Vai esat iestrēdzis Jaunā gada lēmumos? Šeit ir 10 ieteikumi, kā uzlabot savu kiberdrošību 2023. gadā

Saraksts ar nosaukumu 2023 ar atzīmēm blakus katrai rindai.

Ar jauno gadu un desmitgadi (!) Gandrīz mums ir pienācis laiks sēdēt un sagatavot dažus centīgus Jaunā gada lēmumus. Jūs varētu vēlēties vairāk apmeklēt sporta zāli, pārbaudīt dažus ceļojuma mērķus, kas nav jūsu sarakstā (pat ja tas varētu būt virtuāls), vai arī uzturēt ciešāku saziņu ar draugiem un ģimeni.

Mums ir dažas ar kiberdrošību saistītas rezolūcijas, kuras jūs varētu vēlēties apsvērt pievienošanai savam sarakstam, ja vēl neesat to izdarījis. Dažiem no tiem būs nepieciešamas tikai sekundes, bet citiem – mūžīgi (piemēram, jūsu ierīču atjaunināšana – mēs gandrīz jokojam).

Iepazīstieties ar šīm kiberdrošības Jaunā gada rezolūcijām 2023. gadam:

 1. Izmantojiet HTTPS visur
 2. Sāciet lietot drošu ziņojumapmaiņas lietotni
 3. Sāciet izmantot arī uz privātumu orientētu pārlūku
 4. Izmantojiet spēcīgas paroles; glabājiet tos paroļu pārvaldniekā
 5. Cik vien iespējams, izmantojiet 2FA un MFA
 6. Esiet piesardzīgs, izmantojot publisko Wi-Fi
 7. Esiet piesardzīgāks attiecībā uz to, ko kopīgojat tiešsaistē
 8. Dzēsiet kontus, kas jums vairs nav nepieciešami
 9. Padomājiet, pirms noklikšķināt uz šīs e-pasta saites
 10. Atjauniniet savas ierīces

1. Izmantojiet HTTPS visur

Ja vietne izmanto HTTPS (pārlūkprogrammas joslā norāda ar zaļu slēdzeni), tas nozīmē, ka dati starp jūsu pārlūkprogrammu un vietnes serveri ir šifrēti.

Joprojām ir daudz vietņu, kas nepiedāvā šo HTTPS pamata šifrēšanu, tomēr pakļaujot datus jūsu ISP, servera ISP, Wi-Fi maršrutētājam / operatoram un jebkurai entītijai starp jūsu ISP un servera ISP.

Izmantojot EZF paplašinājumu HTTPS Everywhere (pieejams Firefox un Chrome un iekļauts ExpressVPN pārlūka paplašinājumos), jūs varat nodrošināt, ka visi dati, kas pārvietojas starp jūsu pārlūkprogrammu un vietnes serveri, tiek šifrēti. Šo izšķirtspēju var izslēgt dažu sekunžu laikā.

 • Iegūstiet HTTPS visur

2. Pārslēdzieties uz drošāku ziņojumapmaiņas lietotni

Sākot ar WhatsApp līdz Snapchat, ziņojumapmaiņas lietotnes nodrošina ērtu pakalpojumu saziņai ar draugiem, ģimenes locekļiem un kolēģiem.

Bet bez šifrēšanas jūsu ziņojumus var lasīt uzņēmums, kas nodrošina lietotni, trešās puses un valdības, kas savāc privātus datus par saviem pilsoņiem.

Par laimi, vairākas ziņojumapmaiņas lietotnes izmanto tiešu šifrēšanu, lai neļautu ikvienam, izņemot jūs un paredzēto adresātu, redzēt ziņojumu saturu. Mēs iesakām iegūt Signal (pieejams operētājsistēmās iOS, Android un Desktop), jo tam, iespējams, ir visdrošākais partijas ziņojumapmaiņas protokols, tas pēc noklusējuma ir šifrēts no viena gala līdz otram un ir pilnībā atvērts avots, tāpēc par tā drošību var garantēt.

Iespējams, ka grūtākais šo ziņojumapmaiņas lietotņu izmantojums ir panākt, lai visi pārējie, kurus jūs nosūtāt, izmantot to pašu lietotni, kuru jūs darāt. Bet jūsu personīgais privātums un drošība ir tā vērta.

 • Labākās ziņojumapmaiņas lietotnes, lai jūsu ziņas būtu privātas un drošas
 • Ziņapmaiņas lietotņu aizsargāšana ar paroli

3. Sāciet izmantot arī uz privātumu orientētu pārlūku

Ideālā gadījumā jūsu pārlūks būtu bieži jāatjaunina, lai pasargātu jūs no jauniem draudiem.

Mēs sarindojām populārākās pārlūkprogrammas, pamatojoties uz privātumu un drošību, un, lai arī Tor Browser iznāca augšā, mēs atklājām, ka Firefox un Chromium bāzes Brave ir labāk piemērotas ikdienas lietošanai. Abas ir atvērtā koda un tām ir dažādas satura un reklāmu bloķēšanas iespējas.

 • Populārākās pārlūkprogrammas, kas sarindotas pēc to privātuma un drošības
 • Kas ir pārlūka nodalīšana?

4. Izmantojiet spēcīgas paroles un glabājiet tās paroļu pārvaldniekā

Jūs to jau esat dzirdējis, taču “parole” NAV laba parole. Ne tavs vārds, dzimšanas datums, ne dzimtā pilsēta. Padariet grūtāk uzminamās paroles, piemēram, izmantojot izlases paroli ģeneratoru, un saglabājiet tās paroļu pārvaldniekā. Tādā veidā jums būs tikai jāatceras parole sava paroles pārvaldniekam. Tikai nepierakstiet to.

 • ExpressVPN izlases paroles ģenerētājs
 • Paroles pārvaldnieka lietošana

5. Cik vien iespējams, izmantojiet 2FA un MFA

Viena parole vairs nav pietiekami droša – jūs vēlaties dubultot aizsardzību ar citu piekļuves kodu. Šo paroļu dubultošanos bieži sauc par divfaktoru vai daudzfaktoru autentifikāciju un ātri kļūst par papildu drošības standarta veidu, kas nepieciešams jūsu kontiem. Jūs, iespējams, jau to darāt zināmā mērā, izmantojot SMS kodu, kas nosūtīts uz tālruni vai ar lietotni.

 • Kāpēc man vajadzētu izmantot divu faktoru autentifikāciju??
 • Kādu divu faktoru autentifikācijas metodi jums vajadzētu izmantot?

6. Esiet piesardzīgāks attiecībā uz publisko Wi-Fi

Var būt daudz publisku Wi-Fi karsto punktu, lai ierīci varētu aizslēgt, lai bez maksas piekļūtu internetam. Bet tas bieži nozīmē, ka tiešsaistes aktivitātes tiek veiktas Wi-Fi pakalpojumu sniedzēja ziņā, un, ja tās netiek šifrētas, tās var atklāt jūsu trafiku jebkuram.

Papildus VPN izmantošanai, lai pasargātu sevi no publiskā Wi-Fi tīkla, pārliecinieties, ka automātiski neveicat savienojumu ar šiem tīkliem, ja iespējams, izmantojiet datus un izvairieties no slepenas informācijas, piemēram, kredītkartes, iesniegšanas publiskajos Wi-Fi tīklos..

 • Kāda informācija iet caur mobilajiem Wi-Fi tīkliem
 • Cik publisks Wi-Fi sagādā cenu lietotājiem?
 • Kā izmantot VPN, lai aizsargātu sevi publiskajā Wi-Fi

7. Esiet piesardzīgāks attiecībā uz to, ko kopīgojat tiešsaistē

Dažreiz ir grūti nedalīties ar jūsu paveikto Facebook un Instagram vai kliegt Twitter tukšumā. Ņemiet vērā, ka, to darot, vienmēr pastāv iespēja, ka kāds var saprast, ko jūs darāt, kur atrodaties un kas jūs esat kopā.

Ar šo informāciju var daudz paveikt, arī lai jūs izvilinātu vai mērķētu ar sociālās inženierijas uzbrukumu. Dodieties cauri saviem fotoattēliem un padariet tos privātus sociālajos medijos vai izdzēsiet savas ziņas pavisam, ja domājat, ka tās atvēl pārāk daudz vietas.

 • Kā padarīt savus fotoattēlus privātākus sociālajos medijos
 • Kas ir sociālā inženierija?
 • Kas ir pikšķerēšana??

8. Izdzēsiet kontus, kurus vairs nelietojat

Facebook vairs neizsaka prieku? Vai vairs neesat lietojis lietotnes un pakalpojumus, par kuriem reģistrējāties? Vienkārši Dzēst mani ir noderīgs vietņu un pakalpojumu kopums, kas palīdz izdomāt, vai varat izdzēst dažādus kontus. Ja vēlaties #DeleteFacebook vai citus sociālo mediju un ziņojumapmaiņas kontus, mums tam ir rokasgrāmata.

 • Kā neatgriezeniski izdzēst to, ko Google zina par jums
 • Kā izdzēst visus tiešsaistes kontus

9. Divreiz padomājiet, pirms noklikšķināt uz šīs e-pasta saites

Visa pasaules drošība jums nevar palīdzēt, ja nokļūstat pikšķerēšanas mēģinājumā. Uzziniet, kā aizsargāties pret pikšķerēšanas uzbrukumiem un kad apšaubīt paroļu un kredītkartes informācijas pieprasījumus.

10. Atjauniniet savas ierīces

Visbeidzot, un mēs zinām, ka tas rada sāpes, jūsu ierīču atjaunināšana palīdzēs aizsargāt jūs no ļaunprātīgas programmatūras, programmatūras kļūdām un nulles dienas izmantošanas. Vienkārši atjauniniet tos un, kamēr jūs gaidāt, baudiet arī pārtraukumu no ekrāna.

Kādas ir jūsu Jaunā gada rezolūcijas par 2023. gadu? Nesaki mums!