Kas ir e-paraksts un kā tas darbojas?

Tālruņa ilustrācija ar

Ja nesen esat parakstījis jaunu darba līgumu, noslēdzis dzīvokļa nomu vai apstiprinājis aizdevumu tiešsaistē, iespējams, ka esat izmantojis e-paraksta lietotni vai arī būtu varējis no tā gūt labumu.

Laikā no 2012. gada līdz 2023. gadam e-paraksta lietotņu līgumu izmantošana ir palielinājusies par 747%. Daudzi cilvēki izmanto šo programmu.

E-paraksta lietotnes tiek nodrošinātas ar šifrēšanas / atšifrēšanas tehnoloģiju, kas var apstiprināt abu pušu piekrišanu un apliecināt darījuma spēkā esamību. Tos praktiski nav iespējams atkārtot vai viltot, padarot tos daudz autoritatīvākus nekā tradicionālie uz papīra balstītie līgumi.

Kā darbojas e-paraksti??

E-paraksta lietotne pilnveido dokumentu mīksto kopiju parakstīšanas procesu. Lietotāji savu parakstu saglabā lietotnē, izmantojot tādas metodes kā paraksta rakstīšana uz skārienekrāna ierīci vai attēla faila augšupielāde.

Lai parakstītu dokumentu, lietotājs atver dokumentu un atzīmē vietas, kur nepieciešams paraksts. Lielākā daļa lietotņu palīdzēs jums nosūtīt parakstīto dokumentu pa e-pastu.

Vai e-paraksta lietotnes ir juridiski saistošas?

Visiem elektroniskajiem līgumiem ir tāds pats juridiskais spēks un statuss kā līgumiem, kuru pamatā ir tinte. Tas ir pateicoties ESIGN likumam, kuru Kongress pieņēma likumā 2000. gada jūnijā.

Viens no dedzīgākajiem ESIGN likuma atbalstītājiem bija senators Spensers Abrahams, kurš 1999. gadā atbalstīja likumprojekta pieņemšanu, pārliecināts, ka tas ļaus tiešsaistes biznesam augt. Šajās dienās Amerikas interese par interneta ekonomiku bija drudžaina, un vairākas valstis jau bija pieņēmušas savas likumu versijas, kas attiecas uz elektronisko tirdzniecību. Federālais ESIGN likums palīdzēja atzīt starpvalstu komercijas elektronisko parakstu likumību.

Lai arī tiesneši kopš šā akta pieņemšanas ir konsekventi nolēmuši atbalstīt elektroniski parakstītus līgumus, ir svarīgi zināt, ka viņiem jābūt pārliecinātiem par nolīguma nolūku. Turklāt, ja tiesnesim ir aizdomas, ka dokuments pēc parakstīšanas ir mainīts sliktas drošības vai nepieejamu revīzijas žurnālu dēļ, viņi to var uzskatīt par nepieņemamu.

Tāpēc, nākamreiz iegādājoties vai parakstot e-paraksta lietotni, pārliecinieties, vai tajā tiek izmantoti stingri tehniskie standarti un vai tai ir laba reputācija.

Izmēģināt 7 e-paraksta lietotnes

DocuSign

DocuSign lepojas ar vairāk nekā 200 000 lietotājiem, padarot to par vienu no populārākajām un spēcīgākajām šodien izmantotajām e-paraksta lietotnēm. Tas ir ērti lietojams, un pielāgojamība ir vēl viens spēcīgs aspekts, jo tas piedāvā vairākas API, kuras var integrēt jūsu esošajā programmatūrā.

Lai aizsargātu parakstītos līgumus, DocuSign izmanto spēcīgu drošības elementu komplektu, un visā pasaulē tam ir piešķirti vairāki drošības sertifikāti. Standarta plāni sākas ar 25 USD mēnesī, un ir pieejama bezmaksas izmēģinājuma versija.

HelloSign

HelloSign ietver Chrome pārlūka paplašinājumu, kas atvieglo dokumentu pieprasīšanu un parakstīšanu lidojuma laikā. Turklāt lietotāja pieredzi papildina vietējās lietotnes gan iOS, gan Android. Saglabātos parakstus var izmantot vairākiem dokumentiem vai ar tālruni augšupielādēt faktiskā paraksta attēlu.

Iebūvētie paneļi palīdz izsekot dokumentiem, ieskaitot tos, kuri gaida parakstu. Katru mēnesi bez maksas varat izmantot HelloSign līdz trim dokumentiem, savukārt Pro plāns piedāvā neierobežotus parakstus tikai par 13 USD mēnesī.

AdobeSign

AdobeSign ir īsta uzņēmuma līmeņa pakete ar atbilstošu cenu. Tā bija viena no pirmajām programmatūras kompānijām, kas sāka iesaistīties šajā telpā, un tas ir standarts citām e-paraksta lietotnēm, kas sekojušas.

Līgumus, kas izpildīti, izmantojot AdobeSign, var parakstīt no jebkura pārlūka vai mobilās ierīces, nepiesakoties Adobe kontā. Turklāt Adobe API nozīmē, ka jūs varat saglabāt iepriekš izmantotus parakstus citās Adobe Suite lietojumprogrammās.

Adobe lieliski darbojas ar citiem trešo pušu rīkiem, piemēram, Salesforce, un ievēro globālos atbilstības kritērijus. Plāni sākas ar 29,99 USD mēnesī līdz deviņiem lietotājiem. Ir iekļauta bezmaksas izmēģinājuma versija.

Docsketch

Docsketch piedāvā daudz dažādu iespēju, ieskaitot dokumentu izsekošanu un laipnus atgādinājumus. Atkarībā no plāna izvēles varat iekļaut arī personalizētus ziņojumus un citas pielāgotas funkcijas.

Iegulti audita pārskati nodrošina atbilstību starptautiskajiem e-paraksta likumiem, un programmatūrai ir bezmaksas plāns, kas ļauj parakstīties līdz trim dokumentiem mēnesī. Elektroenerģijas lietotāji var izvēlēties neierobežotu plānu, kura cena ir 15 USD mēnesī. Tas ietver neierobežotu dokumentu parakstīšanu un veidnes, kā arī iespējas mainīt krāsas, attēlus un fontu stilus.

eSignLive

eSignLive mērķis ir nodrošināt konkurenci AdobeSign uzņēmuma telpā. Tas piedāvā labākās klases drošības funkcijas, un to uztic lielie uzņēmumi, piemēram, BMW un IBM.

Uzņēmumi var izmantot eSignLive gan ar ieslēgtiem serveriem (lielākai drošībai), gan ar mākoņa bāzes risinājumu attālināta darbaspēka nodrošināšanai un trešo pušu līgumiem. Tas ir pieejams gan mobilajā, gan galddatorā. Profesionālo plānu sākums ir 20 USD mēnesī. Ir iekļauts 30 dienu bezmaksas izmēģinājuma laiks.

Parakstāms

Signable ir unikāls ar to, ka piedāvā iespēju maksāt par lietošanu. Tā mērķis galvenokārt ir Eiropas tirgi. Tas ir viegli integrējams ar vairākām trešo pušu platformām, piemēram, Zapier, un piedāvā daudzvalodu atbalstu vācu, spāņu, franču, holandiešu un portugāļu valodā, kā arī angļu valodu.

Signable ir pieejams gan iOS, gan Android, kā arī pa e-pastu. Maksājums par lietošanu sākas ar 1 GBP par dokumentu, savukārt korporatīvie plāni var sasniegt pat 149 GBP mēnesī.

Zegal

Zegal ir tiešsaistes juridiskais birojs, kas piedāvā e-paraksta pakalpojumu kā daļu no plašākas juridiskās paketes. Informācijas panelis visus jūsu dokumentus glabā tiešsaistē un ļauj jums pilnībā kontrolēt visu izveidoto, ļaujot drošai sadarbībai starp pilnvarotajām pusēm.

Zegal ir tiešsaistes pakalpojums, kas pieejams caur jebkuru pārlūku. Pirmie pieci paraksti ir bez maksas, pēc tam abonēšana sākas ar aptuveni 100 USD mēnesī.