Facebook desmit gadu izaicinājums no nostalģiskas uz distopisku kļuva ļoti ātrs

Facebook Meme Challenge datu ieguve

Šķietami nekaitīgs fotoattēls ar potenciāli iesakņojušos apakšdaļu, 10 gadu izaicinājums ir jaunākais Facebook iedoma, kas aizrauj pasauli. Jau ir piedalījušies vairāk nekā 5 miljoni cilvēku, ieskaitot tādas A saraksta slavenības kā Pols Ruds, Morgans Freemans, Reese Vitherspoona, Dženifera Lopesa un citas..

Šķiet, ka Facebook lietotājiem tas ir jautrs un vienkāršs veids, kā parādīt, cik daudz viņi pēdējās desmit gadu laikā ir mainījuši (vai nav mainījuši). Tomēr ātrā Google meklēšana 10 gadu izaicinājumam uzreiz uzskaita desmitiem rakstu, kuros sīki aprakstīts, cik invazīva var būt šī jaunā sociālā iedoma.

Izrādās, daudzi cilvēki uztraucas, ka šo vienkāršo mēmeni var izmantot biometriskās programmatūras testēšanai, kuru pēc tam varētu pārdot reklāmdevējiem, valdībām un citām trešajām pusēm.

Apmācība nākotnei

Tviterī, kas visur sniedza triecienviļņus, izmantojot sociālo mediju lietotāju muguriņas, Vadu rakstniece Keita O’Nīla jokojot pārdomāja, vai viss šis izaicinājums bija veids, kā Facebook apmācīt sejas atpazīšanas algoritmus.

Es pirms 10 gadiem: iespējams, būtu spēlējis kopā ar profila attēlu novecojošo mēru, kas atrodas Facebook un Instagram
Es tagad: pārdomā, kā visus šos datus varētu izmantot, lai apmācītu sejas atpazīšanas algoritmus par vecuma progresēšanu un vecuma atpazīšanu

– Keita O’Nīla (@kateo) 2023. gada 12. janvāris

Vai tas ir iespējams? Neviens īsti nezina. Bet spēja ne tikai precīzi uzminēt cilvēka vecumu, bet arī paredzēt, kā viņš izskatīsies 10 gadu laikā, varētu atvērt pavisam jaunu uzraudzības un privātuma pasauli peļņas gūšanas nolūkā.

Jo labāka sejas atpazīšana tiek iegūta, jo lielāka iespējamība, ka valdība (vai kāds cits) varēs novērot un izsekot jūsu atnākšanai un došanai – varbūt ikviena atnākšanai un došanai. Vai arī iedomājieties apdrošināšanas kompāniju, kas liedz cilvēkiem nodrošināt apdrošināšanu, pamatojoties uz to, cik slikti viņi varētu novecot, vai reklāmdevējus, kuri var atlasīt īpašu mārketinga shēmu un / vai pakalpojumu, pamatojoties uz to, kā persona var izskatīties pēc dažiem gadiem. Šie ir tikai daži piemēri, kā šo programmatūru varētu izmantot.

Facebook nenoliedz

Saskaņā ar Facebook, “10 gadu izaicinājums ir lietotāja radīta mēma, kas sākās pati, bez mūsu līdzdalības. Tas ir pierādījums tam, ka cilvēki izklaidējas Facebook, un tas arī ir. ”

Facebook kuplā atbildē, protams, pilnībā nav minēts sejas atpazīšanas programmatūra. Bet pat tad, ja mēs pieņemam, ka Facebook nebija iesaistīts mēma izveidē, tas nenozīmē, ka uzņēmums nepārbauda savu programmatūru ar to.

Dažiem pietika ar sapratni, ka Facebook, iespējams, jau ir šie attēli savā datu bāzē, lai kliedētu jebkādas topošās idejas par datu ieguvi. Tomēr, kā O’Neils piemin savā rakstā: “Pateicoties šai mēmai, tagad ir pieejams ļoti liels datu kopums ar rūpīgi izstrādātām cilvēku fotogrāfijām no aptuveni pirms 10 gadiem un tagad.” Izaicinājums apkopo datus sakoptā, mazā lociņā, glīti labojot tos cilvēkus, kuri izliek nepareizus vai nepareizi marķētus attēlus.

Sejas atpazīšanas programmatūras gadījums

Sejas atpazīšanas programmatūras piekritēji apgalvo, ka tā reāllaikā var pamanīt kādu cilvēku nevietā, iespējams, pat novēršot noziegumu izdarīšanu. Jau tagad skolas visā ASV sadarbojas ar neatkarīgiem drošības darbuzņēmējiem, lai klasēs uzstādītu un uzstādītu sejas atpazīšanas sistēmas.

Šie programmatūras ražotāji saka, ka šo tehnoloģiju var izmantot, lai labāk sekotu mācībspēkiem, studentiem un apmeklētājiem, kā arī pārraudzītu visus pilsētiņas ierakstus un izceļojumus..

Un, lai gan solījums par uzlabotu universitātes pilsētiņas drošību vēl ir jāpierāda, nav noliedzams, ka šāda veida programmatūra pārkāpj cilvēku privātumu – it īpaši, ja jūs pārtraucat domāt par visiem uzņēmumiem, kas veido, uztur un, iespējams, gūst labumu no šāda veida dati.

Kā pasaule uztver biometrisko programmatūru

Jau biometrisko datu ieguve rada plaisu starp sabiedrību un tehnoloģiju sektoru. Mēs esam redzējuši, kas notiek, kad valdība mēģina piekļūt personas biometriski bloķētam viedtālrunim bez piekrišanas. (Apskatiet pierādījumus, kas notika ar Apple vs FBI fiasko 2015. gadā.)

Cīņa par privātumu joprojām notiek katru dienu, un šķiet, ka vienprātība par lielāku pārredzamību attiecībā uz sejas atpazīšanas programmatūru ir milzīga..

Tehnoloģija virzās pārāk ātri, lai tiktu ievēroti noteikumi, tāpēc šāda veida programmatūras apstiprināšana vai noraidīšana ir sabiedrības ziņā..

10 gadu izaicinājuma gadījumā ir acīmredzams, ka sabiedrība ir skeptiska un pamatoti.

Iet uz priekšu, bet esiet piesardzīgs

Lai gan mēs nesakām, ka jums vajadzētu pilnībā izvairīties no Facebook meemēm un jautrām sociālajām iedomajām, ir vērts veltīt laiku apstāties un padomāt, kā un kāpēc pastāv šāda veida mēmas.

Jūsu personīgā informācija ir pārāk svarīga, lai to vienkārši nodotu. Lielākajai daļai kontu 2023. gads tiek uzskatīts par vissliktāko datu pārkāpumu gadu vēsturē, un, parādoties visām jaunajām tehnoloģijām un datu ieguves shēmām, jebkurai tiešsaistes sociālo mediju tendencei jāpieiet ar veselīgu sāls graudu..

Bet, lūk, labās ziņas: Facebook ir bijis pietiekami daudz spekulāciju un izdomāts šo datu izmantojums, ka visa iedoma jau ir vakardienas ziņas. Pārmaiņu vēju ir grūti paredzēt, taču ir grūti iedomāties šāda veida sašutumu par šķietami parasto fotoizaicinājumu pirms dažiem gadiem.

Vai vairāk cilvēku uzzina par briesmām, kas saistītas ar sejas atpazīšanas datiem, biometriskajiem datiem un ģeogrāfiskās atrašanās vietas datiem? Mēs noteikti to ceram. Vismaz lielākā daļa lielāko plašsaziņas līdzekļu sāk domāt, cik bīstama ir visa šī negodprātīgā personas datu apstrāde..

Tas vien piedāvā cerības uz nākotni.