Nagios vs Zabbix порівняно – що краще для моніторингу мережі?

Nagios vs Zabbix Скріншот

Коли справа доходить до моніторинг мережі Є безліч інструментів, які пропонують чудовий досвід моніторингу. Однак кілька зіткнень залучають стільки уваги, скільки Нагіос проти Заббікс. Обидва рішення були розгорнуті організаціями для моніторингу великих корпоративних мереж. У цій статті ми будемо порівнювати Nagios Core і Заббікс оскільки вони є і відкритим кодом, і доступні безкоштовно (а не Нагіос XI який є платним продуктом).

Оскільки мережеві монітори пропонують користувачам ідеальний баланс простоти та глибини. Можливість контролювати вашу мережу залежить від вашої точки зору. В цілому обидві програми забезпечують вичерпний вигляд підключеної мережі. Якість цих двох продуктів дуже важко вибрати найкраще, але ми пройшли процес розбиття кожного продукту на основі основних особливостей.

Ми розглянемо такі ключові особливості, як панелі приладів, налаштування, оповіщення, протокол підтримка, автовідкриття, і плагіни. Мета полягає в тому, щоб уважно ознайомитись з тим, що може запропонувати кожен продукт, і що забезпечує кращий загальний досвід моніторингу. Нижче наведено короткий підсумок того, як складаються ці два вироби:

КатегоріяНагіос CoreZabbixWinner
Інформаційна панель та інтерфейс користувача Якісна приладова панель.

Інформаційна панель Nagios Core надає основну інформацію, таку як стан пристроїв, але вона не пропонує той же рівень чіткості та якості відображення, як Zabbix.

Якісна приладова панель.

Zabbix має перевагу на основі своєї виробничої вартості. Приладна панель Zabbix може бути налаштована і пропонує більш чистий досвід, ніж Nagios Core.

Заббікс
Конфігурація Nagios змушує користувача вводити конфігурації як текстові файли. Конфігурація – ще одна особливість, яка сильно схиляється до Zabbix.

Zabbix дозволяє змінювати конфігурації через веб-інтерфейс.

Заббікс (на основі зручності та простоти використання)
Візуалізація Nagios Core не пропонує графіки за замовчуванням. Однак якщо ви завантажите плагін NagVis, ви можете контролювати вашу мережу за допомогою графіків. Zabbix має власні графіки преміум-класу, доступні у продажу. Заббікс (на основі зручності)
Веб-інтерфейс Має власний веб-інтерфейс.

Зручно для розгортання, але ваша взаємодія з Nagios Core досить обмежена. Наприклад, ви можете робити такі основи, як перегляд здоров’я мережі та генерувати звіти, але ви не можете зробити багато іншого. Інтерфейс користувача також значно застарів.

Має власний веб-інтерфейс.

Зручно розгортати. Zabbix дозволяє налаштувати середовище моніторингу за допомогою сучасного інтерфейсу користувача.

Заббікс
Автовідкриття Не вдалося запустити автовідкриття за замовчуванням.

Однак за допомогою плагіна NagiosQL ви можете запустити автовідкриття для пошуку підключених пристроїв. Це одна з небагатьох областей, де Nagios Core має явну перевагу перед Zabbix.

Не вдалося запустити автовідкриття за замовчуванням. Nagios Core
Підтримка протоколу Пропонує підтримку HTTP, FTP, SMTP, SNMP, POP3, SSH та MySQL. Пропонує підтримку HTTP, FTP, SMTP, SNMP, POP3, SSH та MySQL. Рівномірно підібраний
Попередження та сповіщення Попередження та сповіщення пропонуються нестандартно.

Ви можете вибрати сповіщення електронною поштою та SMS. Nagios Core пропонує кілька рівнів попередження, але він просто не відповідає налаштуванню Zabbix.

Попередження та сповіщення пропонуються нестандартно.

Ви можете вибрати сповіщення електронною поштою та SMS. Zabbix також дозволяє налаштувати повідомлення та визначити ланцюжок ескалації.

Заббікс
Шаблони моніторингу Ні Zabbix пропонує шаблони для FTP, HTTP, HTTPS, IMAP, LDAP, MySQL, NNTP, SMTP, SSH, POP і Telnet. Заббікс
Плагіни Nagios Core пропонує широкий спектр додаткових плагінів. Ні Nagios Core
Громада 67 000 членів 80 000 членів Заббікс
Ціна Безкоштовно

Перевага Nagios Core є тим, що він виступає сходинкою в Nagios XI. Це дозволяє користувачеві підвищити масштаби своїх потреб.

Безкоштовно Nagios Core

Інформаційна панель та інтерфейс користувача

Скріншот Nagios Core

Перше порівняння, яке ми розглянемо між цими двома продуктами, – це їхні користувацькі інтерфейси. Принципово це означає панель приладів. В обох програмах інформаційна панель збирається там, де ви проводите більшу частину свого часу, тому важливо, щоб у вас була можливість ефективно контролювати вашу мережу.. Nagios Core пропонує користувальницьку роботу, яка робить прості речі. Існує візуальне відображення стану інфраструктури та різних кольорових дисплеїв, які показують, наскільки добре працює ваша мережа.

Послуги та пристрої класифікуються за різними статусами, такими як: Добре, Увага, Невідомо, Критичний і Очікує на розгляд. Це надає вам усе необхідне для моніторингу мережі корпоративного рівня. Дерево навігації показано в лівій частині сторінки, щоб ви могли легко бачити, де розташовані ключові сторінки, такі як тенденції, сповіщення та сповіщення..
Скріншот Zabbix

З іншої сторони, Заббікс приладова панель підтримує дуже якісний зовнішній вигляд. Користувацький інтерфейс чіткий, а кольорові дисплеї виходять із екрана чітко визначеним. The Заббікс приладова панель повністю настроюється. Хоча вам може знадобитися певне знання кодування, щоб максимально використати його дизайн, він пропонує вам більш персоналізований досвід, ніж Nagios Core. Наприклад, ви можете мати таблиці з деталізацією статусів хостів і систем на першій сторінці, щоб ви відразу дізналися, чи є проблеми.

З точки зору загального користувальницького досвіду, зручності використання та дизайну, Заббікс має виразну перевагу. Сукупність сучасності та настроюваного дизайну створює справді персоналізований досвід моніторингу. Поки Nagios Core Безперечно, ви маєте основу для моніторингу своєї мережі. Це просто не задоволення від використання.

Конфігурація

Конфігурація – це область, яка буде багато підходити в цій дискусії, оскільки це так важливо для структуризації моніторингового досвіду. Заббікс має величезну перевагу в цьому відношенні, оскільки ви можете змінювати конфігурації через веб-інтерфейс. Одне з головних питань с Nagios Core полягає в тому, що всі конфігурації повинні бути введені як текстові файли. Замість того, щоб взаємодіяти з інтерфейсом користувача, користувач повинен створювати текстові файли.

Результат – конфігурації, які незручно встановлювати. Заббікс отримує кивок у цій галузі, виходячи з того, як легко створювати конфігурації. Хоча конфігурації на основі текстових файлів ще не кінець світу, новим користувачам було б набагато комфортніше взаємодіяти Заббікс GUI.

Візуалізація

Однією з особливостей, які мають спільні всі найкращі засоби моніторингу мережі, є візуалізація. Програми, які відображають ваші мережеві дані у графіках та діаграмах, які легко читаються, безперечно, є найпопулярнішими. Можливість посилатися на графік для перегляду тенденцій у вашій мережі є ключовим для розуміння того, що відбувається під кришкою. З двох продуктів, тільки Zabbix оснащений графіками поза коробкою.

В порядку для перегляду графіків на Nagios Core потрібно використовувати плагін NagVis. Це не складний процес, але відсутність цієї функції, безумовно, упущена можливість. Заббікс візуалізація явно краща з двох. Щойно ви підняли графік Заббікс конструкція відповідає майже будь-якому іншому мережевому моніторинговому продукту, який ви можете придумати, що робить його нашим вибором номер один тут.

Веб-інтерфейс

І те й інше Нагіос і Заббікс мати веб-інтерфейс, але це область, де Заббікс має явну перевагу. Nagios Core пропонує вам базовий інтерфейс користувача, але окрім застарілого досвіду в Інтернеті, який ви можете лише переглядати стан здоров’я мережі та створювати звіти. Хоча для більшості користувачів цього достатньо, це не дозволяє створювати будь-які власні конфігурації. Заббікс може бути налаштовано за вашими вимогами за замовчуванням, тоді як з Нагіос вам потрібно налаштувати за допомогою текстових файлів або розгорнути додаткові плагіни.

Якщо ви шукаєте платформу, яку легко розгорнути та доступну в Інтернеті, то Заббікс повинен бути вашим вибором. Nagios Core пропонує веб-GUI, який відчуває застарілі десять років. Поки Nagios Core дизайн все ще виконує роботу Заббікс конфігурація та нетривалий веб-інтерфейс роблять його набагато більш досконалим при обробці великих навантажень підприємства.

Автовідкриття

Скріншот NagiosQL

Технічно ні Nagios Core або Заббікс може вести автовідкриття за замовчуванням, однак, за допомогою плагіну, який називається NagiosQL ви можете автоматично розкривати пристрої у всій мережі. Це означає, що при запуску Nagios він почне автоматично шукати пристрої. Іншими словами, вам не доведеться додавати їх вручну. На Заббікс вам потрібно буде витратити час на це вручну.

Відвідавши с Нагіос сайт обміну, ви можете це активувати NagiosQL підключати. Це одна особливість, де Nagios Core має величезну перевагу перед Заббікс. Можливість додавати пристрої до вашої мережі без необхідності вручну налаштовувати все економить багато часу та зусиль перед початком моніторингу мережі.

Підтримка протоколу

Значна частина можливостей системного моніторингу пов’язана з використанням протоколів. Без правильних протоколів ваша видимість у мережі сильно обмежена. На щастя обох Заббікс і Нагіос мати гідний набір протоколів для роботи. Обидва продукти підтримка HTTP, FTP, SMTP, SNMP, POP3, SSH, і MySQL. Що стосується підтримки протоколу, Нагіос Основні і Заббікс рівномірно підібрані.

Попередження та сповіщення

Попередження та сповіщення стали одним з найважливіших аспектів моніторингу мережі. Ручний моніторинг має великі недоліки, і навіть якби ви були за своїм робочим столом цілодобово, ви б не змогли помітити кожну маленьку подію, що відбувається у вашій мережі. Попередження дозволяють покластися на систему моніторингу мережі, щоб позначити проблематичну діяльність, яку ви вирішите вирішити.

І те й інше Заббікс і Nagios Core мають власну систему оповіщення. Кожен продукт повідомляє вас електронною поштою та SMS, коли виявляється щось проблемне. Нагіос має кілька рівнів оповіщення, позначення подій з повідомленням про помилку, попередження або помилку. Це допомагає визначити пріоритет, які події є найважливішими. Заббікс сповіщення та сповіщення хороші тим, що вони дозволяють вам налаштувати вміст повідомлення.

Наприклад, ви можете робити повідомлення, включаючи такі дані, як дані та час, ім’я хоста, значення елемента, значення тригера, профіль хоста, макроси користувача та історія ескалації. Це дуже корисно для того, щоб переконатися, що вся відповідна інформація включена. Однак те, що дійсно дає Заббікс Попередження системи краю є її ескалаційними здібностями. Якщо ваше початкове повідомлення не отримає відповіді, воно буде надіслано іншому одержувачу. У разі відсутності відповіді в кінці ланцюга він може автоматично виконати команду для дії.

Цей кластер конфігурацій попередження дозволяє налаштувати систему оповіщень відповідно до потреб вашої команди. Ви можете визначити, хто є першою контактною точкою, і переконатися, що інші члени команди готові вступити, якщо немає відповіді. На основі індивідуальних повідомлень та можливості визначення ланцюгів ескалації, Заббікс має явну перевагу.

Шаблони моніторингу

Шаблони – це область, яка часто не помічається на користь грандіозніших функцій, таких як налаштовані інформаційні панелі та візуалізація. Це прикро, тому що шаблони моніторингу усувають безліч потреб у конфігурації вручну. Заббікс має ряд шаблонів для FTP, HTTP, HTTPS, ІМАП, LDAP, MySQL, NNTP, SMTP, SSH, POP і Telnet. Ці шаблони дозволяють вам натиснути на землю під керуванням та почати моніторинг прямо з налаштувань шаблону.

У Nagios Core немає шаблонів моніторингу. У той час як ви можете знайти інформацію про налаштування моніторингу з широкого кола Спільнота Нагіос, вона все ще вимагає більше інвестицій, ніж запропоновані шаблонами за замовчуванням Заббікс. Заббікс шаблони мають істотне значення для загального досвіду моніторингу мережі та надають цьому продукту перевагу.

Плагіни

У багатьох інших розділах ви чули, як ми говорили про плагіни Нагіос. Наявність плагінів – це щось, що задає Nagios Core окремо від Заббікс. Існує сотні доступних плагінів для використання з Nagios Core. Хоча не всі з них корисні, є багато таких. Незважаючи на Заббікс це грізний інструмент, відсутність плагінів – це дещо пропущена можливість. Nagios Core пропонує кращу цінність двох з точки зору плагінів.

Громада

Скріншот веб-сайту спільноти Zabbix

Наявність різноманітного та активного співтовариства за інструментом часто так само корисне, як і будь-які основні функції. Громада, що оточує платформу моніторингу мережі, виступає джерелом цінної інформації та розуміння. Якщо у вас є проблеми з вашим продуктом або вам потрібні вказівки, як максимально використати ваше середовище моніторингу, то форуми спільноти відповідного продукту повинні бути одним з ваших перших портів дзвінка..

І те й інше Нагіос і Заббікс відомі тим, що мають активні спільноти підтримки. На даний момент у Zabbix є список членів, який налічує понад 80 000, та значна кількість активних користувачів. Дивно У Nagios значно менше з приблизно 67 000 користувачів. По суті, що стосується обох спільнот, ви отримуєте надійний ресурс інформації про кожен продукт.

Спільноти користувачів обидва інструменти забезпечують багаті джерела розширення цих продуктів. У випадку з Nagios ви можете отримати сотні додатків від громади безкоштовно. Zabbix може фактично використовувати додатки Nagios з невеликим сценарієм вручну, щоб адаптувати вихід функцій з архітектури Nagios до більш спрощених процедур потоку інформації Zabbix. Однак спільнота Zabbix є чудовим джерелом шаблонів, що є основним доступним методом для налаштування Zabbix.

Пристосованість

Оскільки Nagios Core та Zabbix є проектами з відкритим кодом, ви маєте право отримати доступ до коду, переписати його частини та створити індивідуальну реалізацію, яка точно відповідає вашим потребам. Однак у більшості випадків, користувачі Nagios Core схильні розраховувати на додатки для налаштування системи та Користувачі Zabbix покладаються на шаблони як метод налаштування.

Послуги

І Nagios Core, і Zabbix мають вбудовані агенти, які розширюють можливості інструментів. У Zabbix є один агент, який управляє всіма послугами. Це називається Агент Zabbix. Ви можете змусити агент Zabbix виконувати подібні завдання до послуг, що надаються різними агентами в Nagios Core.

Ті агенти Nagios Core – це ті, хто є Nagios Remote Plugin Executor (NRPE), що полегшує віддалений моніторинг, Nagios Remote Processor Data (NRDP), що є механізмом транспортування даних, NSClient++, що дозволяє Nagios Core контролювати пристрої Windows, і Нагіос Хрест платформи, який є API для передачі даних в інші програми.

У сервісах модульний підхід Nagios є явним переможцем щодо агента Zabbix.

Ціна

Не секрет, що інструменти мережевого моніторингу можуть бути дорогими, особливо що стосується найпопулярніших інструментів на ринку. Однак і те, і інше Заббікс і Нагіос знижуйте цю тенденцію, будучи доступними безкоштовно. Різниця між ними полягає в тому ви можете оновити Nagios Core до Nagios XI. Хоча це не той самий продукт, його варто включити, оскільки він надає користувачам шлях до підвищення рівня. Нагіос XI починається від 1995 доларів (1519 фунтів). Ця ціна дозволяє використовувати інфраструктура моніторинг, ємність планування графіки, поряд з тисячами аддони і мультиорендар можливостей.

Хоча ці двоє – це шия і шия в ціні, ми повинні надати перевагу Нагіос тому що у вас є можливість оновлення за потреби. Функції, пропоновані оновленням до Нагіос XI є досить вагомими, щоб перевершити їх Заббікс у багатьох ключових сферах. Зокрема, одна з областей – це майстри конфігурації, які проводять вас через процес використання різних функцій Нагіос.

Zabbix: Преміум-мережевий моніторинг доступний безкоштовно

Після порівняння двох зрозуміло, що Заббікс є переможцем. Поки Нагіос Основні є основи для ефективного моніторингу мережі, він просто не має досвіду та настроюваності Заббікс робить. Заббікс це безкоштовний мережевий монітор, який працює як продукт, розташований у найвищій ціновій категорії. Крім відсутності автовідкриття особливість, Заббікс це дуже добре округлений продукт.

Поки він не має здатності до автоматичного виявлення Nagios Core вона працює дуже в усьому світі. У більшості ключових диференціаторів, Заббікс просто перевершує Нагіос Основні. З системою оповіщення з автоматичною ескалацією для очищення генерації графіків у цього продукту є все.

Заббікс функції поєднуються, щоб створити дуже простий і повноцінний досвід моніторингу. Шаблони моніторингу зменшують обсяг конфігурації вручну, яку потрібно виконати для перегляду вашої мережі. Після виявлення проблеми спеціальні повідомлення та ланцюжок ескалації робить реакцію на події надзвичайно ефективною. Програма реагує на ключові події, автоматично передаючи інформацію ключовим учасникам.

Незважаючи на Nagios Core пропонує якісний моніторинговий досвід, він не ввімкнено Заббікс рівень. Користувацький інтерфейс виглядає застарілим, і відсутність зручної конфігурації та візуалізації за замовчуванням насправді опускає це. Незважаючи на це Nagios Core має чітку перевагу автовідкриття, веб-інтерфейс GUI та додаткові плагіни.

У більшості корпоративних середовищ Заббікс є кращим інструментом для використання. Якщо ви плануєте впровадити інструмент моніторингу мережі у вашій організації, ми настійно рекомендуємо врахувати Заббікс. Незважаючи на те, що на такому насиченому ринку можна легко помітити, це, безумовно, варто врахувати, якщо ви цінуєте легке розгортання та преміум-конфігурацію.

Дивись також:
25 найкращих інструментів та програмного забезпечення для моніторингу мережі 2023 року
10 найкращих інструментів для управління продуктивністю та моніторингу
10 кращих безкоштовних серверів TFTP для Windows, Linux та Mac
20 кращих безкоштовних серверів SFTP та FTPS для Windows та Linux