Що таке мережевий тремтіння і як це можна запобігти?

Що таке мережевий тремтіння і як це можна запобігти

Коли ви перебуваєте в розпал телефонного дзвінка через VoIP, мало чого неприємно, як мережеве тремтіння. Джиттер – одна з тих збоїв, які жоден адміністратор мережі не хоче бачити, що впливають на їх службу. Джиттер сидить у тій же дузі, що ускладнює продуктивність мережі затримка, затримка, і втрата пакету.

>>>Перейти до кращих мережевих інструментів джиттера<<<

Перш ніж ми підемо далі, корисно визначити ці три поняття, оскільки вони збираються разом:

  • Джиттер – Коливання темпів затримки по всій мережі
  • Затримка – Скільки часу потрібно, щоб пакет переходив від однієї кінцевої точки до іншої
  • Затримка – Скільки часу потрібно, щоб один пакет потрапляв з однієї точки в іншу
  • Втрата пакетів – Невдача одного або декількох пакетів до місця призначення

Хоча мережеве тремтіння впливає на деякі програми та послуги набагато більше, ніж на інші, тремтіння – це проблема, яку потрібно вирішити. У цій статті ми розглянемо, що таке тремтіння та способи управління джиттером у межах мережі корпоративного рівня.

Що таке Джиттер?

Дисперсія затримки або затримки пакетів є Термін, що використовується для позначення коливання затримки при передачі пакетів по мережі. Таким чином, джиттер – це зміна швидкості затримки в мережі і вимірюється в мілісекундах. Наприклад, якщо у вас в офісі є два комп’ютери, які спілкуються один з одним, відбудеться обмін пакетами даних. У здорових мережах ці пакети будуть подорожувати з постійним інтервалом (щось на зразок 10 мс затримки в пакеті).

У мережі, що відчуває тремтіння, рівень затримки транзиту може коливатися і може призвести до затримки 50мс при передачі пакетів. Кінцевий результат – перевантаженість мережі, оскільки пристрої борються за однаковий пропускний простір. Чим більше трафіку стає перевантаженим, тим більша ймовірність виникнення втрати пакету.

що таке схема джиттера

Зображення вище зображує розмову через VoIP, де пакети перетворюють звук голосу користувача та транспортують його до кінцевого пункту призначення. Як ви можете бачити на лівій стороні, пакети роблять це впоперек з їх недоторканими інтервалами. Однак з правого боку розташування пакетів було порушено, і кінцевий користувач отримує пакети вчасно. Це призводить до звуку, який важко розрізнити і зрозуміти.

Що таке прийнятний тремтіння?

прийнятна схема джиттера

Навіть незважаючи на те, що тремтіння далеко не ідеальне, у багатьох випадках невелике тремтіння у вашій мережі не буде помітно впливати на ваше з’єднання. Іноді трапляються аномальні коливання, які не мають тривалого ефекту. У цих випадках тремтіння не є надто великою проблемою. Cisco припускає, що прийнятний рівень тремтіння або рівень толерантності тремтіння такі:

  • Тремтіння нижче 30 мс
  • Менше 1% втрат пакету
  • Загальна затримка мережі менше 150 мс

В ідеалі, ви повинні намагатися тримати тремтіння нижче 20 мс для найкращої продуктивності. Якщо ваш тремтіння перевищує 30 мс, це помітно вплине на якість будь-яких розмов у режимі реального часу. Через 30 хвилин або більше, ви почнете відчувати спотворення, які ускладнюють розуміння іншого користувача.

У тому випадку, якщо ваша тремтіння, втрата пакету або затримка перевищує перелічені вище показники, то слід негайно вжити заходів, щоб знайти корінь проблеми. Зберігаючи ці ключові показники нижче порогових значень, ви можете гарантувати, що важливі послуги, що включають відеодзвінки та VOIP-дзвінки, не матимуть серйозних проблем з ефективністю.

Як Джиттер впливає на мережу?

Ефект тремтіння залежить від послуги, яку ви використовуєте. У деяких сервісах тремтіння буде не дуже помітним, але в інших, як-от VoIP-дзвінки та відеодзвінки, це буде значно виразніше. Джиттер робить найбільший вплив на послуги в режимі реального часу, такі як VoIP-трафік. Під час розмови за допомогою VoIP-телефону ви спілкуєтесь з іншим користувачем в прямому ефірі, і все, що ви чуєте, має бути кришталево чистим. Це означає, що аудіосигнали, що надходять, повинні підтримуватися послідовно, щоб залишатися зрозумілими.

Те ж саме не можна сказати про завантаження файлів, де ви не зможете сказати, чи тремтіння призвело до затримки пакетів або виходу з ладу. Для VoIP-розмов, що завгодно менше, ніж доставка сигналу в реальному часі призведе до розмови з нерозбірливими аудіосигналами. Пропуск звукових та хитких аудіосигналів характерний для тремтіння, що приймає розмову.

Чому у Джиттера така проблема при телефонних дзвінках VoIP?

Щоразу, коли обговорюється мережеве тремтіння, телефонні дзвінки VoIP – це одна з найбільш часто цитованих областей, де тремтіння шкодить. Це пов’язано насамперед із тим, як відбувається передача даних через VoIP. Коли ви говорите на На телефоні VoIP ваш голос перетворюється в дані, які передаються через Інтернет. Ваш голос розбивається на безліч різних пакетів, а потім передається абоненту на іншому кінці.

Однак, поки ваші сегментовані голосові дані перебувають у дорозі, вони конкурують разом із рядом іншого трафіку, який подорожує вашою мережею. Усі ці дані впливають на мережеві ресурси, що іноді призводить до затримки. Ця затримка може не бути очевидною під час завантаження файлу, але коли ваш голос надходить через неорганізовані пакети, це призведе до псування і спотворення того, що ви спочатку сказали користувачеві.

На відміну від цього, коли ви надсилаєте електронний лист, пакети збираються знову, перш ніж вони дістануться до користувача на іншому кінці. З дзвінками через VoIP немає часу на це, і тому ваш голос звучить непослідовно. Саме з цієї причини VoIP є одним з ключових моментів, що викликають занепокоєння, коли думаєш про мережеве тремтіння, оскільки це одне з найбільш чутливих. Це стосується й інших служб у режимі реального часу, таких як відеодзвінки та відеоігри.

Однією з найпоширеніших причин тремтіння VoIP-сервісів є відсутність пріоритетності пакетів. Якщо голосові пакети не мають пріоритету, то, швидше за все, кінцевий користувач отримає тремтіння. Рішення полягає в тому, щоб перейти до маршрутизатора та визначити пріоритет, які пакети передаються через мережу (далі ми розглянемо пріоритетність пакетів нижче).

Як знайти тремтіння за допомогою інструментів мережевого моніторингу

Розгортання інструмента мережевого моніторингу – один з найкращих способів уникнути уваги щодо розвитку мережевого тремтіння. Інструмент мережевого моніторингу зможе повідомити вам про те, що служба відчуває продуктивність підрозділу, а також може допомогти вам побачити, коли ви перевищили поточні межі пропускної здатності, встановлені вашим Інтернет-провайдером.

Моніторинг тремтіння настільки важливий, оскільки дозволяє діяти в той момент, коли це стає проблемою. Це також дає вам контекст проблеми продуктивності, щоб ви могли проводити усвідомлене усунення несправностей, рухаючись вперед. Маючи можливість бачити мережеве тремтіння, що виникає, ваші зусилля щодо вирішення та запобігання мережевого тремтіння в майбутньому будуть більш обізнаними та ефективними.

У цьому наступному розділі ми розглянемо, як можна використовувати інструменти мережевого моніторингу для впровадження QoS-моніторингу. Слідкуючи за проблемами продуктивності, такими як тремтіння та затримка, ви зможете сказати, коли ваша мережа працює добре та коли потрібно втручатися.

Ось два найкращі інструменти для роботи з мережевим тремтінням:

Моніторинг QoS для джиттера: мережевий монітор PRTG (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Скріншот датчика мережевого монітора PRTG Ping Jitter

Paessler PRTG Network Monitor пропонує ряд функцій, дуже корисних для моніторингу тремтіння. Інструмент включає в себе: Датчик зворотного руху QOS, QOS Датчик в одну сторону, Cisco IP SLA датчик, і зокрема, a Датчик джиттера Ping призначений для вимірювання того, наскільки тремтіння впливає на вашу послугу. Датчик Ping Jitter посилає ICMP пінгерів до URL-адреси, щоб визначити статистичне значення тремтіння та час виконання.

Результат відображається на чіткому кольоровому наборі, як показано на зображенні вище. Ця функція корисна для тих, хто хоче оцінити, наскільки тремтіння впливає на ключову послугу. Так само ви можете використовувати PRTG Network Monitor налаштувати власні унікальні сповіщення, щоб повідомляти вас, коли у сервісу виникають проблеми з продуктивністю. У живій обстановці це допомагає вам бути активним щодо швидкого реагування на тремтіння, коли воно відбувається. Можна спробувати Датчик джиттера Pessler Ping який поставляється в комплекті з Paessler PRTG Network Monitor під час 30-денного безкоштовного пробного періоду.

Мережевий монітор Paessler PRTG з Ping Jitter SensorЗавантажте 30-денну безкоштовну пробну версію

Моніторинг QoS для телефонів VoIP: SolarWinds VoIP & Менеджер якості мережі (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Знімок екрана мережевого монітора SolarWinds

Зважаючи на те, що мережеве тремтіння є проблемою, яка є глибокою проблемою для VoIP-дзвінків, прийняття a Рішення для контролю якості для VoIP допоможе вам провести усунення несправностей для підтримки цієї важливої ​​послуги. Такі засоби моніторингу мережі SolarWinds VoIP & Менеджер якості мережі дозволяють вимірювати такі показники, як тремтіння, затримка, і втрата пакету які впливають на кінцеву продуктивність VoIP-дзвінків.

SolarWinds VoIP & Менеджер якості мережі є хорошим вибором, оскільки він не тільки відстежує ці показники, але активно повідомляє вас про виявлення тремтіння. Це означає, що ви будете отримувати сповіщення щоразу, коли виконання дзвінка не відповідає будь-якій кількості заздалегідь заданих параметрів. Точне знання того, як ваш дзвінок не працює, дозволяє вирішити проблеми з набагато більшою інформацією. The SolarWinds VoIP & Менеджер якості мережі доступний для 30-денного безкоштовного пробного періоду для оцінки.

SolarWinds VoIP & Менеджер якості мережіЗавантажте 30-денну безкоштовну пробну версію

Як запобігти джиттер

Звичайно, щойно ви дізналися, що у вас мережеве тремтіння, вам потрібно буде вжити заходів для його вирішення. Існує кілька різних способів зробити це від пріоритетування певного трафіку до розгортання буфера джиттера. У цьому розділі ми розглянемо деякі найпоширеніші способи протистояти мережевому тремтінню та повернути мережу до повноцінної роботи.

Чудова річ у більшості цих методів полягає в тому, що вони збільшуються вдвічі, щоб зменшити затримку. Деякі етапи нижче дозволяють «вбити двох птахів одним каменем», щоб одночасно усунути затримку і тремтіння. Перш ніж впроваджувати будь-яку з цих змін, ви хочете бути абсолютно впевненими у впливі тремтіння на вашу мережу (ідентифікувавши це за допомогою інструменту моніторингу мережі.)

Буфери Джиттера для мінімізації джиттера

Кожен раз, коли швидкість тремтіння перевищує поріг прийнятного тремтіння, окреслений Cisco, добре розглянути можливість розгортання тремтіння буфера. Буфер тремтіння – це пристрій, який використовується для протидії затримці чи затримці, зберігаючи надходять пакети протягом короткого періоду часу, перш ніж передавати їх кінцевому користувачеві. Буфери джиттера налаштовані на буферний трафік за 30-200 мс, перш ніж трафік буде відправлений кінцевому користувачеві.

У контексті VoIP або відеодзвінка це призведе до меншого тремтіння та розмови, яка залишається зрозумілою обом сторонам. Буфер буде тремтіти утримуйте пакети даних, перш ніж надсилати їх на спробу щоб пакети надходили послідовно. У VoIP-дзвінку кінцевий результат зводиться до мінімуму тремтінням та перериванням якості виклику.

Однак важливо зауважити, що за допомогою буфера джиттера ви вирішите збільшити загальну затримку, наявну у вашій мережі. Утримуючи назад пакети a буфер тремтіння буквально додає затримку до служби. Крім того, вам потрібно бути обережними щодо налаштування буферів джиттера при здійсненні повнодуплексного зв’язку. Як результат, ви хочете перевірити свою передачу зв’язку, перш ніж розгорнути буфер тремтіння.

Основна проблема буферів джиттера полягає в тому, що вони є вирішенням діапазону допомоги. Вони не звертаються до першопричини тремтіння, вони вирішують лише симптоми. Якщо ви хочете повністю усунути мережеве тремтіння, вам знадобиться заглибитися в серце вашого маршрутизатора. Додавання нових параметрів QoS дозволить почати вирішувати корінь проблеми та покращити службу.

Налаштування QoS: Пріоритетність пакетів

Пріоритетність пакетів – це тип налаштування QoS, за допомогою якого ви надаєте пріоритет певному типу трафіку з метою зменшення перевантаженості мережі.. Ваш пріоритетний трафік матиме привілеї передачі щодо інших типів трафіку і буде надісланий першим у будь-якому сценарії. Поточний трафік залежить від послуги, яку ви хочете підтримувати. Як правило, пріоритетність пакетів зарезервована для тих критично важливих програм, які вимагають високої продуктивності у будь-який час.

Для підтримки VoIP-дзвінка та забезпечення найкращої якості вам потрібно переконатися, що будь-які пакети, що містять VoIP-носії, мають пріоритет перед іншим трафіком. Ви встановите посилання для даних на “високий пріоритет”, щоб цей трафік оброблявся раніше. У випадку, якщо посилання даних переповнене, непріоритетний трафік буде відкинутий перед пріоритетним трафіком.

Ви можете встановити пріоритетність VoIP-трафіку визначити пріоритетом транспортний протокол у режимі реального часу (RTP) пакети. Як це зробити, буде залежати від дизайну вашого маршрутизатора. Наприклад, на маршрутизаторі Linksys ви б перейшли до перегляду QoS у веб-інтерфейсі. Для пріоритетності трафіку RTP слід ввести наступне номери портів:

  • 5004
  • 5005

Після перезавантаження трафік RTP буде більш привілейованим, ніж будь-який інший трафік. Незалежно від того, яким пристроєм ви користуєтесь, ви хочете зберігати налаштування якомога простіше, щоб не ускладнювати свої конфігурації.

Інші рішення

Тут ми розглянемо деякі інші рішення, які, хоча і не є найпоширенішими способами запобігання мережевого тремтіння, все-таки варто врахувати..

1. Купіть новий більш потужний маршрутизатор

Якщо ваш маршрутизатор недостатньо потужний, щоб впоратися з вашими поточними вимогами до мереж, то не дивно, чому у вас виникає тремтіння. Придбання нового маршрутизатора може бути одним із найшвидших способів покращити ваше обслуговування та усунути мережеве тремтіння. Однак перед тим, як розгорнути його, ви хочете переконатися, що ви ретельно дослідили новий маршрутизатор. Найголовніше – переконатися, що вона має пропускну здатність, щоб добре обробляти ваш мережевий трафік.

2. Оновіть пропускну здатність або перейдіть до високошвидкісного підключення до Інтернету

У ряді випадків проблема не у вашій інфраструктурі, а у швидкості підключення. Уповільнена швидкість з’єднання має тенденцію створювати тремтіння, особливо при обміні пропускною здатністю з іншими пристроями. Оновлення пропускної здатності вашим поточним провайдером або зміною постачальників послуг може призвести до помітного поліпшення служби, що виключає тремтіння.

QoS зупиняє мережевий тремтіння

Здебільшого мережеве тремтіння не є надто великою проблемою. Однак якщо ви почнете включати розширені сервіси, такі як телефонні системи VoIP та програмне забезпечення для відеоконференцій, вам, швидше за все, знадобиться впровадити QoS для управління мережевим тремтінням. Навіть якщо ви не страждаєте від мережевого тремтіння, перебування на пальцях ніг і контроль якості вашої послуги за допомогою монітора мережевої ефективності дозволять вам переконатися, що тремтіння не стане проблемою без розгляду..

Як тільки мережеве тремтіння стане очевидним, виміряйте, наскільки він потужний. Якщо він перевищує поріги, визначені Cisco, то це гарна ідея втрутитися і вжити заходів. Це можна зробити, встановивши пріоритетність передачі критичних пакетів і розгорнувши буфер тремтіння. Хоча оновлення пропускної здатності також є можливим рішенням, це часто краще оптимізувати поточну пропускну здатність, а не просто купувати більше пропускної здатності.

Застосовуючи активний підхід до пом’якшення наслідків мережевого тремтіння, ви переконаєтесь, що наступного разу, коли ви будете спілкуватися з клієнтом чи колегою, вся розмова протікатиме природним шляхом. Пам’ятайте, що поганий голосовий зв’язок не тільки незручний, але й може коштувати вам значної суми грошей (особливо, якщо ви спілкуєтесь із клієнтом!). Інвестування в інструменти мережевого моніторингу та інші рішення тепер заощадить ваші гроші далі.

Пов’язані: Що таке Qos?