Як безкоштовно видалити шпигунське програмне забезпечення та які інструменти використовувати

інструменти для видалення шпигунських програм

Урядові шпигуни та зловмисне програмне забезпечення сьогодні можуть брати на себе частину розмов про конфіденційність, але є один тип вірусу, який мовчки заражає комп’ютери: шпигунське програмне забезпечення. Шпигунське програмне забезпечення – це тип комп’ютерного вірусу, який ховається на вашому комп’ютері чи мобільному пристрої, записує ваші приватні дані та передає цю інформацію тому, хто її створив або контролює. Найскладніша справа про шпигунське програмне забезпечення – і те, що відокремлює його від зростаючої загрози викупного програмного забезпечення – це той факт, що шпигунське програмне забезпечення призначене для встановлення дискретно та беззвучно працювати у фоновому режимі. Однак ти може безкоштовно видаляти шпигунське програмне забезпечення за допомогою різноманітних інструментів, включаючи деякі високофункціональні вірусні сканери з великих імен у цій галузі.

Як видалити шпигунське програмне забезпечення: Найкращі безкоштовні інструменти для видалення шпигунських програм

Існує безліч безкоштовних інструментів для видалення шпигунських програм. Багато безкоштовних програм-шпигунських програм націлені на певні типи шпигунських програм і можуть легко виконати частину роботи. Однак більшість призначені для забезпечення більш цілісного видалення шпигунських програм. Тим не менш, деякі форми шпигунських програм можуть бути надзвичайно агресивними і блокувати спроби видалення, тобто ви можете виявити, що вам потрібен більш спеціалізований інструмент для видалення шпигунських програм поряд із тими, які намагаються видалити всі типи зловмисних програм.

“Шпигунські програми” – це не одне. Насправді, коли ми говоримо про шпигунське програмне забезпечення, ми можемо посилатися на будь-яке з наступного:

 • Рекламні програми
 • Троянців
 • Відстеження печива
 • Системні монітори
 • Кейлоггери
 • Rootkits
 • Веб-маяки

З огляду на те, як працює шпигунське програмне забезпечення, є ймовірність, що ви не дізнаєтесь, що у вас є приховування у вашій системі. Будь-яке шпигунське програмне забезпечення, яке, очевидно, дає про себе знати, працює не за призначенням, тому, можливо, ви шпигунські програми ховали на вашій машині місяцями чи навіть роками, не усвідомлюючи цього. Ви також можете не знати, який тип вірусу ховається у вашій системі, поки ви не запустите сканер вірусів.

Що стосується інструментів для видалення шпигунських програм, доступно більше варіантів, ніж можна потиснути куки для відстеження. І хоча більшість точно очистить вашу машину, не всі будуть ефективно очищати ваш комп’ютер. Насправді, багато програм, які зараз доступні, не заслуговують на довіру. Деякі можуть бути навіть вірусами у масках.

Ми розглянули понад два десятки безкоштовних інструментів для видалення шпигунських програм, які ми бачили в інших місцях, і перекреслили цей список до 14 найкорисніших інструментів блоку. Визначаючи, які безкоштовні інструменти зберігати, ми розглянули наступні критерії:

 • Інструмент безкоштовний на все життя (не використовує метод “безкоштовного пробного періоду” і змушує вас платити за продовження послуги)
 • Інструмент має нещодавно оновлену версію (станом на 2023 рік)
 • Інструмент підтримує повагу та надійний сервіс, і його рейтинг оцінюють інші сайти

Хоча ми використовували прості критерії, ми застосовували їх досить агресивно, щоб позбутися будь-яких програм, які здавалися навіть трохи підозрілими або поганої якості. Це означало відмову від схематичних служб, таких як Yet Another Cleaner (YAC), і тих, у кого вкрай низькі рейтинги та відсутні останні оновлення, такі як Lark AntiSpyware. Нам залишилось 14 високоякісних послуг, які включають кілька потужних безкоштовних інструментів від великих імен у цій галузі.

Кращі безкоштовні інструменти для видалення шпигунських програм

Наступні безкоштовні засоби видалення шпигунських програм охоплюють найпоширеніші форми шпигунських програм. Ми перевірили, що кожен інструмент на 100% безкоштовний і залишається 100% безкоштовним протягом життя. Більшість із цих інструментів є зведеними версіями платних програмних програм, які можуть розширити ваші можливості, включаючи більш високий рівень захисту від шпигунських програм, більшості зловмисних програм і навіть деяких захисних методів проти викупних програм.

Кращий безкоштовний інструмент для видалення шпигунських програм: безкоштовний антивірус Avast

Аваст-шпигунські програми

Лише невелика жменька безкоштовних антивірусних програм робить його минулим незалежним лабораторним тестуванням. Безкоштовний антивірус Avast є одним з них. Хоча Avast Free Antivirus є більш загальним інструментом видалення зловмисного програмного забезпечення, він добре підходить для видалення всіх форм зловмисного програмного забезпечення. Це включає рекламне програмне забезпечення, трояни, руткіти тощо.

Крім того, Avast Free AntiVirus – один з небагатьох безкоштовних інструментів для видалення шпигунських програм у нашому списку, який включає захист у режимі реального часу. Безкоштовний антивірус Avast також включає захищене сховище паролів на один клік для веб-сайтів та сканер, призначений допомогти виявити слабкі місця у вашій мережі Wi-Fi.

Avast Free Antivirus – це також одна з найширших AV-програм, доступних для тих, хто хоче позбутися від шпигунських програм. Існують безкоштовні версії інструменту для пристроїв Windows, Mac, Android та iOS.

Шукаєте ще більше покращити свою безпеку? Avast також пропонує експертну, розширену та повну версію свого програмного забезпечення, що додає додаткових функцій безпеки на ваш комп’ютер.

AVG Antivirus Free

середнє видалення шпигунських програм

Користувачі роками звертаються до AVG Antivirus Free для безкоштовного видалення шкідливих програм та шпигунських програм. Компанія AVG, не просто лідер у галузі, запропонувала один із найбільш послідовних високоякісних інструментів для видалення зловмисних програм. AVG Antivirus Free може видалити більшість шпигунських програм вашої системи – від троянів до рекламного та шкідливого програмного забезпечення. Це антивірусне програмне забезпечення включає захист у режимі реального часу, активно блокує небезпечні посилання, завантаження та вкладення та отримує регулярні оновлення визначення вірусів..

Хоча вже майже повний пакет як окремий безкоштовний інструмент, AVG Antivirus можна розширити за $ 69,99 / рік. Додавання щорічної підписки означає, що ви отримаєте захищені особисті папки, які допоможуть запобігти втраті даних про випуск програмного забезпечення, покращеному брандмауеру, додатковому виявленню та захисту від підроблених веб-сайтів та включеній антивірусної версії для Android.

AVG Antivirus працює з Windows XP і новішими версіями, Android 2.2 і новіших версій, та Mac OS X 10.8 і новіших версій.

Comodo Free Anti-Malware BOClean

видалення шпигунських програм

Комодо швидко стає домашньою назвою в безпеці Інтернету. Добре відомий тим, що пропонує безпеку SSL для веб-сайтів, Comodo також пропонує антивірусні програмні засоби та безкоштовний інструмент видалення зловмисного програмного забезпечення через свій безкоштовний BOClean Anti-Malware.

BOClean має багато функцій, які роблять його ідеальним варіантом для видалення шпигунських програм. Сюди входить захист у реальному часі, щоб запобігти зараженню майбутніми зловмисними програмами та легким видаленням найгірших видів зловмисного програмного забезпечення, включаючи рекламне програмне забезпечення, трояни та руткіти.

Comodo Free Anti-Malware BOClean легко конкурує з Avast. Завдяки повністю автоматизованому видаленню зловмисного програмного забезпечення, безкоштовним автоматизованим оновленням та мінімальному використанню системи, BOClean є дещо «меншою» програмою порівняно з Avast лише завдяки роботі на меншій кількості операційних систем. BOClean призначений для роботи в ОС Windows XP через Windows 7. Він може працювати в Windows 8 по 10, але не оптимізований ні для одного.

Безкоштовний адаптерний антивірус

видалення шпигунських програм adaware

Намагаючись не відставати від своїх основних конкурентів, Adaware Antivirus Free розроблений із захистом у режимі реального часу, захистом від завантаження та нагородами інструментів видалення зловмисних програм. Незалежна лабораторія тестування AV Comparatives постійно присуджувала Adaware Antivirus високими оцінками за продуктивність, виявлення файлів та захист від зловмисного програмного забезпечення.

Adaware (раніше Lavasoft) Antivirus Free може видалити всі стандартні та багато глибоко вкорінені форми шпигунських програм, включаючи руткіти, трояни та рекламне програмне забезпечення. Безкоштовний для життя, Adaware також значно розширює свою якісну послугу для тих, хто потребує вдосконалених функцій. Adaware Pro додає захист веб-сторінок, підтримку клієнтів, вдосконалений брандмауер та інше, тоді як пакет Total містить також “Digital Lock” для захисту файлів від сказового програмного забезпечення та включає в себе подрібнювач файлів та батьківський контроль для фільтрації вмісту..

Adaware Antivirus Free доступний для користувачів Windows під керуванням Windows 7 до 10.

SUPERAntiSpyware

видалення шпигунських програм

На відміну від деяких інших параметрів у списку, SUPERAntiSpyware має дуже цільове призначення. У той час як такі програми, як AVG і Comodo, розроблені для покриття всієї вашої системи, SUPERAntiSpyware реалізує свою назву як інструмент видалення, орієнтований на шпигунське програмне забезпечення.

SUPERAntiSpyware має безкоштовну програму, яка охоплює майже всі типи шпигунських програм у вашій системі: рекламне програмне забезпечення, трояни, кейлоггери, черв’яки, дозвони, викрадачі тощо. Цей інструмент для видалення шпигунських програм також включає в себе дуже потрібну функцію ремонту реєстру, яка може допомогти відновити підключення до Інтернету, якщо зловмисне програмне забезпечення, яке заражає вашу систему, відредагує реєстр і відключить підключення до Інтернету в автономному режимі..

Інструмент SUPERAntiSpyware – це сканер, який допоможе вам видалити небажані операції, які можуть уповільнювати роботу вашої системи.

Якщо ви виявили, що SUPERAntiSpyware ефективний, ви також можете розширити його завжди безкоштовний інструмент, використовуючи Професійну версію програмного забезпечення на $ 29,95. Професійна версія більш ніж подвоює кількість доступних функцій для цього програмного забезпечення, додаючи захист у режимі реального часу, автоматичні оновлення програмного забезпечення, планове сканування, сканування при запуску та багато іншого.

Пошук і знищення шпигуна

видалення шпигунських програм

Розроблений значно меншою компанією, ніж деякі найкращі виконавці, Spybot – це безкоштовний інструмент, який заслуговує на своє місце у нашому списку. З безкоштовним завантаженням користувачі Spybot отримають інструменти сканування та видалення шкідливих програм та руткітів, захист Інтернету, щоб допомогти користувачам уникати завантаження вірусів, що ховаються в Інтернеті, обмежений захист у реальному часі від нових вірусів та невелика кількість корисних функцій.

Як, наприклад, що може запропонувати Spybot Search and Destroy? Ви можете збільшити список функцій, придбавши додатки для дому або Професійне видання програми. Платні версії програми включають захист для всі типи зловмисних та шпигунських програм, більш активний захист у реальному часі, ремонт системи (лише для професіоналів), планування завдань та багато іншого.

Spybot Search and Destroy призначений для роботи з комп’ютерами Windows, але включає інструмент сканування додатків для iPhone для тих, хто має Професійну версію програми.

Безкоштовний фіксатор

інструменти для видалення шпигунських програм

Вас би не звинувачували в тому, що ви перетворили ніс на Free Fixer. Зрештою, служба розміщена на веб-сайті, схожий на те, що він був зібраний у дощовий день і нагадує те, що ви можете знайти в Інтернеті в середині 1990-х. Тим не менш, Free Fixer – це регулярно оновлюваний інструмент для видалення шпигунських програм, який спеціально розроблений для того, щоб допомогти вам видалити проблемні шпигунські програми та продовжувати своє життя. Програмне забезпечення також підтримує невелику присутність у вашій системі з невеликим попитом на системні ресурси.

Free Fixer працює над більш поширеними типами шпигунських програм, які можуть заражати вашу систему: рекламне, шпигунське, троянські програми, руткіти, деякі віруси та трояни. З огляду на те, що Free Fixer більш орієнтований на видалення шпигунських програм, йому не вистачає більшості функцій, які ви можете знайти з іншими параметрами цього списку. Отже, це також означає, що він також показує нижчий профіль у вашій системі.

Як і багато інших програм у цьому списку, Free Fixer має опцію “Безкоштовне життя”, яку можна розширити платною опцією. Безкоштовна версія Free Fixer включає сканування системи на небажане шпигунське програмне забезпечення, засоби видалення зловмисного програмного забезпечення, Інтернет-базу даних понад 90 000 файлів і дозволяє завантажувати файли для розширеного сканування вірусів. За 9,95 дол. США ваше завантаження Free Fixer також буде забезпечено карантином. Якщо ви не боїтеся видалити неправильні файли або не маєте жодної форми резервного копіювання даних, додаткові гроші на карантин не є особливо хорошою справою.

Автономний Free Fixer повинен охоплювати більшість проблем із шпигунським програмним забезпеченням без необхідності в карантині. Програма доступна лише для користувачів Windows під управлінням Windows 2000 та Windows 10.

Нортон Power Eraser

видалення шпигунських програм

Нортон відомий своїм потужним антивірусним програмним забезпеченням. Насправді незалежна лабораторія тестування вірусів AV-Test послідовно нагороджує Norton Security своїми найвищими можливими рейтингами для всіх тестованих категорій. Враховуючи це, те, що Нортон надає абсолютно безкоштовний інструмент для видалення шпигунських програм через Power Eraser – це благо.

Як стверджує Нортон, їх Power Eraser використовує “найагресивнішу технологію сканування компанії”. Таким чином, програма розроблена для націлювання на глибоко вкорінені шкідливі програми, шпигунські програми, злочинні програми та багато інших PUP (потенційно небажані програми).

На жаль, Нортон не надто детально розглядає програмне забезпечення та все, що може зробити. Це робить трохи азартним, якщо ви активно стикаєтесь зі значною проблемою шпигунських програм або якщо плануєте заздалегідь і завантажуєте програму видалення шпигунських програм «на всякий випадок». Хоча ми можемо рекомендувати Norton Power Eraser взагалі, якщо ви шукаєте інструмент, який надає більше детальних відомостей про те, з чим він буде працювати, один із інших варіантів вище, швидше за все, задовольнить ваші потреби.

RegRun Reanimator

регулювати

Якщо ви використовуєте Windows 95 через Windows 10, RegRun Reanimator може допомогти очистити вашу програму, заражену шпигунським програмним забезпеченням. Призначений для роботи без втручання у ваше поточне антивірусне програмне забезпечення, RegRun Reanimator спеціально націлений на шпигунські програми, зловмисне програмне забезпечення, трояни та ряд руткітів.

RegRun Reanimator – це безкоштовна, але обмежена функцією версія платного пакета безпеки RegRun. На відміну від інших опцій у нашому списку, RegRun Reanimator видаляє шкідливі програми та шпигунські програми віддалено. Користувачі надсилають звіт Reanimator до групи підтримки RegRun. Проаналізувавши файл, команда підтримки натомість надішле файл «вилікування», призначений для запуску через програмне забезпечення Reanimator та видалення будь-якого шпигунського та іншого шкідливого програмного забезпечення, яке може заразити вашу систему..

Враховуючи підхід віддаленого видалення RegRun, ефективне очищення шпигунських програм із вашої системи може зайняти набагато більше часу, ніж зазвичай. Для багатьох користувачів це може бути годинами або днем ​​і більше. Хоча RegRun Reanimator отримує високу оцінку тих, хто ним користується, це суцільна програма, яка може не відповідати потребам та графіку всіх.

Кращі засоби одноразового видалення шпигунських програм

Хоча вищезазначений список містив засоби видалення зловмисних програм, які можуть охоплювати всі форми шкідливого та шпигунського програмного забезпечення, наступні три варіанти призначені для очищення лише певних типів шпигунських та шкідливих програм, які можуть або шпигувати, або сповільнювати вашу систему..

Інструмент для видалення рекламного програм Bitdefender для ПК

видалення шпигунських програм

Ми дали Bitdefender Antivirus Plus ідеальні 10 в нашому огляді програмного забезпечення. Bitdefender швидко розвиває позитивну репутацію свого недорогих антивірусних програм. Зважаючи на це, якщо все, що вам потрібно – це видалення рекламного програмного забезпечення, інструмент для видалення рекламного програмного забезпечення Bitdefender для ПК може підійти саме вам..

Інструмент видалення рекламного ПЗ націлений на рекламне програмне забезпечення, яке може спричинити проблеми у вашій системі. Це включає рекламне програмне забезпечення, встановлене у вашій системі, та рекламне програмне забезпечення, приєднане до ваших веб-браузерів, включаючи непотрібні панелі інструментів та дратівливі плагіни веб-пошуку. Інструмент для видалення рекламного програмного забезпечення Bitdefender використовує фірмове програмне забезпечення компанії, щоб безкоштовно націлювати рекламне програмне забезпечення на користувача. Інструмент працює на Windows XP і вище.

Malwarebytes AdwCleaner

adwcleaner

Щоб не переборщити Bitdefender, Malwarebytes також має власний інструмент для чищення рекламного ПЗ. На відміну від Bitdefender, Malwarebyes AdwCleaner не тільки позбавляється від нав’язливих рекламних програм та панелей інструментів браузера, але також націлює на потенційно небажані програми (PUPs) та викрадачів браузера..

Потрібно більше? Malwarebytes також забезпечує повний інструмент для видалення та запобігання антивірусу для користувачів Windows, Android та Mac.

Інструмент для видалення зловмисного програмного забезпечення

видалення зловмисного програмного забезпечення

Malwarebytes, окремо від свого AdwCleaner, також пропонує безкоштовний інструмент для видалення небажаної продукції. Цікаво, що ця програма призначена для очищення тих же типів програм, що і Malwarebytes AdwCleaner: PUPs та рекламні програми. Однак інструмент для видалення небажаної програми більш розроблений для того, щоб зосередитись на небажаному програмному забезпеченні, або програмах, які часто встановлюються поряд з іншими програмами та додають системний розквіт. Вони часто відомі як «автостопи», якими призначений інструмент для видалення небажаної пошти з вашого ПК.

Malwarebytes Anti-Rootkit

анти-руткіт

Якщо ваша система була очищена, але все ще здається, що щось не так, можливо, у вашій системі ховаються руткіти. Rootkits можуть бути особливо клопіткими, і в багатьох випадках вони можуть ухилятися від менш ретельних інструментів та сканерів для видалення антивірусів.

Використовуючи Malwarebytes Anti-Rootkit, ви, можливо, зможете “викорінити” всі небажані руткіти, які все ще ховаються у вашій системі та видаючи вашу приватну інформацію. Malwarebytes конкретно ідентифікує це програмне забезпечення як “бета-версію”, тобто воно все ще знаходиться в розробці і може не бути повним або не виправдати очікувань.

Що таке шпигунське програмне забезпечення? Як працює шпигунське програмне забезпечення?

“Шпигунське програмне забезпечення” – це більша категорія шкідливих програм або вірусів, призначених для того, щоб стримано заразити систему, зібрати інформацію про користувача та надіслати цю інформацію третій стороні. Інформація, викрадена шпигунським програмним забезпеченням, може бути будь-якою. Однак шпигунське програмне забезпечення розроблено спеціально для збору конфіденційної інформації, яку можуть використовувати або продавати треті сторони, такі як імена користувачів та паролі, номери соціального страхування, дані банківської та кредитної картки або інші конфіденційні дані, які можуть бути використані для шахрайства з особою.

Оскільки шпигунське програмне забезпечення призначене для ненав’язливого, досить часто багато користувачів, заражених шпигунським програмним забезпеченням, ніколи не розуміють, що воно є насправді. Однак, багато форм шпигунських програм, котрі вкорінюються в системі, мають набагато більшу присутність, ніж передбачалося, використовуючи системні ресурси та помітно сповільнюючи заражені комп’ютери.

Існує чотири основні категорії шпигунських програм:

 • Рекламні програми
 • Троянців
 • Системні монітори
 • Відстеження печива

Хоча всі шпигунські програми, безперечно, погані новини, не всі шпигунські програми поділяють еквівалентний рівень загрози. Трояни, рекламне програмне забезпечення та системні монітори (наприклад, кейлоггери), як правило, вважаються найгіршими формами, а відстеження файлів cookie, як правило, вважається вкрай небажаним, але не обов’язково “вірулентним” у традиційному розумінні.

Багато користувачів комп’ютерів, зокрема користувачі Windows, швидше за все, будуть знайомі з обома рекламні програми і печиво. Adware часто представляє себе як спливаючі вікна, додаткові панелі інструментів у веб-браузері або підроблене програмне забезпечення, розроблене так, щоб виглядати як більш законне програмне забезпечення. Вони можуть бути вставлені в будь-який тип нешкідливого програмного забезпечення, але вони зазвичай додаються до завантаження інших програм.

Однак відстеження файлів cookie трохи складніше уникнути. Звичайні файли cookie веб-сайтів – це текстові файли, які ваш веб-браузер створює кожного разу, коли ви відвідуєте веб-сайт. Ці файли можуть містити різні типи інформації про взаємодію з веб-сайтом, включаючи збереження сеансів на цьому веб-сайті, щоб вам не потрібно було знову вставляти дані для входу. Важливо, що звичайні файли cookie створюються та використовуються лише кожним окремим веб-сайтом, який ви відвідуєте.

Однак деякі файли cookie призначені не лише для запису того, що ви робите на будь-якому веб-сайті, але вони відстежують вашу діяльність у перегляді на всіх інших веб-сайтах, які ви відвідуєте. Таким чином, відстежуючі (або постійні) файли cookie будуть стежити за вами в Інтернеті, збираючи інформацію про те, що ви робите в Інтернеті. Ці файли cookie зазвичай не є вірулентними і зазвичай не намагаються зібрати високочутливу інформацію. Натомість вони частіше розроблені для запису ваших звичок перегляду, щоб розміщувати цільову рекламу.

Пов’язані: Як дотримуватися законодавства про файли cookie та поважати конфіденційність відвідувачів вашого веб-сайту

Тим часом “трояни” є дещо загальним терміном для будь-якого вірусу, який призначений приховувати як нешкідливу програму. Трояни, зокрема, не копіюються на комп’ютері. І дійсно, багато видів вірусів можна вважати троянами, якщо вони відповідають основним критеріям. Багато троянів є ні шпигунське програмне забезпечення. Компанія з комп’ютерної безпеки Malwarebytes надає детальну інформацію про не тільки те, що робить щось троянським, але і для багатьох типів троянів.

“Системні монітори” можуть бути в багатьох формах. Кейлоггери, які записують будь-яку інформацію, яку ви вводите за допомогою клавіатури, є одними з найбільш відомих. Однак є й інші, які можуть відображати всю вашу діяльність на комп’ютері та надсилати цю інформацію третім сторонам. Деякі можуть графічно копіювати все, що робить ваш комп’ютер у режимі реального часу. Однак вони рідкісні, і можуть не викликати особливих проблем.

Загалом, більшість шпигунських програм можна заблокувати за допомогою антивірусного програмного забезпечення із захистом у режимі реального часу. Більшість програм для видалення шпигунських програм пропонують платні версії свого програмного забезпечення, тоді як багато якісних повноцінних антивірусних програм можна придбати за низьку вартість.

Щоб дізнатися більше, перегляньте наші наступні посібники:

Кращі антивірусні постачальники

Найкращий антивірус для Mac

“Зараження зловмисним програмним забезпеченням” Blogtrepreneur ліцензується під CC від 2.0

Можливо, вам також сподобаються протоколи VPNVPN, які пояснюють та порівнюють статистику VPNVPN: Що ці цифри розповідають нам про коротку історію VPNsVPNA про державне спостереження та шпигунство та про те, як це порушує вашу конфіденційністьVPNЯк налаштувати розумну службу проксі DNS на маршрутизаторі DD-WRT