Tehniskās dāvanas, kas respektē jūsu privātumu (un tādas, kuras netiek ievērotas)

Dāvanu kastīte ar baltu lenti un sarkanu iesaiņojuma papīru ar izsvītrotu acu simbolu.

Melnās piektdienas pārdošanas un Ziemassvētku darījumu virpuļviesuļu sezonā var būt grūti pretoties smieklīgajiem ietaupījumiem, ko rada Amazon Ring kameras vai dažādi mājas palīgi..

Tā kā arvien vairāk cilvēku, pērkot produktus un pakalpojumus, apsver viņu privātumu, prasība pēc droša produkta, kas neizdalās no jūsu datiem, kļūst par svarīgāku faktoru ierīču iegādē..

Neesiet rāpojošs

Mēs regulāri sastopamies ar rakstiem, kuros apskatīti produkti, kas spiego vai uzklausa lietotājus, bet retāk mēs redzam, ka jautājums ir pārvērties: kādi tehnoloģiju sīkrīki aizsargā jūsu privātumu un drošību, kamēr jūs tos lietojat?

Pievēršot uzmanību populāriem produktiem abās privātuma spektra pusēs, ir Mozilla saraksts “Privātums nav iekļauts”, kas trešajā gadā ir analizējis desmitiem ierīču, sākot no austiņām un beidzot ar mājdzīvnieku barotavām. Sarakstā tiek pārbaudīti produkti atbilstoši tā noteiktajiem minimālajiem drošības standartiem, kā arī izpētīts, kā produkts apstrādā jūsu privātumu. Lietotāji tiek aicināti arī balsot par to, cik rupjš, viņuprāt, ir produkts.

Mēs izpētīsim produktus, kuriem bija uzraksts “nav rāpojošs”, lai izpētītu viņu privātuma akreditācijas datus.

1. Spēļu konsoles

Kopš šī brīža saraksta papildināšana ir “nav rāpojošs” Nintendo slēdzis. Tas ne tikai šifrē visus jūsu datus tranzītā un miera stāvoklī, bet arī ir ļoti lietotājam draudzīga konfidencialitātes politika un saka, ka tas nedalīsies ar jūsu Switch datiem trešajām personām komerciālos vai mārketinga nolūkos. Var būt spēles, kuras tomēr veic, tāpēc esiet piesardzīgs.

Ir infrasarkanā kamera, kas tiek izmantota dažām spēlēm un ļoti ierobežotā konsoles diapazonā var izsekot Joy-Con kontrolieru atrašanās vietām, taču tai nav GPS izsekošanas (daudz kas nepatīkams tiem, kam nelaime zaudēt savējo).

2. Runātāji

Sonos pieaugošais skaļruņu klāsts jau sen ir raksturojis AI balss asistenta funkcijas, taču šogad uzņēmums izlaida skaļruni, kurš šo funkciju noņēma, sauktu par Sonos One SL. Šis skaļrunis, kas tiek kontrolēts, izmantojot Wi-Fi, nevis Bluetooth, šifrē ierīci un visus tās sakarus ar citām ierīcēm. Nav iebūvēta mikrofona, tāpēc varat būt drošs, ka neviens nevarēs jūs noklausīties.

3. Mājdzīvnieku izsekotāji

Var šķist nedaudz pretrunīgi, ja šajā sarakstā ir izsekotājs. Bet, ja ir jāatrod mājdzīvnieks, kuram ir tendence klejot, šis mierīgums būtu vērts ar privātuma risku, ja viņam būtu GPS izsekotājs. Mozilla ir vismazāk rāpojošais mājdzīvnieku izsekotājs Findsteris, kas šifrē atrašanās vietas datus un var saglabāt mājdzīvnieku cilnes līdz trim jūdzēm.

Galvenās šaubas, kas mums šeit radušās, ir tas, ka Findster pārdod vai dalās ar visiem apkopotiem, de-identificētiem datiem. Kā jau rakstījām iepriekš, anonimizētus datus joprojām var izmantot, lai jūs identificētu, ja ir pietiekami daudz datu. Ja Findsteris apņemas to darīt vai ir pārredzamāks par to, kā tas izkrāpj jūsu datus, es mazāk vilcinos dot šim vienumam īkšķus.

4. Kodēšanas komplekti

Ja jums ir bērns vai vienkārši vēlaties iemērkt kāju pirkstus iesācēju kodēšanā, Kano papildina Mozilla sarakstu kā bērnu kodēšanas komplektu, kas ne tikai padara kodēšanu justies instinktīvam, bet arī to dara, nedaloties ar jūsu personisko informāciju ar trešajām personām.

Saskaņā ar privātuma politiku uzņēmums apkopo jūsu datus un anonimizē tos klientu izpētei un profilēšanai. Tāpat kā ar Findsteru, šos datus varētu izmantot kāds, kurš ir pietiekami izlēmīgs, lai izdomātu, kas jūs esat. Piemēram, Harija Potera komplektā ir zizlis, kas atpazīst tavas kustības un salīdzina tos ar viņu datu bāzi, izmantojot mašīnmācību (!), Bet apstājas, tiklīdz noliec zizli..

5. Austiņas

Diemžēl mēs nevaram atpalikt no Mozilla sarakstā iekļautajām austiņām. Vislabāk novērtētās “ne rāpojošās” austiņas ir Sony WH-1000XM3, taču tām joprojām ir iebūvēta piekļuve Alexa un Google, kas mūs kavē. Austiņu nēsāšanā ir tikai kaut kas savādi, kas klausās tu visu laiku.

No AI asistenta funkcijas mūsdienās šķiet grūti izvairīties no bezvadu austiņām, tāpēc vislabāk būtu iegūt austiņu vai austiņu pāri, kas prasa ar balss palīgu manuāli aktivizēt ar pogas nospiešanu (jā, tas attiecas arī uz šīm. Apple EarPods, kas piegādāti kopā ar jūsu iPhone).

Nepietiekama izvēle patērētājiem, kas apzinās privātumu

Ja Mozilla saraksts norāda uz mūsu viedierīču privātuma un drošības stāvokli, tad lielākajai daļai no tām joprojām ir daudz ko vēlēties. Pat vismazāk rāpojošajos izstrādājumos ir iebūvēti mikrofoni un to veidotājiem tiek nosūtīti personalizēti dati.

Nav arī pietiekami daudz sarakstu, kas pozitīvi mudina iegādāties produktus, kas ievēro lietotāju privātumu un drošību. Piemēram, mums bija grūti meklēt augstas kvalitātes austiņas nebija austiņās ir iebūvēta balss asistenta funkcija. Varbūt, ja šo noklausīšanās funkciju neesamība kļūst par acīmredzamāku pārdošanas punktu, uzņēmumi, iespējams, vairāk sliecas patiesībā ievērot lietotāju privātumu un drošību.

Iepriekš uzskaitītās ierīces ir tikai dažas, kuras mēs izvēlējāmies no Mozilla pilnā saraksta, kuru varat apskatīt šeit. Un, ja jums pietrūkst laika, neuztraucieties – vienmēr ir šīs pēdējā brīža dāvanas, kuras jūs varētu saņemt kādam īpašam, kas apzinās privātumu.