10 Uebfaqet më të mira Falas për Strehim për Filma & Shfaqje TV në vitin 2023

Një nga gëzimet e mëdha të shfletimit në internet është gjetja e vendeve ku mundeni transmetojnë filma dhe shfaqje televizive FALAS. Ka një material të pasur në dispozicion, nga kinemaja e cilësisë së mirë, deri tek episodet e fundit të shfaqjeve më të nxehta të ditës së sotme.

Sidoqoftë, jo gjithçka që mund të keni qasje falas në internet është e ligjshme ose e sigurt. Rrjedhat e videos dhe torrentet e paautorizuara vijnë me një mori rreziqesh, nga malware për pasojat ligjore për shkelje të së drejtës së autorit.

Para se të shkoj më tej, duhet ta sqaroj se nuk inkurajoj ose në asnjë mënyrë të them ndonjë formë piraterie. Kur kërkoni për faqet e transmetimit, është përgjegjësia juaj të kontrolloni statusin ligjor dhe të së drejtës së autorit të përmbajtjes që ju qaseni.

Lajmi i mirë është se është e mundur për të hyrni në rrjedhat e jashtëzakonshme të filmave dhe TV me siguri dhe legal me një VPN. Një VPN me cilësi encryp lidhjen tuaj dhe bllokon reklamat ndërhyrëse dhe gjurmuesit, duke i mbajtur të sigurta të dhënat tuaja private nga hakerat, përhapësit dhe sulmet e phishing.

Unë do t’ju prezantoj me 10 faqet më të mira të transmetimit për të parë shfaqje dhe filma falas. Do t’ju tregoj gjithashtu se si të drejtoni përmbajtje falas në mënyrë të sigurt dhe të përdorni përmbajtjen e kufizuar gjeo-kufizuar me një VPN.

Sitet më të mira për transmetim falas:

 1. kërcitje – funksioni i shkëlqyeshëm i kërkimit e bën të lehtë gjetjen e shfaqjeve dhe filmave të njohur dhe të paqartë
 2. Flix kokoshka – më e mira për filmat klasikë dhe hitet televizive të shkollës së vjetër
 3. Filmat Vudu te Ne – katalog i mirëorganizuar me përmbajtje falas me cilësi të lartë dhe pa pagesë për të parë
 4. Tubi TV – katalogu më i madh i filmave dhe shfaqjeve falas në SH.B.A.
 5. TV Plutoni – opsioni më i mirë për TV live, transmetime sportive dhe shfaqje për fëmijë
 6. CONtv – transmetoni filmat klasikë të tmerrit, sci-fi dhe kultit tuaj
 7. SnagFilms – gjeni klasikë të mrekullueshëm kulti dhe filma të pavarur
 8. Kinema Klasike Online – për të gjithë klasikët e filmave të tu të harruar
 9. Veoh – filma klasikë me cilësi të lartë dhe me përmbajtje të ngarkuara nga përdoruesit
 10. YouTube (SH.B.A.) – vendi më i mirë për të gjetur klipe dhe skena të shkurtra nga filmat dhe shfaqjet tuaja të preferuara

Si të përdorni një VPN për të transmetuar filma dhe shfaqje televizive – Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një ofrues VPN më të vlerësuar si p.sh. NordVPN, pajtohuni në shërbim dhe shkarkoni aplikacionin.
 2. Nisni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server amerikan për të hyrë në larminë më të madhe të videove.
 3. Navigoni në një nga vendet më të larta të transmetimit të listuara më poshtë.
 4. Zgjidhni titullin tuaj të preferuar dhe filloni transmetimin!

Filloni transmetimin me NordVPN Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të transmetuar filma & Episodet televizive dhe si të zgjedhësh më të mirën

Shumë nga Uebfaqet më të mira në dispozicion të transmetimit janë gjeo-të kufizuara, do të thotë që nëse nuk jeni në rajonin ku përmbajtja ka për qëllim, nuk mund ta shihni. Ka shumë arsye pse përmbajtja është e bllokuar, por zakonisht zbret për të drejtat e transmetimit.

A VPN fsheh vendndodhjen tuaj aktuale dhe ju lejon të lidheni me serverat në të gjithë globin. Duke ndryshuar vendndodhjen tuaj virtuale, mund të përdorni një gamë më të gjerë shërbimesh dhe përmbajtjesh. Për shembull, për të hyrë në faqet e videove me bazë në SH.B.A., thjesht lidheni me një server në SH.B.A..

Edhe më e rëndësishmja, një VPN ju mban të sigurt nga kërcënimet ndaj sigurisë në internet që hasni në faqet e transmetimit falas.

Shikova nga afër disa nga vendet më të njohura të transmetimit falas. shqetësuese, Zbulova që shumë site të njohura të streaming falas janë të pasigurta, duke ju lënë të ekspozuar tërësisht ndaj gjurmuesve pushtues, reklamave me hije dhe madje edhe malware të rrezikshëm.

Ndërsa dhjetë faqet e internetit më të mira që kam gjetur janë më pak të rrezikshme se shumica e faqeve me streaming falas, kjo nuk i bën ata të sigurt për t’u përdorur pa VPN. Shumë nga faqet ende përmbajnë reklama pop-up të palëve të treta dhe lidhje të fshehura, të cilat mund të përdoren si automjete për viruse dhe malware të tjerë.

Shumë nga këto site gjithashtu ndjekin aktivitetin tuaj dhe të dhënat personale. Ata pastaj mund të shesin këto informacione ose të japin të dhënat për agjencitë qeveritare. Pa mbrojtjen e një VPN, të gjithë aktivitetin tuaj dhe informacionin personal mund të gjurmohen në adresën tuaj IP.

Përdorimi i një VPN kodon trafikun tuaj dhe fsheh vendndodhjen tuaj, duke e bërë pothuajse të pamundur për këdo që të shohë kush jeni, ku po shkoni në internet, ose çfarë po bëni atje. Kjo parandalon edhe tuajin ISP nga mbledhja e të dhënave tuaja dhe shitjen e tij tek ofertuesi më i lartë ose përdorimi i reklamave të synuara për t’ju bërë presion që të merrni pjesë me paratë tuaja të fituara me vështirësi.

Po aq e rëndësishmja, VPN juaj mbron pajisjen tuaj nga hakerat dhe kërcënimet në internet, duke ju lejuar të transmetoni shfaqje dhe filma tuaj të preferuar pa u shqetësuar për lidhje të pasigurta.

Sidoqoftë, e gjithë kjo është e mundur vetëm me një VPN me cilësi të lartë. Këtu janë tiparet më të rëndësishme të VPN për të kërkuar:

tipar qëllim Rekomandimi i VPN
adblocker Mbroni pajisjen tuaj nga pop-up-et e rrezikshme dhe gjurmuesit pushtues Provoni NordVPN me një garanci 30-ditore të kthimit të parave
Kriptim i fortë Siguroni lidhjen tuaj dhe mbroni të dhënat tuaja private përpiqem Surfshark me një garanci 30-ditore të kthimit të parave
Lidhje të shpejta dhe të qëndrueshme Ulni mbetjet dhe përmirësoni përvojën tuaj të shikimit Provoni ExpressVPN me një garanci 30-ditore të kthimit të parave
Politika e mos-prerjeve Sigurohuni që të dhënat tuaja nuk mund të shpërndahen ose shiten tek palët e treta përpiqem PrivateVPN me një gjykim 7-ditor falas
Shërbim i mirë për klientët Ofroni shpejt ndihmë nëse hasni një problem gjatë transmetimit përpiqem Cyberghost me një gjykim 7-ditor falas për përdoruesit e celularit

Sitet më të mira për transmetim falas për filma dhe shfaqje televizive

Kam pastruar internetin për faqet e internetit falas dhe legale për filma dhe shfaqje TV. Dhjetë faqet në këtë listë kanë forca të ndryshme, kështu që ju jeni të garantuar të gjeni një që pret përmbajtjen tuaj të preferuar.

1. Crackle

Mesazh gabimi plas

kërcitje është në pronësi të Sony, që do të thotë që ju të merrni qasje në të gjithë katalogun mbrapa të Sony. Ka qindra tituj, përfshirë klasikë dhe shfaqje origjinale në çdo zhanër. Uebsajti rrotullon ofertat e tij, kështu që gjithmonë ka diçka të re për tu parë.

Uebfaqja është e organizuar mirë, duke e bërë më të lehtë gjetjen e shfaqjeve dhe filmave interesantë, si të popullarizuar ashtu edhe të paqartë. Ti mundesh kërkimi sipas titullit, aktorit ose zhanrit.

Nuk është e nevojshme të regjistroheni në shërbim për të hyrë në video, por duke bërë kështu ju lejon të krijoni lista të shikimit. Crackle është në dispozicion vetëm në SH.B.A., kështu që një VPN me serverat amerikanë është një domosdoshmëri për ta arritur atë nga kudo tjetër.

Dobësia e vetme e faqes është se përfshin reklama. Por me një VPN premium që vjen me një bllokues reklamash, si NordVPN, kjo nuk është çështje.

2. Flix kokoshka

imazh popcornflix

Flix kokoshka ofron filma dhe shfaqje televizive nga një gamë e gjerë e zhanreve. Ndërsa nuk do të gjeni lëshime të reja midis titujve të tij, katalogu përfshin filma klasikë, hite të mëdha televizive të së kaluarës, dhe disa prej të preferuarave të kultit të filmave B të harruar më së miri.

Uebfaqja është e organizuar nga zhanër, me seksione të veçanta për filma dhe shfaqje TV. Ekziston një veçori themelore e kërkimit për të gjetur shfaqje ose filma të veçantë.

Nuk kërkohet regjistrim; megjithatë, si me shumicën e faqeve në këtë listë, ju hasni disa reklama në Popcorn Flix. Disa nga reklamat e ngulitura janë mjaft të dyshimta, kështu që sigurohuni që të përdorni një VPN me bllokimin e reklamave dhe mbrojtjen e malware, si NordVPN.

unë të lidhur përmes serverëve amerikanë dhe ishte në gjendje të hyja në çdo titull që provova. Rishikimi ishte i shkëlqyeshëm çdo herë.

3. Filmat Vudu te Ne

Logo Vudu

Filmat Vudu te Ne siguron një gamë të gjerë të filma dhe shfaqje TV falas dhe me pagesë për shikimin. Ajo ka qindra tituj për të zgjedhur në katalogun e saj të lirë, duke mbuluar çdo zhanër të imagjinueshëm. Videoja mund të transmetohet deri në 1080p, kështu që cilësia nuk është çështje.

Uebsajti është i organizuar mirë – është menjëherë e qartë se cilat tituj janë falas dhe cilat janë me qira. Ekziston një mundësi themelore e kërkimit nëse kërkoni diçka specifike.

Ju duhet të regjistroheni për shërbimin, por kjo kërkon më pak një minutë, dhe ju duhet vetëm të jepni një emër, adresë emaili dhe fjalëkalimi.

Reklamat paraqiten para secilit titull, që është ajo që lejon faqen e internetit të sigurojë kaq shumë përmbajtje falas. Më duhej lidheni me një server VPN në SH.B.A. për të hyrë në tituj që unë zgjodha.

4. TV Tubi

Mesazh gabimi Tubi

Tubi TV është në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara, gjë që nuk ka problem nëse ju përdorni një VPN me serverët amerikanë. Ajo ofron një gamë të gjerë të përmbajtjes, përfshirë lëshon pak si dy vjeç.

Për t’u regjistruar, duhet të siguroni emrin tuaj, datën e lindjes dhe një adresë emaili. Përdorni një llogari të vërtetë emaili pasi do të duhet ta verifikoni atë gjatë regjistrimit.

Uebfaqja është e lehtë për të lundruar, por natyrisht, secilit titull i paraprihet një reklamë. Sidoqoftë, rishikimi i videos ishte i mirë për secilën video që unë përzgjodha, dhe reklamat nuk janë problem me një VPN premium si Surfshark ose Cyberghost.

5. TV Plutoni

imazhi plutotv

TV Plutoni ofertat filma, transmetime sportive, shfaqje për fëmijë dhe TV live. Arsyeja kryesore për këtë listë është se është shumë më e vështirë të lundrohet sesa faqet e mësipërme të transmetimit.

Sidoqoftë, pasi të keni menaxhuar navigacionin për të gjetur shfaqjen ose filmin që dëshironi, rishikimi është i shkëlqyeshëm.

Shtë e mundur të lidheni me TV Pluto nga SH.B.A., Britania e Madhe, Gjermania, Austri dhe Zvicra. Nëse jeni duke u lidhur nga një vend tjetër, do të bllokoheni nga një mesazh gabimi.

Përmbajtja në dispozicion për ju dhe numri i pajisjeve të pajtueshme varet nga vendndodhja juaj. Për lehtësinë e përdorimit, Unë rekomandoj të lidheni përmes një serveri amerikan VPN në mënyrë që shërbimi të funksionojë drejtpërdrejt në shumicën e pajisjeve.

6. Kontv

Logoja CONTV

Nëse jeni tifoz i filmat horror, sci-fi dhe kult, ky është shërbimi i transmetimit që ju nevojitet.

CONtv është në dispozicion vetëm në SH.B.A., kështu që për të hyrë në të, duhet lidheni me një server VPN me qendër në SHBA. Faqja është krijuar nga Cinedigm dhe Wizard World për të siguruar përmbajtje për komunitetin Comic-Con.

Ndërsa sci-fi është oferta thelbësore e këtij shërbimi, ka shumë më tepër që ia vlen të hulumtohen, duke përfshirë fantazinë, lojrat, superheroes dhe artet marciale. Ju madje mund të shikoni ngjarje Comic-Con.

Uebfaqja është e lehtë për të lundruar dhe përfshin një funksioni i kërkimit. Ju duhet të regjistroheni për të transmetuar, por nuk keni nevojë të shkruani detajet e pagesës.

Rishikimi i videos është me cilësi të lartë, por është një ide e mirë të zgjidhni një VPN me një bllokues reklamash, si NordVPN, ndërsa reklamat luajnë para çdo video.

7. SnagFilms

Logoja e SnagFilms

SnagFilms ofertat mbi 2,000 tituj, përfshirë klasikët kult dhe filma të pavarur. Katalogu i tij mbulon shumicën e zhanreve dhe përfshin një gamë të mirë të shfaqjeve dhe serive TV gjithashtu.

Ju duhet të regjistroheni për të përdorur shërbimin, por si me faqet e tjera të transmetimit, ne përfshijmë këtu, regjistrimi është i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë.

Reklamat janë të shkurtra dhe pa vëmendje, dhe përmbajtja është e organizuar mirë dhe e lehtë për t’u lundruar.

Problemi i vetëm që gjeta me këtë faqe në internet është ai disa tituj që unë i zgjodha nuk do t’i luaja gjatë testimit tim. Unë u përpoqa të lidhesha me serverët VPN në vende të ndryshme, por zbulova që nuk bëri shumë ndryshime.

Sidoqoftë, me kaq shumë tituj për të zgjedhur, ky kufizim është me të vërtetë vetëm problem nëse ekziston një shfaqje apo film specifik që dëshironi të shikoni. Cilësia e riprodhimit ishte e shkëlqyeshme mbi titujt që bënë punë.

8. Kinema Online Online

Logoja Online Kinema klasike

Kinema Klasike Online është një ëndërr për adhuruesit e kinemasë së cilësisë së mirë. Nëse jeni adhurues i filmave të heshtur ose i humbni filmat Charlie Chaplin, ju do të dëshironi të kontrolloni këtë faqe interneti.

ju nuk është e nevojshme të regjistroheni për të përdorur shërbimin, dhe unë isha në gjendje ta hyrje në rrymat duke përdorur serverë si në Mbretërinë e Bashkuar ashtu edhe në SH.B.A.. Sidoqoftë, në vend se të presim filmat, faqja në internet siguron lidhje ku mund të gjenden.

Zbulova që disa përmbajtje janë të arritshme vetëm përmes torrenteve, ndërsa të tjerët kërkojnë që Flash-i të aktivizohet. Kjo, nga ana tjetër, do të thotë që do të jeni duke u lidhur përmes faqeve të panjohura të palëve të treta, kështu që përdorimi i një VPN është një domosdoshmëri absolute.

Ju do të duhet një durim i vogël për të përdorur këtë sit, por perlat e fshehura dhe të harruara të përfshira në katalogun e saj ia vlen të përpiqen.

9. Veoh

Logoja e Veoh

Veoh ju jep akses mbi 7,000 filma, si dhe një mori shfaqjesh TV dhe përmbajtje të tjera.

Krijimi i një llogarie është opsionale për të transmetuar video, por kërkohet nëse doni të ngarkoni përmbajtje. Sido që të jetë, nuk kërkohet informacion për pagesa.

Përveç një katalogu të madh të filmave klasikë të vjetër, Veoh pret përmbajtjen e ngarkuar nga përdoruesi, kështu që ju duhet të bëni kujdes më shumë kur përdorni sitin. Me një VPN, ju mund të zbuloni përmbajtje të reja pa u shqetësuar për sigurinë tuaj.

Përmbajtja është e organizuar mirë, dhe funksion kërkimi i dizajnuar mirë ju lejon të kërkoni me disa kritere të ndryshme. Rishikimi në videot që testova ishte e shkëlqyeshme dhe unë gjeta disa filma të shkëlqyeshëm klasikë si dhe hite argëtuese të ngarkuara nga përdoruesit.

10. YouTube (SH.B.A.)

Mesazh gabimi në YouTube

Asnjë listë e faqeve të internetit me streaming falas nuk është e plotë pa YouTube. Platforma është e mbushur me reklama dhe gjurmues, por ju mund t’i shmangni këto çështje duke përdorur një VPN që i bllokon ato, si NordVPN.

Përsëri, përdorni një VPN për të lidheni me serverët amerikanë për të hyrë në një larmi më të madhe të përmbajtjes. Sigurisht, YouTube ka video të panumërta falas, por filmat dhe episodet më të njohura të TV janë në dispozicion vetëm në bazë të shikimit.

Ju nuk keni nevojë të krijoni një llogari për të hyrë në YouTube, por të kesh një të lejon të krijosh lista për luajtje, të ngarkosh video dhe të marrësh njoftime kur kanalet e tua të preferuara ofrojnë përmbajtje të re.

VPN më të mira për t’ju mbrojtur kur përdorni faqet streaming

Shkarkim malware i fshehur ose duke e shitur historinë tuaj të shikimit të palëve të treta mund ta shndërrojnë transmetimin falas të videos tuaj në një përvojë shumë të kushtueshme.

Para se të zgjidhni titujt që dëshironi të shikoni, sigurohuni që të dhënat dhe pajisja juaj të mbrohen.

Për të hyrë në mënyrë të sigurtë në cilindo nga faqet e internetit të transmetimit në listën time, ju rekomandoj të përdorni një VPN me cilësi të lartë. Këtu janë të miat tre rekomandimet kryesore të VPN, të gjitha janë ideale për transmetim falas të filmave dhe shfaqjeve televizive.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Serverë në 59 vende, të gjithë të siguruar me 2048-bit encryption AES
 • Adblocker, ndërprerës automatik vrasës dhe qepë mbi VPN
 • Politikë e rreptë e mos-prerjeve
 • Punon me: Netflix, HBO, Hulu, iPlayer në BBC, Showtime, Amazon Prime Video, Sling TV, dhe më shumë
 • I përputhshëm me: Windows, macOS, iOS, Android, Android TV, Linux, Chrome, Firefox dhe disa ruterë

NordVPN kombinon sigurinë e fuqishme me transmetim pa probleme, duke ju dhënë gjithçka që ju nevojitet për të shikuar filma falas dhe shfaqje të sigurt dhe pa mundim.

Ky VPN operon një rrjet mbresëlënës të 5000 server +, përfshirë mijëra në SH.B.A., kështu që kurrë nuk duhet të shqetësoheni për serverat e mbushur me njerëz që ju ngadalësojnë.

NordVPN mund hyr në të gjitha faqet e streaming falas në këtë listë, dhe më bëri përshtypje e imja shpejtësia e lidhjes së shpejtë dhe cilësi të lartë të transmetimit në të gjithë serverët që kam testuar.

Karakteristika SmartPlay e lehtëson transmetimin e përmbajtjes së bllokuar në pothuajse çdo pajisje pa u shqetësuar për konfigurimin manual. Pasi të lidheni me një server në një vend me qasje në përmbajtjen që dëshironi të shikoni, gjithçka që duhet të bëni është të luani shtypin.

NordVPN gjithashtu ofron bllokim efektiv i reklamave, e cila është jashtëzakonisht e dobishme për faqet me streaming falas. Duke bllokuar reklamat e hogging të të dhënave, NordVPN përmirësoi shpejtësinë e mia të ngarkimit dhe uli buffering gjatë provave të mia të transmetimit.

Bllokimi i reklamave i NordVPN rrit gjithashtu sigurinë tuaj duke ju mbrojtur nga pop-up-et e dëmshme që mund të përmbajnë malware. Karakteristikat e tjera të sigurisë përfshijnë kriptimin e shkallës ushtarake, mbrojtjen nga gjurmuesit, një ndërprerës automatik vrasës dhe mbrojtjen e rrjedhjeve IP / DNS.

NordVPN gjithashtu ka një politikë të rreptë të mos-logs dhe funksionon jashtë Panamasë-miqësore ndaj intimitetit, më tej duke siguruar anonimitetin tuaj dhe privatësinë në internet.

Nëse keni probleme për të hyrë në cilindo nga faqet tuaja të preferuara të transmetimit falas, mund të arrini tek NordVPN 24/7 mbështetje chat live për ndihmë të shpejtë dhe miqësore. NordVPN ju lejon të lidhni deri në gjashtë pajisje menjëherë për një llogari të vetme, kështu që e gjithë familja juaj mund të transmetojë sa herë që dëshirojnë pa luftuar në TV.

Këto janë vetëm disa nga arsyet pse NordVPN rekomandohet me entuziazëm për transmetim. Lexoni më shumë rreth asaj që mendojmë për shërbimin në tonë rishikim i thelluar.

Rrjedhin me NordVPN Tani!

2. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

 • Gjykim 7-ditor falas në iOS dhe Android
 • 5.700 serverë në 90+ vende, të siguruar me 256-bit encryption AES
 • Trafiku dhe gjerësia e pakufizuar e brezit, së bashku me serverët e dedikuar për transmetim
 • Mbrojtja e rrjedhjeve DNS, politika e mos prerjes dhe një ndërprerës automatik vrasës
 • Punon me: Netflix, iPlayer BBC, HBO, Hulu, ESPN, Comedy Central, Eurosport, Sky Go, dhe më shumë
 • I përputhshëm me: Windows, macOS, iOS, Android, Android TV, Linux, Chrome, Firefox, Amazon Fire Stick dhe disa ruterë

CyberGhost ofron të gjitha tiparet që ju nevojiten për të hyrë në mënyrë të sigurt në faqet e transmetimit falas në këtë listë. Megjithë karakteristikat e tij të fuqishme, ky VPN ka një ndërfaqe miqësore për përdoruesit është jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur, edhe nëse jeni i ri për VPN.

Cyberghost-së serverë specialiteti për transmetim, përfshirë një server i dedikuar për transmetimin në YouTube në SH.B.A., mund t’ju ndihmojnë të kaloni kufizimet më të ashpra të gjeo-kufizimeve në faqet e transmetimit.

Unë kam qenë në gjendje për të hyrë me lehtësi të gjitha faqet e kësaj liste me CyberGhost, shumica pa u lidhur me një server të veçantë streaming.

Ju gjithashtu nuk duhet të shqetësoheni për transmetimin në faqet e internetit të pasigurta me CyberGhost. VPN encryption fuqishëm mbron lidhjen tuaj nga hakerat dhe sytë spiunazh, ndërsa është e saj mbrojtja e rrjedhjeve dhe politika e rreptë e mos-logs siguroni anonimitetin tuaj.

Cyberghost-së ndërprerës automatik vrasës ju mban të sigurt, madje edhe për lidhje të pasigurta në internet. Nëse lidhja juaj VPN papritmas bie, ndërprerësi automatik i vrasjes mbyll lidhjen tuaj derisa të lidheni përsëri me VPN, kështu që asnjë nga të dhënat tuaja nuk lëshohet në asnjë rrethanë.

Ju lejohet lidhen deri në shtatë pajisje menjëherë për në CyberGhost. Pa kapak bandë, të gjithë në familjen tuaj mund rrjedhë pa kufij.

Shikoni tonë rishikim i plotë për të mësuar më shumë rreth përkushtimit të këtij ofruesi për privatësinë, si dhe lidhjet e tij të shpejta dhe rrjetin e serverëve në rritje.

Transmetoni me CyberGost Tani!

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Shpejtësia e rrufeve
 • 3,000+ serverë në 160 vende në të gjithë botën, të siguruar me 256-bit encryption AES
 • Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6, një ndërprerës automatik vrasës dhe tunele të ndara
 • Politikë e rreptë e mos-prerjeve
 • Punon me: Netflix, iPlayer BBC, HBO, Hulu, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe më shumë
 • I përputhshëm me: Windows, macOS, iOS, Android, Android TV, Linux, Chrome, Firefox dhe disa ruterë

Me shpejtësi të shpejta rrufe dhe aftësinë për të anashkaluar kufizimet e ashpra gjeo-kufitare, ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetimin e filmave dhe shfaqjeve falas.

Në fakt, ExpressVPN ofron lidhjet më të shpejta, më të besueshme të të gjitha VPN-ve që kam testuar.

Rrjeti i madh i ExpressVPN përfshin serverat në 28+ vendndodhjet në SH.B.A., kështu që ju keni shumë mundësi për të hyrë në përmbajtjen streaming falas të SHBA vetëm. Gjatë provave të mia, unë kam shpejtësi të shkëlqyera dhe kam përjetuar pothuajse asnjë buffering gjatë transmetimit.

VPN është i pajtueshëm me të gjitha platformat kryesore, dhe shërbimi i tij MediaStreamer ju lejon transmetoni filma dhe shfaqje në pajisje edhe më shumë, përfshirë ato që zakonisht nuk mbështesin VPN.

Mund të merrni ndihmë të shpejtë nga ExpressVPN 24/7 mbështetje chat live nëse keni probleme për të transmetuar përmbajtje në ndonjë prej faqeve të kësaj liste.

Shpejtësia nuk është gjithçka që duhet të ofrojë ExpressVPN. Ajo gjithashtu siguron lidhjen tuaj me kriptim i fortë, një ndërprerës automatik vrasës dhe mbrojtje nga rrjedhja e IP / DNS kështu që identiteti juaj dhe të dhënat private nuk ekspozohen, madje edhe në faqet e internetit të pasigurta.

Ndërkohë, anonimiteti juaj mbrohet nga politika e tij pa log dhe teknologjia e përparuar e TrustedServer.

Shikoni në tonë rishikim gjithëpërfshirës i ExpressVPN për të mësuar më shumë rreth mbrojtjes së shërbimit për lirinë dhe privatësinë e internetit, si dhe për të shpejtësi të jashtëzakonshme dhe karakteristika miqësore për përdoruesit.

Transmetoni me ExpressVPN Tani!

Faqet më të mira falas për Premium Streaming që ju nevojiten VPN për të hyrë

Nëse shqetësoheni për transmetimin e filmave dhe TV me siguri, do të jeni të lumtur ta dini këtë disa nga rrjetet më të mëdha televizive dhe studiot në botë tani kanë kanale të shkëlqyera falas të transmetimit falas. 

Këto ofrojnë qasje në episodet e reja të shfaqjeve televizive menjëherë pasi të kenë transmetuar, dekada me seri televizive klasike, transmetim live, dhe shumë më tepër. Edhe me mire, garanton transmetim me cilësi të lartë dhe është krejtësisht i ligjshëm dhe i sigurt. 

Ekziston një kapje: Shumë e kufizojnë qasjen te shikuesit në vendet e tyre. Nëse nuk jetoni në SH.B.A., në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada ose çfarëdo vendi që pret përmbajtjen, do t’ju duhet një VPN për të hyrë në këto kanale premium falas.

Me një VPN, mund të lidheni me një server në vend që dëshironi të përdorni një kanal specifik – për shembull, lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar për të parë iPlayer BBC falas.

Kjo është deri tani mënyra më e sigurt dhe më e përshtatshme për të parë disa nga filmat më të mirë dhe TV në botë. Këtu është vetëm një shije Kanalet më të mira të primitit falas, në të cilin mund të përdorni kur përdorni një VPN.

Mbretëria e bashkuar

IPlayer i BBC – Transmetuesi më i madh në Mbretërinë e Bashkuar ofron pothuajse çdo shfaqje në arkivin e tij falas online për banorët e MB. Kjo përfshin çdo dokumentar epik David Attenborough natyrë që keni dashur ndonjëherë të shikoni.

Qendër ITV – TV kënaqësia më e mirë për fajin që Mbretëria e Bashkuar ka për të ofruar, nga shfaqjet e realitetit e deri te operat klasike të sapunit, dhe gjithçka midis tyre.

Të gjithë 4 – Komedi të çuditshme, dokumentarë depërtues dhe drama pa dyshim nga të dy anët e Atlantikut – TV që nuk duhet të humbasë dhe vështirë të harrohet.

Shtetet e Bashkuara

NBC – Shtëpi për disa nga televizionet më të njohura të primetimes në Shtetet, NBC ofron qasje falas në episodet e reja të shfaqjeve të bisedave të saj të natës vonë, seritë klasike dhe shumë më tepër në kanalin e saj transmetues.

ABC Go – Si dhe shfaqjet televizive të njohura, ABC gjithashtu transmeton filma klasikë si Lion King në kanalin e tij.

Disney Tani – Me shfaqjet e preferuara të shumë fëmijëve tuaj në një vend, Disney Tani mund t’i mbajë ato (dhe mbase ju) duke u argëtuar me orë të tëra.

Dhelpra – Merrni qasje në kanalet dhe shfaqjet më të mëdha në rrjetin Fox. Ju mund të transmetoni gjithçka nga lajmet dhe komentet te TV sportive dhe realiteti, të gjitha falas.

Kanadë

CBC Gem – Një bibliotekë e kuruar e TV dhe filmave më të mirë nga Kanada dhe në të gjithë botën. CBC Gem ju lejon të përdorni të gjithë bibliotekën e shfaqjeve, sporteve, dokumentarëve dhe filmave të kanalit.

Australi

ABC iView – iView ju lejon qasje në çdo shfaqje të transmetuar nëpër kanalet e rrjetit, si Australian, ashtu edhe Ndërkombëtar. Lajmet, artet, komedia, shfaqjet e fëmijëve dhe më shumë siguroheni që të argëtohet e gjithë familja, falas.

SBS OnDemand – Sshtë shtëpia e disa prej TV me prestigjin më të madh dhe ngjarjeve sportive nga e gjithë bota. SBS OnDemand ofron qasje falas në dramat më të mira, sporte live, filma klasikë dhe komedi nga Australia, SH.B.A., Mbretëria e Bashkuar dhe më shumë, të gjitha në një vend.

FAQs

A ka ndonjë VPN falas që punojnë për transmetimin e shfaqjeve televizive?

Vlen të theksohet se të gjitha VPN falas vijnë me kapje, dhe për fat të keq shumica e kufizimeve dhe kufizimeve janë në veçoritë që e bëjnë transmetimin më të mirë. Që ka thënë, ka VPN falas që punojnë për transmetim  filma dhe shfaqje televizive në internet, si dhe zhbllokimin e shërbimeve popullore si Netflix.

Për aftësi të pakufizuar të shpejtësisë së rrufesë, plus akses në shumë servera dhe karakteristika të sigurisë së nivelit të lartë, ju rekomandojmë NordVPN.

A është e paligjshme përdorimi i VPN-ve për të hyrë në faqet dhe shërbimet e rrjedhës me kabllo të bllokuar?

Streaming çdo përmbajtje nga shërbimet e ligjshme që ju regjistroheni, ndërsa lidhur me një VPN, është plotësisht e ligjshme.

Derisa përdorimi i një VPN është i paligjshëm në disa vende, shumica lejojnë përdorimin e VPN-ve për një gamë të gjerë qëllimesh. Ju mund të lexoni postimin tonë A janë të ligjshme VPN? Ku janë të paligjshëm? për më shumë informacion mbi temën.

Për çfarë tjetër është një VPN e mirë, përveç qasjes në Netflix dhe shërbime të tjera streaming?

Një VPN mund të bëjë shumë më tepër sesa zhbllokimin e faqeve dhe shërbimeve të transmetimit, është një mjet mbrojtës i identitetit dhe mjet i sigurisë së pajisjes me shumë qëllime.

Oferta Premium VPN kriptimi i shkallës ushtarake për të mos lejuar hakerat të përdorin të dhënat tuaja të ndjeshme duke përdorur teknikat e keylogging. Një VPN gjithashtu mund të ndalojë ISP-të, agjencitë qeveritare dhe reklamuesit të ndjekin vendndodhjen tuaj të vërtetë ose zakonet e shfletimit.

përmbledhje

Ka një pasuri të përmbajtjes falas të transmetimit në dispozicion në internet nëse e dini se ku mund të shikoni. Me faqet e shkëlqyera të streaming falas në këtë listë, ju mund të shikoni të preferuarat tuaja klasike dhe të zbuloni përmbajtje të re të denjë.

Vetëm mos harroni se është kritike për të mbroni veten nga malware dhe spiunimi me një VPN të besueshëm.

Pasi të lidheni me faqen tuaj të internetit të zgjedhur për streaming duke përdorur një VPN, do ta shihni një mori përfitimesh të tjera që një VPN mund të ofrojë, përfshirë mbrojtjen nga hakerat dhe hyrjen në përmbajtje nga e gjithë bota.

Ende nuk mund të vendosni se cili VPN të zgjedhë? Vizita jonë faqe kuponash për të parë marrëveshjet dhe zbritjet aktuale të VPN.

Unë rekomandoj NordVPN për shikimin e filmave falas dhe shfaqjeve televizive sepse nuk plotëson vetëm kërkesat themelore për të përdorur me siguri faqet e internetit të transmetimit; i tejkalon ato me lehtësi.

Merrni NordVPN Tani!