Pięć BIG prognoz bezpieczeństwa informacji na 2023 r

Tajemnicza, osłonięta postać obserwuje świecącą kulę.

Rok temu ExpressVPN poczynił pewne prognozy dotyczące tego, co może się wydarzyć w 2016 roku. Niektóre z tych śmiałych proroctw okazały się słuszne, inne nie tyle. Mimo wszystko było to wystarczająco przewidujące, aby uzasadnić kolejną edycję w 2023 roku.

Kryzys finansowy i Bitcoin

1. Poważny kryzys finansowy sprawi, że pieniądze będą bezwartościowe, a kryptowaluta przejdzie tymczasowo

W 2016 r. Duże i małe kraje rozwijające się pokazały nam, że stabilność jest względna. Podczas gdy hiperinflacja nęka Wenezuelę, Indie usunęły 80% gotówki w obiegu, a Egipt zdewaluował swoją walutę o prawie 50% nocny.

Ten koszmar związany z wartością pieniężną może pojawić się na Twoim koncie oszczędnościowym w 2023 roku. Nie zdziw się, gdy bail-iny, dewaluacja waluty, inflacja, kontrola walutowa lub zamknięte banki (w tym niedostępna bankowość internetowa) wycierają twoje oszczędności.

Oczywiście Internet nadal będzie działał. Podobnie będzie z lokalnym handlem i energią elektryczną. Ponieważ karty kredytowe zawodzą, a PayPal staje się nieosiągalny, kryptowaluty, takie jak Bitcoin, będą miały swój wielki debiut na arenie światowej. W rzeczywistości zaszyfrowane waluty online mogą stać się jedynym sensownym sposobem zdalnego przesyłania pieniędzy.

Istnieje jednak duża szansa, że ​​Bitcoin może nie być gotowy. Na obecnym etapie sieć nie jest w stanie obsłużyć napływu wielu dodatkowych transakcji. Opłaty mogą gwałtownie wzrosnąć i tylko duże transakcje byłyby warte zapłaty. Inne, mniejsze transakcje musiałyby znaleźć dom na innych blockchainach, takich jak Litecoin. Jeśli są gotowe, na bitcoinach można zastosować sieci transakcji drugiej warstwy, takie jak Lightning.

Skandal prywatności Apple

2. Apple będzie miał duży skandal związany z prywatnością

W 2016 r. Apple trafiło na pierwsze strony gazet przeciwstawiając się FBI. Odmawiając zmiany oprogramowania w celu umożliwienia amerykańskim tylnym drzwiom organów ścigania, przestrzegali ważnych zasad prawnych i moralnych. Apple stał się mistrzem praw obywatelskich na całym świecie i bez wątpienia zwiększył także sprzedaż.

W 2023 roku ExpressVPN obawia się, że to zwycięstwo będzie krótkotrwałe. Stanie w obronie dzięki wpisowi na blogu i hojne wsparcie innych firm technologicznych, takich jak Apple, nie wystarczy do globalnego zwycięstwa. Żadna presja publiczna nie może zmusić wszystkich organów ścigania na całym świecie.

Apple sprzedaje wiele telefonów w krajach, w których jedynym wyborem jest „zastosowanie się lub wyjście”. Jako spółka publiczna, która ma obowiązek generować dochód dla akcjonariuszy, „wyjście” może nie być realną opcją.

Być może okaże się, że Apple wysyłał wersje iPhone’a do niektórych krajów? Może w ramach sprzedaży iPhone’a dane przechowywane w iCloud są traktowane inaczej w przypadku użytkowników w niektórych krajach? Być może kompleksowa platforma szyfrowania wiadomości iMessage pozwala Apple przeprowadzać ataki typu man-in-the-middle?

Rok 2023 może być latami, których się na pewno dowiemy.

Policja mogła używać dronów ze śmiertelną siłą.

3. Drony staną się tak samo wszechobecne w siłach policyjnych, jak pojazdy opancerzone

Gdy zdalnie sterowane quadoptery staną się na tyle przystępne, aby stać się częścią arsenału zabawek każdego dziecka, siły policyjne na całym świecie pójdą w ich ślady. To tylko kwestia czasu, zanim organy ścigania odkryją, w jaki sposób te tanie (i, co prawda, zabawne) narzędzia można wykorzystać do własnych celów: I.E. nadzór, ocena ryzyka, a nawet otwarty ogień.

Nie wszystkie drony też będą w powietrzu. Po raz pierwszy, w lipcu 2016 r., Policja amerykańska w Dallas wykorzystała zdalnie sterowany pojazd do usuwania bomb, aby zabić podejrzanego.

Pozasądowe zabójstwa stanowią już problematyczną i kłopotliwą część organów ścigania USA, a zwiększone użycie dronów zmniejszy ryzyko dla funkcjonariuszy.

Departamenty ścigania mogą argumentować, że drony zwiększą bezpieczeństwo policji w niebezpiecznych obszarach. Ale bez wpatrywania się w ziemię i właściwej oceny ryzyka stanie się trywialne, aby użyć śmiertelnej siły, nawet jeśli nie jest to konieczne.

Możliwe, że jeśli lokalny komisariat policji już regularnie używa pojazdów opancerzonych lub sprzętu do zamieszek, wkrótce dodadzą powietrzne i naziemne drony. Po pierwsze, wyłącznie w celach inwigilacyjnych, ale drony będą stopniowo uzbrojone.

narażone na czat e-mail

4. Twoje czaty i wiadomości e-mail zostaną ujawnione

Nadchodzi wyciek danych stulecia.

Zapomnij o przeciekach Yahoo, które ujawniły, że hasła do pół miliarda osób są dostępne w sprzedaży online. Zapomnij o naruszeniu danych Ashley Madison, które ujawniło dane osobowe (w tym informacje dotyczące płatności) 37 milionów osób, które szukały romansu.

W 2023 r. Będziemy świadkami zupełnie nowego świata Depresji w zakresie bezpieczeństwa informacji – właśnie to dostajesz, widząc żałosny stan bezpieczeństwa w wielu firmach internetowych.

Dane uwierzytelniające użytkownika i informacje o płatności były wielokrotnie wyciekane online, ale nadal czekamy na „Maksymalny możliwy wypadek” – pełny kompromis między systemami firmy internetowej i utrata wszystkich danych użytkownika.

Całkowite naruszenie może mieć miejsce w przypadku dowolnej firmy, w tym dostawcy poczty e-mail, banku lub dostawcy czatu, który nie szyfruje od końca do końca danych osobowych użytkowników.

Użytkownik może skorzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego, aby zabezpieczyć indywidualne konto. Ale to rozwiązanie nie będzie protestować przeciwko masowej ekspozycji systemu.

Jedynym bezpiecznym sposobem korzystania z Internetu jest rozpoczęcie szyfrowania wszystkich swoich rzeczy. Czasami może to być bolesny i frustrujący proces, szczególnie w przypadku wiadomości e-mail. Chociaż ExpressVPN ma doskonałe przewodniki na temat PGP, OTR oraz Whatsapp i Telegram, które pomogą Ci zabezpieczyć najbardziej wrażliwe pliki i komunikację.

Globalne dane telefoniczne.

5. Globalny zasięg telefoniczny stanie się normą

Surfowanie po Internecie podczas podróży stało się znacznie tańsze w ostatnich latach. Unia Europejska zniosła wszystkie opłaty roamingowe na swoich granicach. Amerykańscy użytkownicy mogą również znaleźć wielu dostawców, którzy obejmują nieograniczoną liczbę globalnych danych, w tym nową usługę Google, Fi.

Dzięki tańszemu i wszechobecnemu zasięgowi 3G i LTE wszyscy wkrótce będą mogli połączyć się z Internetem.

Wiele krajów znajduje się w niezręcznej sytuacji, że łatwiej jest uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem operatora telefonii komórkowej niż telefonu stacjonarnego. Konieczna jest masowa zmiana zasad, ponieważ mechanizmy takie jak aktualizacje oprogramowania Apple, które wymuszają połączenie Wi-Fi w celu pobrania aktualizacji, mogą być niedostępne dla wielu.

Tani dostęp do światowej skarbnicy informacji przyspieszy wzrost dobrobytu w krajach rozwijających się. Wspólna i niezbędna wiedza mogłaby być może wynieść setki milionów ponad granicę. Fundacja Wikimedia ma umowy z sieciami komórkowymi w 65 krajach, głównie w krajach rozwijających się. Umowa umożliwia użytkownikom sieci telefonicznych dostęp do Wikipedii, nawet jeśli nie płacą za dane.

Jak upewnić się, że rok 2023 nie będzie tak zły jak 2016

Miejmy nadzieję, że nie wszystko będzie w 2023 roku. Ale w tych mniej niż niesamowitych chwilach chroń się zdrowym rozsądkiem, dbaj o swoje dane i faworyzuj silne szyfrowanie.

  • Zabezpiecz swoje oszczędności, dzieląc je na zróżnicowany, prosty i solidny portfel inwestycyjny
  • Prowadzić kampanię przeciwko władzom lokalnym, aby sprzeciwić się militaryzacji lokalnej policji
  • Protestuj polityków, aby powstrzymali masową inwigilację obywateli
  • Wykonuj delikatne rozmowy na zaufanych kompleksowych platformach szyfrowanych z weryfikacją klucza

Dlaczego nie zafundować sobie również superszybkiego routera ExpressVPN??