Як захистити дозволи на додаток для Android

Як захистити дозволи на додаток для Android

Як часто у вас на пристрої Android виникає запитання про те, чи потрібно надати додатку доступ до якоїсь програми чи іншої? Цей маленький спливаюче вікно з’являється так часто, що багато людей натискають на кнопку “Дозволити”, не задумуючись над цим. Чи знаєте ви, скільки додатків ви отримали доступ до вашої особистої інформації? Хоча ви сподіваєтесь, що власники додатків не зловживають цим доступом, і звинувачення будуть розповсюджуватись проти компаній, що голодують за даними, таких як Facebook, ви не можете бути занадто обережними.

На щастя, за допомогою трохи ноу-хау ви можете вжити заходів для захисту свого пристрою Android, змінивши налаштування вручну. У цій публікації ми пояснюємо, як зробити саме це.

Як дізнатися дозволи на додаток

Інформацію про дозволи, які мають ваші програми, легко зібрати. Спочатку перейдіть до Налаштування екран. Прокрутіть униз до пункту Пристрій і натисніть на Програми.

Дозволи на програми для Android 1

На наступному екрані перераховані всі програми на вашому телефоні.

Дозволи на програми для Android 2

Торкніться програми, щоб переглянути всі варіанти. Виберіть Дозволи.

Дозволи на програми для Android 3

Тепер ви можете побачити дозволи, які ви надали вибраним додаткам.

Дозволи на програми для Android 4

Вилучення дозволів із програм

Служби на вашому телефоні, яким програми можуть отримати дозвіл на доступ:

 •         Календар
 •         Камера
 •         Контакти
 •         Розташування
 •         Мікрофон
 •         Телефон
 •         СМС
 •         Зберігання

Якщо ви надали доступ до одного з цих сховищ даних або служб, ви можете забрати цей дозвіл, натиснувши на повзунок поруч із категорією дозволів..

Категорії дозволів

Кожна з цих категорій, які ви бачите на екрані дозволів для кожного додатка, – це не назва програми, а назва категорії програм. Операційна система Android включає в себе функції доступу, які дозволяють самостійно записаним утилітам отримувати доступ до послуг операційної системи. Існує ряд функцій, які кожна з цих категорій у Дозволи екран надати доступ до.

Надання дозволу на доступ до однієї з цих категорій дає додаткам доступ до функцій операційної системи. Android містить усі додатки в “пісочниці”, що є ізольованим середовищем, яке тримає ці програми подалі від операційної системи. Дозвіл прориває цей захід безпеки.

Налаштування дозволів на додаток

Ви можете отримати інший перегляд дозволів на додаток через Налаштування програм меню. Щоб перейти до цього місця, поверніться до Налаштування екран, натисніть на Програми, а потім натисніть символ шестірні у заголовку Програми екран.

Доступ до програм для налаштування Android

Це дає тобі Налаштування програм варіанти. Натисніть на Дозволи на програми продовжити.

Доступ до програм Android

На екрані дозволів програми ви побачите параметр, який не був доступний у переліку категорій дозволів, до яких ви потрапили, вивчаючи окремі додатки. Це Кузовні датчики категорія. Рядок під кожною категорією вказує, скільки програм має цей дозвіл і скільки додатків, встановлених на вашому телефоні, можливо використовувати цей дозвіл. Це повідомлення є форматом Дозволено X з Y додатків де Х – кількість програм із доступом до та Y – це кількість програм із можливостями використання цієї категорії послуг.

Клацніть одну з цих категорій, щоб отримати список усіх програм, які мають цей дозвіл.

Список категорій додатків для Android

Клацніть на повзунку поруч із категорією, щоб вимкнути його доступність. Усі додатки, які мають цей дозвіл, буде видалено цей доступ.

Повернутися в Налаштування програм екрана, прокрутіть униз до списку дозволів. Ви побачите, що останній елемент списку викликається Додаткові дозволи.

Доступ до додатків для Android

В Додаткові дозволи на екрані ви побачите чотири варіанти:

 •         Інформація про автомобіль
 •         Прочитайте вкладення електронної пошти
 •         Читайте миттєві повідомлення
 •         Пишіть миттєві повідомлення

Якщо ви торкніться опції, що містить список програм, які застосовуються до цієї категорії як 0 з 0, отриманий екран буде просто прочитаний Немає дозволів. Якщо будь-яку з цих категорій можна використати принаймні однією програмою на вашому телефоні, натискання на цю категорію призведе до переліку програм, який дає вам можливість вимкнути кожне використання за допомогою повзунка.

Заборонити доступ додатку до системних налаштувань

Хоча цей посібник орієнтований на “дозволи на додаток”, завдання захисту вашого телефону не було б завершеним без перевірки в системних налаштуваннях, яким програмам дозволено доступ. Ви можете переглянути ці налаштування через Налаштування програм екран.

Доступ до налаштувань системи Android

Натисніть на Змініть налаштування системи продовжити. На наступному екрані відображається кожен додаток, встановлений на вашому телефоні, з повідомленням, яке дозволяє вам змінювати налаштування системи.

Android змінює налаштування системи

Торкніться одного з цих додатків, щоб побачити повзунок, який дозволяє вам заблокувати доступ до системних налаштувань.

Повзунок налаштувань системи Android

Тривожна ідея дозволити додаткам отримати доступ до вашої системи. Важко зрозуміти, які параметри потрібні кожному додатку, оскільки вони розміщені на екранах. Немає сторінки “Налаштування”, яка б містила деталі.

Запобігайте накладенню

Зловмисне програмне забезпечення може маскуватися як справжнє додаток. Ви можете натиснути на Дозволити на вимогу дозволів, не розуміючи, що ім’я програми, яке здається справжнім, справді є незаконним додатком, що містить оманливу функцію. Такий шкідливий додаток може виявити програми, які ви хочете відкрити, а потім накладати їх, імітуючи реальний додаток. Ці типи програм призначені для збору облікових даних для автентифікації для реальних онлайн-сервісів. Вони можуть досягти цієї мети, переконавшись, що підроблений додаток охоплює реальну версію, яку ви відкрили.

Щоб виконати цю хитрість, програмі зловмисного програмного забезпечення потрібно досягти статусу завжди бути вище всіх відкритих додатків. Ви можете вимкнути цю можливість. Поверніться до Налаштування програм екран.

Android накладення доступу

Натисніть на Малюйте над іншими програмами щоб побачити, які програми можуть накладати екран. У наступному списку ви побачите кожен встановлений додаток і чи може він накладати інші.

Список накладених на Android

Щоб видалити цей дозвіл, торкніться програми, яка має дозвіл, який потрібно видалити. Це переведе вас на екран, на якому ви можете вимкнути дозвіл за допомогою повзунка.

Наслідки дозволу на додаток

Тепер давайте розглянемо деякі категорії, до яких програми можуть попросити доступ. Наслідки надання доступу можуть бути дуже згубними.

Дозволи SMS

Якщо ви дозволите новий додаток до доступ до SMS, ця нова утиліта зможе отримати доступ до систем обміну повідомленнями MMS, а також до будь-якого SMS-додатка, який ви маєте на своєму телефоні, а не лише до одного інструменту SMS за замовчуванням, який постачається з операційною системою Android. Крім того, додаток з дозволом на доступ до SMS зможе прочитати всі повідомлення, які ви зберегли у своїх SMS-програмах. Він також зможе перехоплювати та читати (і, можливо, змінювати) вхідні повідомлення, і навіть буде дозволено надсилати SMS-повідомлення з вашого телефону.

Дозволи на телефонні дзвінки

Дозвіл на доступ до будь-якої послуги зв’язку на вашому телефоні є подарунком будь-якій шкідливій програмі, яка хоче реплікувати себе, надсилаючи троянські програми на ваш Контакти список. Якщо черв’як може перенести ці інфекції з вашого Телефон номер, хакер, який написав оригінальний вірус, економить багато грошей, а також приховує свою особу.

Шкідливий додаток для отримання грошей з дозволом на доступ функції дзвінка телефону Ви можете набрати рахунок і заробити тону грошей на його власника, здійснюючи повторні дзвінки на преміальні номери, що належать хакеру.

Дозволи на камеру

Програми, які мають дозвіл на отримати доступ до камери можна робити знімки екрана вашої діяльності, робити фотографії та відеозаписи вас та ваших друзів та надсилати ці файли зображень та відео назад автору програми. Так само, якщо програма має доступ до вашого мікрофона, будь-яким інструментом запису на вашому телефоні можна керувати, щоб записати вас без вашого відома.

Дозволи на місцезнаходження

The особливість місцезнаходження на вашому телефоні можна повідомити прорвників, коли ви знаходитесь далеко від свого будинку, і зможете повідомити власникам веб-сайтів і служб з обмеженим розташуванням, що ви перебуваєте за межами їх робочої зони, щоб вони могли заблокувати вас.

Операційна система та дозволи на зберігання

Надання додатку дозволу на отримати доступ до вашого сховища дозволяє злодіям даних вкрасти вашу інформацію. Він також відкриває двері для викупу програмного забезпечення, яке може зашифрувати всі файли на вашому пристрої та зробити їх недоступними, поки ви не заплатите за ключ дешифрування..

Дозволити додатку отримати контроль над налаштування системи може означати, що ви втратите доступ до свого телефону.

Вимкніть послуги локації повністю

В Android єдиний спосіб вимкнути дозволи доступу – це на основі програми, як описано вище. Це стосується всіх категорій, за винятком Послуги локації вашого телефону. Їх можна повністю вимкнути.

Вимкнення служб локації перемагає географічні веб-сайти, які намагаються перекрити ваш доступ з інших країн. Ви можете обійти їх обмеження за допомогою VPN. Однак багато сайтів також перевіряють ваше місцезнаходження в операційній системі, і це перемагає маскуючу дію VPN, оскільки це дає ваше реальне місцезнаходження.

Стратегія вимкнення служб локації повністю не завжди працює для того, щоб перейти на закордонні веб-сайти. Наприклад, навіть якщо у вас працює VPN, то YouTube TV сайт не надасть вам доступ, якщо він також не зможе перевірити місцезнаходження вашого телефону. Ви також втрачаєте перевагу того, що зможете відстежувати свій прогрес по маршруту в сервісі веб-карт.

Однак якщо ви хочете вимкнути служби локації на телефоні Android, перейдіть до Налаштування екрана, прокрутіть униз до Особисті і натисніть на Розташування.

Місце розташування Android 1

Клацніть на повзунку вгорі Розташування екран.

Місце розташування Android 2

Проблеми з дозволом Android

Прикладом кошмару зловмисного програмного забезпечення, який зіпсує ваш телефон, якщо ви дозволите йому отримати доступ до системи, є троянець Loapi, який Лабораторії Касперського помічено наприкінці 2023 року. Це зловмисне програмне забезпечення рекламується як антивірусна утиліта або додаток для вмісту для дорослих. Після його встановлення додаток постійно вимагатиме дозволу на доступ до системи. Він повторюватиметься знову і знову, поки ви не натиснете на нього Дозволити. Перезавантажте телефон, щоб спробувати вимкнути додаток, але це не вийде. Коли телефон знову запуститься, перше, що ви побачите, – це попит на доступ.

Троянець Loapi має широкий спектр шкідливих функцій. Сюди входять запуск DDoS-атак на командування на інших пристроях, підключених до Інтернету, видобуток криптовалюти та несанкціонований доступ до веб-сторінки збільшити дохід від зареєстрованих відвідувань. Конструкція трояна дозволяє його контролеру за бажанням завантажувати нові атаки на ваш телефон. Отож, це задні куточки, які дозволять постійно завантажувати атаки на ваш телефон.

Досліджуючи цього трояна, лабораторії Касперського завантажили його на смартфон. Протягом двох днів спостерігається надмірна обробка, викликана вірусом спричинило розмивання акумулятора пристрою і кришка телефону, щоб викривитись. В основному, якщо ви ненавмисно завантажите Loapi, ви також можете викинути телефон.

Антивірусна програма Трояна виявить інші антивірусні програми, що працюють на вашому телефоні, і попередить вас дозволити видалення тих програм, які Loapi помилково позначає як зловмисне програмне забезпечення. Знову ж, додаток не візьме Заперечуйте для відповіді. Запрошення дозволити видалення цих програм не припиняться, поки ви не натиснете Дозволити.

Якщо у вас є Loapi на телефоні, ви можете спробувати виконати всі кроки, описані в цьому посібнику, щоб видалити його дозволи. Однак, Захисні механізми цього набору зловмисних програм заблокують телефон та закриють екрани налаштувань, унеможливлюючи відкликання вами прав доступу. Цей порочний додаток – лише один приклад зловмисного програмного забезпечення, яке зробить ваш телефон непридатним.

Підведенню

Настав час повернути контроль над своїм пристроєм Android. Вам потрібно налаштувати всі ці дозволи та посилити безпеку телефону. Будьте дуже обережні, звідки ви берете свої програми. Ніколи не відповідайте на спам-SMS та не уникайте переходів на веб-сторінки під час використання телефону. Вам також потрібно дати обітницю звернути увагу на ці повідомлення про дозвіл і вибрати Заперечуйте якщо тільки немає дуже вагомих причин скористатися Дозволити. Якщо додаток не буде працювати без цих дозволів, ви можете розглянути можливість його видалення.

Дивись також:
Статистика кіберзлочинності
Статистика крадіжок особи
Статистика викупу