Czy Twój telewizor Samsung Smart szpieguje cię? – #WTFW środę

Twój inteligentny telewizor cię szpieguje

Telewizory Samsung Smart są niesamowite, prawda? Dzięki wbudowanym poleceniom głosowym i rozmowom wideo wygląda to tak, jak przewidujemy w 2015 roku Powrót do przyszłości II. Nic dziwnego, że rodziny kupują je w dziesiątkach milionów, dzięki czemu Samsung jest światowym liderem sprzedaży inteligentnych telewizorów.

Wszystkie te rodziny. Wszystkie te inteligentne telewizory z kamerami i mikrofonami zdolnymi do przesyłania prywatnych rozmów i zdjęć przez Internet. Co może pójść nie tak?

Cóż, oto, co sam Samsung ostrzega, że ​​możesz się pomylić (dopóki pośpiesznie nie zmieni swojej polityki prywatności):

Pamiętaj, że jeśli wypowiedziane słowa zawierają dane osobowe lub inne poufne informacje, informacje te będą należeć do danych przechwyconych i przekazanych stronie trzeciej za pośrednictwem rozpoznawania głosu.

Yikes! Aby być uczciwym wobec Samsunga, ostatnio pojawiło się wiele kontrowersji dotyczących inteligentnych urządzeń potajemnie szpieguje cię, od Microsoft Kinect po cyfrowego asystenta Siri iPhone’a. Ale Samsung jest prawdopodobnie pierwszą firmą, która otwarcie przyznała, że ​​może przechwytywać i przekazywać dane osobowe i wrażliwe.

Hej, mogą cię szpiegować – ale przynajmniej są szczerzy. ?

Dlaczego nie możesz ufać rozpoznawaniu głosu przez telewizor Smart TV?

Oczywiście, jeśli zamierzasz zbudować urządzenie do masowej inwigilacji, telewizor jest idealnym miejscem do jego schowania.

Większość telewizorów Samsung Smart będzie używana w salonie, w którym prowadzisz najbardziej niestrzeżone rozmowy z członkami rodziny i przyjaciółmi. Mówienie o planach na przyszłość, dzielenie się tajemnicami, omawianie relacji i pieniędzy – wszystko to dzieje się w telewizji w domu.

Ale musisz pomyśleć dwa razy, zanim ponownie wylejesz swoje wnętrzności w pobliżu telewizora. Sprawdź to przerażające porównanie polityki prywatności Samsung Smart TV z 1984 r., Odkryte przez działacza EFF Parkera Higginsa.

Po lewej: Polityka prywatności Samsung SmartTV, ostrzegając użytkowników, aby nie dyskutowali o danych osobowych przed telewizorem Po prawej: 1984 pic.twitter.com/osywjYKV3W

– Parker Higgins (@xor) 8 lutego 2015 r

Problem polega na tym, że domyślnie telewizor Samsung Smart zawsze słucha tych rozmów. Mikrofon musi pozostać włączony, aby słyszeć i odpowiadać na polecenia głosowe. Z jakiegoś powodu – prawdopodobnie ma to związek z R.&D – Telewizory Samsung Smart TV przesyłają również część nagranego dźwięku przez Internet stronom trzecim. Może to obejmować rzeczy osobiste, o których mówisz.

Obrońcy Samsunga twierdzą, że jest to mało prawdopodobne, ponieważ telewizor rozpocznie nagrywanie tylko wtedy, gdy zaczniesz zdanie rozpoznanym poleceniem, takim jak „Cześć, TV”. Jednak biorąc pod uwagę, jak niesamowicie temperamentna może być technologia rozpoznawania głosu, nie możesz ufać temu Twój telewizor Smart TV rozpocznie nagrywanie dopiero, gdy usłyszy komunikat „Cześć, telewizja”.

A może usłyszysz „Cześć, Stevie” lub „Cześć, Evie”?

Rozpoznawanie głosu po prostu nie jest wystarczająco niezawodne, aby zaufać. I prawda jest taka, że ​​może zacząć nagrywać i transmitować głos w wielu scenariuszach.

Stań do telewizora Samsung Smart

Na szczęście istnieje sposób na wyłączenie rozpoznawania głosu w telewizorze Samsung Smart TV – i musisz o tym wiedzieć.

Metoda różni się w zależności od modelu, więc zapoznaj się z instrukcją obsługi telewizora lub witryny internetowej Samsung. Niektóre wymagają nawet zaznaczenia pola z informacją, że nie zgadzasz się z warunkami prywatności.

Wyłączenie mikrofonu chroni Twoją prywatność – ale to także w pewnym sensie niweczy cel posiadania inteligentnego telewizora, prawda? Szkoda, że ​​nie ma jeszcze inteligentnych urządzeń, które szanują twoją prywatność, a jednocześnie dają fajne funkcje.

Ale dopóki producenci urządzeń nie będą sprytni, prawdopodobnie lepiej żyć bez rozpoznawania głosu, niż gdy telewizor szpieguje cię 24/7.

#WTFW środa to Twój cotygodniowy przegląd najdziwniejszych i najbardziej niepokojących wiadomości dotyczących prywatności. Czy masz znajomego z telewizorem Samsung Smart, który musi zobaczyć tę historię? Udostępnij to im!

ExpressWPN #WTFWed Środa przedstawia dziwne, szokujące i przerażające historie o prywatności danych – wyciągnięte z wiadomości. Myślisz, że Twoja prywatność jest Twoja? Pomyśl jeszcze raz. Poczujesz się nieswojo. Będziesz oburzony. Pomyślisz: „WTF ?!”

Polub ten post? Nienawidzę tego? Przeczytaj więcej horrorów o inwazji na Twoją prywatność w naszym archiwum #WTFW środę.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me