FaceApp popularitāte rada bažas par privātumu, bet kad mēs to uzzināsim?

FaceApp logotips ar ragiem.

Iespējams, ka jūs nesen esat saskāries ar draugu un ģimenes gadu fotoattēliem nākotnē, pateicoties vīrusu foto lietotnei FaceApp.

Lietotne, kas pirmo reizi tika pamanīta 2023. gadā, ir veikusi atriebību, pateicoties populārajai #FaceAppchallenge, ko veicina slavenības, augšupielādējot pārsūtīšanu par to, kā varētu izskatīties viņu nākotnes paši..

Skatiet šo ziņu vietnē Instagram

Kad dodaties ceļojumā uz 3000 gadu.

Ziņa, kuru kopīgoja Jonas Brothers (@jonasbrothers), 2023. gada 16. jūlijā pulksten 14:38 PDT

Bet, neraugoties uz sociālo mediju tendences šķietamo nekaitīgumu, bažas par privātumu parādījās priekšplānā pēc drošības pētnieka Joshua Nozzi tvīta (tagad izdzēsts).

Svītrots Joshua Nozzi Tweet par Faceapp.

Kopš tā laika Džošua ir publicējis dažāda veida atvainošanos, sakot, ka viņš “ir kļūdījies, jo viņš ir izlicis apsūdzību, vispirms to nepārbaudot”. Bet uz šī tvīta tika uzņemts daudz publikāciju, vienā skaļi paziņojot, ka “krieviem pieder visas jūsu vecās fotogrāfijas”.

Šis jautājums tagad piesaista uzmanību ASV valdības augstākajos ešelonos, kad Senāta mazākumtautību līderis Čaks Šumers oficiāli lūdz FBI veikt nacionālās drošības izmeklēšanu vietnē FaceApp.

Vai FaceApp privātuma satraukums ir reāls?

FaceApp galvenā komanda, ieskaitot tās izpilddirektoru un izstrādātājus, darbojas ārpus Sanktpēterburgas, kas (acīmredzami) nepalīdz lietām, un ir galvenais strīdus punkts lielākajai daļai atšķirīgo viedokļu.

Lietotnes lietošanas noteikumi maz mazina bažas. Ja lejupielādējat un reģistrējaties vietnē FaceApp, jūs piešķirat uzņēmumam “pastāvīgu, neatsaucamu, neizslēdzamu, bez atlīdzības visā pasaulē pilnībā apmaksātu un nododamu apakšlicencējamu licenci, lai izmantotu, reproducētu, pārveidotu, pielāgotu, publicētu, tulkotu, izveidotu atvasināti darbi no jūsu lietotāja satura, izplatīt, publiski izpildot un parādot jebkuru vārdu, lietotājvārdu vai līdzību, kas tiek sniegti saistībā ar jūsu lietotāja saturu, visos plašsaziņas līdzekļu formātos un kanālos, kas tagad ir zināmi vai vēlāk izstrādāti, bez jums kompensācijas. ”

Un tās privātuma politika to dara soli tālāk: “reģistrējoties un izmantojot Pakalpojumu, jūs piekrītat informācijas nodošanai ASV vai jebkurai citai valstij, kurā FaceApp, tās filiāles vai pakalpojumu sniedzēji uztur pakalpojumus”.

TL; DR: FaceApp pieder viss jūsu saturs

Pēc augšupielādes FaceApp pieder un var pārsūtīt visu jūsu saturu uz serveriem valstīs, kur tas atrodas fiziski (lasīt: Krievijā). Turklāt tai ir brīva rīcība darīt visu, kas tai patīk, tai skaitā mainīt, izplatīt vai publiski parādīt.

Ja jūs par to neesat apmierināts, neko daudz vairāk varat darīt, izņemot izdzēst lietotni un nekad to vairs neizmantot. Daļa pakalpojumu līguma atceļ jūsu tiesības celt prasību tiesā uzņēmumam.

Jā, noteikumi un konfidencialitātes jautājumi ir milzīgi. Bet vai uzņēmums patiešām ir Krievijas valdības slepkava, kura uzdevums ir iebrukt miljonu amerikāņu personīgajā dzīvē?

Ne gluži, teiksim drošības pētnieki Elliots Andersons un Vils Strafahs. Viņi apgalvo, ka “nav pierādījumu”, ka FaceApp augšupielādētu lietotāju pilnos kameru ruļļus uz attāliem serveriem. Elliots paziņojumā NBC News piebilda, ka “kopumā šī lietotne neprasa no lietotāja daudz datu”.

Paziņojumā TechCrunch FaceApp izpilddirektors Jaroslavs Gončarovs tieši pievērsās strīdiem un apsūdzībām par privātuma aizskaršanu.

Viņš paziņoja, ka “mēs nepārdodam un nedalāmies ar lietotāju datiem ar trešām personām”, piebilstot, ka “visas FaceApp funkcijas ir pieejamas bez pierakstīšanās, un jūs varat pieteikties tikai iestatījumu ekrānā. Tā rezultātā 99% lietotāju nepierakstās; tāpēc mums nav piekļuves datiem, kas varētu identificēt personu. ”

Lietotnes mākoņa infrastruktūra neatrodas arī Krievijā, un uzņēmums izmanto Amazon Web Services un Google Cloud kombināciju, lai saglabātu savu AI rediģēšanas tehnoloģiju virs ūdens..

Tātad, lai arī jūsu neērtie Pašbildes, iespējams, nebūs daļa no masveida datubāzes, kuru uzraudzīs VDK, FaceApp diskusija atklāj iespējamās privātuma problēmas mūsu attieksmē pret visām lietām.

Bet kā ir ar manu privātumu??

Neveiksmīgā realitāte ir tā, ka mēs nepietiekami darām, lai panāktu, ka tehnoloģiju uzņēmumi ir atbildīgi par pieprasītajiem datiem.

Cik bieži jūs steigšus esat pieņēmis visas piedāvātās lietotņu atļaujas, steidzoties rediģēt pašbildes, izmantojot jaunāko kaķu filtru? Jūs, visticamāk, piešķirat nepārprotamu piekrišanu lietotnei uzraudzīt un apkopot vairāk informācijas, nekā tas ir absolūti nepieciešams.

Faktiski faktiski nav nekādu atšķirību starp FaceApp un Facebook pakalpojumu sniegšanas noteikumiem, kas arī piešķir uzņēmumam “neekskluzīvu, nododamu, apakšlicencējamu, bez atlīdzības un visā pasaulē pieejamu licenci mitināt, lietot, izplatīt, modificēt, vadīt, kopēt, publiski izpildīt vai parādīt, tulkot un izveidot sava satura atvasinātus darbus. ”

Neaizmirsīsim, ka Cambridge Analytica skandāla būtība bija šķietami nevainīga viktorīnas lietotne ar nosaukumu “thisisyourdigitallife”. Daudzi ātri pieņēma visus galalietotāju nolīgumus ar nary, pārdomājot, kas tas varētu ietvert. Procesa laikā negodīgi izstrādātāji ieguva piekļuvi 87 miljonu cilvēku personas datiem.

Nav šaubu, ka tehnoloģiju uzņēmumi varētu darīt vairāk, lai palīdzētu lietotājiem saprast, ar ko viņi nokļūst. Bet kāds ir viņu stimuls to darīt, ja viss modelis ir atkarīgs no ļoti invazīvas datu punktu sistēmas, lai precīzi atlasītu reklāmu?

Protams, ik pa brīdim notiek skandāls, kas izceļ un sašutušus lietotājus apraisa ziņojumus tajās pašās platformās, kurās viņi ienīst. Bet ziņu cikls virzās uz priekšu, tāpat kā mēs. Ir rēķini, kas jāmaksā, un darba vietas, pie kurām atgriezties. Mūsu privātums var pagaidīt vēl vienu dienu.