список IP-адрес обмежений тим, що на багатьох веб-сайтах є кілька IP-адрес, оскільки вони такі великі. Наприклад, YouTube використовує кілька IP-адрес. IP-адреси не завжди є постійними, тому блокування сайту за його IP-адресою може не працювати або може працювати лише тимчасово.

Введіть підробку DNS.

Підробка DNS

Також відомий як викрадення DNS, отруєння DNS або підробка DNS, Підробка DNS часто використовується як засіб блокування веб-сайтів.

Скажімо, ви в школі, де цей веб-сайт заблокований. The домен цього веб-сайту є “comparitech.com”. Коли ви натискаєте посилання на цю сторінку або вводите URL-адресу сторінки в адресному рядку веб-браузера, запит, що містить домен, надсилається на сервер DNS.

DNS, або Система доменних імен, працює як телефонна книга для Інтернету. Замість імен та номерів телефонів він пов’язує доменні імена з IP-адресами. DNS-сервер шукає IP-адресу, пов’язану з доменним іменем comparitech.com. За звичайних обставин, у відповідь на запит, сервер DNS повертає назад IP-адресу сервера, на якому розміщений Comparitech. Це дозволяє вашому пристрою підключатися до веб-сайту та завантажувати сторінку в Chrome або Firefox.

Підробка DNS передбачає зміну телефонної книги. Хто б не працював, DNS-сервер може видалити або змінити IP-адресу, пов’язану з “comparitech.com”. Не знаючи правильної IP-адреси, користувач побачить сторінку помилок або буде перенаправлений на інший сайт, наприклад, на сторінку, яка вказує, що ви намагаєтесь отримати доступ до заблокованого вмісту. Це поширена тактика, яку застосовує Великий Брандмауер Китаю для блокування Facebook, YouTube та сотень інших сайтів. Оскільки доменні імена рідко змінюються, підробка DNS набагато надійніше, ніж просто блокування IP-адрес.

Підробка DNS є складнішим для подолання, але більшість хороших VPN сьогодні можуть обійти їх. VPN використовуватиме власні DNS-сервери замість тих, які надає ваша школа, офіс чи Інтернет-провайдер. Це гарантує, що ваш DNS не отруївся, а сторінки будуть розблоковані.

Зауважте, що не всі VPN можуть вирішити цю проблему, і це вдвічі справедливо для розширень браузера VPN. DNS-трафік часто надсилається за межі веб-браузера, і VPN можуть витікати з DNS-трафіку. Знайдіть VPN, який пропонує “запобігання витоку DNS”, щоб переконатися, що ви зможете розблокувати веб-сайти. Розширення веб-браузера NordVPN для Chrome і Firefox містять захист від витоку DNS, що рідко для плагінів VPN.

Фільтрація ключових слів

Фільтрація ключових слів зустрічається рідше, ніж інші методи блокування веб-сайтів, але все ще може бути перешкодою в школах та офісах. VPN може чи не допоможе залежно від місця фільтрації.

Концепція проста: якщо веб-сайт містить певні слова, то блокуйте його. На відміну від підробок DNS та чорного списку IP, ця форма цензури не вимагає від адміністратора мережі знати, які сайти потрібно заблокувати достроково. Натомість веб-сторінку сканується напевно ключові слова перед тим, як його можна переглянути. Школи можуть використовувати цей метод, наприклад, для блокування сайтів, що містять ненормативні лексики.

Фільтрація ключових слів може відбуватися в мережі або на пристрої кінцевого користувача.

Якщо це відбувається в мережі, то сторінка сканується до того, як вона надійде на ваш пристрій. Простіше кажучи, школа, Інтернет-провайдер чи офіс перехоплює сторінку, сканує її вміст, а потім вирішує, чи заблокувати її чи дозволити перейти до пристрою кінцевого користувача. VPN шифрує весь інтернет-трафік вашого пристрою, тому мережевий адміністратор не зможе переглядати сторінку, а тому не може заблокувати її, якщо ви підключені до VPN.

Якщо фільтрація ключових слів відбувається на пристрої кінцевого користувача, VPN не допоможе. Це може бути, коли на шкільному або офісному комп’ютері встановлено програмне забезпечення для батьківського моніторингу або аналогічна програма. Сторінка блокується після надходження на ваш пристрій на основі будь-яких чутливих ключових слів. Оскільки VPN захищає дані лише під час транзиту через мережу, він не може робити нічого щодо програми, яка сканує сторінки після того, як вони дійшли до вашого веб-браузера. Щоб розблокувати сайт, який за ключовими словами відфільтровано локально, вам доведеться вимкнути програмне забезпечення для моніторингу. Можливо, спробуйте скористатися іншим веб-браузером.

Геоблокування та заборона IP

Геоблокування та заборона IP-адреси відбувається навпаки від усіх інших методів блокування в цій статті. Це відбувається, коли сам веб-сайт блокує вас замість школи, офісу чи Інтернет-провайдера. Веб-сайти, як правило, блокують користувачів на основі їх IP-адреси або там, де розміщені їх DNS-сервери.

Веб-сайти, які блокують людей на основі їх місцезнаходження – геоблокування – зазвичай роблять це за допомогою IP-адрес. IP-адреса не тільки ідентифікує ваш пристрій, він також вказує на ваше приблизне місцезнаходження. Наприклад, веб-сайт, обмежений для користувачів у Великобританії, заблокує будь-кого із американською IP-адресою. Це відомо як “геоблокування”.

DNS-сервери зазвичай експлуатуються локально, тому вони також є хорошим показником вашого місцезнаходження.

Ще раз хороший сервіс VPN Захист від витоку DNS є рішенням. Переконайтеся, що вибране VPN має сервери в країні чи місті, з яких вам потрібно отримати доступ до заблокованих веб-сайтів. У NordVPN є понад 4000 серверів у більш ніж 60 країнах, тож вас слід охопити.

Зауважте, що багато веб-сайтів застосували цю тактику і почали блокувати IP-адреси відомих серверів VPN. Це стосується кількох веб-сайтів для потокового відео, таких як Netflix, Hulu, HBO, BBC iPlayer та Amazon Prime Video. Якщо ви хочете розблокувати один із цих сайтів, у Comparitech є багато ресурсів для пошуку найкращої VPN. При цьому, NordVPN може розблокувати більшість геоблокованих сайтів, які ми перевірили.

Інші способи розблокування веб-сайтів

Google Translate

розблокувати веб-сайти за допомогою google translate

Google Translate включає в себе функцію, яка дозволяє перекладати цілі веб-сайти у вашому браузері. Ви все ще знаходитесь на веб-сайті Google Translate, але сайт, який ви хочете розблокувати, з’являється у вікні веб-переглядача. Ось як розблокувати веб-сайти за допомогою Google Translate:

 1. Скопіюйте та вставте URL-адресу веб-сайту, який ви хочете розблокувати, у Google Translate.
 2. Клацніть гіперпосилання, яке з’явиться у перекладеному полі.
 3. Ви побачите сторінку помилки, яка говорить про те, що сторінка вже є англійською мовою. Натисніть спадне меню поруч із верхом До: і виберіть будь-яку мову, крім англійської.
 4. Тепер ви побачите сторінку іншою мовою. У верхньому правому куті клацніть Оригінал для перегляду сторінки.

Це може працювати або не працювати залежно від використовуваної техніки блокування, і не очікуйте нормальної роботи всіх функцій веб-сайту. При цьому, це швидкий і безкоштовний спосіб отримати доступ до заблокованих сайтів.

Проксі-сайти

Швидкий пошук Google не спричинить нестачу безкоштовних проксі-сайтів, які можна використовувати для розблокування веб-сайтів зі школи чи офісу. Однак будьте обережні, оскільки багато з цих сайтів не є ні безпечними, ні приватними. Можливо, проксі-сервер не зашифрований як VPN, тому він може контролювати всю вашу інтернет-активність, включаючи будь-яку інформацію, яку ви вводите на сторінку.

Ці веб-сайти працюють аналогічно описаному вище способу Google Translate, відображаючи сторінку в межах сторінки. Знову ж таки, не сподівайтеся, що все на сайті нормально функціонує.

Розширення проксі

Розширення проксі для Chrome і Firefox бувають різних форм і розмірів. SOCKS та HTTP-проксі є найпоширенішими. Деякі розширення проксі, такі як Proxy SwitchySharp для Chrome і FoxyProxy для Firefox, дозволяють налаштувати власне розширення проксі, але вам знадобиться проксі-сервер під рукою. Остерігайтеся безкоштовних плагінів браузера, які постачаються із вбудованими проксі-серверами. Як і проксі-сайти, вони, мабуть, не дуже приватні чи безпечні. Плюс до того, будь-яке розширення проксі, яке не підтверджує автентифікацію користувачів – не потрібен пароль – за своєю суттю менш безпечне, ніж ті, що роблять, і є вразливими для атак людини середнього.

Розширення браузера NordVPN шифрує трафік, запобігає витоку DNS і вимагає аутентифікації у використанні, що робить його значно безпечнішим, ніж переважна більшість розширень проксі.

Тор

хвости запущені перевірки браузера

Tor – це мережа анонімності, яка потенційно може допомогти розблокувати веб-сайти. Тор використовує проксі, щоб зробити користувача не відстежуваним, надсилаючи інтернет-трафік через ряд випадкових вузлів по всьому світу. Це дасть вам іншу IP-адресу та приховає веб-сайти, які ви відвідуєте, від своєї школи, офісу чи уряду.

Найпростіший спосіб розпочати роботу з Tor – це завантажити браузер Tor, альтернативний веб-переглядач Firefox та Chrome, який передає весь інтернет-трафік через мережу Tor.

Однак Tor має кілька застережень. Це повільно, для одного. По-друге, хоча Тор є законним, його часто асоціюють із злочинцями та хакерами. Ваша школа, офіс, уряд чи Інтернет-постачальник послуг можуть нахмуритися від використання Tor у будь-якій формі. Крім того, деякі веб-сайти взагалі блокують користувачів Tor.

Дивіться також: Найкращі VPN для Tor

Змініть ваші DNS-сервери

Якщо фальсифікація DNS (див. Вище) є методом, що використовується для блокування веб-сайтів, можливо, ви зможете подолати це, змінивши ваші DNS-сервери за замовчуванням. DNS-сервери зазвичай експлуатуються постачальниками послуг Інтернету, хоча ваша школа чи офіс можуть використовувати власні. Ви можете змінити DNS-сервери у своїх настройках Інтернету.

Хороший безкоштовний варіант – Cloudflare, який працює з захищеними приватними серверами DNS. Ви можете дізнатися, як налаштувати Cloudflare DNS тут. Якщо вам потрібні сервери DNS для певного регіону чи країни, спробуйте OpenNIC.

Хороші VPN, такі як Nord, працюють із власними приватними серверами DNS. Кілька провайдерів пропонують розумні DNS-проксі-сервіси, які вміють розблокувати геоблокований вміст, хоча для них через VPN не дуже багато користі.

Зауважте, що якщо підробка DNS не є методом блокування, який використовується, зміна ваших DNS-серверів не вплине на зміну.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me