Чи використання VPN законним чи незаконним? Чи безпечний VPN для використання? Ось що потрібно знати

Є VPN законним та безпечним
Віртуальні приватні мережі або VPN, зараз дуже гарячі послуги квитків. А з огляду на зростаючу занепокоєння щодо конфіденційності користувачів в Інтернеті, особливо у Сполучених Штатах, набагато більше людей шукають ці види послуг. Що стосується VPNS, два питання, які нам часто задають у Comparitech, – це “VPN законний чи незаконний?” та “Чи безпечний VPN для використання?” На обидва ці запитання відповідь проста: «ТАК», хоча, як і у всьому, є помітні застереження.


Спочатку давайте вивчимо ваші найбільші питання щодо VPN. Тоді ми потрапимо до проблемних питань, які ви можете розглянути, перш ніж зареєструватися в будь-якій службі VPN.

Пов’язані: Дослідження: Америка ненавидить скасування конфіденційності широкосмугового зв’язку

Якщо коротко: чи є VPN незаконними чи законними? Чи безпечні вони для використання?

За винятком кількох винятків (таких як Іран), використання VPN є законним у будь-якій точці світу. Крім того, не існує жодних обмежень щодо того, як ви можете користуватися службою VPN. Більшість служб VPN надаватимуть різні методи захисту вашої особистості під час підключення, як гарантувати, що ви будете безпечні та анонімні.

Хоча використання VPN є абсолютно законним, будь-яка незаконна діяльність, що здійснюється в Інтернеті, залишатиметься незаконною незалежно від того, використовуєте ви VPN чи ні. Наприклад, хоча VPN може охоплювати ваші доріжки і зберігати вашу діяльність прихованою від вашого Інтернет-провайдера, торренг несанкціонованих захищених авторським правом матеріалів під час використання VPN не є законним.

Що таке VPN? Як це працює?

Для пересічного користувача те, що насправді відбувається під час підключення до віртуальної приватної мережі, може в кращому випадку заплутати, а в гіршому – підозріло. Можливо, ви користуєтесь службою VPN, щоб не залишати сторонніх очей від своєї веб-активності, але що відбувається під кришкою? Як ви знаєте, сама послуга заслуговує на довіру?

VPN існують десятиліттями. Довгі основи для банків та великих корпорацій, які допомагають зв’язувати співробітників, розповсюджених по всій країні, віртуальні приватні мережі, по суті, є приватними тунелями між вашим комп’ютером та сервером, розташованим деінде.

Підключення до Інтернету без VPN

Підключившись до Інтернету, ви отримуєте доступ безпосередньо через мережеву точку доступу постачальника послуг Інтернет (ISP). Це та технологія, якою володіють усі провайдери Інтернет-послуг, і надає вам доступ до всесвітньої мережі Інтернет. Після цього провайдер призначає IP-адресу будь-якому пристрою, який ви використовуєте для підключення до модему, який він надає вам. У більшості випадків IP-адреса, яку вам надає ваш провайдер, належить лише цьому модему.

Підключивши маршрутизатор до свого модему, він може призначити локальні IP-адреси, які підпадають під основний роутер. Тож навіть тоді, хоча різні пристрої можуть мати різні локальні IP-адреси, ваш Інтернет-провайдер бачить увесь цей трафік через IP-адресу, призначену вашому модему.

Як правило, ваш Інтернет-провайдер може бачити всю вашу Інтернет-діяльність, коли ви підключені до її мережі. Хоча більшість постачальників Інтернет-послуг мають певні гарантії, які гарантують, що фахівці з безпеки мережі не підслуховують вашу діяльність та не крадуть будь-яку приватну інформацію, для них це, безумовно, можливо. Заходи безпеки, такі як шифрування SSL та автентифікація, існують на більшості захищених веб-сайтів, щоб навіть ваш Інтернет-провайдер не бачив усе, що ви робите. Ці безпечні веб-сайти позначаються “https” на початку URL-адреси URL-адреси веб-браузера, часто разом із зеленою піктограмою замок.

Таким чином, вам не потрібно турбуватися про те, що, наприклад, якийсь працівник провайдера краде ваші паролі. Загалом, ваш Інтернет-провайдер легко відстежує, що ви робите та які веб-сайти ви відвідуєте. Деяка діяльність може відключити певні протоколи, які має ваш Інтернет-провайдер, і викликати сповіщення. Сюди можна віднести доступ до веб-сайтів, які є незаконними у вашій країні, або до участі у великих заходах та завантаженнях.

Підключення до Інтернету за допомогою VPN

IPVanishДжерело: IPVanish

Підключившись до віртуальної приватної мережі, ви перенаправляєте з’єднання комп’ютера через сервер, розташований десь в іншому місці спочатку. Потім ви отримуєте доступ до Інтернету з цього сервера. Після цього віддалений сервер, до якого ви підключилися, призначає вам нову IP-адресу. Протягом цих зусиль ви все ще підключені до свого домашнього провайдера, і передача даних сильно шифрується (як правило, це шифрування SSL або AES). Однак, коли ви підключені до сервера VPN, вищезгадані шари захисту означають, що ваш Інтернет-провайдер не може бачити, що ви робите, окрім визначення кількості завантажуваних та завантажених даних..

Пов’язані: Повне керівництво для початківців щодо шифрування SSL

Також важливо розуміти, що віддалений сервер, до якого ви підключені, може мати доступ до Інтернету через інший провайдер, ніж ваш власний. Наприклад, якщо ви житель штату Вашингтон, який користується Comcast, і ви підключаєтесь до VPN-сервера, розташованого в Нью-Йорку, ви можете почати помічати рекламу квитків Giants на веб-сайтах, які ви відвідуєте, замість реклами для ігор Redskins.

Це проблема? Зовсім ні! Служба VPN, яку ви використовуєте, платить провайдеру за підключення до Інтернету до цього сервера. Будь-який і весь трафік, що проходить туди, включаючи ваш власний, – лише частина угоди.

Наскільки безпечні VPN? 

Репутація віртуальних приватних мереж надзвичайно безпечна у використанні. Хороший сервіс захистить вашу анонімність і буде включати функції високого рівня безпеки, що запобігають різним видам хакерських атак. Зазвичай це включає стандарти шифрування військового рівня, які змушують зловмисників функціонувати неможливо ввірватися в приватний тунель і відстежувати вашу активність або красти ваші дані. У нас тут представлено список найкращих служб VPN.

Ваші пристрої, підключені до Інтернету, використовують Інтернет-з’єднання вашого провайдера для доступу до віддалених серверів VPN. Цей приватний тунель глибоко захищений і захищений від зовнішнього проникнення та вторгнення майже всім, включаючи уряди. Тим часом, вашу діяльність у перегляді та завантаженні, яка проходить через тунель, неможливо виявити за межами кількості завантажуваних та завантажених даних. Ваш Інтернет-провайдер може мати обмеження даних, які застосовуються, але будь-які конкретні дані, які вони хочуть відстежувати, не реєструються.

Поки ви перебуваєте в надійних руках із надійним платним постачальником VPN, безкоштовні VPN потрібно десь заробляти гроші, і зазвичай вони не пропонують той же рівень безпеки, що і платні послуги. Ще гірше, що в обігу є підроблені VPN, які є відвертою аферою. Безкоштовні VPN часто заробляють гроші за рекламування чи навіть продаж ваших даних, тому не забудьте користуватися безкоштовним VPN, якому ви можете довіряти, якщо ви не можете примусити себе платити за нього.

Чи може провайдер VPN-сервера відстежувати мою активність?

Ось де деякі користувачі можуть занепокоїтись. Хоча підключення до VPN-сервера приховує вашу активність до вашого провайдера, Інтернет-провайдер, що надає Інтернет до вашої послуги VPN, все ще може бачити вашу активність в Інтернеті, коли ви підключені там.

VPN мають три основні гарантії, що допоможуть клієнтам полегшити цю ситуацію.

 • Політика без журналів. Це, мабуть, найкраще рішення для VPN-служб номер один, яке допоможе забезпечити анонімність користувачів, навіть коли моніторинг відбувається через Інтернет-провайдери. Деякі служби VPN підтримують політику, в якій вони не зберігатимуть журналів, які б визначали, хто ви є. Хоча вони все ще можуть зберігати метадані, вони не матимуть ніякої особистої інформації. Ознайомтесь з нашим раундом щодо виправлення найкращих VPN-сервісів без розмитнення.
 • Анонімні способи оплати. Деякі служби VPN не збиратимуть ваше ім’я, якщо ви не хочете давати їм його. Натомість вони використовуватимуть адресу електронної пошти для імені користувача та дозволять користувачам реєструватися за допомогою захищених та анонімних методів оплати, як-от PayPal, передплачені дебетові картки або Bitcoin.
 • Спільні IP-адреси. Більшість авторитетних VPN-сервісів використовуватимуть спільні IP-адреси як спосіб забезпечення анонімності користувачів. Призначаючи однакові IP-адреси декільком користувачам, що підключаються з різних місць, служба VPN може ефективно анонімізувати користувачів. Оскільки IP-адреса не підключена жодному користувачеві, владі фактично неможливо відслідковувати активність до однієї людини.

Як щодо запитів правоохоронців?

Перераховані вище методи також захистять окремих користувачів VPN від запитів правоохоронних органів. Якщо правоохоронний орган або уряд вимагає особистої ідентифікації інформації користувача з журналів або облікових записів, служба VPN не може виконати відповідність, якщо цих даних не існує.

І якщо правоохоронний орган вирішить спробувати надати цій службі VPN розпочати відстеження журналів, більшість авторитетних служб швидше закриють свої сервери чи послугу взагалі, ніж виконують. Тим не менш, все ще можливо, що служба VPN може відповідати вимогам правоохоронних органів та в ситуаціях, коли служба VPN робить це ні дотримуйтесь суворої політики без журналів, дані користувачів досить легко отримати за допомогою простого ордера.

Якщо я можу приховати свою діяльність за допомогою VPN, чи законно її використовувати?

Так! VPN законно використовувати майже скрізь, навіть у багатьох країнах, де багато VPN заблоковано, наприклад, у Китаї. Для цього є вагомі причини.

Перш за все, не все використання VPN – це нелегальна діяльність. Насправді хороша кількість трафіку VPN пов’язана з бізнесом. Компанії та бізнес-клієнти часто потребують підключення до VPN як міра безпеки.

Для тих, хто хоче використовувати VPN з міркувань конфіденційності, VPN – хороший варіант. Хоча це правда, що VPN можна використовувати для приховування незаконних дій перегляду та завантаження, цей тип використання повністю залежить від користувач а не той Компанія VPN. Уряд, який прагне зробити VPN незаконним, повинен розглянути, як цей крок може вплинути на підприємства, які використовують VPN в законних цілях, і як подібні дії застосовуватимуться до інших видів бізнесу.

Робота VPN незаконною, оскільки дещо особи, які використовують їх у незаконних цілях, також означатиме, що наркотичні компанії, можливо, можуть бути притягнуті до відповідальності за незаконний продаж наркотиків, магазини пістолетів, які несуть відповідальність за злочинну діяльність, або садові магазини, що несуть відповідальність, коли хтось бомби використовує добриво. Оголошення VPN незаконним, по суті, було б слизьким схилом для будь-якого уряду.

Таким же чином кожен може використовувати звичайне підключення до Інтернету і для незаконних цілей. Ви навряд чи побачите щось на кшталт доступу до Інтернету, заборонене через те, що деякі користувачі вирішили неправильно використовувати Інтернет.

Існує дещо країни, де хороша кількість використання VPN заборонена. Тут, звісно, ​​тут помічаються і більш очевидні підозрювані. Наприклад, в Ірані використання VPN вважається незаконним. Країна цілеспрямовано блокує використання VPN як частину своїх більш широких Інтернет-цензурних методів. Тим часом в ОАЕ використання VPN можливо незаконне, хоча закон дещо незрозумілий. Поки в ОАЕ ніхто не притягувався до відповідальності за використання VPN, один з представників правоохоронних органів ОАЕ заявляє, що використання VPN незаконно, якщо використовується для здійснення дзвінків через VoIP. Обмеження в ОАЕ щодо VoIP є унікальними для цієї країни та створені для ізоляції телекомунікацій країни від дешевшої конкуренції.

Пов’язані: Найкращі VPN для ОАЕ та Дубая & правове становище щодо використання VPN

У Китаї питання VPN дещо складніші. На початку 2017 року країна зробила її незаконною для VPN послуги діяти без ліцензії. Користувачі, однак, не загрожує юридичними наслідками використання VPN, хоча Китай робить досить велику кількість блокувань VPN у межах своїх кордонів, щоб мінімізувати, скільки людей отримують доступ до безкоштовної мережі. Більшість ЗМІ помилково повідомили про останні оновлення Китаю закону про VPN. Більше про проблему ви можете прочитати тут.

Питання торрентінгу та авторських прав

Хоча використання VPN все ще є законним, важливо зазначити, що деяка діяльність все ще є незаконною. Торрент файлів, захищених авторським правом, або завантаження та передавання матеріалів, захищених авторським правом, взагалі є незаконною діяльністю. Багато користувачів VPN звертаються до VPN, щоб допомогти їм залишатись анонімними, щоб вони могли ефективно вступати в незаконні чи законно-потокові дії із передачі сірих ділянок.

Служба VPN приховує дії щодо порушення авторських прав, але це не захистить користувачів, які потрапляють навіть після використання послуги VPN. Однак багато служб підтримуватимуть політику без реєстрації та захист від витоку IP, щоб запобігти ситуаціям, коли ідентифікація користувача може бути порушена. Тут ви можете побачити деякі найпопулярніші VPN для торрентінгу, а також ознайомитись із юридичними проблемами, пов’язаними з торрентінгами, тут. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map