Si të shikoni TF1 jashtë Francës në vitin 2020 – Kjo me të vërtetë funksionon!


Pavarësisht nëse jeni një person i aftë dhe i munguar Françofoni TV ose jeni thjesht të interesuar për kulturën dhe argëtimin francez, TF1 është i pakrahasueshëm si një burim i duhur për perspektivën franceze.

TF1 ofron transmetim të drejtpërdrejtë në internet, por përmbajtja është e bllokuar, që do të thotë që ju duhet ta përdorni atë nga një adresë IP franceze nëse doni të shihni në internet. Zgjidhja për këtë problem është një VPN e shpejtë, e besueshme që e bën të duket sikur po lidhesh nga brenda Francës.

Nëse nuk jeni të sigurt se si është bërë, lexoni më tej. Ne ju tregojmë pse keni nevojë për një VPN dhe ju rekomandojmë disa prej tyre VPN-të më të mira për gjetjen e geoblocks. Do të shikoni TF1 në internet në asnjë kohë – pavarësisht se ku jeni në botë.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni TF1 Jashtë Francës

 1. Regjistrohuni për një shërbim të vlerësuar mirë VPN që ofron një përzgjedhje e mirë e serverëve në Francë. (Do ta duash CyberGhost.)
 2. Pasi të instalohet dhe konfirmohet aplikacioni VPN, zgjidhni një vendndodhje në Francë dhe klikoni “lidh”.
 3. Shkoni te TF1 Direct.
 4. gëzojnë!

Filloni të shikoni Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë TF1

TF1, si shumë kanale televizive kombëtare dhe shërbime streaming, është në dispozicion vetëm për shikuesit që gjenden fizikisht në Francë. Nëse keni provuar ndonjëherë të shihni TF1 nga jashtë vendit, me siguri jeni njohur me mesazhin e gabimit të bezdisshëm që merrni kur përpiqeni të luani përmbajtje.

Kjo për shkak se përmbajtja është e bllokuar, do të thotë që ju mund të përdorni vetëm kanalin nga një adresë IP franceze.

përveç duke e mbajtur identitetin tuaj privat dhe duke koduar aktivitetin tuaj në internet, VPN rivotojnë trafikun tuaj përmes një serveri të vendosur diku tjetër. Kjo do të thotë nëse përdorni një VPN me serverë në Francë, thjesht mund të zgjidhni një vendndodhje franceze dhe do të duket sikur po hyni në TF1 nga një qytet francez.

Nëse dëshironi të shikoni TF1 jashtë Francës (ose ndonjë përmbajtje tjetër të bllokuar në internet), a VPN me cilësi të lartë që ofron një gamë të serverëve në të gjithë botën është mënyra më e mirë.

Ndërsa është e vërtetë që shqetësimet e sigurisë dhe një rritje e përmbajtjes së kufizuar gjeo-kufizuar kanë krijuar një treg shumë konkurrues VPN me mundësi të shkëlqyera, jo të gjithë klientët VPN janë krijuar të barabartë.

Lexoni më tej për të zbuluar se cilat rekomandohen VPN nëse dëshironi të anashkaloni geoblocks dhe të shikoni TF1 jashtë Francës.

VPN-të më të mira për shikimin e TF1 Jashtë Francës

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Gjëja e parë që ju ndoshta do të vini re në lidhje me CyberGhost është çmim tërheqës mujor. Jo vetëm kaq, por ai ofron më shumë se 5.700 serverë në të gjithë botën që mbështesin P2P dhe përcjelljen e portit – ideale nëse bëni shumë ngarkime.

Aplikacioni përmban një ndërprerës të vrasjeve, kriptimin AES-256 dhe një grup të gjerë protokolesh përfshirë OpenVPN, L2TP / IPsec dhe PPTP. CyberGhost gjithashtu ofron një gamë të profileve të paravefiguruara për siguri WiFi shtesë, për shkarkim ose për të zhbllokoni faqet e ndërlikuara të geobllokuara si TF1 ose Netflix.

Shërbimi merr vlerësim të lartë vazhdimisht nga përdoruesit e tyre për ndërfaqen dhe veçoritë e tyre miqësore për përdoruesit. Përfitoni nga 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe shiko vetë. Ekziston edhe një Gjykim falas 7 ditor për aplikacionet celularë dhe një provë 24-orëshe për versionin Windows.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

2. NordVPN

NordVPN është një lider në tregun VPN dhe është e lehtë të shihet pse. Merr intimitetin seriozisht me një politikë ‘pa logs’, që ofron qasje afro 5,000 servera në të gjithë botën – dhe 136 serverë për të zgjedhur vetëm në Francë. NordVPN ju lejon të lidheni deri në 6 pajisje me një pajtim, dhe ofron një Garancia e kthimit të parave 30-ditore nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin.

Ndërsa pagesa mujore është pak e kushtueshme, shërbimi ofron zbritje serioze për pajtime më të gjata. NordVPN përmbush vazhdimisht pritjet e klientit dhe ka rishikimet për ta vërtetuar atë. Rishikuesit theksojnë shërbimin me cilësi të lartë të ofruar në të gjitha fushat: sigurinë, mirëdashësinë ndaj përdoruesit dhe çmimin.

Shikoni ofertat NordVPN

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është i njohur për shpejtësi të shpejtë të lidhjes, që është një nga konsideratat më të rëndësishme nëse doni të transmetoni përmbajtje në internet. Të gjithë serverët ExpressVPN – të vendosur në 94 vende në të gjithë botën – mbështesin përhapjen e P2P dhe punën me Rrjetin Tor. Aplikacionet janë siguruar për Windows, Android, Mac OS, iOS, Linux dhe Blackberry dhe ka zgjerime ExpressVPN të disponueshme për Chrome, Firefox dhe Safari.

Kompania ExpressVPN nuk mban regjistrat e përdoruesve fare dhe shërbimi ndaj klientit është në dispozicion 24/7. Nëse nuk jeni të sigurt nëse ExpressVPN ka të drejtë për ju, mund ta bëni provoni për 30 ditë me një garanci për kthimin e parave. Drejtohuni tek faqja e tyre e shqyrtimit për të parë se çfarë thonë të tjerët.

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

PrivateVPN mbështet gjashtë lidhje të njëkohshme, që e bën atë një zgjedhje ideale nëse kaloni midis pajisjeve dhe shikoni TF1 nga telefoni ose tableti juaj në lëvizje dhe kompjuteri juaj ndërsa jeni në shtëpi. Ka shpejtësi të shpejtë, një politikë ‘pa log’ dhe kriptim të fuqishëm 2048-bit me AES-256.

Shërbimi i klientit përmes postës elektronike ishte pak i ngadaltë, sipas shqyrtuesit tonë të ekspertëve, por ato gjithashtu ofrojnë një shërbim të bisedës live. Nëse jeni i ri për VPN ose keni probleme për ta vendosur atë, PrivateVPN ofron ndihmë të largët përmes Team Viewer. Të gjitha në të gjitha, PrivateVPN është një zgjedhje solide.

Nëse ende nuk keni vendosur, shikoni përshtypjet. Ndërsa kompania ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave, gjithmonë mund ta provoni dhe të shihni atë që mendoni.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

5. HMA VPN

pajisja hidemyass

Gjëja që qëndron me të vërtetë për HMA është platforma unike e përdoruesit që ju lejon të zgjidhni midis tre mënyrave. ‘Instant Mode’ funksionon si një lidhje automatike që lidhet shpejt me serverin më të afërt fizik, ‘Mode Vendndodhja’ ju lejon të zgjidhni qytetin e saktë me të cilin dëshironi të lidheni, dhe ‘Mode Freedom’ ju çifton me serverin më të afërt në një vend me falas fjalim. Për të parë TF1, zgjidhni “Mënyrën e Vendndodhjes” dhe zgjidhni një server në Francë për të anashkaluar geoblocks.

Shtë një veçori fleksibël që sigurisht që i drejtohet një numri të përdoruesve, por nuk është arsyeja e vetme për të zgjedhur HMA. Shërbimi gjithashtu merr pikat kryesore për shpejtësinë, kodimi AES 256,
dhe shërbim të përgjegjshëm ndaj klientit. Ndoshta kjo është arsyeja pse vlerësohet aq shumë nga klientët e saj.

Me Gjykim falas 7-ditor dhe garanci për kthimin e parave 30-ditore, nuk ka pse të mos e provosh.

Shikoni marrëveshjet HMA

6. VyprVPN

Nëse jeni përdorues i Windows, VyperVPN është një zgjedhje ideale për të anashkaluar geoblocks, në mënyrë që të keni mundësi shikoni TF1 jashtë Francës. Ajo ofron konfigurim të lehtë, automatik, konfigurimi është i shpejtë dhe i thjeshtë dhe shërbimi përfshin një ndërprerës vrasjeje.

Sidoqoftë, ai mban regjistrat e pjesshëm të përdoruesve, dhe shërbimi nuk rekomandohet për përrua, por lehtë do të marrë rreth geoblocks. Nëse nuk jeni akoma të sigurt, kontrolloni vlerësimet e përdoruesve të VyprVPN dhe shfrytëzoni 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni marrëveshjet e VyprVPN

7. TorGuard

Abonimi standard i TorGuard mbështet pesë lidhje të njëkohshme, por ju mund të shtoni më shumë për një tarifë të vogël shtesë. Ajo ofron një server mbresëlënës 3,000+ në më shumë se 50 vende dhe oferta shpejtësia dhe gjerësia e pakufizuar. Kjo do të thotë nëse doni të shikoni TF1 jashtë Francës, ju mund të zgjidhni nga disa serverë francezë dhe nuk do të duhet të shqetësoheni për shpejtësinë e ngadaltë ose ndryshimin e vazhdueshëm.

TorGuard bën emrin e saj në intimitetit dhe sigurisë. Ai nuk mban regjistrat e përdoruesve dhe është konfiguruar paraprakisht me 256-bit encryption AES, bllokimin e rrjedhjeve DNS / IPV6 / WebRTC, një ndërprerës të integruar vrasës dhe më shumë.

Mbështetje falas është në dispozicion 24/7. Shtë një zgjedhje ideale për përdoruesit e Mac dhe ofron zgjerime të shfletuesit për Mozilla dhe Safari. Provojeni 7 ditë falas, ose drejtohuni mbi faqen tonë të rishikimeve për të parë se çfarë duhej të thoshin përdoruesit e TorGuard.

Shikoni marrëveshjet e TorGuard

Nëse keni provuar të shikoni TF1 nga jashtë Francës, vetëm për të dalë kundër një mesazhi të bezdisshëm që ju thotë se përmbajtja është e bllokuar nga vendndodhja juaj, atëherë një VPN është zgjidhja perfekte për ju. VPN-të që ne kemi rekomanduar më lart janë ideale për të marrë rreth përmbajtjes së bllokuar dhe do të përmirësojnë sigurinë dhe privatësinë tuaj ndërsa jeni online.

Filloni Provimin Tuaj falas për CyberGhost Tani!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map