10 безкоштовних інструментів для видалення вірусів та зловмисних програм

Безкоштовні інструменти для видалення вірусів

Якщо ви зараз не працюєте з комп’ютером, повністю відключеним від Інтернету, вам знадобиться захист від вірусів та зловмисного програмного забезпечення. Якщо ви здійснюєте посадку на цій сторінці, є хороший шанс помістити одне (або більше) з наступного:

 • Ви, член сім’ї чи друг встановили вірус, і зараз ви шукаєте, як позбутися від нього недорого
 • Ви щойно отримали новий комп’ютер, який хочете захистити від вірусів
 • Ви просто втомилися платити високі ціни за видалення та захист від вірусів і зловмисних програм

Навіть якщо жоден із цих описів не підходить, ми все одно охопимо вас. У цьому списку розглядаються деякі найкращі безкоштовні засоби зловмисного програмного забезпечення та видалення вірусів, які зараз доступні споживачам. Тут ми також не маємо справу з низькоякісним програмним забезпеченням, що літає на ніч.

Ми повністю перевірили кожну програму на основі власних наборів рейтингових критеріїв. Серед найважливіших факторів, які ми розглядали з кожним із них, є те, як вони визначають “безкоштовно”. В той час, як деякі програми пропонують лише безкоштовні випробування або “безкоштовні” засоби для видалення вірусів, які не працюють, якщо ви не заплатите спочатку, всі параметри цього списку є законними у використанні та можуть бути використані для видалення вірусів та зловмисного програмного забезпечення, не платячи ні копійки.

Ми виявили, що одні з найкращих безкоштовних програм зловмисного програмного забезпечення, руткітів та видалення вірусів надходять від високоповажних компаній у галузі індустрії програмного забезпечення.

Наш список програмного забезпечення нижче стосується комп’ютерів Windows тільки. Якщо ви користуєтеся Mac, який шукає захист від вірусів та зловмисного програмного забезпечення, ознайомтеся з нашою статтею про найкращі антивірусні програми для Mac.

Крім того, для отримання додаткової інформації про тип критеріїв, які ми використовували при дослідженні нашого списку, ознайомтеся з нашим детальним аналізом на те, що шукати в антивірусному ПЗ.

Дивись також: Найкраще антивірусне програмне забезпечення

Безкоштовні інструменти для видалення вірусів та зловмисних програм

Для кожної з безкоштовних програм для видалення вірусів нижче ми визначили, чому нам подобається це програмне забезпечення, кілька основних деталей щодо того, що можна зробити з ним, і повну картину, які обмеження ви знайдете за допомогою безкоштовної версії. Більшість із цих безкоштовних інструментів для видалення вірусів можуть бути оновлені до платної версії, яка розширює можливості, іноді значно.

Важливо зазначити, що всі безкоштовні інструменти для видалення вірусів та зловмисного програмного забезпечення матимуть певні обмеження щодо переплачених версій. Наприклад, деяке вільне програмне забезпечення може не видаляти всі форми вірусів, включаючи певні типи шпигунських програм. І більшість безкоштовних антивірусних інструментів обмежені функціональними можливостями порівняно з їх платними альтернативами, тому вони не включатимуть розширені функції, такі як розширення браузера для відстеження. Хоча безкоштовні інструменти можуть виконати роботу більшу частину часу, може виникнути привід, який вимагає трохи більше * umph *, ніж надасть безкоштовний інструмент.

Безкоштовний антивірус Avast

AvastДжерело: Avast

Що стосується антивірусних інструментів, Avast не грає. Avast Free AntiVirus здатний піклуватися про різні форми зловмисних програм, включаючи трояни, руткіти, кейлоггери та інше.

Основні переваги цього безкоштовного інструменту включають:

 • Сканування та блокування шкідливих програм у реальному часі
 • Сканування слабких можливостей у захисті Wi-Fi (щось важливіше зараз, ніж будь-коли)
 • Безкоштовний шаф для зберігання паролів для безпечного зберігання та пошуку паролів

Їх програмне забезпечення високо оцінено незалежною лабораторією ІТ-безпеки, AV-Test. У своїх тестах на програмне забезпечення в серпні 2023 року AV-Test дав цій програмі 100% як для виявлення 0-денних атак зловмисного програмного забезпечення, так і для виявлення поширених зловмисних програм. Це помітно збільшило показник програмного забезпечення AV-Test у липні 2023 року, яке вже було майже ідеальним.

Avast Free AntiVirus пропонує безпечний варіант для тих, хто хоче позбутися від деяких неприємних вірусів, заощаджуючи гроші. Однак Avast все-таки зберігає деякі свої найкращі смаколики для платної версії свого програмного забезпечення.

Безкоштовні користувачі пропускають деякі цікаві функції Avast AntiVirus, зокрема пісочницю додатків; шафка для захисту файлів від викупу; захист від злому веб-камери; безпечне, постійне видалення чутливих файлів; та вдосконалений брандмауер, серед інших функцій.

При цьому ця антивірусна програма – це надійний, простий та низькопрофільний інструмент для видалення вірусів та зловмисного програмного забезпечення, який може активно захистити ваш комп’ютер від поширених загроз.

AVG AntiVirus Free

AVGДжерело: AVG

Програмне забезпечення AVG AntiVirus Free – це мій особистий фаворит. Компанія AVG створила свою компанію в 1992 році і перевезла свою програму з Чехії до США в 1998 році. Компанія запропонувала цілком безкоштовну версію свого програмного забезпечення, і я з цього часу був великим шанувальником. Простіше кажучи, AVG працює. Часом я вважав, що їх безкоштовний інструмент для видалення вірусів та зловмисних програм є кращим, ніж деякі популярніші платні програми на той час.

Майже через 20 років безкоштовна антивірусна програма AVG залишається одним з найкращих інструментів для усунення вірусів на ринку..

Про це підтверджує AV-Test, який дає AVG AntiVirus Free високі оцінки та печатку затвердження у лабораторних тестах AV-Test серпня 2023 року.

Завдяки безкоштовній версії AVG AntiVirus Free, користувачі можуть сподіватися на всі наступні можливості:

 • Блокування в режимі реального часу шкідливих програм, шпигунських програм, програм для сканування та інших видів вірусів
 • Блокування потенційно шкідливих посилань, електронних листів, вкладень та завантажень
 • Сканування продуктивності ПК
 • Оновлення безпеки в режимі реального часу для визначення вірусів та програмного забезпечення

Безкоштовна версія програмного забезпечення AVG надзвичайно ефективно опікується вашими основними ризиками для безпеки. Хочу більше? Платна версія AVG помітно дорожча, ніж більшість інших програм, які ми переглядали, але має кілька цікавих функцій, зокрема покращений захист між брандмауером, додаток Android, захист від шпигунської веб-камери, захищені папки, що допомагають захиститись від викупу, та підроблений фільтр веб-сайтів.

Чи варто вам платна версія? Залежить від того, що ви шукаєте. Але якщо все, що вам потрібно, це якісне видалення вірусу та захист у режимі реального часу, AVG AntiVirus Free – це чудовий варіант.

Comodo Free Anti-Malware BOClean

КомодоДжерело: Комодо

Comodo – провідний бренд в галузі безпеки в Інтернеті. Компанія не тільки пропонує великий набір програмного забезпечення для безпеки, але також є одним з найбільш шанованих дилерів сертифікатів SSL для веб-сайтів.

Comodo пропонує своє безкоштовне програмне забезпечення для захисту від зловмисного програмного забезпечення BOClean без доданих рядків. На відміну від деяких інших варіантів у нашому списку, ви не отримуєте злегка скасовану версію платного варіанту. Натомість BOClean – це окремий продукт від Comodo, призначений для позбавлення вашого комп’ютера від небажаних програм.

BOClean – це також один із найпопулярніших безкоштовних засобів для видалення вірусів та зловмисних програм, які ми виявили. Завдяки BOClean ви отримуєте всі наступні функції:

 • Виявлення та усунення зловмисних програм у режимі реального часу
 • Вилучає всі форми шкідливих файлів і програм (виключається багато викупних програм)
 • Обмежує помилкові тривоги
 • Регулярні звіти про виявлення зловмисних програм
 • Виявляє та видаляє нові та оновлені варіанти зловмисного програмного забезпечення
 • Безкоштовні оновлення визначення вірусу
 • Прихована конфігурація для підприємств та шкіл, щоб уникнути несанкціонованого підбору програмного забезпечення

Із такою кількістю упакованих в один невеликий пакет легко зрозуміти, чому Comodo є лідером та в якій галузі та чому їх BOClean – популярний вибір. Якщо ви хочете більше, BOClean включений до програмного забезпечення Internet Security Comodo. Однак якщо все, що вам потрібно, це безкоштовний інструмент, BOClean важко перемогти.

Безкоштовний адаптерний антивірус

АдаузерДжерело: Adaware

Adaware пропонує три антивірусні програмні засоби. Дві його оплачені версії пропонують велику бібліотеку функцій, включаючи батьківський контроль та шафку цифрових файлів (лише пакет), а також покращений брандмауер та захист від інтернет-магазинів (Pro та Total версії).

Однак все це суперечки. Якщо у вас є негайна проблема з вірусом і вам потрібні дії зараз, їх безкоштовна версія – це надійний варіант. З безкоштовною програмою Adaware ви отримаєте:

 • Програми від антивірусу від нагороджених Adaware
 • Захист у реальному часі від вірусів
 • Завантажте сканування, щоб захистити комп’ютер від загроз

На відміну від назви, Adaware пропонує більше, ніж просто видалення рекламного ПЗ. Мабуть, найбільшим обмеженням цієї програми є той факт, що ви не маєте жодної технічної підтримки у безкоштовній версії. Вам потрібно буде оновити до платних версій Total або Pro, щоб отримати доступ до будь-якої реальної підтримки людей у ​​разі, якщо з програмним забезпеченням все піде не так. На сайті є форум та розділ поширених запитань, але, з нашого досвіду, вони часто не допомагають.

Загалом, Adaware справді є не надто виправданим рішенням щодо видалення антивірусних та зловмисних програм. Якщо все, що вам потрібно, це щось просте і безкоштовне, це хороший варіант розважитися.

Нортон Power Eraser

Ластик живлення НортонаДжерело: Нортон

Є дуже хороший шанс, що ви чули про Нортона. Їх основний платний варіант, Norton Security, не тільки отримав найкращі оцінки від AV-Test, незалежна лабораторія для тестування надала йому завіту відмітку «Топ-продукт».

Як наслідок, заходи безпеки Інтернет в Нортоні досить надійні. Це стосується їх Power Eraser, який використовує деякі виграшні методи безпеки, застосовані до їх платного програмного забезпечення, і пакує їх у потужний інструмент для видалення зловмисних програм.

Зауважте, що Power Eraser розроблений спеціально для “злочинного програмного забезпечення”, наприклад, програмного забезпечення для викупу або інших вірусів, що виявляють крадіжку. Нортон також стверджує, що їх інструмент Power Eraser призначений для позбавлення від вірусів, яких не отримає більшість інших програм.

Ластик живлення обмежений можливостями, враховуючи його дещо цільове призначення. При цьому, він має досить здоровий перелік функцій сканування, до яких належать:

 • Сканування на ризики (віруси, зловмисне програмне забезпечення тощо)
 • Сканування небажаних програм (PUPs)
 • Сканування одного файлу чи папки
 • Сканування системи
 • Багатоскаткове сканування
 • Можливість скасувати попереднє виправлення

Цей інструмент насправді є досить агресивним, хоча й відносно світлим щодо системних ресурсів, враховуючи своє особливе призначення. Однак ця агресія означає, що вона може спричинити за собою кілька помилкових тривог. Якщо ви вибрали Power Eraser, щоб позбутися своєї проблеми з вірусом або зловмисним програмним забезпеченням, переконайтесь, що ретельно перегляньте звіт, перш ніж все повністю видалити. Деякі типи програмного забезпечення, зокрема програмне забезпечення VPN або інше вірусне програмне забезпечення, можуть загорнутись у липку мережечку Нортона.

RegRun Reanimator

регрунДжерело: Greatis

RegRun Reanimator від Greatis Software застосовує зовсім інший підхід до видалення зловмисних програм та вірусів. Greatis прямо заявляє, що RegRun є ні антивірусний програмний інструмент. Насправді, на відміну від більшості інших варіантів, які ми перерахували, RegRun Reanimator не включає захист у режимі реального часу.

Натомість Reanimator призначений для видалення троянів, рекламного ПЗ, шпигунських програм, зловмисних програм та деяких руткітів. Ось на цьому закінчується схожість із антивірусними програмами. Коли ви запускаєте Reanimator, він створює журнал із зазначенням вірусів, які він виявив у вашій системі та де вони знаходяться. Потім користувачі надсилають цей файл журналу в службу технічної підтримки RegRun, яка аналізує файл та повертає ще один файл, який виконує очищення та видалення вірусів за допомогою програмного забезпечення REAnimator.

Звук складний? Це є. Але RegRun Reanimator – це один з єдиних доступних варіантів, який впливає на людину на процедури видалення вірусів. Це означає, що якщо вам потрібно щось більш негайне, RegRun Renaimator може бути не для вас. Компанія каже, що на отримання відповіді від технічної підтримки з вашим виконуваним файлом потрібно 1-2 дні.

RegRun використовує більш традиційний варіант антивірусного програмного забезпечення через їх Security Suite. Reanimator – це те, що компанія характеризує як “функцію з обмеженою версією” свого комерційного програмного забезпечення.

Розгляньте варіант RegRun Reanimator, якщо інші традиційні програми видалення вірусів не спрацьовують.

EMCO Зловмисне програмне забезпечення

emco знищення програмного забезпеченняДжерело: EMCO

EMCO – це перш за все мережева програма програмного забезпечення. Насправді, з їх великого набору програмного забезпечення, лише два додатки фактично зосереджені на зловмисному ПЗ та видаленні вірусів. Один із таких варіантів, Network Malware Cleaner, призначений для виявлення та очищення шкідливих програм на мережевих ПК.

Однак EMCO використовує той самий варіант і пропонує безкоштовну його версію для приватних користувачів. Destroyer зловмисного програмного забезпечення працює аналогічно мережевому очищувачу програмного забезпечення EMCO з багатьма тими ж можливостями. Це включає:

 • Більше 10 000 визначень вірусів
 • Швидке сканування шкідливих програм
 • Регулярні оновлення програмного забезпечення
 • Користувач подав інформацію про нові та нові загрози

Якщо ви хочете захистити в режимі реального часу, EMCO не стане для вас варіантом. Якщо ви хочете скористатися безкоштовною програмою, яку в майбутньому можна розширити платною опцією, вам також доведеться шукати в іншому місці. Знищувач шкідливих програм EMCO робить одне, але це робить добре.

Безкоштовна версія Bitdefender Antivirus

BitdefenderДжерело: Bitdefender

Bitdefender – цікавий варіант. У високоповажної компанії з безпеки в Інтернеті є не тільки найвищий рейтинг від AV-Test, який також високо оцінений AV-Comparatives. Вільне програмне забезпечення пропонує великий набір безкоштовних інструментів поряд із платним антивірусним набором. Хоча платна версія особливо гідна уваги, безкоштовні інструменти здатні стояти самостійно.

Антивірусна безкоштовна версія виділяє чотири функції, які роблять програму вартим використання:

 • Потужне сканування та видалення вірусів на віруси, хробаки, всі форми шкідливих програм, руткітів, подробиці та шпигунське програмне забезпечення
 • Виявлення загроз підозрілої активності додатків
 • Блокування веб-сайтів (антифішинг);
 • Система боротьби з шахрайством для сайтів, які можуть бути потенційними шахрайствами

Це ще не все. Якщо Antivirus Free Edition знайде зловмисне програмне забезпечення, яке він не може очистити, Bitdefender все ще може мати для вас варіант видалення вірусів. Bitdefender пропонує безкоштовні інструменти для видалення вірусів для конкретних названих вірусів. Ви можете просто ввести ім’я вірусу в пошукову систему і побачити, чи є інструмент для видалення цього вірусу.

Bitdefender пропонує пропонувати оновлену версію свого програмного забезпечення за ціною. Однак безкоштовна версія настільки всеохоплююча, що виправдати сплату повної ціни за повний набір програмного забезпечення трохи важко.

Маючи безкоштовний інструмент для видалення вірусів та ще більше безкоштовних варіантів особливо клопітних вірусів, Bitdefender – це варіант для проблемних зловмисних програм.

eScan Антивірусний інструментарій

ескан антивірусДжерело: eScan

Якщо антивірус eScan для вас новий, ви в хорошій компанії. До того, як досліджувати цей твір, я ніколи раніше не чув імені. Але дослідження цікаво виявляє приховані скарби, і eScan, здається, є одним із них.

Невелике ім’я порівняно з деякими значно більшими підприємствами у цьому списку, eScan більше, ніж підтверджує свою цінність. AV-Test дав головному продукту eScan один із небагатьох найпопулярніших марок, поряд із високими рейтингами щодо продуктивності та функціональності. Антивірусний інструментарій пропонує багато інструментів для видалення вірусів eScan і пропонує їх безкоштовно для користувачів, які намагаються заощадити долар.

eScan Anti-Virus Toolkit – це суто інструмент для сканування та видалення. Програма майже не присутня у вашій системі і не проходить процес інсталяції. Завантажуючи Інструментарій, ви можете запустити його автоматично і зробити наступне:

 • Сканування шкідливих програм
 • Сканування окремих папок
 • Видаліть віруси
 • Перевірте активність мережі на незвичну поведінку

Перевага цієї програми полягає в тому, що ви можете запускати програмне забезпечення з будь-якого місця, включаючи флешку. Завдяки цьому антивірусний інструментарій eScan варто мати на окремій флешці лише у випадку, якщо ви отримаєте вірус, який відключає доступ до ваших програм.

Ми настійно рекомендуємо антивірусний інструментарій як життєздатний варіант додати до панелі інструментів для видалення вірусів та зловмисного програмного забезпечення.

*Примітка: eScan має первинну антивірусну програму, яка пропонує безкоштовну, обмежену пробну версію. Це НЕ те саме, що і інструментарій, і їх важко знайти на їхньому веб-сайті. Використовуйте вищенаведене посилання, щоб перейти туди безпосередньо. В іншому випадку ви можете знайти інструментарій у розділі «Підтримка» на головній сторінці eScan.

Безкоштовний антивірус Avira для ПК

Авіра безкоштовноДжерело: Авіра

Інший продукт із найвищим рейтингом AV-Test, Avira Free Antivirus for PC, також відрізняє отримання статусу Advanced + та Gold від іншої незалежної лабораторії тестування: AV-Comparatives.

Авіра досить зрозуміла, що робити, якщо пропонують. “Безкоштовно назавжди” версія свого програмного забезпечення надає всі наступні функції:

 • Якісні інструменти для сканування та видалення зловмисних програм та вірусів
 • Захист в реальному часі
 • Захист від викупу
 • Захист конфіденційності для захисту ваших персональних даних

За допомогою Avira сканування відбувається у хмарі, що допомагає виявити невідомі віруси та комп’ютерні подвиги, ігноруючи потребу у завантаженій бібліотеці визначення вірусів (до якої також належить Avira).

Безкоштовний антивірус Avira для ПК також може виявити та видалити потенційно небажані програми (PUPS), також відомі як потенційно небажані програми (PUA).

Негативно, Avira допомагає підтримувати безкоштовну версію своєї програми, включаючи рекламу.

Якщо ви вирішите, що хочете трохи більше від Avira, або просто хочете покінчити з рекламою, платна підписка на Avira Antivirus Pro може стати вашою алеєю. Платна версія не тільки видаляє рекламу, але також дозволяє встановити програму на до 5 пристроїв з однаковою ліцензією, поряд із гарантованою підтримкою телефону та електронної пошти..

Безкоштовний антивірус Avira для ПК пропонує нагородний варіант із потужним інструментом видалення вірусів.

Можливо, вам також сподобаються антивірусні ресурси кібербезпеки: великий список інструментів та посібниківАнтивірус. Як уникнути загальних пробілів у безпеціАнтивірусДля Linux потрібен антивірус?