Lufta e gjeneratave është në Netflix! Ja se si mund ta shikoni! | Përditësuar 2020

Pasi u bë një nga dramat më të përfolura të luftës në botë, në vitin 2013, Gjenerata Lufta tani po luan në Netflix në Mbretërinë e Bashkuar. Dhe lajmi i mirë është që mundeni transmetoni tërë serinë tani.

Për momentin, shfaqja është në dispozicion vetëm për klientët Netflix në Mbretërinë e Bashkuar. Për shkak të çështjeve të të drejtave të autorit dhe licencimit, Bibliotekat e Netflix ndryshojnë në varësi të vendit ku jeni.

Përdor Netflix geoblocking për të kufizuar shfaqjet dhe filmat që mund të përdorni për ato që janë në dispozicion në vendndodhjen tuaj specifike.

Mos u shqetësoni, sidoqoftë – mund të përdorni lehtësisht Luftën e Gjenerimit dhe tërë katalogun Netflix në Mbretërinë e Bashkuar duke përdorur një premium VPN.

nga duke koduar trafikun tuaj të internetit, duke maskuar adresën tuaj IP, dhe duke ju lidhur me një server në një vend tjetër, një VPN ju ndihmon të keni akses përmbajtje gjeo-e kufizuar nga kudo.

Në këtë udhëzues, ne do t’ju tregojmë si ta shikoni Luftën e Gjenerimit me një VPN. Ne gjithashtu do t’ju japim disa rekomandime për shërbimet më të mira VPN për transmetimin e shfaqjes.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikojmë luftën e gjenerimit në Netflix

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverat në Mbretërinë e Bashkuar – NordVPN është e shkëlqyeshme për zhbllokimin dhe transmetimin e Netflix.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN.
 3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 4. Hyni në Netflix dhe kënaquni!

Filloni të Lidhni Luftën e Gjenerimit Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Luftën e Gjenerimit

Megjithëse Netflix është në dispozicion në vende në të gjithë botën, bibliotekat e përmbajtjes së tij ndryshojnë në varësi të vendndodhjes tuaj. Dhe ndërsa një numër i vogël i shfaqjeve të tij janë në dispozicion në të gjithë botën, Netflix përdor softuer gjeolokimi për të kufizuar hyrjen në pjesën më të madhe të përmbajtjes së tij.

E bën këtë nga marrjen dhe gjetjen e adresës IP të përdoruesve të tij. Për shembull, nëse përpiqeni të shikoni Gjeneratën e Luftës nga një pajisje brenda SH.B.A., Netflix do gjurmoni adresën tuaj IP dhe ju mohojnë qasjen.

Por një VPN mund t’ju ndihmojë anashkaloni këto kufizime të geobllokimit nga duke fshehur adresën tuaj IP të sigurohesh që të mos humbasësh përsëri një episod.

Si? Epo, me pak fjalë, një VPN krijon një tunel i sigurt që kodon të dhënat tuaja. Kur hyni në Netflix përmes një VPN, informacioni juaj dërgohet përmes këtij tuneli tek a server i largëtmaskon adresën tuaj IP dhe fsheh vendndodhjen tuaj.

Duke u lidhur me një server në Mbretërinë e Bashkuar përmes një VPN, Netflix do mendoni se jeni duke shikuar në një pajisje brenda MB. Në atë mënyrë, ju mundeni anashkalojë geoblock dhe shikojnë Gjeneratën e Luftës nga kudo.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN-të janë perfekt për të hyrë në përmbajtjen e geobllokuar. Por ata gjithashtu ndihmojnë mbani të sigurt dhe të sigurt në internet.

Ndërsa rrjetet publike wi-fi janë të shkëlqyera për kontrollimin e postave elektronike në një park apo kafene, ato ju vendosin në rrezik nga mashtruesit e internetit. Hakerët dhe sulmuesit shpesh synoni këto rrjete të pasigurta për të kërkuar informacion të ndjeshëm.

Por duke përdorur një VPN ju shifroni të dhënat tuaja, duke e bërë shumë më të vështirë që veprimtaria juaj të vëzhgohet nga sytë e prishur.

Pra, nëse doni të shijoni një internet i pakufizuar pa rrezikuar të dhënat tuaja personale, një VPN është perfekte për ju.

Për më tepër, VPN-të janë të shkëlqyera për të transmetuar shfaqjet tuaja të preferuara gjatë pushimeve. Nëse jeni duke udhëtuar në një vend tjetër, përdorni një VPN për të hyr në përmbajtjen e geobllokuar me lehtësi.

Tani ju e dini se çfarë mund të bëjë një VPN, lexoni në tonë zgjedhjet më të mira për VPN për transmetimin e Luftës së Gjenerimit në Netflix.

3 VPN më të mira për shikimin e gjeneratës së luftës

1. NordVPN

Me 5,700+ serverë super të shpejtë, përfshirë më shumë se 800 në MB, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetimin e Luftës së Gjenerimit. Eshte gjithashtu zgjedhja jonë më e mirë për VPN më të mirë të përgjithshme.

Megjithë masat e rrepta të reja të zbulimit të Netflix, NordVPN jep vazhdim duke anashkaluar gjeo-kufizimet e saj. Kjo është falë Karakteristikë SmartPlay DNS që është i integruar në çdo server NordVPN për performancën optimale.

Dhe nuk është vetëm mirë për transmetimin e Netflix në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo gjithashtu performon shkëlqyeshëm në zhbllokimin e katalogjeve në SH.B.A., Kanada, Francë, Japoni dhe Brazil.

NordVPN gjithashtu ju ofron kriptimi i shkallës ushtarake, një të rreptë politika pa log, një ndërprerës automatik vrasës, Bandwidth i pakufizuar, lidhje të njëkohshme në deri në 6 pajisje, edhe me shume.

Lexoni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për NordVPN dhe shfrytëzoni më shumë 30 ditë garanci për kthimin e parave ta provoni vetë.

A keni vendosur që NordVPN është ai për ju? Kurseni para në pajtimin tuaj me kodin tonë kupon.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer në BBC, Amazone Prime Video dhe Sling TV

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat

Lufta për gjenerimin e rrjedhës me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Theelësi për të transmetuar Netflix me një VPN është shpejtësia. Dhe ata mos vini më shpejt se ExpressVPN. Ndërsa shumë VPN do të ngadalësojnë shpejtësinë tuaj të internetit, ExpressVPN do të mbajë buffering në minimum.

Kjo për shkak të saj 3,000+ serverë globale super të shpejtë dhe Bandwidth i pakufizuar. Shijoni një rrjedhë të qetë plus, ndryshe nga shumë VPN të tjera, ndërrimi i pakufizuar i serverit. Në atë mënyrë ju gjithmonë mund të kaloni në serverin që plotëson më së miri nevojat tuaja.

Shfletimi juaj do të mbrohet gjithashtu falë Kriptimi AES me 256-bit, një politika pa log, një ndërprerës automatik vrasës, dhe Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6.

ExpressVPN mund të mos jetë më e lirë në treg, por nëse nuk jeni të kënaqur me transmetimin e saj me shpejtësi të lartë, mund të shijoni një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Lexoni pse është një hit kaq i madh me përdoruesit dhe zbuloni se si mund ta provoni falas sot.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë

Lufta për gjenerimin e rrjedhës me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Për ta bërë sa më të lehtë qasjen në përmbajtjen e bllokuar të jetë e mundur, CyberGhost ofron profile të dedikuara për transmetim.

Me mbi 5.700 servera në mbi 89 vende, përfshirë 400 serverë në Mbretërinë e Bashkuar, çdo zgjedhje është optimizuar për të zhbllokoni platforma të ndryshme transmetimi, përfshirë Netflix.

Për më tepër, do të gëzoni një mbrojtje efikase falë CyberGhost 256-AES bit teknologji. Strictshtë e rreptë jo-logs politika gjithashtu siguron që aktiviteti juaj i shfletimit nuk do të ndiqet.

Mund të provoni shërbimin premium me vlerë të mirë të CyberGhost për falas për një ditë. Nëse zgjidhni një plan prej gjashtë muajsh ose më gjatë, do të kënaqeni me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Nëse doni të mësoni më shumë rreth CyberGhost, shikoni rishikimin tonë të plotë.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome

Stream Generation Luftës me CyberGhost!

përmbledhje & Leximi më tej

Mos le Kufizimet e geobllokimit të Netflix të ndalojë të shikosh një nga shfaqjet më të përfolura në dekada. Shkarko NordVPN ose një nga shërbimet tona të tjera të rekomanduara VPN dhe lumë Lufta e gjenerimit në mënyrë të sigurt dhe të sigurt sot.

Dhe mbani mend, për përvojën optimale të transmetimit, zgjidhni një VPN me Bandwidth i pakufizuar dhe servera me shpejtësi të lartë. Në këtë mënyrë ju mund të shijoni të gjithë dramën me asnjë nga buffering.

Të interesuar të mësosh më shumë se cilat VPN funksionojnë më së miri me Netflix? Shikoni pjesën tonë në VPN-të më të mira për Netflix.

Dëshironi të zbuloni se si të shikoni TV më të mirë në Mbretërinë e Bashkuar nga kudo në botë? Ky udhëzues i dobishëm mund të jetë vetëm ajo që ju po kërkoni.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me