15 кращих мережевих топологій та інструментів картографування

Кращий посібник з мережевої топології та інструментів картографування

Одне з основних завдань, яке потрібно виконувати під час моніторингу та керування мережею, – це складання її карти. Більшість інструментів моніторингу роботи мережі включають мережеве відображення функціональність; процедури автоматичного виявлення, що перераховують інвентар Вашого обладнання. Найкраще в інтегрованих топологічними картографами, що інтегруються в монітор, – вони оновлюються автоматично, коли постійний моніторинг виявляє зміни в інвентарі.

>>>Перейдіть прямо до інструментів мережевої топології та картографування<<<

Автоматизований картограф не завжди є найкращим рішенням. Іноді, вам би краще було це зробити створити власну топологічну карту через графічний інструмент. Особливо це стосується, якщо ви проектуєте нову мережу або плануєте розширити існуючу мережу. У цих випадках автоматичне виявлення не допоможе вам.

Ми вникаємо в глибину кожного з інструментів, які ми рекомендуємо нижче, але якщо вам не вистачає часу, ось наш список 15 найкращих інструментів мережевої топології та картографування:

 1. SoperWinds Network Topology Mapper (БЕЗКОШТОВНИЙ ПЕРІОД ВИПРОБОВУВАННЯ)
 2. Microsoft Visio
 3. Intermapper
 4. Lucidchart
 5. ConceptDraw Pro
 6. eDraw
 7. LANFlow
 8. NetProbe
 9. Мережевий блокнот
 10. netTerrain Logical
 11. D3M
 12. Інструмент картографування пряних мереж
 13. LANTopoLog
 14. Творчо
 15. 10-ударна мережева схема

Типи мережевих топологій

У нашому відповідному дописі про мережеві топології ми детально описуємо кожну із загальних мережевих топологій та їх відповідність кожній ситуації. Ми також обговорюємо переваги та недоліки кожного типу. Це найпоширеніші мережеві топології:

 • Топологія автобуса – кожен мережевий пристрій підключений до одного кабелю, який виконує довжину всієї мережі з двома кінцевими точками.
 • Кільцева топологія – всі мережеві пристрої з’єднані по черзі, у кожного є два сусіди, утворюючи суцільний цикл без кінцевих точок. Зазвичай потік даних є односпрямованим.
 • Подвійна кільцева топологія – кільцева топологія, коли кожен пристрій має два з’єднання з кожним сусіднім пристроєм, що дозволяє здійснювати двосторонній потік даних.
 • Зоряна топологія – всі вузли мережі підключені один до одного через центральний вузол
 • Топологія дерев – типово ієрархічна структура дерева з кореневим вузлом та гілками зв’язку, що утворюють ієрархії батько-дочірня
 • Сітчаста топологія – пристрої, що підключаються до точки, що дозволяє використовувати різні методи маршрутизації даних
 • Гібридна топологія – як правило, складається з двох або більше загальних типів мережевих топологій, згаданих вище

Дивіться також: Мережеві топології: переваги та недоліки кожного

Найкращі інструменти мережевої топології та картографування

Зразок мережевої карти

Ви можете просто створити свій власний малюнок у будь-якому графічному пакеті, включаючи безкоштовну Paint, яка інтегрована в Windows. Однак, щоб розглядатись як певний інструмент підтримки мережевого дизайну, графічний пакет повинен мати такі атрибути:

 • Бібліотека іконок, яка чітко зображує різні типи пристроїв
 • Редагувані атрибути для графічних пристроїв
 • Розрізняють типи посилань
 • Параметри мітки значків

Наступні інструменти покращать вашу документацію та презентацію. Удосконалена презентація розширює вашу здатність спілкуватися з нетехнічними зацікавленими сторонами вашої організації та допомагає виграти правильний бюджет для проекту створення мережі..

1. SoperWinds Network Topology Mapper (БЕЗКОШТОВНА ПРОБЛЕМА)

SoperWinds Network Topology Mapper

The SoperWinds Network Topology Mapper включає в себе виявлення пристроїв на замовлення та автоматичне картографування. Це дає прекрасну вихідну точку, якщо ви додаєте до існуючої мережі. Ви можете вибрати, чи використовуватиме процедуру виявлення SNMP або ICMP (Ping і Traceroute) для пошуку пристроїв. Він також може визначити інфраструктуру через WMI і CDP (Cisco Discovery Protocol) методи.

Процедура виявлення відображення може також побудувати структуру інфраструктури, яка складається з віртуалізації та відображає клієнтів для хостів VMWare і Hyper-V реалізації. Карти можна експортувати у формати презентації для розповсюдження, а також можна експортувати їх у Visio для подальшої роботи.

Середовище розробки карт підтримує різні мережеві плани і може скласти кілька перспектив з одного сканування. Бібліотека іконок має відповідний різноманітний набір представлень пристроїв, що дозволяють вам це робити розрізняють види мережевого обладнання візуально на карті. Ви також можете адаптувати існуючі конструкції значків, щоб створити свій власний.

Якщо ви не хочете використовувати автоматично сформовану карту, ви можете встановити інструмент відкривача для простого створення інвентарний пристрій, з якої можна побудувати власну карту топології. Функція автоматичного оновлення не буде корисною для плану розширення мережі. Однак ви можете зберігати різні карти та встановлювати поточну топологію системи для оновлення автоматично, коли відбуваються зміни в існуючій мережі.

Мережевий картовідвідник відповідає стандартам PCI та FIPS-2. Це програмне забезпечення працює Windows навколишнього середовища, і ви можете отримати доступ до нього за 14-денної безкоштовної пробної версії.

SolarWinds Network Topology Mapper Завантажте 14-денну безкоштовну пробну версію

2. Microsoft Visio

Visio

Visio – це інструмент створення графіків та карт високого класу, який широко використовується у всіх компаніях для виконання різних завдань. Цілком можливо, що багато менеджерів вашого підприємства вже використовують Visio. Багато інших додатків дозволяють експортувати мережеві карти у Visio, тому ви можете використовувати цей інструмент для консолідації інформації з різних джерел.

Як провідний інструмент дизайну Visio трохи дорогий. Однак він включає в себе Іконки ІТ та шаблони мережевого дизайну для прискорення завдань відображення топології. Visio працює далі Windows середовищі, а також доступний в Інтернеті. Його можна придбати окремо або додати до нього Microsoft Office 365 за додаткову плату.

3. Intermapper

Intermapper

Довідкові системи Intermapper доступний у безкоштовній та платній версії. Інструмент включає в себе функцію відкриття та автоматичне відображення для початку роботи або ви можете створити власний план з нуля. Система автоматичного виявлення також здатна побудувати віртуалізацію, а також фізичну топологію мережі.

Графічний редактор включає бібліотека ікон і ви також можете створити свій власний. Інші функції цього інструмента поширюються на функції моніторингу мережі. Він також здатний зберігати дані про продуктивність мережі, щоб допомогти у плануванні потужностей та Звітність про відповідність угод за домовленостями щодо угоди (SLA).

Безкоштовна версія інструменту обмежує моніторинг 10 пристроїв. Платна версія доступна як послуга передплати, або ви можете придбати її за разову плату. Заряди виробляються на контрольованому пристрої. Програмне забезпечення працює Windows, macOS, і Linux. Ви можете отримати платну версію інструменту на 30-денній безкоштовній пробній версії.

4. Люцидчарт

Lucidchart

Lucidchart це загальний інструмент створення блок-діаграм, який має спеціалізовані бібліотеки значків для різних галузей, включаючи мережеву топологію. Ви не маєте жодних функцій автоматичного розкриття за допомогою цього інструменту, але це буде чудовим варіантом, якщо ви створюєте мережу з нуля. Ви можете імпортувати та експортувати карти в різних форматах, включаючи Visio. Це означає, що це Ви можете імпортувати карти існуючих мереж з будь-якого інструменту, який експортує у форматі Visio.

Це чистий редактор діаграм, тому ви не платите за пристрій, ви платите за рахунок користувача. Є також безкоштовна версія, яка не включає функцію імпорту / експорту. Модель, яка коштує, залежить від передплати, і ви сплачуєте щомісяця або на рік за кожного користувача. Існує також командний план, який знижує вартість системи, якщо у вас є велика кількість людей, які можуть скористатися цим інструментом. Програмне забезпечення для служби встановлюється на Windows, Linux, macOS, ОС Chrome, iOS, і Android. Ви можете спробувати платну версію безкоштовно протягом семи днів. Доступ до системи також можна отримати через Google Apps.

5. Діаграма ConceptDrew

Концепція малювати діаграми

ConceptDraw Diagram – це інструмент для створення карт, який має спеціалізовані шаблони та піктограми для мережевого картографування. Ви можете імпортувати та експортувати карти в різних форматах, включаючи Visio. Інструмент також інтегрується з низкою програмного забезпечення для підвищення продуктивності, включаючи Microsoft Office та Google G Suite.

Цей інструмент можна придбати окремо або як частина пакета інструментів, який називається ConceptDraw Office. Цей пакет включає в себе утиліти для управління проектами та планування. Програмне забезпечення можна встановити на Windows або macOS.

6. Edraw Max

Едрю

Edraw – це загальний інструмент створення карти, плану та діаграм, який включає чудові формати для картографування мережевої топології. У редакторі є бібліотеки мережевого та ІТ-обладнання в різних стилях, в тому числі Основні, Детально, і 3D. У ньому також є бібліотеки іконок, які походять від Cisco, AWS, Лазурний, і Cloud Cloud Platform, тож ви можете створювати мережеві карти, схожі на те, що вони надійшли прямо від професійного художника графіки. Різні точки зору, доступні в цьому інструменті, включають Вид стійки, LDAP, і Активна Директорія картографування та фізичний погляд на світ, який включає піктограми міст та офісів, якщо вам потрібно намалювати WAN.

У Edraw є стабільна продукція з різними спеціалізаціями. Щоб відобразити мережеве відображення, потрібно подивитися на Edraw Max, який доступний у безкоштовній пробній версії. Програмне забезпечення встановлюється на Windows, macOS, і Linux.

7. LanFlow

LanFlow

Діаграма з сіткою LanFlow виробляє Pacestar Software. У пакет входять бібліотеки двовимірних та тривимірних піктограм, які дозволять вам створювати власні мережеві топологічні карти. Ви також можете створювати власні значки або імпортувати їх з інших графічних інструментів. У редакторі працює а перетягни та Впусти методологія, яка дозволяє вибирати піктограми з бічної панелі та розміщувати їх на дизайнерській дошці.

Це платний продукт, однак ви можете отримати його для оцінки в 30-денній безкоштовній пробній версії. Не намагайтеся використовувати безкоштовну пробну версію для свого бізнесу, оскільки вона надрукує повідомлення про те, що це пробна копія на всіх діаграмах мережі. Програмне забезпечення встановлюється на Windows.

8. Чистий зонд

Чистий зонд

Net-Probe – це дещо більше, ніж інструмент відображення мережі – це дійсно система моніторингу мережі, і вона відкриє для вас вашу мережу. Мережеві карти системи можуть бути накладені на карти реального світу, якщо ви користуєтеся WAN. Також в інструменті є класичний формат мережевої діаграми. Функція автовідкриття складе для вас інвентар обладнання, тому якщо ви організовуєте свою мережу, ви можете ігнорувати створений план топології та працювати зі списку апаратних засобів. Жива карта відображатиме статуси пристроїв на піктограмах обладнання а також перелічити сповіщення на окремому екрані.

Це дуже приємний інструмент, але він не має підтримки великої корпорації, тому підтримка не така вже й велика. Програмне забезпечення працює Windows і Стандартна версія доступна безкоштовно. Це дозволить контролювати до восьми пристроїв. Це не включає більшість функцій інструмента, таких як Ping, Traceroute та мережеве сканування. Платні версії – це Pro, відстежувати до 20 пристроїв, Deluxe, контролювати до 45 пристроїв та Enterprise, які контролюватимуть до 400 пристроїв.

9. Мережевий блокнот

Мережевий блокнот

Мережний блокнот доступний як у безкоштовній, так і у платній версії. Програмне забезпечення працює Windows і має невеликий слід. Ви можете розширити платний картограф, який називається Мережевий блокнот Professional Видання і перетворіть його в мережевий монітор, додавши NNMonitor, що є інструментом Ping.

Базовий мережевий блокнот включає в себе рудиментарну систему виявлення на основі Протокол відкриття Cisco. Однак ви, ймовірно, будете використовувати цей інструмент більше як дизайнер мережевих карт. На екрані редагування ви знайдете всі значки, які вам потрібно чітко зобразити вашу мережу, а карта побудована за допомогою перетягування. Якщо ви використовуєте CDP для пошуку всіх своїх пристроїв, атрибути, виявлені цим процесом, можна втягнути в описи вузлів на вашій карті.

10. netTerrain Logical

netTerrain Logical

Графічні мережі виробляють цілий спектр програмного забезпечення для управління мережею, в тому числі netTerrain Logical. Це автоматизована система мережевої документації, яка буде скласти апаратний інвентар і генерувати мережеві топологічні карти за допомогою зондування мережі. Вам не доведеться дотримуватися створених карт, оскільки ви можете налаштувати топологію відповідно до конкретних цілей проекту.

Інструмент netTerrain підтримує планування потужностей та реорганізацію мережі. Додаткові функції допомагають визначити та вимкнути слабкі місця безпеки у вашій мережі. Цей інструмент сумісний із Visio, що дає вам можливість обмінюватися даними з NetTerrain Logical на ряд інших інструментів, орієнтованих на Visio.

Інструмент встановлюється на Windows Server 2008 і новіших версій. Ви можете отримати безкоштовну демонстраційну систему, щоб спробувати її перед покупкою.

11. D3M

D3M

D3M обслуговує унікальну ринкову нішу – професіоналів із продажів ІТ. Цей інструмент для мережевого картографування можна використовувати для планування потреб клієнта, складання інвентаря необхідного мережевого обладнання в міру побудови топологічної карти. Якщо ви встановите бібліотеку товарів із цінами, інвентар також скопіює до ставки із загальною вартістю обладнання, розрахованої на неї автоматично. Піктограми, які використовуються на карті, надаються виробниками обладнання, тож клієнти зможуть точно побачити, яка марка та модель пристрою куди йде.

Щоб користуватися цим інструментом, вам не потрібно бути спеціалістом з продажу, тому він би працював так само добре, як ІТ-відділ, який потребує планування, адаптації та розширення навантаженої мережі для організації. Концепція надання послуги для працівників на місцях означає, що інструмент був розроблений для співпраці та презентації. Плани можна зберігати на Хмарі а мобільні додатки дозволяють створювати дизайн та пошук з будь-якого місця.

Інструмент дорогий, але ви можете отримати ваш перший проект завершено безкоштовно. Немає обмежень у кількості проектів, для яких можна скористатися інструментом після першої безкоштовної спроби. Для системи є три смуги зарядки, які працюють на кількість користувачів, які ви хочете отримати доступ до інструменту. Послуга стягується за передплату із щомісячною платою.

12. Інструмент картографування пряних мереж

Картографування мережі спецій

Спеції є безкоштовний інструмент моніторингу мережі. Ви також можете використовувати інструмент мережевого відображення, створений Spiceworks для скласти опис усіх пристроїв, підключених до вашої мережі, та створити мережеву карту. Редактор дизайну інструменту Maice Network Spiceworks Network Mapping дозволяє налаштувати генеровану карту. Однак будьте обережні, щоб вимкнути функцію автоматичного оновлення, інакше ваші зміни будуть видалені.

Ви можете зберегти власну карту далеко від стандартної карти, що дозволяє підтримувати живу карту системи та робочу копію. На карті оновлення буде показано використання пропускної здатності мережі на кожному пристрої, що дозволить вам ідентифікувати вузькі місця у вашій існуючій системі. Процес автовідкриття збирає інформацію про атрибути про кожен виявлений пристрій; Ви отримуєте доступ до інформації про кожен пристрій, включаючи його марку та модель, його операційну систему та потужність.

Це безкоштовний інструмент, який підтримується рекламою. Ви можете встановити інструмент Мережева карта Debian і Ubuntu Linux і на Windows і Mac OS. Ви можете підвищити продуктивність цього інструменту, додавши в Інвентар Spiceworks, який також безкоштовний.

13. LANTopoLog

LANTopoLog

LANTopoLog є безкоштовно створений ентузіастом мережевий картограф. Ви не отримуєте поняття фізичного планування своєї мережі з цього інструменту. Однак інформація, відображена на карті, дає вам дуже просте уявлення всіх мережевих даних, які вам швидко потрібні.

Засіб включає мережевий інструмент виявлення, який базується на SNMP. Отримана карта, яка складається автоматично, показує кожен із пристроїв у вашій мережі та пристрої, до яких вона підключається. Результатом цієї схеми є структура дерева, яка дає IP-адреси, номери портів та імена хостів кожного пристрою та його з’єднань. Це рудиментарна система моніторингу мережі. Її використання як інструмент мережевого відображення лежить у списку виявлених пристроїв, які можна використовувати як інвентар. Це надає вам поточні з’єднання між вашими пристроями, які ви можете використовувати як керівництво під час перепланування мережі в графічному інструменті, наприклад Visio. Це програмне забезпечення працює Windows середовища.

14. Творчо

Творчо

Творчо це акуратний інструмент для створення діаграм, який має спеціалізовані шаблони та піктограми для мережевого картографування. Це чистий інструмент дизайну і не включає жодних варіантів автоматичного розкриття. Однак ви можете використовувати цей конструктор спільно з базовим мережевим провідником, таким як LANTopoLog щоб отримати найкраще з обох світів.

Пакет включає великий вибір шаблонів, які кожен приходить з набором значків. Наявні макети містять перегляди WAN, які містять піктограми міста та хмари. Ви також отримуєте стандартний варіант розташування локальної мережі та навіть можете створювати подання на стійки.

Система Creately дозволяє налаштувати акаунти для членів вашої команди та там є функція співпраці вбудований в інструмент, який дозволяє надати редагування або перегляд доступу іншим користувачам. Програмне забезпечення можна встановити на Windows, Linux, і macOS і доступ може бути наданий користувачам мобільних пристроїв, які працюють iOS або Android. Ви також можете отримати Творчо як хмарний сервіс.

15. 10-страйкова діаграма мережі

10 Штрик

Інструмент мережевої діаграми 10 ударів – це спеціаліст, створений мережевою картою можливості автоматичного виявлення. Не потрібно використовувати параметр автоматичного виявлення у випадках, коли починається проектування абсолютно нової мережі. У пакеті є графічний редактор, який є основною утилітою програмного забезпечення. Редактор включає бібліотеку іконок ІТ, які можна перетягнути на дизайн-майданчик.

Перегляди, доступні в пакеті, включають карта реального світу, який базується на картах Google. Функція автоматичного виявлення навіть відстежує ваші з’єднання в Інтернеті, намічаючи розташування кожного маршрутизатора, коли він проходить через карту реального світу.

Це програмне забезпечення працює Windows середовищі, і ви можете отримати це на 30-денній пробі.

Параметри мережевого відображення

Як видно з нашого списку, вам доступний широкий спектр інструментів для картографування. Вони варіюються від рудиментарних карт, підкріплених автоматично зібраними товарно-матеріальними запасами, до складних графічних інструментів, що не мають можливостей автовідкриття. Найкращий інструмент для вашого проекту буде залежати від того, ви створюєте нову мережу або адаптуєте існуючу.

Чи є у вас улюблений інструмент відображення мережі? Чи використовуєте ви будь-який інструмент у нашому списку? Залиште повідомлення в Коментарі розділіться та поділіться своїм досвідом із громадою.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me