9 sieviešu aktīvistes, kurām sekos Twitter

Sieviešu tehnoloģiju aktīvistes.

Sveiki! Es gribēju padalīties ar savām iecienītākajām sieviešu tehnoloģiju aktīvistēm, kuras man sekos Twitter.

Šīs sievietes visas strādā, lai internets būtu atvērts un mūsu tiešsaistes komunikācija būtu privāta un droša, vienlaikus iedvesmojot mūs ar savu asprātību un pārliecību.

Godīgi sakot, tas varētu būt ļoti, ļoti garš saraksts. Ja jums ir citas iecienītas sieviešu tehnoloģiju aktīvistes, lūdzu, paziņojiet mums komentāros!

Jans Žu

Yan Zhu @bcrypt

Ja paroles maiņas funkcija ir viņas rokturis, uzreiz ir skaidrs, kur atrodas Jana intereses. Jana ir plaši pieredzējis inženieris, kurš, iespējams, vislabāk pazīstams ar saviem EZF atbalstītajiem programmatūras privātuma projektiem, piemēram, Privacy Badger un HTTPS visur.

Džesijs Irvins

Džesija Irvina @jessysaurusrex

Džesija ir drošības pētniece un evaņģēliste, kas drošības jautājumus padara visiem saprotamus. Džesija ir diezgan ģēnija, izmantojot smieklīgas emocijzīmes un ASCII mākslu, lai mudinātu cilvēkus uzlabot savu infosec spēli. Jūs varat dzirdēt viņas runu konferencēs un universitātēs visā pasaulē.

Yael Grauer

Yael Grauer @yaelwrites

Yael ir tehnoloģiju žurnālists, kurš raksta par tehnoloģijām, privātuma jautājumiem un visu pārējo, kas mums rūp (piemēram, TV šovs Robota kungs). Jūs varat atrast Yael labi izpētītos rakstus par mātesplati, Forbes un Ars Technica, kā arī viņas personīgajā emuārā.

Sāra Džeimija Lūisa

Sāra Džeimija Lūisa @SarahJamieLewis

Sāra smagi strādā pie sava projekta OnionScan, kas mēra tumšā tīmekļa lielumu un apmēru, kā arī tā ievainojamības. Īsā laikā viņa ir daudz sasniegusi attiecībā uz anonimitāti un ir aizsācēja Dark Web Research jomā.

Chelsea Manning

Chelsea Manning @xychelsea

Chelsea ar Wikileaks starpniecību nodrošināja sabiedrībai ASV diplomātisko un militāro dokumentu dārgumu krātuvi. Lietās tika atklāta korupcija, noziegumi pret cilvēci un meli – vairumam no tiem joprojām nav atbildes. Čelsijai tika piespriests 35 gadu cietumsods, kurā viņa tika spīdzināta un turēta necilvēcīgos apstākļos, lai gan to paredzēts atbrīvot pirms termiņa, šā gada 17. maijā..

Aleksandra Elbakjana

Aleksandra Elbakjana @ringo_ring

Sākotnēji no Kazahstānas, Aleksandra sadusmoja dažus no pasaules spēcīgākajiem izdevējiem, kad viņa savāc zinātnisko pētījumu daļu no aizmugures sienām un atbrīvoja tos caur savu projektu Sci Hub. Aleksandra šobrīd slēpjas Krievijā, baidoties no izdošanas Amerikas Savienotajām Valstīm.

isis agora lovecruft

isis agora lovecruft @isislovecruft

Isisa ir viena no vadošajām personām, kuras atbalsta Tor projektu, kā arī ir strādājusi Open Whisper Systems – uzņēmumā, kas darbojas aiz šifrētas ziņojumapmaiņas lietotnes Signal. Pagājušajā gadā Isisa izteica virsrakstus, kad viņa runāja par FBI uzmākšanos.

Eva Galperina

Eva Galperina @evacide

Eva nesen tika iecelta par EZF kiberdrošības direktori un arī darbojas kā Preses brīvības fonda tehniskais padomnieks. Galperins pēta ļaunprogrammatūru un raksta rokasgrāmatas par informācijas drošību cilvēktiesību aizstāvjiem, aktīvistiem, žurnālistiem un emuāru autoriem, piemēram, šis noderīgais Digitālās pirmās palīdzības komplekts.

Džūlija Borovska

Džūlija Borovska @JulieBorowski

Džūlija ir visizcilākā kā YouTube personība un politiskā aktīviste, kur viņa komentē pašreizējās politiskās lietas ASV, bieži koncentrējoties uz privātumu un tehnoloģijām. Pašaprakstīts kapitālists ar nojautu par jautājumiem, kas saistīti ar brīvību, Džūlija kopš 2012. gada ir principiāla balss par privātumu ASV politiskajā telpā..

Kuras sievietes privātumā jūs uzlūkojat?

ExpressVPN un es vēlos pateikt lielu paldies ievērojamajām sievietēm šajā sarakstā.

Vai es kādu atstāju ārā? Lūdzu, dalieties zemāk esošajos komentāros par savām iecienītākajām sieviešu tehnoloģiju aktīvistēm!