Чи безпечно і законно Kodi? Які заходи обережності слід вжити?

Kodi – це безкоштовне та потужне програмне забезпечення для домашнього кінотеатру, яке з кожним днем ​​стає все популярнішим. У цей час люди встановлюють Kodi майже на все: Amazon Fire TV і TV Stick, Chromecast, Android TV Box, Nvidia Shield, Windows, Mac, Apple TV, iPhone, iPad, Roku та Raspberry Pi. Але не дозволяйте вигадливій презентації вас обдурити. У Kodi є кілька проблем, пов’язаних із безпекою та правовими питаннями, про які користувачі повинні знати.

Чи законні Kodi та додатки, такі як Exodus?

Kodi – це повністю відкрите та легальне програмне забезпечення, і ви можете безкоштовно завантажити та встановити його на будь-якому пристрої. Будь-який з офіційно санкціонованих доповнень повинен бути корисним для використання, не порушуючи жодних законів.

Зважаючи на це, ми розуміємо, що багато користувачів Kodi хочуть більше, ніж пропонується у біржовій версії Kodi. Сторонні додатки часто передають вміст із джерел, не захищених власником авторських прав. У багатьох випадках ці потоки можуть бути незаконними, залежно від законодавства чи правил вашої країни. Додатки можуть надсилати свій вміст із торрентів, піратських потоків IPTV та веб-сайтів, що розміщують вміст без ліцензії на вміст.

Об’єднане Королівство

У Великобританії продавці, що продають пристрої, попередньо завантажені сторонніми додатками, були оштрафовані на великі суми за продаж “піратських коробок”, які помилково заявляли, що вони є законними. Крім того, голова Національних стандартів торгівлі Великобританії заявив, що кожен, хто продає або керує коді Kodi з піратським вмістом, порушує закони про авторські права. Не було жодних випадків, коли міліція відслідковувала користувачів Kodi для перегляду вмісту в Exodus або Sanctuary, але вперше є все.

Ваш постачальник послуг Інтернету може переслати вам загрожуючі розрахункові листи від авторських тролів або задушити вашу пропускну здатність. Ті, хто наполягає на використанні цих додатків, часто використовують VPN, щоб приховати свою активність.

НАС

Як і в більшості країн, завантаження захищеного авторським правом вмісту без його оплати чи без дозволу є незаконним. Однак немає прецеденту, щоб хтось потрапляв у клопоти за трансляцію піратського відео. Незрозуміло, чи тимчасові файли, завантажені під час потокового процесу, потрапляють під той самий законний парасольку, як, скажімо, торрент цілих відеофайлів на жорсткий диск.

Інтернет-провайдери встановлюють свої власні правила, тож навіть якщо потокове піратське відео з Kodi потрапить у законну сіру зону в США, ваш провайдер може нахмуритися на нього, а згодом пропустити пропускну здатність або призупинити послугу.

Канада

За словами професора права Майкла Гейста, «Закон звільняє тимчасові відтворення творів, захищених авторським правом, якщо вони закінчені з технічних причин. Оскільки більшість потокових відеофайлів насправді не передбачає завантаження копії твору (це лише створює тимчасову копію, яку не можна остаточно скопіювати), користувачі можуть правомірно стверджувати, що просто перегляд завантаженого потоку не порушує закон “.

Геїст зазначає, що правозастосування щодо користувачів Kodi було б “надзвичайно важким”, в будь-якому випадку.

Австралія

Поки немає прецеденту, коли когось успішно судили або звинувачували в злочині за трансляцію піратського відео в Австралії, це залишається законною сірою зоною. Справа Dallas Buyers Club LLC v. IiNet, яка завершилася наприкінці 2015 року, дала певні вказівки на те, що завантаження частин вмісту, захищеного авторським правом, є незаконним, хоча незрозуміло, чи це стосуватиметься також тимчасових файлів, які використовуються потоками.

Поправка до Закону про порушення в Інтернеті, прийнята у 2015 році, дозволила уряду та провайдерам заблокувати доступ до веб-сайтів, що містять піратський вміст.

Індія

Індія є особливо цікавою справою, оскільки вона є однією з небагатьох країн з прецедентом суду, який прямо дозволяє людям передавати піратський вміст в Інтернеті. Торрентінг та завантаження все ще є незаконним (хоча й навряд чи примусовим), як і завантаження та розміщення вмісту. Але стримери, в тому числі користувачі Kodi, здається, не в силі.

Comparitech не потурає і не заохочує будь-яке порушення обмежень авторських прав, включаючи незаконне потокове передавання через Kodi. Kodi можна використовувати для багатьох відмінних, законних онлайн-потокових цілей. Будь ласка, врахуйте закон, жертви та ризики піратства, перш ніж завантажувати або передавати матеріали, захищені авторським правом, без дозволу.

TVAddons, Fusion та юридичні альтернативи

Станом на червень 2023 року, чутки про долю веб-сайту TVAddons та сховища Fusion, ймовірно, найпопулярнішого додаткового сховища для користувачів Kodi. Репозиторій, веб-сайт та інсталятор Indigo вийшли з ладу протягом декількох тижнів, але в серпні повернулися в мережі з новим фокусом проти піратства.

Приблизно в той же час деякі популярні додатки також вийшли в офлайн, зокрема СОЛТИ та Фенікс.

У сховищі Fusion / Indigo розміщено декілька додатків, які скребліть посилання на піратські відеопотоки. Випадок після тривожної судової сутички залишив TVAddons без основної користувацької бази, змусивши сайт відновити майже нічого, крім резервного копіювання даних..

З цією метою ми рекомендуємо декілька стовідсоткових юридичних доповнень з офіційного сховища, яке попередньо встановлено на Kodi.

 • Youtube – дивіться відео YouTube із Kodi та синхронізуйте свій обліковий запис Youtube
 • Crackler – безкоштовні фільми та телепередачі від Crackle
 • Crunchyroll – аніме та мультфільми
 • FunimationNOW – аніме та мультфільми
 • DailyMotion – завантажений користувачем вміст, включаючи деякі телепередачі та фільми
 • iPlayer WWW – BBC iPlayer для Kodi, включаючи всі ваші улюблені оригінали BBC
 • Twitch – найбільше ім’я в живих іграх
 • Vimeo – такий собі, як Youtube, включає в себе декілька фільмів і телешоу
 • HDHomeRun – передає ваш кабель або сигнал по повітрю на Kodi
 • LazyTV – тут немає відео, але корисно для відстеження побаченого
 • Trakt – відстежуйте, керуйте та діліться тим, що ви дивитесь на Kodi

Пов’язані: Дивіться наш список найкращих VPN-сервісів.

Чи Коді безпечний і надійний?

Kodi – проект, який підтримують волонтери. Вони роблять відмінну роботу, але було б занадто багато просити їх враховувати кожен сценарій, в якому хакер може спробувати скористатися своєю роботою. Зараз користувачі Kodi повинні захистити себе від таких загроз:

 • Атаки “людина-в-середині”
 • Шкідливі додатки
 • “Піратські коробки” з попередньо встановленою Kodi
 • Прослуховування провайдера

Під час передачі даних, наприклад, під час трансляції відеороликів на Kodi, можуть виникати атаки “людина-посеред” та прослуховування Інтернет-провайдера. Найкращим захистом від цих проблем безпеки є використання VPN. Окрім віртуальної приватної мережі, VPN шифрує весь інтернет-трафік пристрою та спрямовуватиме його через віддалений сервер посередника, приховуючи як вміст вашої діяльності, так і цільове призначення. Поважаючий VPN робить його поруч неможливим відстежувати та відстежувати користувачів Kodi. IPVanish, мабуть, найпопулярніший VPN серед користувачів Kodi та працює з усіма додатками.

Оновлення, 3 березня 2023 року: IPVanish зв’язався, щоб запропонувати нашим читачам знижку 20% на всі плани тут.

Окрім VPN, використовуйте антивірусну програму, якщо ваша операційна система підтримує її, щоб запобігти зловмисним додаткам не красти вашу приватну інформацію та встановлювати зловмисне програмне забезпечення. Ми рекомендуємо Bitdefender, який не впливає на продуктивність та набирає високі результати в незалежному тестуванні. Якщо ви хочете спробувати щось дешевше, все-таки швидке та ефективне, Total AV проводить акцію, яка зменшує доступ на рік до 19,95 дол. США та включає 30-денну гарантію повернення грошей..

Атаки “людина-в-середині”

У 2015 році дослідники антивірусної компанії Bitdefender опублікували детальну статтю про вразливість функції оновлення Kodi. Наскільки нам відомо, вразливість ще не виправлена.

Коли запускається Kodi, він перевіряє наявність нових оновлень для всіх встановлених додатків та завантажує їх, якщо потрібно. Весь процес відбувається через незашифрований HTTP. Це означає, що зловмисник може перехопити трафік, а потім надіслати користувачеві модифікований шкідливий додаток. Bitdefender каже, що додатки не перевірені.

Це називається атакою “людина в середині”, і витягнути її досить просто, але не дуже часто. Як тільки зловмисна надбудова встановлена, вона може виконувати код Python. Дослідники Bitdefender змогли відтворити атаки на OpenELEC та Windows. Захоплені облікові дані Youtube для першого та виконаного коду із збільшенням привілеїв для останнього.

Атаки MITM можна пом’якшити за допомогою VPN, але не повністю запобігти. VPN шифрує трафік між вашим пристроєм та сервером VPN, що запобіжить більшість подібних злому. Однак є ще невеликий шанс, що зловмисник може перехопити трафік між сервером VPN та сховищем додатків, який не зашифрований.

Шкідливі додатки

Мабуть, найбільша загроза для користувачів Kodi – це шкідливі додатки. Основне програмне забезпечення Kodi не містить самостійного вмісту, а його офіційний сховище досить обмежене. Переважна більшість користувачів передає відео через неофіційні сторонні додатки. Оскільки Коді не санкціоновані – можливо, з юридичних причин – додатки не проходять офіційної перевірки.

Шкідливий додаток може виконувати код на вашому комп’ютері, щоб збільшити привілеї, викрасти дані, такі як облікові дані для входу, та встановити на свій пристрій зловмисне програмне забезпечення, віруси та / або ботнети..

З цієї причини багато фахівців рекомендують «пісочницю» Kodi. Пісочниця означає, що Kodi працює в оточенні, відрізаному від решти системи. Якщо ви використовуєте Kodi на своєму повсякденному ноутбуці, смартфоні чи планшеті, не забудьте підтримувати антивірус та VPN під час кожного запуску..

Дотримуйтесь популярних, добре перевірених доповнень та сховищ. Це не гарантує безпеку всіх ваших додатків, однак більше шансів, що кмітливі користувачі помітять уразливість та поінформують громадськість на відміну від додатка, який містить лише кілька десятків встановлень.

Крім того, регулярно очищайте невикористані додатки та сховища. Додатки Kodi оновлюються автоматично, тому навіть якщо надбудова сьогодні не є шкідливою, це не означає, що вона не буде завтра.

Пристрої з попередньо встановленою Kodi

Встановлення Kodi – досить простий процес на будь-якому підтримуваному пристрої, але деякі потенційні користувачі, можливо, захочуть відмовитися від клопоту і просто придбати щось із попередньо встановленим Kodi. Тим, хто потребує вкрай обережності, оскільки пристрої, що постачаються із вбудованим Kodi, можуть містити на задньому плані та інші подвиги, які хакери можуть скористатись.

Якщо ви придбали телевізійну палицю Amazon Fire з попередньо встановленою програмою Kodi або якусь нестандартну коробку Kodi, вилучити ці подвиги може бути дуже важко. У більшості випадків найкраще зробити це повне витирання системи та перевстановлення Kodi з операційної системи.

Ці “піратські коробки”, продані тінистими ютуберами та продавцями Ebay, стали такою проблемою, що вони “вбивають Kodi”, за даними офіційних розробників Team Kodi. Ці продукти не тільки можуть завдати шкоди користувачам та їх пристроям, вони часто працюють не дуже добре і завантажуються розбитими додатками.

Якщо ви хочете, щоб пристрій, попередньо завантажений Kodi, ми рекомендуємо один із багатьох продуктів команди WeTek, який також робить дистрибутив OpenELEC Linux.

Прослуховування провайдера

Не секрет, що багато найпопулярніших додатків Kodi витікають з юридично сумнівних джерел. Сюди можна віднести несанкціоновані потокові сайти, торенти та прямі потоки IPTV у прямому ефірі від “хто-хто-де”.

Таким чином, тролі, захищені авторським правом, та інші організації, які працюють від імені власників прав, можуть відстежувати посилання та потоки для IP-адрес користувачів Kodi. Щойно вони зібрали кілька сотень IP-адрес, вони можуть зв’язатися з Інтернет-провайдерами, що розміщують ці IP-адреси.

У відповідь провайдери можуть виконувати ряд речей. Вони можуть надіслати електронною поштою користувачам Kodi розрахунковий лист із проханням отримати компенсацію від імені тролея / власника авторських прав, попросити користувача вирізати його, зменшити пропускну здатність користувача або взагалі нічого не робити..

Пам’ятайте, що в США IP-адреса не є особою. Якщо ви отримаєте розрахунковий лист, найкраще зробити це проігнорувати його. Якщо ви відповісте, ви підтвердите свою особу, і тоді у вас виникнуть проблеми. Розрахункові листи не є юридичними документами, тому не потрібно відповідати.

Щоб взагалі уникнути цієї ситуації, найкраще робити VPN. Якщо ваш трафік зашифрований та прокладений через VPN-сервер, тролі авторських прав не можуть ідентифікувати вашу реальну IP-адресу, а ваш Інтернет-провайдер не може контролювати ваш трафік.

Як користуватися VPN з Kodi

Більшість хороших VPN, включаючи наш бажаний варіант для Kodi IPVanish, мають додатки для Windows PC, Mac OSX, Android та iOS. Деякі провайдери також роблять додатки для Linux, але якщо ні, то спробуйте програму OpenVPN з відкритим кодом, яку можна налаштувати вручну. Ви можете побачити наш повний раунд тут найкращих варіантів Kodi VPN.

Просто запустіть додаток VPN, підключіться до найближчого сервера (для найкращої швидкості) та запустіть Kodi. Це так просто. Ви можете увімкнути перемикач “kill”, який зупинить весь трафік у разі падіння VPN-з’єднання, якщо ваша програма VPN підтримує його.

Нарешті, якщо у вас є пристрій, який не підтримує VPN, можливо, вам знадобиться встановити VPN на маршрутизаторі wifi. Це можна зробити, використовуючи ноутбук для налаштування віртуального маршрутизатора, або налаштувавши VPN на фізичному маршрутизаторі. Можливо, вам знадобиться прошивати нову прошивку на ваш фізичний маршрутизатор, якщо він не підтримує VPN. Ми рекомендуємо томат або DD-WRT. ExpressVPN продає попередньо налаштовані маршрутизатори з уже налаштованими VPN.