Пояснена модель OSI

Пояснена модель OSI

The Відкрийте взаємозв’язок системи (OSI) модель – одна з основних концепцій, з якою адміністратори повинні стикатися під час управління мережею. Модель OSI діє як дорожня карта того, що відбувається в межах мережі і допомагає побачити, як передається інформація через мережу. У цій статті ми розглянемо, що таке модель OSI.

Модель OSI зарекомендувала себе гідним планом для мережевих адміністраторів з моменту створення в 1984 рік. Модель OSI походить від пропозиції, розробленої Міжнародна організація зі стандартів. Модель OSI була розроблена для того, щоб допомогти виробникам створювати технології у відповідності з універсальними стандартами, які викладають основи того, як пристрої спілкуватимуться між собою.

Що таке модель OSI?

Модель OSI відноситься до Рамка комп’ютерної мережі, яка складається з семи шарів. Шари моделі OSI разом з підсумками шарів є наступними:

Номер шару
Назва шару
Опис
7 Застосування Головна сторінка протоколів та служб, які містять додаток
6 Презентація Переконайтесь, що інформація представлена ​​у форматі, який може зрозуміти пристрій
5 Сесія Керує з’єднаннями та завершеннями між підключеними комп’ютерами
4 Транспорт Керує передачею даних і перевіряє передані дані такі самі, як отримані дані
3 Мережа Адресує дані та передає між ними мережі
2 Дані посилання Передає дані через мережевий носій
1 Фізичні Забезпечує фізичний зв’язок між пристроями

Ви помітите, що вони перераховані від 7-1, а не до 1-7. Причина цього полягає в тому, що шар програми є самим видимим та найбільш взаємодіючим з користувачами.

Шар програми (рівень 7)

Як було сказано вище, Прикладний шар це той, з ким власне взаємодіє користувач. Щоразу, коли ви взаємодієте з додатком на своєму комп’ютері, ви активні на рівні програми. Наприклад, якщо ви користуєтеся Google Chrome або Skype, то ви взаємодієте з додатком за адресою Шар 7. Цей шар використовує такі протоколи HTTP, Telnet, і FTP. У двох словах, цей шар орієнтований на процеси кінцевих користувачів та доставку будь-якої програми, до якої користувач хоче отримати доступ.

Презентаційний шар (6 рівень)

The Презентаційний шар або Шар 6 моделі OSI призначена для підготовки та перекладу даних з мережевого формату у формат програми або навпаки. Цей рівень визначає, як представлені дані для кожного з цих об’єктів з точки зору синтаксису та структури. У багатьох випадках рівень презентації можна побачити за допомогою шифрування та дешифрування даних. Інші приклади включають ASCII, TIFF, JPEG, GIF, ESBCDIC, СНИМКА, JPEG, MPEG, і MIDI.

Сесійний шар (рівень 5)

Шар 5 моделі OSI позначається як Сесійний шар. The Сесійний шар – це рівень, відповідальний за встановлення, підтримання та припинення зв’язків між різними програмами. Цей рівень контролює умови взаємодії додатків між собою. Ключовою частиною цього є проста координація, як Сесійний шар буде диктувати, як довго система чекатиме відповіді від іншої програми. Зазвичай ви бачите такі протоколи, як NetBios, NFS, RPC, і SQL що працює на цьому шарі.

Транспортний шар (шар 4)

The Транспорт Шар є одним з найбільш відомих шарів OSI моделі OSI, оскільки це шар, відповідальний за передачу даних між кінцевими системами та хостами. Він диктує, що надсилається куди і скільки його надсилається. На цьому рівні ви бачите подібні протоколи TCP, UDP, і SPX. Якщо щось піде не так, то Транспортний шар також несе відповідальність відновлення помилок в кінці.

Мережевий шар (3 рівень)

The Мережевий шар моделі OSI має завдання вирішувати більшість маршрутів в мережі. Цей шар стосується переадресації пакетів і встановлює маршрут, який проходить пакет по мережі. Простіше кажучи, то Мережевий шар визначає, як пакет прямує до місця призначення. Протоколи, як TCP / IP, AppleTalk, і IPX працювати на цьому шарі.

Шар зв’язку даних (рівень 2)

На рівні 2 версії моделі OSI у вас є Шар зв’язку даних. The Шар зв’язку даних обробляє передачу даних від вузла до вузла і може бути розділений на підшари; Контроль доступу до медіа (МАК) Шар і Логічне управління посиланням (ТОВ) Шар. The MAC-шар визначає, як підключений комп’ютер отримує доступ до даних з точки зору дозволів. З іншого боку, рівень LLC керує такими елементами, як управління потоком, синхронізація кадру та сканування помилок. Комутатори працюють на цьому шарі.

Фізичний шар (рівень 1)

В Шар 1 у нас є Фізичний шар. The Фізичний шар – апаратний рівень моделі OSI, який включає мережеві елементи, такі як концентратори, кабелі, Ethernet і ретранслятори. Наприклад, цей шар відповідає за здійснення змін електричного сигналу, наприклад, загоряння ламп. На цьому шарі ви зіткнетесь Ethernet, RS232, Банкомат, і ПІІ. Більшу частину часу адміністратори використовують Фізичний шар перевірити правильність підключення кабелів та пристроїв.

Чому модель OSI важлива?

Якщо ви навчаєтесь на мережевий іспит, такий як CCNA, володіння надійними знаннями моделі OSI дуже важливо для складання іспиту та отримання вашої сертифікації. Однак, крім цієї основної утиліти, знання моделі OSI всередині та зовні дає вам краще розуміння того, як пристрої у вашій мережі підключаються один до одного.

Багато в чому модель OSI виступає в якості орієнтиру з карти Фізичний шар прямо вгору Шар програми з яким ви взаємодієте на своєму комп’ютері. У цьому посібнику розповідається про все, від того, як протоколи взаємодіють із шаром OSI, до того, як ваша мережа фактично структурована. Розуміння цього посібника дозволить вам орієнтуватися на адміністрування мережі та усунення несправностей у роботі служби. Знаючи модель OSI всередині і зовні, ви перебуваєте в сильному становищі, завдяки якому стежите за своєю мережею.

Ми перерахували декілька причин, чому шарувата модель OSI використовується нижче:

  • Єдині стандарти для виробників – Модель OSI визначає набір стандартних моделей для виробників для побудови продуктів навколо. Кінцевим результатом є продукти, які можуть працювати разом, а не розрізняти продукти, які не визнають спільної точки зору.
  • Простіше зрозуміти – Використання шаруватої моделі значно полегшує розуміння того, як працює мережа. Розділення шарів допомагає розмежувати важливі процеси в мережі.
  • Вирішення проблем – Будь-які протоколи або дані, що займають один шар OSI, можуть бути націленими під час процесу усунення несправностей. Це дозволяє адміністраторам значно швидше знаходити проблеми та точно визначати рішення.

Дивись також: CCNA Ultimate guide

Як запам’ятати модель OSI

Модель OSI може бути дуже складно запам’ятати, коли ви вперше дізнаєтесь про неї. Однак є кілька хитрощів, які можна зробити для полегшення цього процесу. Найпростіший спосіб запам’ятати модель OSI – це використовувати мнемоніку. Вони допоможуть вам перетворити модель OSI в пам’ятне речення. Нижче ми включили кілька мнемонік, щоб допомогти вам запам’ятати модель OSI:

  • Всі люди, здається, потребують обробки даних
  • Пінгвін сказав, що Пепсі ніхто не п’є
  • Усі плюси Пошук Найпопулярніших місць пончиків
  • Будь ласка, не кидайте піцу з ковбасою
  • Людям не потрібно бачити Пола Аллена
  • Будь ласка, не повідомляйте продавцям нічого
  • Будь ласка, не вчите дурних людей абревіатур

Як бачите, модель OSI може запам’ятовуватися як вперед, так і назад. Це також хороша ідея, щоб придумати свій власний, щоб допомогти вам запам’ятати. Кращі мнемоніки легко запам’ятовуються, а також додають елемент гумору.

Модель OSI: Основи мереж

Навчання моделі OSI може здатися непростим, але, ознайомившись із загальними принципами моделі та використавши пару світломірних мнемоніків, ви можете переконатися, що ви завжди зможете згадати шари. Незалежно від того, готуєтесь ви до іспиту чи просто хочете вдосконалити свої знання в мережі, модель OSI – це корисна система, яка допоможе вам надзвичайно протягом усього процесу усунення несправностей у вашій мережі..

Модель OSI настільки ж важлива, якщо ви працюєте в мережі або телекомунікаційній системі. Знаючи це, як тильна сторона руки, дозволяє вести усвідомлений моніторинг мережі. Зрештою, якщо ви не розумієте модель OSI, ви не маєте повної видимості щодо того, що відбувається на кожному рівні вашої мережі. Це залишає вас в поганому становищі для підтримки мережі в довгостроковій перспективі.

Дивись також:
Кінцеве керівництво по TCP / IP
Як розпочати роботу як мережевий адміністратор