6 meklētājprogrammas, kas ļaunprātīgi izmanto jūsu privātumu (un 3, kas to faktiski aizsargā)

meklētājprogrammas, kas aizskar jūsu privātumu

Lai visiem būtu vieglāk, ExpressVPN ir novērtējusi deviņas galvenās meklētājprogrammas, pamatojoties uz to, cik invazīvas tās ir jūsu privātumam. Seši izcēlās kā privātuma draudi, bet trīs izrādījās drošāki. Novērtēšana balstās uz katras meklētājprogrammas konfidencialitātes politiku, reklāmu klātbūtni un papildu pakalpojumiem, kas vērsti uz privātumu.

Paaugstinoties mūsdienu pārlūkprogrammām, meklētājprogrammas ir nemanāmi integrētas mūsu interneta pieredzē. Ir pagājuši dienas, kad tiek rakstīts “www.google.com” – mums ir nepieciešams tikai meklēšanas joslā (vai daudzos gadījumos adreses joslā) ierakstīt vaicājumu, un pēc tam rezultāti.

Šīs pilnveidotās pieredzes dēļ mēs mazāk domājam kritiski domāt par to, kādas meklētājprogrammas mēs izmantojam. Pārlūkā Chrome? Protams, Google to darīs. Internet Explorer? Aizved mani prom, Bing!

Šīs laissez-faire attieksmes problēma ir tā, ka tai ir ievērojama ietekme uz to, kā mēs izjūtam internetu. Meklētājprogrammas ne tikai atšķiras pēc saviem algoritmiem, tādējādi ietekmējot meklēšanas rezultātus, bet arī tām ir radikāli atšķirīgas privātuma politikas. Atkarībā no tā, ar ko jūs meklējat, jūs varētu ievietot pārdošanā nejaušus faktus par sevi.

Nerātns saraksts

Google

Datu vākšanas joma: Milzīgs (neaizmirstiet, Google seko jums YouTube)
Reklāmas: Jā
Ievērības cienīgas īpašības: Tas droši vien zina visu par jums * draudīgi smiekli *

Iespējams, ka vispopulārākā meklētājprogramma ir Google – 2014. gadā tā mitināja 67,5% no visiem meklējumiem ASV, taču, runājot par konfidencialitāti, tā ir briesmīga izvēle.

Tā kā meklētājprogrammas konfidencialitātes politika informē apmeklētājus, Google izseko gandrīz visu, ieskaitot meklēšanas vaicājumus, jūsu IP adresi, tālruņa numuru, aparatūras iestatījumus un daudz ko citu.!

Saskaņā ar Google teikto, visa šī datu vākšana tiek veikta lietotāju labā:

“Mēs apkopojam informāciju, lai visiem lietotājiem sniegtu labākus pakalpojumus – sākot ar pamata lietu izdomāšanu, piemēram, kuru valodu jūs runājat, līdz sarežģītākām lietām, piemēram, kuras reklāmas jums šķitīs visnoderīgākās, cilvēkiem, kuri jums tiešsaistē ir vissvarīgākie vai kuri YouTube videoklipi, kas jums varētu patikt. ”

Ja šāda uzmācības pakāpe tomēr padara jūs mierīgu, nebaidieties: vienmēr varat likt Google aizmirst par jums. Varat arī neļaut Google nākotnē uzzināt jūsu atrašanās vietas datus, pārlūkā Chrome izmantojot VPN paplašinājumu.

Kad esat iztīrījis šīfera lapu, iespējams, vēlēsities arī apskatīt kādu no meklētājprogrammas iespējām Nicas sarakstā.

Yahoo

Datu vākšanas joma: Liels
Reklāmas: Jā
Ievērības cienīgas īpašības: Nesen tika uzlauzta tā saistītā e-pasta sistēma

Pēdējā laikā Yahoo lietas nav bijušas labas, atklājot, ka tika uzlauzti aptuveni 500 miljoni Yahoo Mail kontu. Tikai šis notikums daudzus privātumu noskaņotus cilvēkus novērsa no uzņēmuma.

Yahoo meklētājprogramma nav tā, par ko rakstīt mājās (to “darbina Bing”), taču tai ir reklāmu interešu pārvaldnieks, kas ļauj jums liegt Yahoo pielāgot redzētās reklāmas. Tas neaptur reklāmu vispārēju parādīšanos, bet tas vismaz padara pārlūkošanu nedaudz mazāk apgrūtinošu.

Bing

Datu vākšanas joma: Liels
Reklāmas: Jā
Ievērības cienīgas īpašības: Tas gandrīz zina par jums kā Google

Otra populārākā meklētājprogramma ASV (daļēji tāpēc, ka tā “pilnvaro” citas meklētājprogrammas), Bing reģistrē arī jūsu meklēšanas vaicājumus un citu būtisku informāciju. Tā kā tas nav integrēts ar tik daudzām populārām platformām kā Google (piemēram, YouTube), to varētu uzskatīt par nedaudz mazāk uzmācīgu.

Tas joprojām neko daudz nesaka. Apmeklējot vietnes Bing konfidencialitātes lapu, tiek parādīts detalizēts attēls ar visām jaukām lietām, kuras jūs kopīgojat, veicot meklēšanu:

“Veicot meklēšanu vai izmantojot Bing nodrošinātas pieredzes funkciju, kas ietver meklēšanas veikšanu vai komandas ievadīšanu jūsu vārdā, Microsoft apkopos jūsu piedāvātos meklēšanas vai komandu vārdus kopā ar jūsu IP adresi, atrašanās vietu, unikālie identifikatori, kas ietverti mūsu sīkdatnēs, jūsu meklēšanas laiks un datums, kā arī pārlūkprogrammas konfigurācija. ”

Kopumā tā ir diezgan identificējama neidentificējama informācija.

AOL

Datu vākšanas joma: Liels
Reklāmas: Jā
Ievērības cienīgas īpašības90.gados piepildīta ar nostalģiju ikvienam tiešsaistē

AOL (dažreiz rakstīts kā Aol.) Ir līdzīgs Yahoo, jo to “darbina Bing”. Tas ir līdzīgs arī tā purpura konkurentam, jo ​​saskārās ar savu privātuma skandālu: 2006. gadā uzņēmums publicēja meklēšanas vēstures 650 000 lietotāju.

Vilšanās, ka AOL konfidencialitātes lapa ir daudz mazāk detalizēta nekā citu meklētājprogrammu lapa. Tā vietā, lai sniegtu jums sarakstu ar tieši to, kādus datus tā apkopo, lapā tiek atzīmēts: “Mēs apkopojam un saņemam informāciju par jums un jūsu ierīci, kad jūs to tieši sniedzat mums, kad izmantojat mūsu pakalpojumus, un no noteiktiem trešo personu avotiem. ”Nav hipersaites sīkākam skaidrojumam, nav patīkamu zemsvītras piezīmju.

Pamatā izmantojiet AOL uz savu privātuma risku.

Jautā

Datu vākšanas joma: Liels
Reklāmas: Jā
Ievērības cienīgas īpašības: Tās meklēšanas rīkjosla bieži tiek komplektēta ar citu programmatūru, un no tās ir grūti atbrīvoties

Ask (pazīstams kā Ask Jeeves citā dzīvē) 20 gadu pastāvēšanas laikā ir ticis galā ar savu identitāti. Dažreiz jautājumu un atbilžu vietne, dažreiz tīra meklēšana, tā apjoma ziņā pēdējā laikā ir sarukusi līdz iepakojuma aizmugurē.

Par laimi, tas ir daudz vienkāršāk nekā AOL, kad ir jāinformē, kāda informācija tiek apkopota, ieskaitot “mobilās ierīces ģeogrāfisko atrašanās vietu (konkrētu ģeogrāfisko atrašanās vietu, ja esat iespējojis šīs informācijas vākšanu, vai vispārēju ģeogrāfisko atrašanās vietu automātiski”). Mierinošas lietas.

Tas, kas Ask jautā, nedaudz saasina, ir tā neregulārā loma kā “pārlūka nolaupītājs”. Dažreiz, lejupielādējot lietojumprogrammu no interneta, tā tiks apvienota “noderīgā” Ask meklēšanas rīkjoslā, kuru jūs instalēsit, jo jūs to nedarījāt. Neizlasījāt nosacījumus, kad akli noklikšķinājāt uz “Piekrist, pieņemt, pieņemt…”. Rezultāts: Jautāt kļūst par jūsu automātisko meklētājprogrammu visās jūsu pārlūkprogrammās..

Pat ja šāda prakse pati par sevi nav ļaunprātīga programmatūra, tā joprojām var būt diezgan kaitinoša, it īpaši ņemot vērā visus datus, ko Ask var pēkšņi iegūt..

Lycos

Datu vākšanas joma: Liels
Reklāmas: Jā
Ievērības cienīgas īpašības: Tas joprojām ir apkārt

Lycos kopš Dotcom burbuļa ir izgājis daudzus atkārtojumus un pat ir pamanījis, ka mēģinājis izgatavot valkājamo marku. Vai šis jaunais iemiesojums darbosies? Tu esi tiesnesis.

Tāpat kā citas meklētājprogrammas nerimstošajā sarakstā, arī Lycos iegūst daudz datu, ieskaitot jūsu IP, pārlūku un platformu. Ir vērts pateikt, ka tajā tiek apkopoti “apkopotie meklēšanas vienumi”, kas vismaz liek domāt, ka individuālie meklējumi nav saistīti ar jūsu IP (cerams).

Nicas saraksts

Ixquick

Datu vākšanas joma: Neeksistējošs
Reklāmas: Nē
Ievērības cienīgas īpašības: Atveriet meklēšanas rezultātus, izmantojot starpniekservera pakalpojumu

ExpressVPN nav svešs Ixquick. Meklētājprogramma kopš 1998. gada ir vērsta uz privātumu domājošiem, un, neskatoties uz lēnāku ielādēšanas ātrumu nekā citiem pakalpojumiem, tā piedāvā salīdzinoši labus rezultātus.

Viena no funkcijām, kas atšķir Ixquick, ir tā, ka tā dod lietotājiem iespēju atvērt meklēšanas rezultātus starpniekservera logā, tādējādi ļaujot viņiem anonīmi apskatīt lapas. Ielādes laiki tomēr var būt diezgan lēni, tāpēc tiem, kuriem ir noteikts termiņš, tas varētu nebūt praktiski.

Ixquick izmanto pārliecinošu pieeju privātumam. Vietne paziņo: “Jums ir tiesības uz privātumu” un “Vienīgais reālais risinājums ir ātri izdzēst jūsu datus vai tos vispirms neuzglabāt.”

ExpressVPN pilnībā piekrīt.

StartPage

Datu vākšanas joma: Neeksistējošs
Reklāmas: Jā
Ievērības cienīgas īpašības: Google darbība bez konfidencialitātes pārkāpuma

StartPage ir Ixquick atvase, kas vaicā Google, būtībā darbojas kā starpnieks. Tas nozīmē, ka jums ir visas Google meklēšanas iespējas, atskaitot personīgās informācijas izpaušanu. Vienīgais mīnuss ir tas, ka jūs joprojām saņemat reklāmas, taču vismaz tās nav vērstas uz jums.

StartPage, tāpat kā Ixquick, piedāvā starpniekservera opciju meklēšanas rezultātu izpētei. Tomēr tas joprojām ir nedaudz lēns un dažreiz rada kļūdas lapu atveidošanā.

Vēl viena lieliska lieta par StartPage? Tas pārtrauca lietotāju IP adrešu reģistrēšanu 2009. gadā.

DuckDuckGo

Datu vākšanas joma: Neeksistējošs
Reklāmas: Nē
Ievērības cienīgas īpašības: Tas piedāvā Tor pakalpojumu (3g2upl4pq6kufc4m.onion)

ExpressVPN iepriekš pārskatīja DuckDuckGo un mīlēja to. Tas neapkopo jūsu IP adresi vai citu informāciju, bet reģistrē meklēšanu – tas vienkārši tos apkopo, nesaistot tos ar citiem datiem.

DuckDuckGo ir unikāls arī ar to, ka tas piedāvā sīpolu pakalpojumu. Šī īpašība kopā ar ātrumu padara to par labāko.

Protams, DuckDuckGo algoritms izvēlas korporatīvās darbības nodrošināšanu ar pūļiem. Veicot meklēšanu pašreizējās ASV prezidenta vēlēšanās kategorijā “Jaunumi”, Wikipedia raksti tika parādīti kā divi labākie trāpījumi, tāpēc noteikti meklējiet sarakstu tālāk, ja vēlaties vairāk dažādības.

~

Vai jūs izmantojat kādu no iepriekš uzskaitītajām meklētājprogrammām? Paziņojiet mums par to komentāros zemāk. Atcerieties, ka jūs vienmēr varat izmantot VPN, lai paslēptu savu IP adresi, taču tas neattur meklētājprogrammas no citu datu ierakstīšanas par jūsu meklējumiem vai mašīnu.!

Piedāvātais attēls: Pixabay