Liela izkrāpšana vai labs ieguldījums: kas ir ICO?

Kas ir ICO?

ICO ir sākotnējs monētu piedāvājums, kas būtībā nozīmē “naudas piesaistīšanu blokķēdē”.
Gatavojoties ICO, tas ir kļuvis par statusa simbolu, kad Parīzē Hiltons, Floyds Mayweather, The Game (t.i., visi un viņu suns) iesaistās aktiermākslā..

ICO process ir vienkāršs. Viss, kas jums jādara, ir jānokopē kāds kods, lai izveidotu Ethereum viedo līgumu (vairāk par to zemāk) un gaidiet, kamēr iekļūs nepamatota pseidoanonīma kriptovalūta..

Parocīga ir arī mīlīga vietne, “whitepaper” pdf un pieredzējusi tirgotāju komanda.

Termins ICO izklausās ļoti līdzīgs IPO – ar nodomu. Tā kā SIO nav atkarīgas no izveidotajām biržām vai sarežģītām regulējošām deklarācijām, tās ir daudz lētākas nekā IPO, kur uzņēmums var sagaidīt, ka maksās apmēram USD 10 miljonus tikai par dokumentiem.

Lielākā daļa cilvēku nevar viegli piedalīties IPO, piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs, taču, veicot ICO līdzekļu vākšanu blokķēdē, cilvēki no visas pasaules var piedalīties un iepirkties par tādu pašu cenu, nevis rindā aiz ietekmīgiem. privātpersonas un investīciju bankas.

Ethereum blokķēde

Lielākā daļa ICO notiek Ethereum blokķēdē, kas principā darbojas līdzīgi Bitcoin. Kriptovalūtu, ko izmanto Ethereum, sauc par ēteri. Tomēr atšķirībā no Bitcoin Ethereum pieļauj sarežģītākus darījumu veidus – tā saucamos viedos līgumus.

Vienkāršs viedais līgums varētu darboties šādi:

  1. Jūs nosūtāt vienu ēteri uz viedā līguma adresi
  2. Nauda tiek pārsūtīta viedā līguma īpašniekiem
  3. Viedais līgums izveido marķieri un nosūta to jums atpakaļ

Procesa beigās investori saņemt marķieri apmaiņā pret īstu naudu.

Tagad investori var tirgot šo marķieri savā starpā, cerot gūt peļņu, līdzīgi kā akciju sertifikāts. Bet atšķirībā no krājuma, marķieris parasti oficiāli neatspoguļo īpašuma tiesības uz uzņēmumu vai nedod tā īpašniekiem tiesības uz daļu no peļņas.

ICO marķiera ekonomika

Jebkura taustāmā vietā ICO līdzekļu vācēji sola žetonu īpašniekiem izmantot nākotnes lietotni vai platformu – marķieris darbojas kā ieejas biļete vai maksājuma platforma lietotnē..

Ir grūti iedomāties ainavu, kurā katras lietotnes lietošanai ir nepieciešami savi žetoni. Mēs esam pieraduši lietotnes atbrīvot, un konkrētu digitālo valūtu iegūšanas process pirms lietojumprogrammas izmantošanas šķiet diezgan apgrūtinošs.

Varbūt kādu dienu kļūs vieglāk iegūt žetonus automātiski, lietojot lietojumprogrammas, taču žetonu izmantošanas process maksājumiem vienmēr būs dārgāks nekā maksāšana ar kriptovalūtu tieši.

SIO vēsture

Pirmais ICO bija pašas Ethereum blokķēdes izstrāde. 2014. gadā izstrādātāju komanda Bitcoin piesaistīja vairāk nekā 18 miljonus USD, ko viņi sauca par Crowdsale. Kad Ethereum uzsāka darbību 2015. gadā, investori varēja izpirkt savus žetonus, tirgot tos un izmantot tos Ethereum blokķēdē..

Kad sākās Crowdsale, ēteris maksāja ~ 0,3 USD. Mūsdienās ēteris tirgojas apmēram USD 300 vērtībā – tā ir šāda peļņa, kas veicina nedzirdētu ICO novērtējumu un jaunu investoru sapņus un vēlmes..

Ievērojamas ICO

Naudas daudzums, ko ir nopelnījuši daži no lielākajiem SIO, ir reibinošs. Drosmīgie mazāk nekā 30 sekundēs ieguva ētera 35 miljonus ASV dolāru, lai ap viņu pārlūku izveidotu decentralizētu reklāmas platformu. Tezos divu nedēļu laikā piesaistīja USD 230 miljonus, lai izveidotu konkurentu Ethereum, savukārt platforma ar nosaukumu Bancor piesaistīja USD 150 miljonus par kaut ko tādu, kas, šķiet, nespēj pietiekami aprakstīt.

Lielākais ICO no tiem Filecoin tikko pabeidza 257 miljonu ASV dolāru ICO par to, kas, šķiet, ir labāka BitTorrent versija. Salīdzinājumam – SpaceX sākotnējā finansēšanas kārtā bija nepieciešami tikai 20 miljoni ASV dolāru, lai izveidotu atkārtoti lietojamas raķetes un nosūtītu tās kosmosā, kā arī atpakaļ..

Neatkarīgi no veselā saprāta nomelnošanas, tikai daži no SIO nevarētu nopelnīt naudu no tradicionālajiem riska kapitālisti, kuri reti izdod šādas summas – it īpaši apšaubāmiem projektiem. Lai gan tas automātiski nenozīmē, ka viņi visi piedzīvos neveiksmes, protams, ir maz iespēju gūt peļņu pat maz ticamā panākumu gadījumā, jo lielākā daļa SIO sola projektus, kas nav nekas cits kā kods. Atšķirībā no tādiem pakalpojumiem kā Google vai Amazon vai tādiem produktiem kā Apple, SIO pēc izstrādes var triviāli nokopēt un padarīt par bezmaksas versiju..

Vai ICO ir likumīgi?Kas ir vissliktākais, kas varētu notikt ar SIO?

Vai ICO ir likumīgi??

Daudzās valstīs, ieskaitot ASV, ir ļoti stingri vērtspapīru likumi. Tas, vai ieguldījumu produkts ir nelikumīgs vērtspapīrs, ir sarežģīts jautājums, taču tas nav atkarīgs no drošības nodrošināšanas tehnoloģijas. Nav nozīmes tam, ka drošības likums tika pieņemts krietni pirms Ethereum blokķēdes – un blokķēdes vispār – pastāvēšanas..

Sargieties no ICO izkrāpšanas

Vidējam mazajam investoram ir gandrīz neiespējami veikt rūpīgu pārbaudi ICO projektos. Daudzi izsaka dīvainas pretenzijas par savu tehnoloģiju un sola nepamatotu atdevi vai parāda pārpratumu vai neziņu par to, kā darbojas ķēdes. Ir neizbēgami, ka daudzi SIO izrādīsies par apzinātu izkrāpšanu vai vismaz kļūs par izejas izkrāpšanu, kad būs noskaidrots, ka tam ir nepietiekama tehniskā attīstība..

Šādi izkrāpšanas gadījumi var ietvert žetonu dempingu tirgū, līdz tie ir bezvērtīgi (pēc to vērtības palielināšanas, izmantojot mārketingu), vai arī prasīt, lai naudas līdzekļi tiek uzlauzti. Citi atkal var vienkārši iztērēt līdzekļus devīgam dzīvesveidam, pirms pamest projektu zaudēto līdzekļu dēļ, vainojot inženierus zemāka līmeņa izstrādājumā.

Iespējams, ka pirmā žetonu pārdošana, kurā tika izmantots termins “ICO”, ​​Paycoin uzsāka savu blokķēdi pēc smagas mārketinga un lielām prasībām 2014. gadā. Platforma sabruka 2015. gadā, un tās dibinātājam Džošam Gazai neilgi pēc tam tika izvirzīta apsūdzība par krāpšanu ar vērtspapīriem, un tā saskaras ar 20 gadu cietumā.

Padomājiet pirms ieguldīšanas SIO

Investori nesaskarsies ar cietuma laiku, bet varētu zaudēt naudu SIO. Likumi par vērtspapīriem galvenokārt attiecas uz emitentu, lai gan tie, kas palīdz nelikumīgu vērtspapīru izveidē, tirdzniecībā un tirdzniecībā, var būt krimināli atbildīgi. Protams, ka jums kā investoram joprojām būs bažas par marķiera likumību – izstrādātāji nevarēs izveidot savu decentralizēto lietotni no cietuma!

Daudz grūtāk novērtēt, vai projektam ir jēga no tehnoloģiju un biznesa viedokļa (manuprāt, tie ir gandrīz visi) nav nekādas jēgas).

Kā investoram jums pašam būs jānovērtē, vai jūs uzskatāt, ka šī tehnoloģija ir realizējama, vai tā tiek izmantota un tiek tirgota, un vai žetonu pārdošana, iespējams, dibinās cietumā pirms projekta pabeigšanas.

Turiet vēsu galvu, nekad neļaujiet sevi emocijām atņemt un neieguldiet vairāk, ko varat atļauties zaudēt!