Огляд TunnelBear 2023

База даних у Канаді TunnelBear – це все більш відома послуга, головним чином завдяки безплатній VPN-пропозиції. Але крім цього, він рекламує преміум-сервіс, який дозволяє користувачам безпечно та приватно переглядати Інтернет, не турбуючись про обмеження даних.

Але як це порівняти з іншими преміум-провайдерами у просторі? Ми перевіряємо послугу TunnelBear, щоб побачити, як вона накопичується порівняно з подібними до ExpressVPN та NordVPN.

Особливості та ціни

Як вже згадувалося, TunnelBear найвідоміший своїм безкоштовним сервісом. За допомогою цієї опції ви отримуєте доступ до повного списку серверів TunnelBear, який охоплює понад 20 країн. Це, мабуть, мало в порівнянні з багатьма платними постачальниками, але насправді це досить гідний вибір для безкоштовного VPN. Основним недоліком безкоштовного сервісу є те, що ви отримуєте лише 500 Мб грати з місяцем, що обмежує те, що ви можете робити під час безпечного серфінгу.

Таблиця цін на TunnelBear.

Якщо ви бажаєте мати необмежену кількість даних, ви можете перейти на платний план і платити щомісяця або щорічно. Для місячного варіанту вартість становить 9,99 дол. США на місяць, але ви отримаєте знижку близько 50%, якщо ви виберете однорічну угоду в розмірі 5,00 доларів на місяць. Кожен план дозволяє підключити до п’яти пристроїв одночасно. Ці ціни приблизно в середньому по галузі для провайдерів із найвищим рейтингом. Хоча деякі пропонують більш стрімкі знижки на більш тривалі терміни – вони знижуються до 3 доларів на місяць.

Плани мають 7-денну гарантію повернення грошей, що не все так велико, враховуючи, що деякі послуги пропонують 30-денний пробний період. Варіанти оплати включають кредитні картки та біткойн, останні привабливі для більш усвідомлених користувачів.

Знижка для читачів: Зараз TunnelBear пропонує нашим читачам 50% знижки.

Клієнти на робочому столі доступні для Windows та MacOS, а мобільні додатки можна завантажити для iOS та Android. Розширення для веб-переглядачів доступні для Chrome і Opera, хоча вони захищають лише трафік вашого веб-переглядача та не охоплюють весь ваш пристрій. Плани також включають блокатор оголошень, який працює з браузером Chrome. На жаль, TunnelBear не можна налаштувати для роботи з домашніми маршрутизаторами.

Цей провайдер раніше забороняв торрент, але в наші дні P2P дозволено, і рекомендуються певні сервери, що робить це потенційним варіантом для торентерів. Користувачі TunnelBear будуть користуватися суворою безпекою, включаючи шифрування “військового класу”, ідеальну таємницю руху вперед, захист від витоку DNS, автоматичний захист Wi-Fi та перемикач захисту.

Налаштування та інтерфейс

Що стосується програм, TunnelBear забезпечує прості речі. Їх легко налаштувати і просто використовувати. Для цього огляду ми протестували клієнт для настільних ПК Windows і мобільний додаток iOS. Для початку завантажте правильну програму для своєї операційної системи, встановіть її, де це доречно, та запустіть програму.

Одне, що варто зауважити, перш ніж ми перейдемо до додатків: незалежно від того, якою операційною системою ви користуєтесь, ви повинні бути готові до багатьох, багато «ведмежих» каламбурів. Вони, здавалося б, скрізь, розкидані по веб-сайту, містять назви функцій та встановлюють сповіщення; цей постачальник просто не може здатися достатнім. Декому це може здатися милим, але іншим може бути прикро. Переходимо далі, розглянемо додатки.

Настільний

Клієнт настільного комп’ютера такий же, як ви користуєтеся безкоштовною або платною версією TunnelBear. Єдина відмінність у безкоштовній версії – ви побачите кількість використаних даних та кнопку оновлення внизу програми. Зауважте, що ми використовуємо преміальну версію для тестування.

Щойно ви ввійдете в додаток, ви побачите ряд вітальних вікон, які дають поради щодо використання клієнта. Тоді ви прибудете до Сервер сторінки. Вгорі – ан Увімкнено вимкнено перемикання, яке можна використовувати для підключення або відключення до VPN. За замовчуванням в Авто в режимі, ви будете підключені до сервера, який дасть вам найкращі показники.

Головний екран TunnelBear.

Якщо ви бажаєте вибрати місце розташування, ви можете зробити це, натиснувши одну з піктограм “медовий горщик” у вибраній країні. Просто утримуйте та перетягніть, щоб дістатися до потрібного місця, натисніть на піктограму та виберіть Так для підключення. Крім того, ви можете скористатися спадним списком, щоб вибрати свою країну.

Як правило, з іншими постачальниками ми бачимо варіанти впорядкування списків серверів, наприклад, за містами або вибраними. Однак, враховуючи невелику кількість локальних серверів, це не проблема з TunnelBear.

Головний екран TunnelBear підключений.

Дивлячись на меню ліворуч, нижче Сервер вкладка, у вас є Налаштування який розпадається на Загальні, Безпека, Довірені мережі, і Рахунок.

В Загальні, Ви можете налаштувати параметри запуску, сповіщень та зовнішнього вигляду. Один із варіантів запуску – це переопрацювання TCP, яке може допомогти подолати певні проблеми, наприклад, перезавантаження вашого Інтернет-провайдера або блокування трафіку UDP.

Налаштування TunnelBear.

Безпека Опції включають перемикачі для VigilantBear та GhostBear, обидва з яких ми пояснимо нижче. Вони відключені за замовчуванням.

Вкладка безпеки TunnelBear.

В Довірені мережі Ви можете вибрати додавання певних мереж до білого списку. Коли функція надійних мереж увімкнена, TunnelBear буде автоматично активовано у будь-якій мережі Wi-Fi, яка відсутня у вашому списку надійних мереж. Отже, якщо ви підключитесь до точки доступу до Wi-Fi у кав’ярні чи готелі, і ви не дозволили мережу, то VPN автоматично запуститься.

Вкладка Довірені мережі TunnelBear.

Деякі просунуті користувачі можуть пропустити додаткові функції, зокрема ширший вибір сервера та можливість перемикання протоколів, але все-таки все це добре продуманий та надійний додаток.

Мобільний

Мобільний додаток TunnelBear дуже схожий на робочий стіл, хоча з меншою кількістю параметрів налаштувань. Після запуску програми вам буде запропоновано дозволити TunnelBear встановлювати налаштування VPN на своєму пристрої. Тоді вам знадобиться швидкий огляд простого інтерфейсу.

Головний екран мобільного телефону TunnelBear.

Як і в настільному клієнті, на головному екрані відображається карта розташування серверів. Ви можете знайти потрібне місце на карті або скористатися спадною меню, щоб вибрати свою країну. Вибір Авто з’єднає вас із сервером, який дасть вам найкращі показники.

Список мобільних серверів TunnelBear.

На головному екрані натисніть значок меню, щоб перейти до налаштувань.

Екран налаштувань мобільних пристроїв TunnelBear.

Єдиною особливістю тут є примітка Довірені мережі опція, яка працює так само, як і в настільному додатку. Тут ви можете додати надійну мережу, якщо краще не використовувати VPN під час підключення до цієї мережі.

В цілому це додаток привабливий і дуже простий у використанні. Однак, як і у настільного клієнта, досвідчені користувачі можуть шукати додаткові функціональні можливості, такі як можливість налаштувати функції безпеки та вибір серверів на основі функції.

Сервери та продуктивність

Як згадувалося, TunnelBear не має величезного вибору сервера. На відміну від більшості провайдерів, які сильно рекламують загальний номер сервера, TunnelBear не міг сказати нам, скільки їх має, лише те, що кількість коливається. Ми це знаємо мережа охоплює всього 22 країни. Більшість з них є в Європі, по чотири в Америці, по чотири в Азії, по одному в Австралії та Новій Зеландії. Коли ви вважаєте, що такий постачальник, як NordVPN, має майже 5000 серверів, а ExpressVPN охоплює 94 країни, ви починаєте бачити, наскільки відносно крихітна мережа TunnelBear.

Цей постачальник також відрізняється від більшості VPN тим, що всі його сервери є віртуальними та керуються віддалено. Це хмарні сервери, що надаються сторонніми компаніями – у випадку TunnelBear, зокрема Digital Digital та Vultr. У той час як TunnelBear зазначає, що це “надійні провайдери”, віртуальні сервери все ще вважаються менш безпечними, оскільки вони вводять третю сторону в управління сервером.. Крім того, вони можуть вплинути на продуктивність, оскільки багато компаній діляться ресурсами на одному віртуальному сервері.

Ми перевірили сервери в Канаді, США та Великобританії, оскільки вони, як правило, є популярними місцями для користувачів. Загальний зв’язок на всіх серверах був хорошим, а зміна серверів була швидкою та безболісною.

Нам вдалося передати відео HD, переглядати Інтернет та грати в онлайн ігри без проблем. Незважаючи на це, з’явилися повідомлення про те, що користувачі безкоштовного сервісу помітні проблеми уповільнення під час перегляду. На жаль, це загальне сподівання на безкоштовні VPN-сервіси і навіть може бути тактикою заохочення користувачів до оновлення.

Продуктивність тесту швидкості TunnelBear

Ми прагнемо бути максимально емпіричними при проведенні наших тестів на швидкість і тестуванні декількох серверів VPN для кожного постачальника. Ми, як правило, тестуємо два американські сервери, а також один у Великобританії, але, враховуючи, що в США існує лише один варіант, ми вирішили перевірити місцезнаходження Канади в TunnelBear. Тести проводяться в Торонто і схожі на ті, які ми проводили для інших постачальників.

Підключаючись до тестового VPN-сервера, ми завантажуємо файл (розміром 100 Мб) з сервера в Орегоні. Ми повторюємо тести в три різні часи протягом дня. У кожний момент часу ми також проводимо контрольні тести без VPN-сервера.

Результати показані на скриньках нижче. Лінії, де зустрічаються темно-блакитні коробки, показують середню швидкість. Нижча швидша. Загальний розмір поля вказує на поширення результатів. Менший означає більш послідовний.

var divElement = document.getElementById (‘viz1538588508649’); var vizElement = divElement.getElementsByTagName (‘об’єкт’) [0]; vizElement.style.width = ‘100%’; vizElement.style.height = (divElement.offsetWidth * 0,75) + ‘px’; var scriptElement = document.createElement (‘script’); scriptElement.src = ‘https://public.tableau.com/javascripts/api/viz_v1.js’; vizElement.parentNode.insertBefore (scriptElement, vizElement);

Як видно з результатів, TunnelBear не склав успіху в тестах. Дивно, але канадські сервери, які, мабуть, були географічно найближчими до місця тестування, прив’язувались втричі більше, ніж утричі до рівня контролю. Місце розташування в США стало набагато кращим, але сервер Великобританії дав деякі найповільніші швидкості, які ми бачили в цих тестах. Очікується, що географічно віддалені сервери будуть млявими, але ці уповільнення дуже істотні.

Варто зазначити, що ці тести служать лише приблизним показником того, що ви можете бачити, коли користуєтесь послугою. Притаманна нестабільність Інтернету додає значного фактора випадковості, тому ці тести слід брати з зерном солі. Вони працювали під час з’єднання 60 Мбіт / с, тому ви, швидше за все, побачите довші терміни очікування при повільному з’єднанні та потенційно менші або більші розбіжності.

Чи розблокує TunnelBear Netflix та інші популярні потокові сайти?

Ні, TunnelBear не розблокує Netflix. Ми, як правило, намагаємося принаймні кілька американських серверів з Netflix, але існує лише один варіант сервера в США з TunnelBear. Ми спробували це без везіння. Однією з рекомендацій на сторінці поширених запитань TunnelBear є те, що ви спробуєте відключити та знову підключитися для переключення IP-адрес, сподіваючись, що ви приземлитеся з такою, яка не заблокована. Ми кілька разів пробували це, але знову не вдалося отримати доступ до Netflix.

Ми зв’язалися із службою підтримки клієнтів, і представник дав нам трохи розпливчасту відповідь, заявивши, що “у нас є багато користувачів, які можуть використовувати наші сервіси для доступу до контенту, заблокованого регіоном”, і направляє нас до статті про усунення несправностей. На жаль, нам не вдалося змусити Netflix працювати.

Ми також спробували Netflix під час підключення до серверів в інших країнах, включаючи Великобританію, Канаду та Францію. Вони також не спрацювали, хоча це не є великим сюрпризом, оскільки дуже мало VPN-сервісів можуть розблокувати інші бібліотеки Netflix, ніж американська..

У спробах отримати доступ до інших потокових служб ми мали неоднозначні результати. Поки канадський сервер працював над розблокуванням Amazon Prime Video, США та Великобританія цього не зробили. Сервер Великобританії не зміг надати доступ до iPlayer BBC, хоча це дозволило отримати доступ до всіх 4 та ITV Hub.

Чи працює TunnelBear в Китаї?

Так, TunnelBear працює в Китаї. Хоча це, здається, не вкладає багато ресурсів для надання доступу до потокових служб, але у нього є метод, який дозволяє користувачам обійти Великий Брандмауер Китаю. Ми згадували GhostBear раніше, і його можна вмикати в Безпека вкладку Налаштування меню.

Ця функція – доступна для Windows, MacOS та Android – придушує зашифрований трафік, щоб він виглядав як звичайний інтернет-трафік. Китайський брандмауер використовує функцію глибокої перевірки пакетів (DPI), щоб блокувати певні форми трафіку, але ваш заторможений GhostBear трафік може летіти під радари.

Варто зазначити одне, що процес омертвіння зробить все дещо повільніше, але це невелика ціна, яку потрібно заплатити за доступ до безкоштовної мережі.

Дивись також: Який найкращий VPN для Китаю?

Безпека та конфіденційність

TunnelBear базується в Канаді, яка відома тим, що має деякі менш бажані закони, що стосуються збереження даних та нейтральності мережі. Законопроект 51, який надає канадській розвідці повноваження збирати безліч приватних відомостей, особливо хвилює проблему конфіденційності. Однак нічого з цього не викликає занепокоєння, коли VPN зберігає мінімальні журнали.

Ведення журналів

На щастя, TunnelBear дотримується суворої політики без журналів: “TunnelBear НЕ зберігає користувачів, які походять з IP-адрес під час підключення до нашої служби і тому не може ідентифікувати користувачів, коли надаються IP-адреси наших серверів. “

Він збирає невелику кількість даних, включаючи, яку операційну систему ви використовуєте, незалежно від того, чи були ви активні в минулому місяці, і загальну кількість даних, які ви використовували за місяць. Це все досить стандартно для багатьох постачальників і не порушує вашу конфіденційність.

Шифрування

Що стосується безпеки, TunnelBear використовує 256-бітне шифрування AES, що вважається настільки ж хорошим, скільки отримує. Це поєднується з хешем SHA1 або SHA256 (залежно від операційної системи) та 2,048-бітовими ключами RSA для аутентифікації, а також ідеальною секретністю вперед. Параметри протоколу включають OpenVPN, IKEV2, IPSec.

Дивись також: Посібники та ресурси шифрування

Захист від протікання

Захист від витоків WebRTC та DNS вбудований і завжди ввімкнений. Цей постачальник використовує власні приватні сервери DNS, що є плюсом для конфіденційності. Ми згадували VigilantBear раніше; це перемикач на вбивство TunnelBear У разі втрати з’єднання VPN VigilantBear заблокує незахищений трафік, поки VPN знову не підключиться. Ця функція доступна для настільних клієнтів, але не в мобільних додатках.

Обслуговування клієнтів

Якщо вам потрібна допомога під час роботи або використання TunnelBear, у вас є кілька варіантів. Сторінки допомоги веб-сайту містять розділи на Починаємо і Вирішення проблем. Якщо ви не можете знайти те, що шукаєте там, ви можете скористатися цим Зв’яжіться з нами форма. На жаль, немає жодного варіанту чату в прямому ефірі.

Коли ми подали контактну форму, нам з’явилося спливаюче вікно, яке сподівалося очікувати відповіді протягом 48 годин. Довго чекати, враховуючи, скільки постачальників вирішить вашу проблему за лічені хвилини чату.

Повідомлення підтримки клієнтів TunnelBear.

На щастя, нам не довелося чекати два дні, і ми отримали відповідь приблизно через 21 годину. Це все ще досить тривалий період очікування, особливо якщо у вас виникли проблеми, коли ви повертаєтеся назад і назад кілька разів.

Вирок

Загалом TunnelBear не виправдав очікувань. Це дозволяє P2P та надає необмежену кількість даних, тому може бути хорошим варіантом для торрентів, хоча швидкість не велика. Деяким користувачам, які прагнуть розблокувати потокові платформи, можливо, пощастить. Однак, якщо ви хочете отримати доступ до деяких більш суворих сайтів, таких як Netflix, Amazon Prime Video та BBC iPlayer, вам доведеться шукати в іншому місці.

TunnelBear пропонує чітку політику конфіденційності та високу безпеку, тому якщо вашою основною метою є безпечний та приватний перегляд, то це може бути добре підходить. Просто будьте готові чекати підтримки клієнтів; немає функції чату, і підтримка електронної пошти є досить повільною.

Відвідайте VPN TunnelBear