Монітор локальної мережі: 12 найкращих засобів моніторингу локальної мережі до 2023 року

Що таке монітор локальної мережі?

Монітор локальної мережі (або монітор локальної мережі) забезпечує вам видимість локальної комп’ютерної мережі, включаючи комп’ютери, маршрутизатори, сервери, принтери тощо. Інструменти для моніторингу локальної мережі будуть контролювати продуктивність мережі та попереджати про такі проблеми, як принтер відключений в автономному режимі або маршрутизатор, який не працює.

Нижче ми детально висвітлюємо інструменти, які ми вибрали для цього списку, але якщо у вас є лише час на короткий підсумок, ось наш список найкращих засобів моніторингу локальної мережі:

 1. Монітор продуктивності мережі SolarWinds (БЕЗКОШТОВНИЙ ПЕРІОД ВИПРОБОВУВАННЯ) Це ключовий інструмент стабільної утиліти управління інфраструктурою SolarWinds. Він спілкується із підключеними пристроями через SNMP та працює на Windows Server.
 2. Моніторинг локальної мережі Paessler за допомогою PRTG (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА) Цей інструмент відстежує сервери та програми, а також локальні мережі. Він працює в Windows і включає датчики для моніторингу руху, а також перевірки стану мережевих пристроїв.
 3. Пакет інструментів SolarWinds Flow (БЕЗКОШТОВНА БУДІВКА ІНСТРУМЕНТА) Тріо утиліт, що допомагає перевірити потужність вашої мережі.
 4. Програмне забезпечення AdRem NetCrunch (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА) Система моніторингу інфраструктури, яка доступна в дев’яти функціональних модулях. Працює в Windows та Windows Server.
 5. Моніторинг мережі Site24x7 за допомогою хмари (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА) Хмарний сервіс, який відстежує мережі, програми та поведінку користувачів.
 6. ManageEngine OpManager Комплексна система управління мережею, яка встановлюється в Windows та Linux. Інструмент використовує SNMP для перевірки мережевих пристроїв.
 7. Nagios Core і Nagios XI Платна (Nagios XI) та безкоштовна (Nagios Core) версія мережевого монітора, що підходить для малих та середніх компаній.
 8. Pandora NMS Мережевий монітор, керований SNMP, який включає модулі управління IP-адресами та управління конфігурацією.
 9. Зенос – Доступний у платній та безкоштовній (Zenoss Core) версіях, ви можете вибрати запуск цього програмного забезпечення для моніторингу мережі на місці або отримати доступ до нього з Хмари за підпискою.
 10. Динатрас Монітор підключення до мережі, який також охоплює статуси сервера та пристроїв.
 11. ConnectWise Automate Мережевий монітор, який включає автоматизовані дії, які викликаються сповіщеннями про стан.
 12. Заббікс Безкоштовний мережевий монітор з відкритим кодом, який використовує SNMP для відстеження стану мережевих пристроїв.

Оцінка засобів моніторингу локальної мережі

Монітори локальної мережі відрізняються складністю: від інструментів нюхання пакетів до повних систем адміністрування мережі. Основні завдання при керуванні мережею – це можливість відслідковувати використання об’єкта, забезпечуючи, щоб обладнання не перевантажувалося, а також можливість контролювати та забезпечувати роботу всього обладнання. Монітори локальної мережі інформують вас у режимі реального часу, щоб ви могли усунути проблеми, перш ніж вони вплинуть на продуктивність.

Оскільки ваша мережа, ймовірно, містить обладнання, отримане від багатьох виробників, ви не хочете бути прив’язаними до власної системи для ваших інструментів моніторингу локальної мережі. Важливо переконатися, що система моніторингу, яку ви купуєте, сумісна з усім мережевим обладнанням, яке ви вже маєте. Хоча бездротові мережі офіційно не входять до визначення “LAN”, отримання монітора, який також може включати в себе маршрутизатор Wi-Fi, також є хорошим варіантом, який слід шукати..

Найкращі засоби моніторингу локальної мережі

У цьому посібнику буде перераховано засоби моніторингу локальної мережі, які охоплюють весь спектр вимог, не просто системи для великих корпорацій. При перегляді доступних засобів моніторингу локальної мережі були враховані наступні атрибути:

 • Візуалізація – вам потрібен монітор, щоб з першого погляду показати стан загальної мережі
 • Сповіщення – монітор повинен включати систему зворотного зв’язку, щоб висвітлити збої та стрес
 • Настроювання – система повинна дозволяти вам писати власні сценарії для автоматизації звітування
 • Сумісність для багатьох постачальників – система моніторингу повинна мати можливість спілкуватися з усім наявним обладнанням.
 • Інструменти аналізу – інколи потрібно вміти досліджувати мережу, аж до пакетів

Маючи на увазі ці критерії, ми склали список найкращих засобів моніторингу локальної мережі.

1. Монітор продуктивності мережі SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Екран сонячних вітрів NPM
SolarWinds є одним із найбільших на сьогодні на ринку технологій LAN. Компанія виробляє цілий ряд продуктів для мережевих адміністраторів, які можна придбати індивідуально або зібрати разом, щоб сформувати повну систему управління мережею.

Вам не потрібно брати на себе зобов’язання купувати всі інші модулі для того, щоб використовувати Монітор продуктивності мережі, але ви можете спокуситись переглянути інші утиліти SolarWinds, як тільки ви звикли до інструменту моніторингу локальної мережі.. Ключовою особливістю цього інструменту, який робить його переможцем у нашому списку, є добре організована інформаційна панель. Лише одним поглядом на користувальницький інтерфейс ви отримуєте огляд продуктивності всієї мережі. Показники в режимі реального часу про мережеву діяльність миттєво видно графічними презентаціями, включаючи кругові діаграми та лінійні графіки.

Якщо ви відповідаєте за декілька сайтів, ви можете розширити компетенцію Network Performance Monitor завдяки його можливостям віддаленого моніторингу. Таким чином, ви можете керувати всіма пристроями своєї WAN з одного центрального місця.

Одна з чотирьох панелей перегляду «Підсумок» включає перелік критичних умов, що відбулися за день. Живі дані, що подаються на цю підсумкову сторінку, походять з методології SNMP. Більшість нового обладнання, сумісного з мережею, поставляється з функціями SNMP, попередньо завантаженими у прошивку та SolarWinds Network Performance Monitor автоматично виявляє та взаємодіє з агентами пристроїв, щоб інформувати вас про стан обладнання.

Ці сповіщення про статус у реальному часі є основою системи моніторингу, але вам не потрібно, щоб вас переносили кожне повідомлення про стан, яке подається на монітор. Інтерфейс можна налаштувати для фільтрування сповіщень про стан та сповіщення різних членів команди відповідно до різних умов роботи мережі які можуть виникнути. Це допомагає вам ефективніше керувати своїм часом, якщо ви керуєте великою мережею за підтримки групи фахівців. Цей інструмент особливо корисний, якщо багато вашої апаратної підтримки передано в аутсорсинг – Монітор продуктивності мережі безпосередньо повідомляє провайдера послуг, тому вам не потрібно витрачати час на дзвінки на підтримку.

Пакет моніторингу управляє провідними та бездротовими мережами. Ви можете отримати детальну інформацію про кожен вузол мережі, щоб вивчити проблеми та відстежувати використання. Знову ж, на екрані деталей вузла є графічні дисплеї, які дають вам повне уявлення про ефективність з першого погляду.

Монітор ефективності роботи мережі SolarWinds орієнтований на великі корпоративні мережі, система початкового рівня – $ 2895. Ціни збільшуються відповідно до кількості вузлів у вашій мережі. Отже, якщо у вас є лише невелика мережа та дуже щільний бюджет, цей всебічний інструмент моніторингу локальної мережі, мабуть, не для вас.

ВИБОР редактора

Монітор продуктивності мережі SolarWinds: Цей інструмент має гладку інформаційну панель, яка дає лише огляд ефективності вашої мережі лише одним поглядом.

Завантажити: Завантажте БЕЗКОШТОВНУ 30-денну пробну версію на SolarWinds.com

Офіційний сайт: http://www.solarwinds.com/network-performance-monitor/

2. Моніторинг локальної мережі Paessler за допомогою PRTG (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Приладова панель Paessler PRTG
Система PRTG Paessler охоплює моніторинг сервера, а також нагляд за локальною мережею та WAN. Основною технологією, яка керує цією утилітою моніторингу, є Система NetFlow. Це дозволяє відстежувати швидкість передачі пакетів у вашій мережі в режимі реального часу. Утиліта розгортання даних для отримання прямого огляду на рівні протоколу надається утилітою sniffer пакетів. Однак моніторинг – це не лише завдання спостереження за проходженням трафіку. Функції моніторингу локальної мережі Paessler PRTG покладаються на SNMP для надсилання сповіщень про стан обладнання. Повідомлення, надані SNMP, дають адміністраторам мережі можливість випереджати кризи. Ви можете заощадити багато грошей на службі підтримки, якщо зможете випереджати помилку обладнання та виправити це, перш ніж дзвінки користувачів почнуть виходити з рук.

Великою перевагою SNMP є те, що він використовує дуже невелику пропускну здатність, тому ваш моніторинг за допомогою цього набору не сповільнить мережу. Інформаційна панель системи Paessler – це чудовий користувальницький інтерфейс, який включає графіки, діаграми та циферблати, щоб дати вам миттєву інформацію про загальний стан вашої мережі. Ти можеш запитувати окремі вузли в мережі, щоб отримати миттєві звіти про стан, що містять живі дані. Ці сторінки, призначені для пристрою, містять просту для відстеження графіку, і до всієї інформаційної панелі можна отримати доступ з будь-якого комп’ютера в мережі, а також планшетів та смартфонів.

PRTG особливо потужний для операцій на багатьох сайтах, які включають підключення до Інтернету та хмарні послуги. Ви можете централізувати всі функції управління мережею в одному місці, віддалено відкриваючи доступ до локальної локальної мережі кожного окремого сайту, завдяки Paessler’s Віддалений зонд технології. PRTG також буде контролювати ваші бездротові мережі.

Інсталяція Paessler PRTG дуже сильно керується. Багато процедур установки автоматизовані, а функція інтегрованого виявлення мережі автоматично автоматично відображає вашу топологію. Інструмент моніторингу локальної мережі включає шаблони, які збирають інформацію про стан на кожному пристрої. Це приносить стандартизований формат вашим моніторинговим зусиллям, що дозволяє вам приділяти однакову увагу всьому обладнання у вашій мережі. Багато аспектів системи моніторингу PRTG можна налаштувати, надаючи вам сповіщення та статуси, які стали критичними для успіху вашої мережі.

Безкоштовна пробна версія програми Paessler допускає необмежену кількість датчиків, але доступний лише протягом 30 днів. Існує також безкоштовна версія – спрямована на допомогу малому бізнесу при їх зростанні – яка в даний час дозволяє використовувати до 100 датчиків протягом невизначеного часу.

Моніторинг локальної мережі Paessler з PRTGЗавантажте 30-денну безкоштовну пробну версію

3. Пакет інструментів SolarWinds Flow (БЕЗКОШТОВНИЙ ІНСТРУМЕНТ)

Пакет інструментів SolarWinds NetFlow

The Пакет інструментів Flow від SolarWinds – це набір трьох утиліт аналізу мережевого трафіку. Ця пачка є повністю безкоштовно.

Монітори ефективності роботи мережі зазвичай зосереджуються на статусах мережевого обладнання; інструменти аналізу мережевого трафіку, такі як цей, подивіться обсяги трафіку, які проходять по мережевому кабелю між пристроями. Не потрібно класти мережевий дотик на кабель, щоб побачити, що трафік у дорозі, оскільки всі пакети проходять по кабелю між двома мережевими пристроями. Таким чином, ви можете зрозуміти події на кабелі, переглянувши потоки трафіку мережевого обладнання на будь-якому кінці.

Створено Cisco Systems NetFlow щоб системні адміністратори могли збирати трафік на маршрутизаторі. Ця система орієнтована на збирання заголовки пакетів. Він як дублює трафік, так і обчислює підсумки типів та обсягів трафіку. Пакет інструментів Flow працює з NetFlow v5 і допомагає використовувати дані, створені NetFlow для аналізу. Пакет включає три утиліти:

 • >Конфігуратор NetFlow
 • Реплікатор NetFlow
 • NetFlow Generator

The Конфігуратор NetFlow діє як інтерфейс до всіх ваших маршрутизаторів Cisco. NetFlow працює на заголовках IP-пакетів, тому це відповідна функція комутації. Замість того, щоб увійти до кожного маршрутизатора по черзі та працювати через меню менеджера маршрутизатора, ви можете просто використовувати цей спрощений передній кінець, який звужує всі функції, щоб просто включити можливості NetFlow і направити цей трафік на ваш колектор NetFlow. Це є чудовою економією часу.

The Реплікатор NetFlow інструмент бере збережені дані NetFlow та відтворює події у вашій мережі. Це дає змогу переглядати трафік під час повтору. Це позбавить вас від занепокоєння про те, що ви пропустили причини будь-якого уповільнення або поломки, яка могла статися під час виходу з офісу чи поза робочим столом.

The NetFlow Generator створює підроблений трафік, щоб отримати додатковий об’єм для роботи по вашій мережі. Це чудова вправа, якщо ви плануєте збільшити кількість послуг або додати додаткові кінцеві точки до вашої мережі, що призведе до збільшення обсягу трафіку. Ви можете перевірити працездатність своїх балансирів навантаження, брандмауерів та сповіщень щодо моніторингу роботи мережі до того, як відбудуться заплановані зміни.

Пакет інструментів Flow допоможе вам запобігти катастрофі, перш ніж це станеться. Ви не маєте жодних графічних представлень даних у цьому інструменті, але у вас є можливість протестувати свою мережу в свій час, щоб запобігти тому, що все піде не так, коли ви перебуваєте в іншому місці. Пакет Flow пропонується як безкоштовна утиліта.

SondWinds Flow Tool BundleЗавантажте 100% БЕЗКОШТОВНОГО пакета інструментів

4. Програмне забезпечення AdRem NetCrunch (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

NetCrunch є продуктом Програмне забезпечення Adrem. Компанія створила мережеву платформу моніторингу, яка включає спеціалізовані модулі. Отже, ви можете налаштувати свою реалізацію за допомогою вибору модулів, які ви купуєте. Кожен модуль функціонує як незалежний інструмент, але більше модулів дають вам велике уявлення про інші аспекти вашої інфраструктури.

Найважливішим модулем моніторингу мережі є Монітор SNMP. Для цього використовуються можливості простого протоколу управління мережею, які вбудовані у всі мережеві пристрої. Мережевий мережевий монітор NetCrunch виконує функцію менеджера SNMP для системи, опитуючи звіти про стан агентів пристрою. Монітор також отримує сповіщення про те, що агенти пристрою надсилають як “пасткаПовідомлення, коли виникають надзвичайні умови.

Звичайні відповіді пристрою зіставляються на графічні дисплеї на інформаційній панелі NetCrunch, показуючи живі статуси для всіх мережевих пристроїв. Пастки інтерпретуються у сповіщення, показуючи тяжкість стану та пристрій, який повідомляє про проблему.

Монітор SNMP є корисним інструментом для усунення потенційної відмови пристрою та дозволяє виправити проблеми до того, як продуктивність буде погіршена, і користувачі почнуть помічати. Інструмент також включає комутаційний моніторинг та порт порт. Він перевіряє наявність мережевих послуг, а також стан здоров’я пристрою. Ці послуги включають DNS, DHCP, FTP, і HTTP.

З інших восьми модулів для NetCrunch, мабуть, першим, який допоможе вам краще контролювати локальну мережу, буде Аналізатор потоку руху. Цей інструмент спілкується з маршрутизаторами за допомогою IPFix, NetFlow (v5 & v9), sFlow, JFlow, netStream, cFlow, AppFlow та rFlow. Кожен з цих протоколів використовується продуктами різних виробників мережевих пристроїв, тому ви не обмежуватиметесь лише моніторингом певних пристроїв, якщо у вас є середовище для багатьох постачальників..

На приладовій панелі аналізатора руху потоків відображаються поточні обсяги трафіку в системі. Він також зберігає зразки трафіку для історичного аналізу. Інструмент також інтегрує NBAR2, який показує трафік за категорією протоколу. Це важливий помічник, коли ви хочете реалізувати формування трафіку через чергу, щоб витягнути більшу продуктивність із ваших мережевих ресурсів та уникнути вузьких місць.

Ще один важливий модуль NetCrunch для управління локальною мережею – це Топологія Mapper 2 рівня. Це відображає на карті всі пристрої рівня 2 у вашій мережі, показуючи з’єднання між усіма вашими комутаторами. На інформаційній панелі відображаються потоки трафіку на кожному посиланні та автоматично оновлюється макет карти, якщо ви додаєте, переміщуєте чи видаляєте пристрій.

NetCrunch – корисний, розширюваний інструмент моніторингу мережі. Програмне забезпечення встановлюється на Windows і Windows Server. Ви можете отримати 7-денну пробну версію будь-якого або всіх модулів NetCrunch, навіть не реєструючи свої дані. Цей період тесту поширюється на 30-денний безкоштовний пробний період якщо ви реєструєте свої дані.

30-денна безкоштовна пробна версія програмного забезпечення AdRem NetCrunchStart

5. Моніторинг мережі Site24x7 за допомогою хмари (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

Site24x7

The Site24x7 Інструмент моніторингу мережі – це комплексна система моніторингу ІТ-інфраструктури, яка також контролює програми. Інший модуль в пакеті відстежує поведінку користувачів на веб-сайтах і створює синтетичні покрокові інструкції для тестування веб-сайтів.

Основна частина служби моніторингу інфраструктури – це мережевий монітор. Це мережевий монітор продуктивності, який спілкується з мережевими пристроями, а не дивиться трафік під час проходження по кабелях мережі.

Це є хмарний сервіс, тому немає необхідності встановлювати будь-яке програмне забезпечення для управління системою на місці. Послуга підключається до мережі, що контролюється, через Інтернет. Всі комунікації між мережею та контролером у хмарі захищені шифруванням. Доступ до інформаційної панелі, яка знаходиться в хмарі, полегшується через будь-який веб-браузер. Передача даних цього доступу також захищена шифруванням.

Site24x7 починає свою послугу, зв’язавшись з моніторинговою мережею та виконуючи розгортку системи. На цьому етапі мережевий монітор контактує з кожним пристроєм для його ідентифікаційних деталей, включаючи марку, модель та статуси. Результати цих запитів записуються інвентар. Site24x7 також створює мережева карта топології з інформації, отриманої під час етапу авторозкриття.

Карта інвентаризації та топології постійно оновлюється, щоб відобразити зміни в мережі та пристроях, які її запускають. Крім комутаторів та маршрутизаторів, служба стежить за брандмауерами та іншими підключеними пристроями. Він буде відслідковувати ефективність WAN-зв’язків, бездротових мереж та хмарних служб, а також мережевої кабельної мережі.

Серце моніторингу локальної мережі Site24x7 базується на основі Простий протокол управління мережею (SNMP). Цей протокол є галузевим стандартом. У системі SNMP є два елементи: агенти пристроїв та менеджер SNMP. Роль менеджера SNMP полягає в опитуванні агентів пристроїв. Кожен агент сканує пристрій, який він контролює, на предмет статусів і розміщує цю інформацію у стандартному форматі. Коли надходить запит на інформацію, він відповідає на поточну версію звіту про стан, яка називається a Інформаційна база управління (MIB). Менеджер SNMP збирає отримані MIB в статуси, показані на інформаційній панелі системи.

Агенти SNMP завантажуються виробниками обладнання на кожен мережевий пристрій. Site24x7 виконує роль менеджера SNMP. Диспетчер також отримує термінові сповіщення про стан від агентів пристрою, коли виявляється критичний стан. Ці сповіщення перетворюються на попередження та сповіщення на інформаційну панель Site24x7, тому менеджерам мереж не потрібно чекати, поки проблема з пристроєм спричинить помітні проблеми в роботі мережі.

Site24x7 доступний у безкоштовній версії та чотирьох платних виданнях. Безкоштовна версія обмежується моніторингом п’яти веб-сайтів або серверів. Платні версії оплачуються підпискою, і кожна з них доступна на 30-денний безкоштовний пробний період.

Моніторинг мережі Site24x7 за допомогою 30-денної безкоштовної пробної версії CloudStart

6. ManageEngine OpManager

Інформаційна панель OpManager
OpManager виробляє компанія ManageEngine, ще один важливий гравець у галузі мережевого програмного забезпечення. Ви можете отримати безкоштовну версію системи OpManager, щоб ознайомитись з її особливостями та забезпечити належний моніторинг мережі вашого малого підприємства..

Ви можете контролювати до десяти пристроїв за допомогою безкоштовного OpManager. Однак ви все одно отримуєте той самий рівень системного сповіщення, який отримують користувачі платної версії. Двигун методології моніторингу використовує SNMP. Цей вбудований у все нове обладнання для сумісності з мережею, тому ви автоматично зможете отримувати в режимі реального часу зворотній зв’язок про мережеву діяльність з усіх пристроїв, підключених до вашої мережі. Ще одна поширена технологія, яка лежить в основі системи OpManager, – це методика моніторингу трафіку NetFlow.

Незалежно від того, чи використовуєте ви безкоштовну систему, чи ви вирішили платити, програмне забезпечення може бути завантажено на Linux або Windows. Він включає можливість взаємодії з базами даних на базі SQL та MySQL, Active Directory та Eventlog.

Якщо ви хочете придбати систему OpManager, у вас є вибір двох планів: Essential та Enterprise. Ви можете керувати до 1000 вузлів за допомогою програми Essential та до 10 000 за допомогою пакету Enterprise. Обидва ці варіанти можуть поширити свій моніторинг на WAN та голосові системи з віддаленим моніторингом та функціями QoS.

Особливістю, яку ви не отримуєте у безкоштовній версії OpManager, є утиліта автоматичного виявлення. Це дозволить скласти карту вашої мережі та представити її в приємній графіці на інформаційній панелі. Карта, що відображається на екрані, базується на реальній карті світу, тож ви зможете отримати візуалізацію всієї своєї мережі, навіть якщо вона глобальна. Верхня частина головної сторінки інформаційної панелі упакована мініатюрними графіками, діаграмами та циферблатами. Хоча кожне з них перейде на весь екран, якщо натиснути на них, кольорове кодування цих дисплеїв піктограм дозволяє дуже легко отримати швидкий огляд стану мережі.

Інформаційна панель включає в себе розгортання пристрою, і ви можете отримати додаток для планшетів та смартфонів для доступу до інформації про стан мережі, де б ви не знаходилися. Наявність безкоштовного OpManager – це чудова новина для малих підприємств. Однак, скакати на платну версію, буде трохи стрибком. Було б добре, якби компанія запропонувала пакет початкового рівня, який охоплював би щось на зразок 400 або 500 вузлів, щоб допомогти малим підприємствам залишатися з системою OpManager під час просування на територію середніх підприємств.

7. Nagios Core і Nagios XI

Екран Nagios XI
Nagios управляє програмним забезпеченням для моніторингу з відкритим кодом, що є повністю безкоштовний у використанні. Інтерфейс для цієї безкоштовної системи, яку називають Nagios Core, не дуже вичерпний. Ви отримуєте базовий веб-інтерфейс з основним завантаженням, а потім можете шукати на сторінках спільноти Nagios Core, щоб шукати плагіни та скіни, які інші користувачі розробили для себе і готові поділитися.

Система Nagios Core – це чудовий варіант, якщо у вас немає бюджету на засоби моніторингу локальної мережі та ви готові йти на компроміси щодо презентації. Існує безкоштовна версія Nagios XI, яка безкоштовна з обмеженнями – її можна використовувати лише для моніторингу семи вузлів. Однак ця пропозиція разом із двома класами платного використання означає, що Nagios XI підходить для всіх розмірів мережі.

Стандартна платна версія доступна за 1 995 доларів США, принаймні 100 вузлів в мережі, а видання Enterprise починається з 3495 доларів. Це разова ціна придбання та включає доступ до підтримки електронної пошти та форумів спільноти. Ви можете доплатити за телефонну підтримку. Покупці видань Enterprise зобов’язані щороку передплачувати план технічного обслуговування або план технічного обслуговування та підтримки.

Завдяки Nagios XI ви отримуєте можливості моніторингу в реальному часі Nagios Core, але зібрані дані управляються, подаються та фільтруються у набагато більш засвоюваному форматі. Графіка на приладовій панелі робить всю роботу за вас. Ви можете миттєво побачити, де є проблеми в мережі. Сторінки інтерфейсу містять діаграми, графіки та циферблати, які допомагають отримати дані про продуктивність з першого погляду.

Систему Nagios XI легко налаштувати, оскільки програмне забезпечення включає автоматичне відкриття, тому вона відображає мережу сама по собі. Ця функція дуже корисна, коли ви додаєте обладнання в мережу. Майстер конфігурації допоможе вам отримати інтерфейс, який працює на ваш смак. Ви можете створювати групи користувачів та окремі облікові записи, щоб делегувати частковий доступ до даних серед членів команди.

Nagios може контролювати обладнання на віддалених сайтах, і ви можете поглибити можливості віддаленого моніторингу фізичних статусів сервера, встановивши на цих серверах агент віддаленого виконання програми.

Спектр варіантів передплати, включаючи Nagios Core та безкоштовну версію Nagios XI для невеликих мереж, означає, що ця система справді масштабована. Nagios Core модернізує Nagios XI за допомогою лише встановлення програмного забезпечення. Коли ви переходите з безкоштовної Nagios XI на стандартну версію, а потім на пакет Enterprise, ви не втрачаєте жодних своїх налаштувань. Це дуже хороша особливість для компаній, що швидко розвиваються.

8. Pandora NMS

Екран NMS Pandora
Установка Pandora NMS починається з розгортки мережі, яка дозволяє системі відображати вашу топологію. Мережева карта – це лише одна із графіків, що містяться на приладовій панелі що допомагає вам відслідковувати систему з першого погляду.

Функції моніторингу NMS Pandora засновані на процедурах SNMP. Ваш центральний вузол адміністратора мережі постійно опитуватиме систему для відстеження стану пристрою. Стандартні сповіщення SNMP повідомляють про критичні умови, оскільки вони виникають, не чекаючи запиту статусу від менеджера мережі. Двигун Pandora здатний спілкуватися з пристроями, що використовують SNMPv1, v2c та v3.

Пакет Pandora не охоплює моніторинг мережі в реальному часі. Ширша система, що називається Pandora FMS, включає управління адресами, а також вбудований IPAM. Менеджер IP-адрес може працювати як з IPv4, так і з IPv6 адресами.

Третім елементом Pandora FMS є її система управління конфігурацією, яка може відслідковувати стан виправлень програмного забезпечення вашої компанії та виявляти неправомірне програмне забезпечення в системі.

Від того, чи зацікавить вас ця комбінація, залежить, чи вже у вас є система управління пакетом DDI та конфігурацією, з якою ви задоволені. Однак, якщо ви шукаєте цілком новий інструментарій для роботи з мережами, ця опція може підійти вам добре.

Якщо у вас є мережа з кількома сайтами, ви можете централізувати все управління WAN вашої організації в одному місці за допомогою дистанційного моніторингу. Однак можна розподілити обов’язки та доступ до системи на інформаційній панелі, щоб обмежити доступ менеджерів сайтів лише до своїх підмереж – вміст інформаційної панелі повністю настроюється. Також можна визначити ролі в консолі, щоб надати частковий доступ до елементів керування приладової панелі, що дозволяє молодшому персоналу безпечно брати участь та наближати менеджерів до доступу до функцій звітності.

Pandora NMS – іспанський продукт і його ціни встановлені в євро. Основний пакет програмного забезпечення для моніторингу мережі доступний як “Громадське” видання свого програмного забезпечення з відкритим кодом безкоштовно. Повнофункціональна система управління мережею починається від 2625 євро, а ціна збільшується при збільшенні кількості мережевих вузлів. Ця ціна включає пакет технічного обслуговування та підтримки на один рік. Рішення Enterprise для великих мереж включає відстеження хмарних служб. Цей план починається з € 3750 на перший рік, включаючи підтримку та обслуговування за рік.

Деякі додаткові функції доступні як додаткові додатки, але вони включені в план підприємства. Вони включають системи віддаленого доступу та моніторинг SAP. Якщо вони вам потрібні, ви можете розглянути можливість оновлення до корпоративного плану, де ці додаткові функції включені у ціну. Корпоративний пакет коштує за допомогою переговорів.

9. Зенос

Екран Зеноса
Zenoss Core – це система моніторингу з відкритим кодом що ви можете встановити безкоштовно. Існує дві платні версії цього програмного забезпечення для моніторингу та аналізу в реальному часі. Ви можете отримати он-лайн версію, яка називається Zenoss Service Dynamics, або ви можете керувати хмарною службою під назвою Zenoss-as-a-service.

Який би варіант ви не скористалися, ви отримаєте модуль автоматичного виявлення. Це автоматично відображає топологію вашої мережі та записує всі пристрої, підключені до системи. Вам дозволено до 1000 мережевих пристроїв, але з обома платними послугами кількість пристроїв, які ви можете мати, необмежена.

Моніторинг не обмежується лише стандартним мережевим обладнанням, терміналами та принтерами. Він також контролюватиме джерела живлення, серверні стелажі, порти, вентилятори та тканинні карти.

Система моніторингу мережі базується на SNMP. Це чудово, адже це означає, що ви отримуєте автоматичну сумісність із усім новим обладнанням, яке зараз виробляється з мережевими роз’ємами. Попередження SNMP надають сповіщення про несправність пристрою, яке подається безпосередньо на панель приладів. Потокові потоки по мережі контролюються NetFlow.

Незалежно від того, чи вирішили ви користуватися локальною системою або хмарною версією служби моніторингу локальної мережі Zenoss, панель приладів – веб-основа, що означає, що до нього можна отримати доступ з будь-якої операційної системи GUI. Ви можете розширити можливості Zenoss, щоб охопити декілька сайтів та встановити віддалений моніторинг, встановивши колектори на кожному сайті.

Стандартне програмне забезпечення для моніторингу може бути розширене ZenPacks. Це доповнення до сповіщень, що стосуються конкретного обладнання, що виробляється низкою відомих виробників обладнання. Вам не потрібно встановлювати всі доступні ZenPacks. Однак знання про існування ZenPack для певного пристрою полегшить придбання нового обладнання для вашого середовища для багатьох постачальників..

Всі смаки програмного забезпечення для моніторингу мережі Zenoss включають функції моніторингу сервера та зберігання, а також вони включають функції управління IP-адресами.

10. Динатерія

Скріншот Dynatrace
Dynatrace відрізняється від усіх інших систем моніторингу мережі в цьому списку. Він орієнтований на продуктивність мережевих підключень, а не на статуси пристроїв, підключених до мережі. Графічні зображення мережі є приголомшливими і вони можуть виділити, де фізичні кабелі надто ускладнені, даючи вам огляд того, як можна краще розташувати свою мережу.

Моніторинг мережі в реальному часі поширюється на віртуальне середовище. Як і у фізичній мережі, Dynatrace виявить ваші з’єднання та відобразить їх на карті. Макет віртуального середовища показує, скільки трафіку приваблює кожна ваша віртуальна машина, що дає вам кращі шанси на правильний розмір спроможності. Вузли, відображені як частина віртуального середовища, також можуть включати будь-які хмарні сервіси, в яких працює ваш бізнес.

Dynatrace аналізує мережевий трафік на рівні процесу. Ви зможете побачити, які процеси використовують найбільше ресурсів та які аспекти вашої інфраструктури напружуються. Крім мережевих ресурсів, Dynatrace представляє показники використання сервера, включаючи пам’ять, диск та використання процесора.

Система Dynatrace була б ідеальною для онлайн-бізнесу. Ви можете відстежувати ефективність програми та бачити, як активність кожного користувача перетворюється на активацію програмного забезпечення, обробку мережевої активності та використання ресурсів.. Представлення мережевої активності в значній мірі покладається на картування. Це досить унікальний підхід до моніторингу ефективності і є дуже ефективним. Зосередженість на потоках технологічних процесів, а не на продуктивності обладнання робить це швидше мережевим аналізатором, а не простим монітором.

Якщо ви подивилися інші мережеві монітори в цьому списку і вирішили, що вони насправді не дають вам детальну інформацію про потоки даних, які ви шукали, то Dynatrace, ймовірно, є відповіддю на вашу проблему..

11. ConnectWise Automate

ConnectWise Automate
ConnectWise виробляє цілий ряд мережевих послуг, і її система моніторингу мережі називається Automate. Це хмарне рішення спрямоване на малий та середній бізнес. Компанія не публікує ціни на своєму веб-сайті. Натомість вам потрібно звернутися до торгового представника, щоб узгодити пропозицію. Секретний метод ціноутворення може бути трохи непридатним для підприємців.

Інформаційна панель пропонує декілька форматів перегляду ваших даних, тож ви можете просто переглядати звичайні списки подій або отримувати графічні відображення живих даних.

Назва Automate пояснює методології роботи пакету. Ідея така ця система моніторингу зробить усе за вас, включаючи виявлення мережі та відстеження користувачів. Ряд додаткових дає змогу виконувати безліч завдань управління мережею на автопілоті. Наприклад, Керування версіями зазвичай не є функцією, що очікується від системи моніторингу мережі. Однак Automate включає інструмент управління патчем, який реєструє всі версії програмного забезпечення у вашій системі та дозволяє оновити все це з одного центрального місця.

ConnectWise Automate не обмежується одним сайтом. Програмне забезпечення може обслуговувати декілька клієнтів MSP та їх безліч мереж. Автоматизація може стежити за кількома місцями на основі діапазону IP, а також включати підмережі цих клієнтських мереж.

Інструменти віддаленого управління, такі як ConnectWise Control, включені з придбанням ConnectWise Automate. Це може бути хорошим рішенням для постачальника програмного забезпечення або ІТ-послуг, оскільки воно надає вашому відділу ІТ повну підтримку користувачів, а не лише програмне забезпечення для моніторингу мережі..

12. Заббікс

Приладова панель Zabbix
Zabbix – ще одна система з відкритим кодом. Перевага програмного забезпечення з відкритим кодом полягає в тому, що кожен може створювати додатки. Основна програма доступна безкоштовно, тому більшість доповнень.

Незважаючи на те, що вона безкоштовна, приладова панель має дуже професійний вигляд. You може вимкнути елементи приладної панелі, щоб отримати найважливішу інформацію, помітну на найвизначніших ділянках екрана. Особливості інформаційної панелі включають списки даних про події, графіки та кольорове кодування, щоб зробити важливу інформацію негайно впізнаваною.

Модуль моніторингу мережі в реальному часі Zabbix покладається на SNMP, так ви зможете скористатися агентами пристроїв, які ваше обладнання вже встановлено виробниками. Система Zabbix може відслідковувати хмарні сервіси, продуктивність додатків, апаратні засоби, такі як стійки та UPS та сервери. Система також може реалізовувати віддалений моніторинг, якщо у вас є інші сайти, якими ви хочете керувати централізовано.

Немає заздалегідь написаного модуля звітності із Zabbix, але ви можете створити власні спеціальні звіти і шукайте формати звітів, написані іншими на форумах спільнот веб-сайту Zabbix.

Слабкою стороною багатьох протоколів мереж є те, що вони працюють на нижчих рівнях у стеку протоколів, що ускладнює шифрування. Zabbix включає шар шифрування, який блокує прослуховувачі та снупери та забезпечує моніторинг даних для безпечного проходження по мережі. Система шифрування робить доступними процедури аутентифікації, щоб ви могли створити різні рівні дозволу для доступу до даних, доступних на інформаційній панелі мережевого монітора.

Zabbix орієнтований на малий та середній бізнес, тому якщо ви тільки починаєте, це безкоштовне рішення для моніторингу мережі буде ідеальним для вас.

Мережеве програмне забезпечення з відкритим кодом

Поняття програмного забезпечення з відкритим кодом стає все більш поширеним у мережевій технології. Це відбувається тому власні закриті джерела можуть закривати шкідливі програми і тому власники мереж схилялися до великих постачальників програмного забезпечення, таких як Microsoft та Cisco. Однак, більші корпорації, як було показано, були не зовсім надійними.

Приклад такої ситуації був знайдений під час викриттів Едварда Сноудена щодо шпигунства АНБ щодо американських громадян. Було виявлено, що Microsoft вбудувала задню дверцята в шифрування для Skype, що дозволило їй надати ДНС детальну інформацію про приватні розмови.

Тому, рух з відкритим кодом розглядається як позитивне рішення для забезпечення програмного забезпечення. Ви можете подумати, що надання доступу кожному хакеру в світі до вихідного коду мережевого програмного забезпечення дасть їм час розібратися, як зламати його та прорватися у вашу мережу. Однак програмне забезпечення з відкритим кодом для програм, що чутливі до безпеки, як правило, включає перевірені і перевірені процедури аутентифікації, які ніхто не може зламати. По суті, модель з відкритим кодом покладається на ретельний підхід до безпеки, а не на очікування, що секретності буде достатньо.

Монітори з відкритим кодом можуть безкоштовно надавати малому бізнесу хороший доступ до програмного забезпечення для управління мережею.

Вибір засобів моніторингу локальної мережі

Якщо ви керуєте малим бізнесом і вам потрібно почати купувати програмне забезпечення для моніторингу розширеної мережі погляньте на деякі параметри з відкритим кодом, перелічені в цьому посібнику. Якщо ви хочете, щоб система високої якості, яка буде тримати моніторинг мережевої активності в міру розширення вашого бізнесу, значить SolarWinds, OpManager та Paessler PRTG мабуть, найкращі варіанти. Погляньте на інші системи моніторингу у нашому списку, такі як Динатрас виявити деякі унікальні функції, які можуть відповідати вашим мережевим моніторинговим потребам краще, ніж лідери пакету.

Вибір програмного забезпечення для моніторингу локальної мережі може бути трудомістким завданням, оскільки на ринку так багато претендентів. Завдяки цьому посібнику ви можете тепер обмежити свій пошук лише десятьма найпопулярнішими засобами моніторингу локальної мережі.