Si të shikoni në internet Final Grand NRL!

Viti zbret në këtë: the Roeders të Sidneit kunder Raiders KanberraFinalja e Madhe e NRL. Sidnei mund të fitojë në Kampionatin e parë të prapambetjes NRL në 26 vjet, ndërsa Canberra shpreson për titullin e saj të parë që nga viti 1994. Por nëse jeni jashtë vendit, ju mund të humbasë ndeshjen më të madhe në rugby australiane.

Mos u shqetëso, ne jemi këtu për të ndihmuar. Përdorni udhëzuesin tonë të shpejtë për t’u lidhur me rrjedhën tuaj dhe shiko ndeshjen!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin për Australinë Jashtë në Watch NRL

Shikoni NRL ofron një rrymë për shikimin e finales Grand NRL. megjithatë, Shikojnë NRL është bllokuar në Australi. Për të parë Final Grand NRL në Watch NRL nga brenda Australisë:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë jashtë Australisë (ne rekomandojmë NordVPN për rugby). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server jashtë Australisë.
 3. Shkoni në www.watchnrl.com dhe blini një pajtim.
 4. Në ditën e Final Grand NRL, futuni në Watch NRL dhe transmetojeni ndeshjen!

Shikoni NRL Grand Final TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin Australian në Kanalin 9

Kanali 9 po tregon finalen e madhe të NRL në Australi. Për të parë finalen e madhe të NRL në Kanalin 9:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Australi (ne rekomandojmë NordVPN për rugby). Regjistrohuni dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Australi.
 3. Shkoni në www.9now.com.au regjistrohu.
 4. Kur është koha për ndeshjen, regjistrohuni dhe kënaquni!

Shikoni NRL Grand Final TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin e Kanadasë në Sportsnet

SportsNet është duke transmetuar finalen Grand NRL në Kanada. Për të parë finalen e madhe të NRL në Sportsnet:

 1. Zgjidhni një shërbim me shpejtësi të lartë VPN me serverë në Kanada (ne rekomandojmë NordVPN për rugby). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Kanada.
 3. Shkoni tani.sportsnet.ca dhe pajtohuni. Do t’ju duhet një kartë krediti Kanadeze.
 4. Hyni në Sportnet dhe shijoni lojën!

Shikoni NRL Grand Final TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni Transmetimin Francez në beIN Sports

beIN Sport transmeton Final Grand NRL në Francë. Për të transmetuar finalen NRL Grand në beIN Sports:

 1. Zgjidhni një ofrues të shpejtë të VPN me serverë në Francë (shërbimi NordVPN është më i miri për rugby). Regjistrohuni dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Francë.
 3. Shkoni në lidhjen.beinsports.com dhe regjistrohuni. Ju duhet të shkruani një adresë frënge.
 4. Hyni në sportin BeIN dhe shijoni lumë!

Shikoni NRL Grand Final TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin Hollandë në Fox Sports

Sport Fox po televizon Final Grand NRL në Hollandë. Për të parë Final Grand NRL në Fox Sports:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Hollandë (ne rekomandojmë NordVPN për rugby). Regjistrohuni dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Filloni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Hollandë.
 3. Shkoni te foxsports.nl dhe regjistrohuni.
 4. Hyni në Fox Sports, zgjidhni rrjedhën tuaj dhe shijoni ndeshjen!

Shikoni NRL Grand Final TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë në Sky Sports

Sport Sky po transmeton Final Grand NRL në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë. Për të transmetuar sporte në Sky Sports, duhet të jeni një klient Sky TV. Për të parë Final Grand NRL në Sky Sports:

 1. Zgjidhni një ofrues të shpejtë VPN me serverë në Mbretërinë e Bashkuar (ne rekomandojmë NordVPN për rugby). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 3. Shkoni në www.skysports.com dhe krijoni një llogari në faqen e internetit.
 4. Shkoni në www.sky.com dhe lidhni llogarinë tuaj Sky me llogarinë tuaj të internetit. Do t’ju duhet numri i llogarisë tuaj Sky.
 5. Kur të jeni gati, futuni në Sky Sports dhe kënaquni!

Shikoni NRL Grand Final TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë në TANI TV

TANI TV ju lejon të transmetoni Sky Sports pa një llogari Sky. Për të transmetuar sporte në TANI TV, duhet të shkruani një adresë në Mbretërinë e Bashkuar. Për të parë Final Grand NRL në TANI TV:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me shpejtësi të lartë dhe serverë në Mbretërinë e Bashkuar (shërbimi NordVPN është rekomandimi ynë). Regjistrohu dhe instalo aplikacionin.
 2. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 3. Shkoni te nowtv.com dhe blini një ditë ose muaj për të kaluar Sky Sky (nëse nuk keni një kartë krediti në Mbretërinë e Bashkuar, blini një TANI të një karte dhurate TV në currys.co.uk dhe ndiqni udhëzimet për të ribërë në kartën e dhuratave).
 4. Hyni TANI TV dhe transmetoni ndeshjen!

Shikoni NRL Grand Final TANI!

Udhëzues i shpejtë: Shikoni transmetimin amerikan në Fox Sports GO

Fox Sports SHKO është duke transmetuar Final Grand NRL në SHBA. Ju duhet një ofrues TV (për shembull, DirecTV ose Cox) për t’u regjistruar në transmetimin e drejtpërdrejtë të Fox. Për të parë NRL Grand Final në Fox Sports SHKO:

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverët e SHBA (ne rekomandojmë NordVPN për rugby). Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Drejtoni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server në SH.B.A..
 3. Shkoni te www.fox.com/live dhe regjistrohuni duke përdorur ofruesin tuaj të TV.
 4. Shijoni lojën!

Shikoni NRL Grand Final TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Final Grand NRL

Australia do të qëndrojë ende në këmbë për të Final Grand NRL më 6 tetor 2019. Por do të jeni në lëvizje dhe jashtë vendit ndërsa ndeshja po vazhdon. Kjo do të thotë se geoblocks mund të ju pengojnë të shihni kampionatin Australian të rugby.

Kjo është për shkak se Transmetuesve shpesh u kërkohet të bllokojnë rrjedhën e tyre nga kushdo që është jashtë vendit të vet. Po sikur të mund të lidhesh me transmetuesin përmes një serveri në vendin e tyre? Atëherë ata do t’ju lejonin shikoni rrjedhën e tyre nga kudo ku jeni.

Kjo është ajo që mund të bëjë një VPN për ju: ju lidheni me një server, ai server vepron sikur të ishte vendndodhja juaj. Kështu që ju zgjidhni një server që është në vendin e transmetuesit. Transmetuesi zhbllokon rrjedhën dhe ju lejohet të shikoni ndeshjen.

Me një VPN, ju lejohet liria e internetit. Por kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë për ju. Ajo gjithashtu ju mbron ndërsa jeni në internet.

Korporatat, qeveritë dhe hakerat me qëllim të keq të gjithë dëshironi të dhënat që po i dërgoni në internet. Një VPN kodon komunikimet tuaja, duke e mbrojtur atë nga sytë e çmendur. Me sigurimin e të dhënave tuaja, ju jeni të sigurt në internet.

Sidoqoftë, ju duhet zgjidhni një shërbim me cilësi të lartë kur vendosni për një VPN. Shërbimet me cilësi të ulët mund të mos përdorin enkriptimin më të mirë. Ose transmetuesit mund të njohin një shërbim me cilësi të ulët dhe ta bllokojnë atë. Ose rrjeti mund të jetë shumë i ngadaltë për transmetim.

Një shërbim i lartë përdor encryption më të mirë në dispozicion, sigurimi i të dhënave tuaja mbetet i sigurt. Ata janë gjithashtu më të mirë për të maskuar veten e tyre, duke ju ndihmuar të zhbllokoni përmbajtjen. Dhe ato sigurojnë shpejtësia që ju nevojitet për të vazhduar me një rrymë HD.

Liria e internetit dhe siguria në internet janë tuajat me një VPN. Kjo është më e mira e të dy botëve. Kështu që regjistrohu sot për një VPN dhe merrni internetin që ju meritoni.

VPN më të mira për shikimin e finales madhore të NRL

1. NordVPN

Përfitimet e NordVPN

VPN jonë e përgjithshme # 1, NordVPN siguron shumë servera në të gjithë globin, duke ju ndihmuar të gjeni lidhjen që ju nevojitet. Rrjeti i saj me shpejtësi të lartë është e shkëlqyeshme për zhbllokimin e përmbajtjes. Dhe gjithçka vjen me një çmim shumë të arsyeshëm.

Karakteristikat e përparuara përfshijnë SmartPlay, gjë që përmirëson transmetimin. CyberSec ndihmon në mbrojtjen e pajisjes tuaj nga përmbajtja me qëllim të keq. dhe Double VPN mund të ju jap një shtresë shtesë të kriptimit për të dhënat tuaja.

Me qendër në Panama, NordVPN është jashtë aleancës 14 Eyes, duke e bërë atë edhe më të sigurt. Plus, e tyre politikë e rreptë e mos-logs ju mbron të dy ndërsa jeni i lidhur dhe pasi të keni hyrë në llogari.

Nëse doni të mësoni më shumë rreth NordVPN, hidhini një vështrim vlerësimeve të përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

NordVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Profili i përkushtuar përrua:
Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Final Grand NRL në NordVPN TANI!

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Kur ju doni të shikoni një sport të shpejtë si rugby, keni nevojë për një rrjet që mund të vazhdojë me të. Kjo e bën ExpressVPN një zgjedhje të shkëlqyer për rugby, falë disa prej tyre shpejtësia më e shpejtë e VPN në tregun VPN.

ExpressVPN ju lejon të ndani trafikun tuaj midis VPN dhe lidhjes tuaj lokale. Kjo siguron që ju të mund të qëndroni të lidhur me pajisjet lokale ndërsa jeni në VPN. Mund edhe zgjidhni protokollin tuaj VPN ndërsa jeni i lidhur me rrjetin ExpressVPN.

Një aftësi e provuar për të zhbllokuar faqet e internetit e bën ExpressVPN të shkëlqyeshëm për të arritur tek përmbajtja e transmetuar. Dhe mundeni lidheni deri në 5 pajisje në të njëjtën kohë. Por, nëse do të keni probleme, 24/7 mbështetje chat live është aty për t’ju ndihmuar në çdo hap të rrugës.

Dëshironi të dini më shumë rreth ExpressVPN dhe pse është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ju? Shikoni vlerësimet e përdoruesve!

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Prove falas: Gjyq 7-ditor për iOS dhe Android

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Profili i përkushtuar përrua:
Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Final Grand NRL në ExpressVPN TANI!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Nëse jeni i ri për të transmetuar një VPN, CyberGhost e bën më të lehtë. Rrjeti i tij përfshin serverë të dedikuar për transmetim konfiguruar për t’ju ndihmuar të shkelni geoblocks dhe të mbani një lidhje të qëndrueshme. Plus, nëse do të jesh përrua përmes VPN, ata gjithashtu ofrojnë serverë vetëm për këtë!

Një përzgjedhje e gjerë e serverëve përhapet në një lista e madhe e vendeve siguron që ju të mund të gjeni lidhjen që ju nevojitet. Dhe aplikacioni mbron pajisjen tuaj duke punuar për të bllokuar reklamat, gjurmuesit dhe malware.

Duhet të përdorni VPN tuaj në disa pajisje? CyberGhost ju lejon të keni deri në 7 lidhje të njëkohshme. Dhe ju mund t’i merrni të gjitha këto mundësi dhe veçori me një çmim shumë të arsyeshëm.

Mund të mësoni më shumë rreth CyberGhost duke lexuar komentet tona të përdoruesit!

Garancia për kthimin e parave: 30 ditë në plane të shkurtra; 45 ditë në plane 6-mujore ose më gjatë

Prove falas: Gjyq 7 ditor për celular; Një provë Windows 1-ditore ose 3-ditore e disponueshme

CyberGhost mund të zhbllokojë:
Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Profili i përkushtuar përrua:
Po; tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Final Grand NRL në CyberGhost TANI!

përmbledhje

Së shpejti, the Finalja e Madhe e NRL do të kurorëzojë skuadrën më të mirë në regbi Australian. E gjithë Australia do të vëzhgojë; do te Do të jeni të sigurt që mund të shihni çdo minutë kur të jeni regjistrohu sot për një VPN!

Nuk mund të kuptoj se cili VPN është i duhuri për ju? Ne ju rekomandojmë NordVPN për finalen e madhe të NRL. Dhe sigurohuni që të vizitoni faqen tonë të marrëveshjeve dhe kuponave për të parë sa mund të kurseni!

Leximi më tej

Nëse doni të mësoni më shumë rreth VPN dhe gjithçka që mund të bëjnë, hidhini një sy këtyre faqeve:

 • VPN-të më të mira për Australinë
 • Me e mira (& Më e sigurt) VPN-të për Usenet që punojnë vërtet
 • Si të pretendoni gjyqin tuaj falas NordVPN
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me