Udostępniaj pliki bezpiecznie i anonimowo za pomocą OnionShare 2

Logo OnionShare

Od jakiegoś czasu korzystamy z OnionShare w ExpressVPN i jesteśmy podekscytowani, że otrzymaliśmy drugą wersję wygodnego narzędzia do prywatności Micah Lee.

Przed OnionShare wysyłanie plików do kolegi online było ogromnym bólem lub wymagało korzystania z usług takich jak Dropbox lub Google, które przeglądałyby, indeksowały, cenzurowały i dzieliły pliki z rządami i partnerami reklamowymi.

OnionShare nie tylko wygodnie omija ten problem, ale także dodaje dodatkową warstwę anonimowości do sieci Tor, co oznacza, że ​​będziesz mógł udostępniać pliki anonimowo. Wszystko, czego potrzebujesz do wysyłania i odbierania plików, to przeglądarka Tor, którą zdecydowanie zalecamy.

Jak działa OnionShare

Krótko mówiąc, OnionShare tworzy serwer WWW na twoim komputerze i udostępnia go za pośrednictwem strony .onion.

Po utworzeniu otrzymasz link do udostępnienia zamierzonemu odbiorcy plików, który musi tylko otworzyć go za pomocą przeglądarki Tor, aby pobrać zawartość. Domyślnie każdy plik można pobrać tylko raz, ale jeśli chcesz go udostępnić masom, możesz wyłączyć tę funkcję.

Udostępniaj pliki za pomocą zrzutu ekranu OnionShare

Co nowego w OnionShare 2

OnionShare 2 nie tylko pozwala wysyłać pliki, ale także je odbierać.

Odbieraj pliki za pomocą zrzutu ekranu OnionShare

Aby odbierać pliki, wejdź w „Tryb odbioru” w OnionShare. Ponownie udostępnij utworzony link swojemu źródłu, który może następnie przesłać plik za pomocą przeglądarki Tor. Pliki pojawią się w folderze na dysku twardym.

Możesz także utworzyć link „publiczny”, który pozwala odbierać od wielu podmiotów, podobnie jak anonimowa skrzynka pocztowa na listy i paczki.

Ale tak jak w przypadku każdej anonimowej skrzynki upominkowej pamiętaj, że ludzie mogą wysłać ci wszystko. Upewnij się, że pliki nie są złośliwe i najlepiej otwieraj tylko te typy plików, którym ufasz, takie jak .txt, .pdf lub .png. I nawet wtedy rozsądne może być ich otwarcie w maszynie wirtualnej lub OGONACH.

Zrzut ekranu trybu odbierania OnionShare

Więcej nowych funkcji w OnionShare 2

OnionShare 2 ma również wiele innych nowych funkcji, w tym:

  • Korzystanie ze środowiska piaskownicy w systemie Mac OS
  • Wykorzystanie adresów .onion nowej generacji
  • Tryb publiczny
  • Jeśli OnionShare wykryje, że ktoś próbuje odgadnąć twój adres URL, zamknie serwer
  • Wiele języków, w tym hiszpański, portugalski, rosyjski i japoński
  • Udostępniaj pliki bezpośrednio z pulpitu

Pobierz OnionShare 2 już dziś

OnionShare jest darmowym oprogramowaniem typu open source. Możesz pobrać go z ich strony internetowej lub zbudować bezpośrednio z GitHub. Miłego udostępniania!