ExpressVPN проти приватного доступу до Інтернету (PIA)

Використання віртуальної приватної мережі (VPN) – це один із найпростіших способів захистити себе в Інтернеті. Але через величезну кількість різних послуг, що вибираються, вибрати один з них особливо складно. Щоб допомогти вам вирішити, ми поставили два популярні VPN для тестування, щоб побачити, що краще. Цього разу це ExpressVPN проти приватного доступу до Інтернету (PIA).

ExpressVPN проти приватного доступу до Інтернету: порівняння

Expressvpn vs PIA

Кожен VPN дещо інший. Наприклад, деякі надають пріоритет високим швидкостям над розширеними функціями безпеки. Ми ретельно порівняли різні важливі аспекти послуг ExpressVPN та приватного доступу до Інтернету. Це дає чітке уявлення про те і інше, і дозволяє нам показати, у яких областях вони переважають, не нехтуючи зазначенням областей, які можуть потребувати невеликої роботи.

Основні моменти

ExpressVPN

  • Відмінні можливості розблокування
  • 24/7 підтримка клієнтів у прямому ефірі
  • Ідеально підходить для домашніх маршрутизаторів
  • Додатки для Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV

PIA

  • Висока продуктивність, низька вартість
  • Можлива анонімна реєстрація та перегляд
  • Програми для Windows, MacOS, Linux, Android, iOS

Ціноутворення та знижки

ExpressVPN PIA
Періоди передплати 1 місяць 1 місяць
6 місяців 1 рік
1 рік 2 роки
Особлива пропозиція Три місяці безкоштовно з щорічною підпискою 58% знижка на дворічний план
Найвища ціна на місяць 12,95 дол 6,95 дол
Найнижча ціна на місяць 6,67 дол 2,91 дол
Ціна на рік 99,95 дол 39,95 дол
Гарантія повернення грошей 30 днів 7 днів

І ExpressVPN, і PIA пропонують три різні тривалості передплати, але чітка різниця в ціні. Зауважте, що ціни вище не враховують жодних пропозицій та знижок: Наразі ExpressVPN пропонує знижку на 49%, що закриває розрив у цінах дещо, але навіть без подібної пропозиції PIA залишається менш дорогим варіантом. Однак ExpressVPN має 30-денну гарантію повернення грошей, тоді як PIA пропонує лише гарантію на семи днів.

СПРАВКА ВИПУСК: Заощадите 49% та отримайте 3 місяці безкоштовно

ПРИВАТНА ДОСТАВКА ДО доступу до Інтернету: Заощадите 58% ($ 2,91 на місяць) за 2 роки план

Ви можете платити за VPN за допомогою популярних кредитних чи дебетових карток (Mastercard, American Express тощо), біткойна, PayPal або Mint. При цьому PIA дозволяє платити за більш широкий спектр криптовалют, включаючи ефірій, litecoin та NEO.

Особливості

ExpressVPN PIA
Одночасне з’єднання
5 5
Програми операційної системи
Windows, macOS, Linux, Android, iOS, маршрутизатори томатів, Amazon Fire Windows, macOS, Linux, Android, iOS
Встановити пристрої вручну
Приставки Приставки, маршрутизатори
Спліт тунель
Так Ні
Безкоштовні додатки
Розширення для браузера для Firefox, Chrome і Safari Розширення для браузера для Firefox, Chrome і Opera

Швидкість

Перш ніж ми почнемо вимірювати швидкість цих двох VPN, спершу довелося встановити базову лінію для нашого з’єднання. Для того, щоб бути максимально емпіричним, ми тричі провели тест на швидкість і усереднили результати. Ми використовували Ookla, а не власну службу тестування швидкості Comparitech, щоб зберегти речі неупередженими.

швидкісні результати раніше

Усереднені результати тесту на швидкість (без VPN)
Пінг 19 мс
Завантажити 25,88 Мбіт / с
Завантажити 8,92 Мбіт / с

По-перше, це ExpressVPN. Ми не спостерігали помітного уповільнення під час перегляду Інтернету чи перегляду відео YouTube, навіть у 4K.

speedtest - expressvpn

ExpressVPN
Усереднені результати тесту на швидкість (ExpressVPN) Великобританія-сервер
Пінг 20 мс
Завантажити 28,58 Мбіт / с
Завантажити 7,74 Мбіт / с

Як бачите, скорочення завантаження було незначним. Однак зауважте, що швидкість завантаження нашого сайту покращилася. Це, швидше, не через VPN, а скоріше через коливальну природу бездротових мереж, яка призводить до того, що швидкості постійно змінюються. Тут випливає, що при використанні ExpressVPN швидкість перегляду залишається більш-менш впливовою.

Коли ми провели той же тест із приватним доступом до Інтернету, ми помітили дуже схожі результати.

швидкісні результати приватного доступу до Інтернету

PIA
Усереднені результати тесту на швидкість (PIA) Великобританія-сервер
Пінг 19.6ms
Завантажити 24,27 Мбіт / с
Завантажити 8,66 Мбіт / с

Важливо зауважити, що результати тесту на швидкість – аж ніяк не єдиний спосіб визначити, який VPN – швидший. Зважаючи на це, вони дійсно дають користувачам вказівку на те, чи вплине на їх швидкість конкретна послуга чи ні.

Підтримка багатоплатформ

Обидва сервіси мають надійне багатоплатформене покриття з підтримкою всіх найпопулярніших операційних систем. Кожен постачається із спеціалізованими програмами для Windows, MacOS, Android та iOS, а також файлом інсталятора для систем на базі Linux.

Є одна невелика різниця: хоча обидва пропонують розширення для браузера для Chrome і Firefox, ExpressVPN також включає в себе одне для Safari, тоді як PIA замість нього має розширення Opera. Однак, замість того, щоб шифрувати трафік вашого браузера безпосередньо, розширення ExpressVPN дозволяють керувати клієнтом VPN, не відкриваючи програму вручну. Додатковим завданням є те, що розширення ExpressVPN налаштовують дані геолокації вашого веб-переглядача відповідно до вибраної країни.

Приватний доступ до Інтернету та ExpressVPN дозволяють мати до п’яти одночасних підключень. Зауважте, що ваш домашній маршрутизатор вважається одним пристроєм. Обидва сервіси пропонують попередньо налаштовані маршрутизатори, але ExpressVPN простіше встановити на існуючому маршрутизаторі. Цей VPN пропонує власну просту у використанні мікропрограмне забезпечення, за допомогою якого ви можете прошивати ваш маршрутизатор.

Також в пакеті ExpressVPN передбачено додаток ExpressVPN Media Streamer, яке є проксі-сервером Smart DNS. Це дозволяє розблокувати гео-обмежені платформи, але не шифрує ваш мережевий трафік, тому ідеально, якщо ви переживаєте за швидкість, ніж про конфіденційність.

Існує кілька відмінностей між настільними програмами ExpressVPN та мобільними програмами. Деякі функції, такі як тест швидкості та функції розумного розташування, відсутні в мобільному додатку, а меню налаштувань було спрощено, але це стосується цього. Програми чисті та непотрібні, що дозволяє легко знаходити все, що ви шукаєте. Не повинно бути ніякої плутанини; на головному екрані ви можете підключитися до сервера лише одним або двома клацаннями.

expressvpn-mobile-додаток

Як і ExpressVPN, PIA пропонує підключення в два кліки до обраного вами сервера. Знову ж таки, більша частина функціональних можливостей, пропонованих у версії для настільних ПК, присутня в мобільному додатку. Це означає, що меню трохи менше, ніж у ExpressVPN, але плата за більший діапазон контролю – порівняно невелика. Однак є одна незначна проблема – за замовчуванням мобільний додаток має використовувати 128-бітове шифрування AES замість 256-бітного і аутентифікацію SHA-1 замість SHA-256. Це незначна скарга, і її легко вирішити, але простіше все-таки випадково не помітити.

pia mobile app 1

Сервери та продуктивність

Наразі ExpressVPN має понад 2000 серверів, що поширюються у 94 країнах. Для порівняння, приватний доступ до Інтернету має майже 4000, але охоплює набагато менше місць (лише 33 країни). Крім того, більше половини цих серверів (2,176) знаходяться у США.

expressVPN-домашній екран та локації

На перший погляд може здатися, що PIA – кращий вибір для доступу лише до американського контенту. Однак багато популярних послуг США, в тому числі NHL.TV, NBC і CBS обмежити деякі їх охоплення окремими державами, а не лише конкретною країною. PIA не дозволяє вам обирати, до яких серверів міста ви підключаєтесь, тому цей вміст просто не може бути надійно доступним.

Вибір місця розташування PIA

Розблокування

Що стосується обходу регіональних обмежень, ExpressVPN має перевагу. Основні платформи, такі як Netflix та BBC iPlayer, з недавніх пір нарощували свої можливості геоблокування. Як результат, лише найбільші VPN, які можуть дозволити собі витратити час та ресурси на пошук обходу, надійно зможуть отримати доступ до них за межами необхідного регіону мовлення.

ExpressVPN PIA
Netflix ТАК НІ
BBC iPlayer ТАК НІ
Amazon Prime Video ТАК НІ
Хулу ТАК ТАК
PlayStation Vue ТАК НІ
Центр ITV ТАК ТАК
HBO Go ТАК ТАК
Працює в Китаї ТАК ТАК

ВАЖЛИВО: Хоча приватний доступ до Інтернету технічно здатний обійти Великий Брандмауер Китаю, компанія визнає, що дуже важко забезпечити послідовне з’єднання з країною та з нею. Як такий, він може бути заблокований часом, і на нього не слід покладатися.

Безпека

Будь-яка VPN, яка коштує її сіль, включатиме широкий спектр варіантів безпеки, і ці два не є винятком. Нижче ми створили детальну інформацію про те, що пропонують приватний доступ до Інтернету та ExpressVPN.

ExpressVPN PIA
Шифрування 256-бітний AES 128-бітний, 256-бітний AES
Аутентифікація SHA-256, сертифікат RSA (4096 біт) SHA-1, SHA-256, сертифікат RSA (4 096 біт)
Протоколи UDP, TCP, L2TP-IPsec, PPTP, SSTP UDP, TCP, L2TP-IPsec, PPTP
Захист від протікання IPv6, DNS, WebRTC IPv6, DNS
Додаткові характеристики Вимикач, розділення тунелів Перемикач на вбивство, автоматичне блокування реклами / зловмисного програмного забезпечення

Параметри робочого столу pia

Здається, приватний доступ до Інтернету пропонує дуже схожі заходи захисту з ExpressVPN, але також дозволяє користувачам робити компроміс між безпекою та швидкістю перегляду, використовуючи 128-бітове шифрування замість 256-бітного. Окрім того, функції автоматичного блокування реклами, безумовно, сподобаються користувачам із менш технічним досвідом.

Обидва сервіси включають можливість підключення через PPTP; однак це старіший, менш безпечний протокол. ExpressVPN дозволяє використовувати новіший протокол SSTP, який дозволяє використовувати VPN, навіть якщо ваш брандмауер блокує з’єднання L2TP або PPTP.

expressVPN-desktop-параметри

ExpressVPN та приватний доступ до Інтернету мають декілька загальних функцій, призначених для того, щоб завжди зберігати вашу справжню IP-адресу. Наприклад, обидва оснащені перемикачем вбивства. Це автоматично зупиняє всі передачі даних, якщо ви втратите з’єднання з VPN. Крім того, для кожної програми можна налаштувати автоматичний запуск та підключення до сервера під час завантаження, запобігаючи випадковому перегляду без захисту. ExpressVPN також може похвалитися розділеним тунелюванням, що дозволяє певним визначеним користувачем програмам обходити VPN.

Конфіденційність

Ні ExpressVPN, ні приватний доступ до Інтернету не записують особисту інформацію. Однак це не означає, що вони взагалі не збирають інформацію.

ExpressVPN не відслідковує відвідувані вами сайти, раз користуєтесь послугою чи не записуєте свою вихідну IP-адресу. Він реєструє лише місце розташування сервера користувачів, обсяг передачі даних, дату підключення та версію програми. Жодна з цієї інформації не може бути використана для прив’язки до конкретних сайтів чи заходів, факт, який був доведено під час поліцейського розслідування в Туреччині.

Приватний доступ до Інтернету йде навіть далі: єдине, що він зберігає, – це адреса електронної пошти, з якою користувач зареєструвався. Якби користувач підписався на електронну пошту, що викинувся, і заплатив криптовалютою, не було б можливості відстежити їхню діяльність. Політика PIA без реєстрації була перевірена в суді щонайменше двічі, і компанія не змогла надати відповідну інформацію в жодному випадку.

Кожна країна має різні закони щодо того, які інформаційні послуги VPN повинні зберігатися. Крім того, деякі країни (відомі як «14 очей») домовилися дозволити моніторинг власних громадян іншими урядами в їх союзі. Це означає, що якщо ваша VPN знаходиться в одному з таких регіонів, на них може бути тиском, що допоможе відстежити конкретного користувача.

PIA базується в США, одній із 14 країн, що очікують, але оскільки вона не веде журнали, вона просто не може допомогти державним розслідуванням своїх клієнтів. Однак ExpressVPN базується на Британських Віргінських островах, у яких немає законів про збереження даних, поза межами юрисдикції 14 Очей.

Конфігурація

Кожен із цих VPN пропонує брандмауер Net Address Translation (NAT). На практиці це означає, що більшість небажаних вхідних трафіків буде автоматично заблокована. Однак це не комплексне рішення і найкраще працює, коли він поєднується із вторинним брандмауером, як той, що входить до більшості популярних операційних систем.

Якщо вам подобається статична IP-адреса, ви можете отримати її за допомогою PIA. Це полегшує відстеження з одного сайту на інший, тому не рекомендується для загального веб-перегляду. Швидше ви можете отримати доступ до певних служб за допомогою свого статичного IP, щоб уникнути запуску автоматизованих систем оповіщення та блокування облікових записів. Наприклад, якщо ви завжди входите в Інтернет-банкінг із США, але випадково входите під час використання російського сервера, ви можете виявити, що доступ до вашого облікового запису тимчасово обмежений. ExpressVPN не пропонує такої функціональності, натомість надає пріоритет безпеці, регулярно обертаючи її IP адреси.

Хоча жодна VPN не пропонує конкретних серверів проти DDoS, вони забезпечують певний ступінь захисту. Зловмисник може бачити лише вашу тимчасову IP-адресу, тому вони фактично заповнюють вашу мережу VPN запитами замість ваших.

Оскільки основні VPN-сервіси, як правило, мають розповсюджені мережі, вони можуть поглинати дрібномасштабну DDoS-атаку без особливих проблем. Насправді ExpressVPN фактично рекомендує свою послугу людям, які очікують нападу таким чином. Крім того, приватний доступ до Інтернету стверджує, що є власні методи боротьби з DDoS-атаками, хоча, зрозуміло, він не міг надати конкретних деталей.

Підтримка клієнтів

ExpressVPN PIA
Чат в прямому ефірі ТАК НІ
Середній час відгуку в чаті <20 секунд Н / З
Підтримка електронної пошти ТАК ТАК
Середній час відповіді електронною поштою 1 година 20 хвилин 7 годин 30 хвилин
Підтримка телефону НІ НІ
Пошукова база знань ТАК ТАК
Відеогід ТАК НІ
Питання відповів на кількість електронних листів?
ExpressVPN Чи поновлюється щомісячна підписка автоматично? 1 Так
PIA Чи може PIA розблокувати PlayStation Vue? 2 Ні

Ми перевірили службу підтримки кожної служби, надіславши їм досить просте запитання. ExpressVPN швидко відповів стислою відповіддю та керівництвом щодо скасування підписки.

Здається, в кінці PIA була певна плутанина, оскільки вони відповіли, що ігри через VPN можуть значно збільшити вашу затримку. Коли ласкаво нагадали, що PlayStation Vue – це послуга потокової передачі, вони надали консервовану відповідь про те, скільки сервісів використовується в чорному списку VPN. Більше ніяких деталей щодо PlayStation Vue не було.

Крім того, помітним упущенням пропозицій підтримки PIA є чат 24/7 в реальному часі. Цього дня пропонують більшість провідних провайдерів, і що користувачі очікували і покладаються на них.

ExpressVPN дозволяє легко отримати підтримку, і, здається, персонал насправді знає послугу, а не просто копіює та вставляє попередньо написані відповіді.. На відміну від цього, PIA пропонує підтримку лише електронною поштою, і на отримання відповіді часто може піти кілька годин.

Обидва VPN пропонують пошукові бази знань, але лише ExpressVPN включає в себе покрокові інструкції процесу конфігурації. PIA має подібні посібники із скріншотами замість відео.

Переможець: ExpressVPN

ExpressVPN- (1)

Хоча приватний доступ до Інтернету пропонує подібну функціональність, ніж ExpressVPN, було декілька областей, в яких ми виявили, що це дещо не вистачає. До них відносяться його можливості розблокування, мережа сервера та підтримка клієнтів. Важливо пам’ятати, що це недорогий VPN, однак недорогий і безпечний VPN з перевіреною політикою без журналів – досить рідкісний.

Однак для більшості людей кращий вибір ExpressVPN, і є кілька факторів, які роблять його більш сильним VPN загального призначення. Він має сервери в набагато більших місцях і може розблокувати навіть найвпертіші потокові платформи. Але що ще важливіше, ExpressVPN дозволяє максимально просто отримати допомогу, якщо у вас виникнуть проблеми.

Нарешті, ця послуга надає вам більш тривалий пробний період. Це означає, що у вас буде більше можливостей протестувати його та перевірити, чи підходить він вашим потребам. У політиці повернення запитань без запитань немає абсолютно ніякого ризику і немає підстав її передавати.

Дивись також: Останні купони ExpressVPN