Огляд інструментів Traceroute SolarWinds

Огляд інструментів Traceroute SolarWinds

Продукція SolarWinds варіюється за розмірами та масштабами від цілих систем управління мережею до невеликих утиліт командного рядка. Серед списку інструментів компанії ви знайдете дві утиліти Traceroute. У цьому посібнику ми розглянемо обидва. Це:

  • SolarWinds Traceroute (БЕЗКОШТОВНИЙ ПЕРІОД ВИПРОБОВУВАННЯ)
  • Простежте NG (БЕЗКОШТОВНЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ)

Перший з них – це складний інструмент із графічним інтерфейсом користувача (GUI). Друга – це безкоштовна текстова утиліта. Всі продукти SolarWinds написані для запуску на Windows Server оточення та обидва ці інструменти призначені для роботи в цій операційній системі.

Traceroute SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Сонячні вітри Traceroute

Реалізація SolarWinds Traceroute ставить графічний інтерфейс GUI на утиліту Traceroute. Реалізація трасування трохи складніша, ніж командний рядок Traceroute, до якого ви звикли він реалізується з TCP, а не з UDP. Утиліта також додає поля звітування про стан маршрутизатора та виготовлення. Ці відомості збираються за допомогою системи обміну повідомленнями SNMP. Однак не всі маршрутизатори дозволять стороннім людям запитувати цю інформацію, тому ці колонки, швидше за все, будуть заселені власним обладнанням, а не маршрутизаторами в Інтернеті..

SolarWinds Traceroute недоступний як окрема покупка. Це частина набору інструментів Інженера, який пакет із понад 60 інструментів мережевого адміністрування. Цей пакет включає монітор ефективності мережі та систему управління адресами. Включення засобу Traceroute SolarWinds в цей пакет дає вам інструмент для створення швидка перевірка стану здоров’я посилань у вашій мережі. Включення полів SNMP у висновок цієї програми Traceroute означає, що цей інструмент є призначений для використання у великих приватних мережах а не як метод вивчення маршрутів через Інтернет. Ви можете ввімкнути набір інструментів Інженера 14-денний безкоштовний пробний період

Набір інструментів SolarWinds Engineer Завантажте 14-денну безкоштовну пробну версію

Traceroute NG (БЕЗКОШТОВНЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ)

Сонячні вітри Traceroute NG

На відміну від SolarWinds Traceroute, ви можете завантажити Traceroute NG окремо. Цей безкоштовний інструмент є просуванням у стандартному командному рядку Traceroute, який ви, мабуть, використовуєте зараз. Він відкриває середовище, а не виводить в командний рядок і у ньому є рудиментарне меню. Однак це текстове середовище, і воно не розпізнає дії миші. “НÓ назві цього інструменту означає”наступне покоління,”, Що виражає, що цей інструмент є кроком від класичного Traceroute.

Ще одна перевага Traceroute NG перед стандартним Traceroute – це те, що він надає можливість запуску тестів TCP або ICMP (UDP). Повідомлення про помилки походить від ICMP, але включення пакетів TCP дозволить звітності про час передачі більш точно відображати шлях ваших TCP-з’єднань. Traceroute NG можна встановити для постійного оновлення і він висвітлить будь-які зміни шляху, подаючи вам сповіщення про те, що будь-які проблеми вниз за течією призвели до перенаправлення. Цей інструмент підходить для тестування підключень до Інтернету а також статуси мережевих зв’язків.

SolarWinds Traceroute NGDownload 100% БЕЗКОШТОВНО

Про Traceroute

Traceroute – це добре відома мережева функція, яка показує найімовірніший шлях, яким будуть слідувати з’єднання до вказаного пункту призначення. Методика надсилає ряд пакетів UDP, які всі адресовані одному і тому ж пункту призначення. У закладі використовується “час жити“У заголовку пакета, щоб зупинити кожен пакет на маршрутизаторі в шляху. Поле TTL вказує максимальну кількість маршрутизаторів, через які повинен пройти пакет. Кожен маршрутизатор, який отримує пакет, зменшує число TTL на одиницю. Якщо маршрутизатор отримує пакет з нульовою TTL, він скидає пакет і повідомляє про це відправника у форматі ICMP що передача не вдалася.

У тесті Traceroute, комп’ютер надсилає пакет з TTL 1 і це провокує перший маршрутизатор на шляху скинути пакет і повідомити назад. Наступний пакет, який виходить до того ж пункту призначення, має TTL 2, тому другий маршрутизатор у шляху скине пакет і звітує про нього. Програма Traceroute продовжить надсилати пакети з прогресивно більшими значеннями TTL поки не отримає підтвердження доставки від місця призначення.

Усі повідомлення про відмову, які Traceroute отримує назад, складаються у список маршрутизаторів на шляху до пункту призначення. Ще одна інформація, яку може отримати зонд Traceroute, – це час, який пройшов для того, щоб пакет міг дістатися до кожного маршрутизатора на шляху, і той, на який маршрутизатор відповів повідомленням про помилку. За допомогою цього простого методу адміністратор мережі може виявити, де посилання сповільнюють зв’язок. Слідуйте насправді надсилає кілька пакетів для кожного переходу і тому отримані результати показують середню швидкість, а також реєструють будь-які втрати пакету на тесті.

Обмеження простежити

Traceroute не може проаналізувати те, що сталося на попередньому з’єднанні, і він не може встановити маршрути, які будуть виконувати майбутні з’єднання. Кожен маршрутизатор у контурі робить власні розрахунки, на який із сусідніх пристроїв він повинен пересилати пакет. Це рішення базується на базі даних про найшвидші маршрути до конкретного пункту призначення. Пошкоджені або перевантажені маршрутизатори вниз за течією змінить ці розрахунки. Однак, сповіщення про проблеми з маршрутизатором потребує часу, щоб розповсюджуватися в Інтернеті, тому найефективніший шлях зрештою буде перерахований маршрутизатором, як тільки буде отримана інформація про проблеми нижче за течією. Маршрутизатори, які наближаються до точки відмови, отримують цю інформацію швидше, і тому вони пересилатимуть пакети до іншого маршрутизатора, який може бути не найкоротшим..

Те, що розрахунки маршруту змінюються постійно, це означає звіт від Traceroute може не відображати точний маршрут, який пройшов попереднє з’єднання. Це особливо корисно, якщо його можна використовувати паралельно з міцним проблемним з’єднанням. У такому випадку адміністратор мережі поверне звіт за тим самим маршрутом, яким керується повільне з’єднання. Traceroute NG можна налаштувати на постійний запуск, що надасть вам статус живого на шляху важливого зв’язку, і ви зможете побачити, коли цей маршрут змінюється через збій пристрою на початково бажаному маршруті.

Типи інтерфейсу Traceroute

Досвідчені адміністратори мережі звикли використовувати утиліти командного рядка при дослідженні проблем з продуктивністю. Формат виходу стандартного Traceroute дуже простий у дотриманні оскільки поля для кожного запису в межах одного або двох символів завжди однакової ширини, тому накопичення записів відображається на екрані у форматі, подібному до таблиці.

Traceroute NG відкриває середовище, так він працює трохи як об’єкт із графічним інтерфейсом Windows. Однак він не відповідає миші, і обмежена структура меню реалізується за допомогою натискань клавіш. Простежте за NG прокладки кожного поля у висновку, що призведе до появи ідеальної таблиці.  Цей формат дуже простий у дотриманні, і безкоштовний інструмент може дати вам всю інформацію, необхідну для швидкого тестування на продуктивність з’єднання.

Використання графічного інтерфейсу користувача для SolarWinds Traceroute викреслює поля в кожному записі в ідеальну таблицю. Він додає кольорів і команди реалізуються кнопками, а не набраним текстом. Деякі адміністратори мережі виявляють, що цей тип інтерфейсу дозволяє виконувати трасування швидше, ніж утиліта командного рядка, коли помилки введення тексту можуть затримати успішне виконання Traceroute. І в Traceroute SolarWinds, і в Traceroute NG вихід може бути збережений у файл. За допомогою SolarWinds Traceroute збереження виводу у файл досягається за допомогою вказівника миші та параметрів меню, у Traceroute NG функція збереження доступна у меню, керованому клавіатурою.

Варіанти трасування

Яка реалізація Traceroute краще, SolarWinds Traceroute або Traceroute NG? Обидва забезпечують просування в стандартній команді Traceroute. Зрештою, ваш вибір інструменту зводиться до ваших особистих уподобань, звичок та стилю роботи. Той факт, що Traceroute NG безкоштовний, означає, що вам нічого втрачати, завантаживши його та встановивши його. Якщо у вас є нульовий бюджет для інструментів мережевого адміністрування, то ця утиліта стане вашим єдиним варіантом.

SolarWinds Traceroute є частиною великого пакету з понад 60 мережевих інструментів, тож, якщо ви на ринку пропонуєте цілий ряд інструментів мережевого адміністрування, то набір інструментів інженера представляє дуже хороше співвідношення ціни та якості, і SolarWinds Traceroute знаходиться в цьому пакеті, тому ви будете володіти ним незалежно від того, чи хочете ви його використовувати чи ні. SolarWinds пропонує 14-денну безкоштовну пробну версію набору інструментів Інженера.

Набір інструментів SolarWinds Engineer Завантажте 14-денну безкоштовну пробну версію

Зображення: мережа Європи від PXHere. Публічний домен