DuckDuckGo pulksten 10: Skatoties uz priekšu ar izpilddirektoru Gabrielu Veinbergu

DuckDuckGo logotips

DuckDuckGo – uz privātumu orientēta meklētājprogramma, kas jau desmit gadus apmierina pieaugošo pieprasījumu pēc privātuma apzinātas sabiedrības, ir DuckDuckGo – meklētājprogramma, kas neapkopo un neizdala informāciju par jūsu meklētajiem periodiem..

Protams, mēs ExpressVPN esam masveida DuckDuckGo fani, tāpēc mēs bijām absolūti saviļņoti par iespēju izvēlēties tā dibinātāja Gabriela Veinberga smadzenes par saviem pagrieziena punktiem, izaicinājumiem, ar kuriem saskaras tiešsaistes privātums, un iespēju paplašināties ārpus tā meklētājprogrammas.

Paldies, ka runājāt ar mums Veinberga kungs! Šā gada sākumā pēc straujākas lietošanas līknes pēdējos gados DuckDuckGo sasniedza pavērsiena punktu 10 miljardu privātu meklēšanu. Ar ko jūs attiecinātu šo pieaugumu??

2023. gads mums faktiski ir bijis pagrieziena gads: mēs esam sasnieguši 15 miljardus privātu meklēšanu, un 27. novembrī vienā dienā tika veikts rekordliels 21 miljons meklējumu.!

Mūsu veiktie privātuma pētījumi rāda, ka privātums tagad ir vispārpieņemts – 24% iedzīvotāju tagad pietiekami nopietni rūpējas par savu tiešsaistes privātumu, lai veiktu nozīmīgas darbības, lai mēģinātu to aizsargāt. Arvien invazīvāku reklāmu, postošu datu pārkāpumu un regulējuma uzmanības palielināšanās dēļ mēs sagaidām, ka šī grupa turpinās augt.

Gandrīz viena ceturtdaļa cilvēku nekādā ziņā nav mazs skaits, un šī grupa noteikti nav “niša”. Viņi arī skar visu demogrāfiju – interese par privātuma aizsardzību tiešsaistē ir vispārēja interese visā vecumā un politiskajā spektrā..

Ir lieliski, ka tik daudziem cilvēkiem rūp. Financial Times nesen DuckDuckGo sauca par “ētisku meklētājprogrammu”. Vai redzat, ka līdzīgi ētiski / tīri produkti un pakalpojumi tiešsaistē tuvākajā nākotnē kļūst arvien populārākas alternatīvas?

Jā, tā kā noteiktas tehnoloģijas kļūst standartizētas un izplatītas, piemēram, meklēšana, e-pasts vai ziņojumapmaiņa, tad tādi uzņēmumi kā mūsu, var piedāvāt cilvēkiem alternatīvas iespējas, kuru pamatā ir kopīgas ētiskās vērtības – mūsu gadījumā – privātums. Mēs redzam arvien vairāk līdzīgu alternatīvu. Tā kā tiešsaistes privātumam ir arvien vairāk uzbrukušas, šīs alternatīvas kļūst arvien pievilcīgākas.

DuckDuckGo darbojas jau desmit gadus. Ko jūs redzat kā nākamos uzņēmuma soļus nākamo piecu gadu laikā? Vai ir plānots pievienot citas funkcijas DuckDuckGo? Vai pat paplašinot DuckDuckGo uz citiem tiešsaistes pakalpojumiem?

Neskatoties uz to, cik vienkāršs izskatās DuckDuckGo, meklētājprogrammas izveidošana un vadīšana ir sarežģīta un pastāvīgi mainīga. Mums ir jāturpina smagi strādāt, lai nodrošinātu lieliskus meklēšanas rezultātus, lai pierādītu, ka jums miera labad nav jāatsakās no ērtībām.

Raugoties nākotnē, mēs tomēr vēlamies darīt vairāk, lai aizsargātu cilvēkus, kad viņi noklikšķina prom no mūsu meklēšanas rezultātiem. Mēs šogad strādājam pie šīs nākotnes, un drīz mums būs ko paziņot. Noskatieties mūsu emuāru, lai iegūtu sīkāku informāciju.

Kāds ir lielākais izaicinājums, ar kuru jūs saskaraties vienkāršiem lietotājiem, un viņu tiešsaistes privātums ASV.?

Bez šaubām, tas ir plašais korporatīvās izsekošanas aparāts, kas izveidots, lai izsekotu jūs visā tīmeklī, lai kur jūs dotos. Google izsekotāji tagad ir iegulti apmēram 75% no miljoniem populārāko vietņu, bet Facebook izsekotāji – apmēram 25%.

Apmeklējot izlases ziņu vai informācijas vietni, burtiski desmitiem trešo personu izsekotāju var paslēpties aizkulisēs, meklējot katru jūsu kustību. Google un Facebook izmanto šos datus, lai labāk mērķētu reklāmas uz jums, bieži vien tās, kas seko jums visur, kurp dodaties, vai arī ir pārāk rāpojoši mērķētas – dažreiz tiek sasniegtas, pat apvienojot bezsaistes datus, piemēram, kredītkaršu pirkumus. Sekojot ES, ASV sāk vairāk uzmanības pievērst šiem jautājumiem, un tas ir apsveicami.

Visbeidzot, kāda ir laba tiešsaistes privātuma paraugprakse, kuru mēs visi varam sākt uzreiz?

Esam apkopojuši galvenos galveno personu konfidencialitātes padomus vietnē https://spreadprivacy.com/tag/device-privacy-tips/. Lūdzu, sāciet tur!

Liels paldies par runu ar mums!