Si të shikoni Sky Go me një VPN FALAS

Le të themi që jeni duke udhëtuar jashtë MB dhe të ndjeheni sikur shikojnë befasues disa nga shfaqjet tuaja të preferuara televizive nga shtëpia. me 50+ kanale dhe mbi 800 hit hitesh për të zgjedhur dhe shikuar, nuk është e vështirë të imagjinohet pse dëshironi të transmetoni Sky Go jashtë vendit.

Fatkeqësisht, hyrja në SkyGo jashtë shtetit mund të jetë pak e një sfide, si shërbimi i transmetimit është i disponueshëm vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, Irlandë dhe BE.

Por mos lejoni që kjo të ndalojë argëtimin! Ju mund të anashkaloni këto gjeo-kufizime pa pasur nevojë të paguani një monedhë shtesë nëse regjistroheni në një VPN falas.

Si të shikoni: Udhëzues i shpejtë

Për të parë Sky Go jashtë vendit me një VPN falas, thjesht ndiqni këto hapa të thjeshtë:

  1. Zgjidhni një VPN me server në Mbretërinë e Bashkuar, Irlandë, ose territoret e BE. Do të gjeni një listë të rekomandimeve tona më poshtë.
  2. Shkarkoni dhe instaloni VPN në pajisjen tuaj.
  3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar, Irlandë ose BE.
  4. Shko në faqen e internetit të Sky Go dhe zgjedh një shfaqje që dëshiron të shikosh.
  5. Shijoni aksesin tuaj të pakufizuar në shfaqjet, filmat dhe programet e Sky Go!

Filloni të shikoni falas!

Ashtë një e drejtë falas për VPN për ju?

Streaming Sky Go jashtë mund të jetë një sfidë – por me një VPN të mirë, ju mund të maskoni adresën tuaj IP, të anashkaloni geoblocks që janë duke shkuar në rrugën tuaj dhe të gëzoni qasje në përmbajtjen Sky Go, pavarësisht se ku jeni.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt dhe anonim, duke enkriptuar të dhënat tuaja dhe duke u siguruar që informacioni juaj privat të mbetet i sigurt nga hakerat dhe kërcënimet e tjera në internet.

A mund ta merrni me të vërtetë gjithë këtë pa kosto? Epo, varet. VPN-të e lira mund të jenë të këndshme për përdorim të rastit, por në shumë raste, ato vijnë me shpejtësi Bandwidth dhe kufij të shpejtësisë që mund të prishin përvojën tuaj të transmetimit.

Disa VPN falas kufizojnë aksesin e serverit tuaj, kështu që ju nuk mund të jeni në gjendje të lidheni me serverët në Mbretërinë e Bashkuar ose Irlandë – do të thotë që nuk do të keni mundësi të hyrni në Sky Go.

Por kjo nuk është më e keqja prej saj – ka VPN falas atje që do të komprometojnë privatësinë dhe sigurinë tuaj me kriptimin mediokër ose me politikat e paqarta të intimitetit, ose madje do t’i shesin të dhënat tuaja palëve të treta. Kjo ndodh më shpesh nga sa mendonit.

Sidoqoftë, mund të mos jeni ende gati për t’u angazhuar për një shërbim të paguar VPN akoma. Këtu hyjmë – ne kemi bërë hulumtimin dhe kemi zgjedhur VPN-të më të mira falas për ju. Ndërsa këto shërbime vijnë me kufizime, ata të gjithë kanë serverë në Mbretërinë e Bashkuar dhe ju mund të jeni të sigurt se janë të besueshëm.

Zgjedhja e redaktorit: NordVPN

  • Në përgjithësi, VPN me vlerësimin më të lartë në treg
  • 650+ serverë në MB dhe 60+ në Irlandë
  • E pakrahasueshme në anashkalimin e geoblloqeve më të vështira
  • Optimizuar për transmetim

Megjithëse NordVPNis nuk është një ofrues VPN 100% falas, thjesht na është dashur ta përfshijmë atë në listën tonë. Sshtë një nga VPN-të më të mira në botë, dhe mund ta provoni pa rrezik.

Teknologjia unike SmartPlay e NordVPN ju lejon hyrni në Sky Go dhe në çdo shërbim tjetër të rrjedhës me kabllo të bllokuar, pa marrë parasysh se ku je në botë. Ai madje mund të anashkalojë më të ndërlikuarat e blloqeve VPN, dhe shpejtësitë e tij të jashtëzakonshme do të thotë që ju mund të rrjedhë lirshëm pa asnjë buffering ose prapambetje..

NordVPN ka mbi 5,200 serverë shumë të optimizuar në të gjithë botën, përfshirë 650+ serverë në MB dhe 60+ në Irlandë.

Jo vetëm kaq, por NordVPN e merr seriozisht sigurinë tuaj, me veçori të përparuara si psh kriptimi i shkallës ushtarake, një ndërprerës automatik vrasës, Double VPN dhe një politikë e rreptë e mos-logs.

Përfitime të tjera mbresëlënëse përfshijnë mundësinë për të lidhni deri në 6 pajisje njëkohësisht me një llogari të vetme dhe 24/7 mbështetje chat live.

NordVPN është zgjedhja kryesore e përgjithshme me lexuesit tanë. Ju mund ta shihni vetë me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Kjo gjithashtu e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme nëse largoheni vetëm nga Britania e Madhe për disa ditë dhe dëshironi të vazhdoni me shfaqjet tuaja të preferuara në Sky Go.

Pasi të shihni vlerën e një shërbimi premium VPN, me siguri nuk do të ktheheni mbrapa.

Merr 70% Ulje nga NordVPN

VPN-të më të mira falas për të shikuar Sky Go

1. TuneliBear

pajisjet e tunelit

TunnelBear është një nga ofruesit e paktë të VPN që lejon përdoruesit e versionit falas lidheni me çdo server në rrjetin e tij – përfshirë serverët në Irlandë dhe MB.

Megjithatë, versioni falas vjen me një kapak të të dhënave mujore prej 500MB, e cila me siguri nuk do të jetë e mjaftueshme për të transmetuar shfaqjet tuaja të preferuara Sky Go. Ju mund të ngrini kufirin tuaj deri në 1 GB nëse bëni një koment në lidhje me kompaninë.

Nëse regjistroheni në planet e paguara, ato janë mjaft buxheti-miqësore, ju merrni transferimin e pakufizuar të të dhënave.

Një gjë e mirë për versionin falas është ajo nuk shfaq reklama. Kjo është një nga arsyet pse kur bëhet fjalë për VPN falas, përdoruesit në të gjithë botën vlerësojnë TunnelBear.

Merrni VPN Falas

2. Shenjë xhamash

Pajisjet e xhamave

Shërbimet e xhamave janë provuar dhe testuar kur bëhet fjalë për të hyrë në përmbajtjen gjeobllokuar dhe duke siguruar një lidhje e qëndrueshme dhe e shpejtë VPN.

Windscrib ka një rrjet të qëndrueshëm të serverëve, i cili përfshin vendndodhjet e serverëve në Mbretërinë e Bashkuar, Irlandë dhe BE. Versioni falas ju lejon të lidheni me 10 serverë, njëri prej të cilëve është në Mbretërinë e Bashkuar. Disa të tjerë janë në vendet evropiane ku Sky Go është në dispozicion.

Pjesa më e mirë është që të merrni një zemërgjerë 10 GB të dhëna në muaj me planin falas. Versioni pro do t’ju japë transferim të pakufizuar të të dhënave dhe qasje në të gjithë serverët.

Windscribe është i lehtë për t’u përdorur, kjo është arsyeja pse ajo ka një pjesë të mirë të klientëve të lumtur.

Merrni VPN Falas

3. Porta VPN

pajisje vpngate

Fillimisht i lansuar si një projekt kërkimor i Universitetit të Tsukuba, Japoni, VPN Gate është falas, shërbim i vullnetshëm që synon të eliminojë censurimin e internetit.

Ajo punon për të përmbushur këtë qëllim me qëllimin e saj përhapja e serverëve global që mund të anashkalojnë geoblocks. Kjo së bashku me të Kriptimi 256-bit e ka bërë këtë shërbim falas një zgjedhje popullore midis përdoruesve në të gjithë botën.

Ajo gjithashtu ofron vendndodhjet e serverëve në MB, e cila është e përkryer për të parë Sky Go përtej kufijve britanikë.

Megjithatë, mbani në mend se zgjedhja e serverit është në kundërshtim, pasi numri i saktë i serverëve të VPN Gate vazhdon të ndryshojë. Secili server gjithashtu ka politika të ndryshme të prerjeve, që do të thotë aktiviteti juaj në internet mund të ndahet akoma me ISP dhe palë të tjera të treta.

VPN Gate ofron një FAQ mbresëlënëse seksioni dhe a forumi i hollësishëm i diskutimit në faqen e saj të internetit. Sidoqoftë, nuk ka Mbështetje 24/7 e klientit si ofruesit e primit ofrojnë.

VPN Gate mund të jetë një zgjidhje e mirë për përdorim të rastit, por nëse jeni duke kërkuar siguri të nivelit të lartë dhe shërbim ndaj klientit, atëherë ju rekomandojmë zgjidhni një ofrues premium VPN.

Merrni VPN Falas

4. SecurityKISS

Pajisjet e sigurisë

SecurityKISS ka një plan falas i cili do t’ju lejojë hyrjen në 4 serverë, përfshirë një në Mbretërinë e Bashkuar. Megjithatë, kapak i të dhënave prej 300 MB në ditë ndoshta nuk do të jetë e mjaftueshme për të transmetuar shfaqjet tuaja të preferuara.

Abonimi në planet e tyre të primit ju lejon të keni akses në më shumë serverë dhe më shumë mundësi shtesë për të dhëna, por vetëm plani më i shtrenjtë do t’ju japë të dhëna të pakufizuara.

Nëse do të investoni në një plan VPN të paguar, do të jeni më mirë me një ofrues të besuar i cili do t’ju japë transferim të pakufizuar të të dhënave, siç janë NordVPN, ExpressVPNor CyberGhost.

SecurityKISS ka një politikë të rreptë të mos-logs, por kriptimi i tij nuk është më i fuqishmi në treg. Lexoni se çfarë duhet të thonë përdoruesit e vërtetë.

Merrni VPN Falas

5. DotVPN

pajisje dotVPN

Për dallim nga VPN të tjera të lira, DotVPN ofron Bandwidth i pakufizuar, që do të thotë se nuk duhet të shqetësoheni nëse keni të dhëna të mjaftueshme për të shikuar shfaqjet tuaja të preferuara Sky Go. Versioni falas ju lejon të përdorni mbi 700 servera në të gjithë botën, përfshirë serverët në MB. Kjo e bën atë një zgjedhje popullore midis përdoruesve.

Sidoqoftë, përdoruesit që nuk paguajnë DotVPN marrin lidhje të ngadalta sesa pagimi i pajtimtarëve, pasi plani premium i DotVPN përdorni serverë specialë që janë të paarritshëm për përdoruesit me llogari falas. Kjo mund të përbëjë një problem serioz nëse planifikoni të përdorni versionin falas për transmetim.

Merrni VPN Falas

Në fund të fundit

Ndërsa VPN falas mund të jenë një zgjidhje e mirë për përdoruesit e lehtë dhe të rastit, ata thjesht nuk bëjnë mirë për transmetim, pasi shumica e tyre vijnë me kapele të të dhënave dhe opsione të kufizuara të serverit.

Kur zgjidhni një VPN për të shikuar Sky Go jashtë vendit, mos harroni të zgjidhni një aftësi të forta transmetimi dhe serverë në Mbretërinë e Bashkuar.

Basti juaj më i mirë është të përfitoni nga (partneri) i NordVPN 30 ditë garanci për kthimin e parave. Nëse doni të shikoni disa VPN të tjera të shkëlqyera përpara se të krijoni mendjen tuaj, Mos harro faqen tonë të kuponit për të parë të gjitha marrëveshjet më të nxehta.

Merr 70% Ulje nga NordVPN Tani!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me