70+ поширених онлайн-афер, які використовуються кіберзлочинцями та шахраями

Інтернет – це найбільш широко використовувана комунікаційна мережа, яка коли-небудь побудована. Її використовують мільйони людей і машини щосекунди кожного дня. В Інтернеті трапляються хороші та погані речі, і серед поганих речей – постійні спроби аферивати невинних людей за свої гроші чи особистість.

Справді, там, де є невелика можливість заробити трохи грошей, ви можете бути впевнені, що злочинці готові кинутись. Інтернет приносить із собою багато таких можливостей, а шахраї, схоже, чекають біля кожного віртуального куточка з останніми в Інтернет-аферах.

Хоча деякі форми шахрайства в Інтернеті стали дуже складними, навіть деякі старі, менш розвинені п’єси все ще працюють. Якщо люди знають більше про види афери, що відбуваються, і на що слід звернути увагу, ми можемо сподіватися, що принаймні деякі люди врятують від нечестивих грошей.

Ми висвітлювали деякі конкретні типи шахрайств у різних спеціалізованих дописах, але тут ми запропонуємо перелік багатьох поширених Інтернет-афера, які зараз діють..

Пов’язані: Статистика та факти кіберзлочинності

Ось наш список із понад 70 поширених онлайн-афера, про які слід знати:

Шахраї на основі електронної пошти

Шахрайства електронною поштою – це тип шахрайства в Інтернеті. Хоча це правда, що шахрайською пропозицією можна придумати майже будь-яку історію, є кілька «випробуваних і правдивих» мінусів, які, здається, виникають неодноразово з часом, такі як шахрайство з розширеними платежами, шахрайство з оплатою та робота з домашніми аферами, серед інших.

Широкі штрихи, як правило, залишаються однаковими, але деталі цих видів шахрайства в Інтернеті з часом змінюються. Є ресурси для того, щоб підтримувати афери, які постійно змінюються, та кроки, які потрібно вжити для захисту від них.

Електронна пошта – надзвичайно популярний формат для багатьох розповсюджених інтернет-афери з простого факту, який такий дешевий і простий у виконанні. Ви б могли подумати, що художники шахрайства до цього часу вдосконалили б свій підхід, але багато листів про шахрайство написано погано і їх досить легко помітити. Тим не менш, деякі є більш досконалими, і люди все одно втрачають багато грошей на електронну пошту афери щороку.

Дивись також: Як зашифрувати електронну пошту

Шахрайство з підвищеною оплатою

Афера про шахрайство з авансовою платою має багато варіантів, і може стверджувати, що ви отримуєте гроші на нерухомість, вигравали в лотереї або маєте старий банківський рахунок, про який ви забули..

Розширений приклад шахрайства.Афера, яка вимагає номінального внеску у розмірі 82 доларів США у відповідь на передбачувану суму 7,5 мільйонів доларів.

Незалежно від теми, електронний лист вимагає надіслати плату заздалегідь, перш ніж ви зможете отримати все, що обіцяно.

Нігерійська афера (нігерійська 419 афера)

Нігерійська афера – це різновид афери з просунутою платою, але заслуговує на своє місце, оскільки вона настільки поширена. Зазвичай повідомлення електронної пошти обіцяють велику винагороду за те, щоб допомогти «урядовцям» перенести гроші до фінансової установи США, вимагаючи попередніх платежів. Афера розпочалася в Нігерії і порушує штрафний код 419 в країні, тому її часто називають нігерійською 419 аферою.

Благодійне шахрайство

Благодійні афери просто грають на емоції жертв, щоб переконати їх передати пожертви підробленим благодійним організаціям та організаціям. Суб’єкти можуть включати цуценят, що знаходяться під загрозою або катастрофою. Електронні листи, як правило, містять виправдання щодо того, чому справа нагальна, і можуть містити посилання на законні веб-сайти. Окрім надсилання грошей, потерпілі можуть передавати злодіям дані своєї дебетової картки чи кредитної картки.

Шахрайство з роботи на дому

Робота з дому має стільки нічиїх і є головною метою способу життя для багатьох людей. Художники аферистів користуються мріями цих потенційних віддалених працівників, заманюючи їх фантастичними, але реально здоровими можливостями роботи вдома. Улов? Їм просто потрібно надіслати електронний переказ або грошовий переказ вперед, щоб оплатити якесь обладнання або навчальні матеріали, перш ніж вони можуть розпочати роботу, але вони ніколи не приїжджають, і фактичної роботи немає.

Скасований рахунок

Деякі шахраї витрачають досить багато часу на створення офіційних листів від надійних постачальників послуг. Вони повідомляють цілі, що обліковий запис буде призупинено, і їм потрібно надати інформацію, щоб відкрити його. Електронний лист може містити посилання на фішинг-сайт із запитом облікових даних для входу та платіжних даних для забезпечення “продовження послуги”.

Електронний лист Netflix.Розділ електронної пошти Netflix. (Джерело: Mailguard)

Нещодавно клієнтів Netflix потрапила така афера.

Шахрайство з генеральним директором

Цей більш орієнтований на бізнес. Шахрай ідентифікує особу в компанії, яка має контроль над коштами. Потім вони створюють особу, яка має владу, наприклад, генеральний директор, і вимагають перерахування грошей на вказаний рахунок. З усією інформацією, що є на LinkedIn в наші дні, шахраям досить легко визначити, на кого націлити, і придумати переконливі історії (див. Також: китобійний промисел).

Цей тип фішингу потребує певної підготовки, оскільки аферист повинен діяти переконливо, як виконавча влада, яку він чи вона бажає. Потім шахрай звернеться до когось із компанії, яка має повноваження переміщувати гроші та скеровувати цю особу для передачі коштів аферисту..

Як і у більшості фішингових афер, фішинг із CEO є найефективнішим, коли до запиту застосовується почуття терміновості чи емоційності. Тому багато фішингових генеральних директорів зроблять нуль на нових членів департаменту фінансів, сподіваючись, що людина ще не знає всіх гарантій, які можуть бути встановлені, щоб запобігти роботі афери..

Детальніше про шахрайство з генеральним директором читайте тут.

Вітальні листівки

Сама спрощена шахрайська листівка може бути використана для зараження вашого комп’ютера шкідливим програмним забезпеченням. Електронна пошта представляє листівку (електронну листівку) від друга чи члена сім’ї та заохочує вас натиснути посилання. Після цього зловмисне програмне забезпечення автоматично завантажується та встановлюється у вашу систему.

Шахрайство по спорідненості

Шахрайство з прихильністю стосується того, коли хтось використовує спільний інтерес чи переконання, такі як релігія, щоб заманювати вас. Це часто трапляється особисто, особливо в релігійних громадах, але може бути здійснено і електронною поштою.

Приклад афери спорідненості.

Наведений вище електронний лист використовує віру, щоб спробувати підключити читача та переконати їх у законності.

Гарантована банківська позика чи кредитна картка

У цьому випадку перейдіть на авансовий платіж, вам скажуть, що вам надано попереднє отримання кредиту чи кредитної картки, але вам потрібно сплатити деякі збори за обробку. Це може бути невелика сума, але шахраї можуть шукати інформацію про банківські рахунки більше, ніж самі гроші.

Постачальник послуг

Ця компанія часто націлена на бізнес і включає електронний лист, який містить рахунок-фактуру за законно звучачі послуги. Почуття терміновості використовується для того, щоб переконати одержувача, що їм потрібно заплатити негайно, або ризикують передати справу в колекторське агентство.

Афера компенсація шахрайства

Так, вірте чи ні, цей регулярно вискакує у папках зі спамом. В електронному листі пояснюється, що його відправник координує певну компенсацію жертвам афери, а ім’я одержувачів – у списку жертв.

Приклад афери компенсації афери.

Вам потрібно просто надіслати деякі особисті дані, перш ніж ви можете почати збирати компенсацію.

Старший шахрайство

Хоча багато видів інтернет-шахрайства можуть націлити практично будь-кого, хто має доступ до комп’ютера, багато хто розробляється спеціально для людей похилого віку. Люди похилого віку часто націлені на крадіжку особи, оскільки вони сприймаються як більш чутливі до певних афери. Ось декілька найпоширеніших форм шахрайства старших, але ви можете дізнатися більше про виявлення та повідомлення про ці афери в нашій статті про старі шахрайство..

Інвестиційні афери

Люди похилого віку, які прагнуть інвестувати, часто шукають короткотермінові вигідні проекти, щоб доповнити свій пенсійний дохід. Інвестиційні афери просто обіцяють фантастичну віддачу, щоб змусити людей похилого віку здати свої гроші.

Страхові схеми

Страхова афера грає на припущенні, що люди похилого віку можуть бути менш зосереджені на тому, що вони мають зараз, і тим більше на тому, що вони залишать для своїх близьких. Цей тип схеми може включати телефонний дзвінок або електронну пошту, переконуючи старшого, що їм потрібен ануїтет або поліс страхування життя. Часто страхову компанію складають повністю, але страхові афери фактично іноді здійснюються легітимними агентами, в тому числі і тим, хто був спійманий кілька разів.

Здоров’я афери

З віком людей здоров’я має тенденцію до погіршення, а потреба в лікарських засобах може стати дорогою. Багато інтернет-аптек зайшли, щоб пропонувати ліки та іншу медичну допомогу за нижчими, ніж середні ціни. Проблема полягає в тому, що більшість із цих сайтів не працюють в межах закону і не дотримуються стандартної практики. Наприклад, засновника Canada Drugs розшукують у США за продаж підроблених ліків, але веб-сайт все ще працює і працює.

Без належного регулювання споживачі насправді не можуть знати, що отримують, чи взагалі щось отримають.

Дідусь-афера

Ця технічно є формою пристрастей і передбачає, що хтось кличе бабусю і дідуся і представляє себе онуком, якому терміново потрібні гроші. Вони можуть сказати, що вони перебувають у в’язниці або потребують медичної допомоги за кордоном, але потрібно, щоб гроші отримували негайно. Звичайно, відчайдушні буксири на серцях своїх “родичів”, а один засуджений шахрай сказав, що приблизно кожен 50 чоловік впав за його аферу..

Вимагання

Шахрайські викиди дотримуються основної передумови, що вам потрібно терміново здати гроші або зіткнутися із заздалегідь визначеним наслідком, будь то справжній чи сфабрикований. Схеми вимагання можуть бути простими або надзвичайно складними, залежно від уяви винного. Ось деякі з онлайн-афери вимагання, на які слід звернути увагу.

Викуп

Ransomware – це тип зловмисного програмного забезпечення, яке передбачає, що зловмисник шифрує ваші файли, обіцяючи розшифрувати їх лише взамін плати. Одним із найвідоміших випадків викупного обладнання стала атака WannaCry 2023 року, в якій було заражено понад 400 000 машин. Зрештою, злочинці взяли біткойн на суму 140 000 доларів в обмін на розшифрування викрадених файлів користувачів. Резервне копіювання файлів може допомогти захистити вас від загрози викупу.

Розсічення

У цій формі вимагання жертви, як правило, заманюють до обміну інтимними фотографіями чи відео, часто через сайти знайомств в Інтернеті або в соціальних мережах. Вони навіть можуть бути запропоновані виконувати явні дії під час таємного зйомки. Потім їх просять сплатити гонорар, щоб запобігти виходу фотографій чи відеозаписів.

Гітман

Ця жахлива афера включає загрози фізичного насильства і навіть смерть, зазвичай надсилаються електронною поштою. Часто стверджується, що особу, яка надсилає електронне повідомлення, наймали, щоб убити вас, і вона відмовиться від своєї ролі в обмін на плату. Електронні листи можуть містити особисті дані, отримані з соціальних медіа чи інших джерел, щоб зробити їх ще більш загрозливими. Окрім того, що збираються за вашими грошима, деякі шахраї також намагаються отримати вашу особисту інформацію для використання в крадіжці особи.

Терористична загроза

Це різновид афери хітмейстера, яка грає на сьогоднішній суспільний страх перед терористичними актами. Знову ж таки, основна передумова полягає в тому, що ваше життя буде пощаджено лише в тому випадку, якщо ви заплатите.

Загроза бомби

Ще одна гра, що грає на страху останніх світових подій – це афера загрози бомбою. Це електронний лист, який повідомляє людям, що в їхній будівлі закладена бомба, і її можна відключити лише за умови сплати певної плати.

DDoS-атака

Атаки розповсюдженого відмови в сервісі (DDoS) схожі на атаки, пов’язані з випуском програмного забезпечення, за винятком того, що замість шифрування файлів у вас часто знімаються цілі веб-сайти чи Інтернет-служби. Веб-сервери, на яких розміщені ці веб-сайти та сервіси, переповнюються фіктивним трафіком, який переповнює їх, сповільнюючи сайт до сканування або навіть взагалі вимикаючи його. Потерпілим доручається сплатити плату за повернення контролю над послугою. Компанії часто є головною мішенню для цього типу атак.

Фішинг

Ми торкалися фішингу в деяких інших розділах, але, оскільки в цьому полі є така велика частина онлайн-афери, добре знати про різні типи, на які слід звернути увагу. Насправді загальним елементом майже всіх видів Інтернет-афери є початкова «фіш». Це дія, яка обманює вас, надаючи якусь інформацію, яка згодом використовується для афери.

Шанси на вилучення успішної афери низькі, тому пул потенційних жертв повинен бути дуже великим. Найпростіший спосіб зв’язатися з великою кількістю людей майже без зусиль – це електронною поштою. У деяких випадках фішинг-листи намагаються направити вас на клон надійного веб-сайту, на якому ви, ймовірно, введете облікові дані для входу, або спробуєте змусити завантажувати зловмисне програмне забезпечення.

У спеціальному фішинг-пості ми розглядаємо, як уникнути або відшкодувати шкоду, заподіяну звичайними фішинг-аферами, деякі з яких пояснено нижче.

Спір фішинг

Фішинг зі списами є дуже націленим, і злочинець, як правило, знає деякі ваші дані, перш ніж вони завдають удару. Це може бути інформація, зібрана з соціальних медіа, наприклад, нещодавні покупки та особиста інформація, включаючи місце проживання. Фішинг електронного листа або повідомлення може бути створений на основі цих даних, вимагаючи додаткової інформації, включаючи платіжні дані або паролі.

Китобійний промисел

Це спрямовано на бізнес та націлює керівників на високому рівні в корпораціях, які мають доступ до облікових записів електронної пошти когось із представників влади. Щойно вони отримають доступ до цього облікового запису електронної пошти, вони можуть використовувати його для інших засобів, таких як доступ до інформації працівника або замовлення шахрайських переказів (див. Також: шахрайство з генеральним директором).

Фішинг W-2

Це ще більш цілеспрямована версія китобійного промислу, де головна мета – отримати W-2 працівників або контрактників W-9. У справах про приєднання були задіяні школи, лікарні та племінні групи, а також бізнес. Електронний лист може надходити з фактичного або підробленого виконавчого рахунку, або, можливо, з боку IRS або бухгалтерської фірми. Після надання документи надають злочинцям все необхідне для крадіжки особи.

Фішинг, щоб доставити викуп

Наче фішинг не є надто поганим, багато електронних листів постачаються разом із вимогами. Таким чином злочинці можуть отримати більше корисного навантаження за свої зусилля.

Вашинг

Голосні фішинг (вішинг) афери насправді не є онлайн-аферами, але вони часто пов’язані між собою і стають все більш досконалими, тому тут варто згадати. Вони використовують голосові клопотання, щоб отримати інформацію або гроші від споживачів чи підприємств. Шахрай телефонує потерпілому та намагається використати методи соціальної інженерії, щоб обманути жертву щось робити, часто надавати дані кредитної чи дебетової картки або відправляти гроші.

Надсилання електронної пошти та SMS-спаму дуже просто і майже нічого не коштує. З іншого боку, виклик призначеної жертви вимагає більше часу та зусиль. З цієї причини ми менш звикли до бажання і ставки часто набагато вищі, щоб виправдати час афериста..

Однією з головних переваг загрози фішингу над електронною поштою є те, що злочинцям не потрібно турбуватися про фільтри спаму. Загалом дзвінки набагато рідше, ніж електронні листи, тому більший шанс привернути увагу когось. Хоча телефонні дзвінки дорожчі за електронну пошту, VoIP зробив масові дзвінки набагато доступнішими злочинцям.

Що ще гірше, в цей час майже нецікаво підробляти ідентифікаційний номер абонента. Якщо шахрай хоче представити себе посадовою особою в податковому бюро вашої країни, їм було б легко показати вам законний номер податкового бюро у вашому ідентифікаторі абонента.

Банк

Банкові шахрайські шахрайства – одні з найпоширеніших, з якими ви стикаєтесь. Шахраї, як правило, представляють представника фінансової установи та повідомляють, що у вас є підозра на шахрайство чи підозрілу діяльність на вашому рахунку. Хоча деякі потім намагатимуться отримати інформацію про особисті чи банківські рахунки, інші шахраї мають різну тактику. Зокрема, це стосується переконання цілей встановити на свій комп’ютер “захисне програмне забезпечення” для блокування будь-яких шахрайських транзакцій. Програмне забезпечення насправді – це віддалений доступ до комп’ютера жертви.

Податок

Пізніше ми розкриємо податкові афери трохи детальніше, але вони часто здійснюються по телефону або за допомогою комбінації телефонних дзвінків та електронних листів. Перший контакт по телефону може бути автоматизованим, тобто шахраї можуть легко досягти величезної кількості цілей. Це також означає, що їм потрібно фактично спілкуватися лише з тим, хто передзвонить. Ці абоненти вважатимуться “кваліфікованими” та легкими цілями на той момент, оскільки вони вже потрапили на перший етап афери. Дивіться більше податкових афери.

Приз

Підроблені виграші або виграші на конкурсі часто повідомляються за допомогою телефонного дзвінка або автоматизованого голосового повідомлення. Обіцяні призи можуть бути у вигляді грошових коштів, автомобіля або відпустки з оплатою всіх витрат. Насправді шахраї шукають, щоб дізнатись особисті дані (включаючи вашу адресу та номер соціального страхування) для використання в шахрайстві з кредитною карткою чи крадіжці особи.

Технічна підтримка

Афера з технічної підтримки часто починається як телефонний дзвінок і в кінцевому підсумку закінчується в Інтернеті, як у банківській афері, згаданій вище. Цього разу “технік”, який стверджує, що представляє таку велику фірму, як Microsoft, скаже, що ваш комп’ютер заражений, і вам потрібно передати віддалену підтримку.

Після цього, підроблені технології можуть робити все, що завгодно, у вашій системі, включаючи встановлення зловмисного програмного забезпечення або програмного забезпечення. Як правило, після закінчення “виправлення проблеми” вам буде запропоновано оплатити послугу. Потім у них є вся ваша платіжна інформація, а в деяких випадках вони можуть продовжувати доступ до комп’ютера через програмне забезпечення віддаленого доступу, коли вони захочуть.

Ця афера не завжди ініціюється по телефону і може розпочатися через спливаючу сторінку веб-сторінок, яка повідомляє, що ваш комп’ютер заражений, і зателефонувати за номером служби підтримки. Спливаюче вікно зазвичай важко позбутися, яке слугує мотивацією для виклику вказаного номера.

Державне відомство

Якщо ви отримаєте офіційний дзвінок з правоохоронних органів або урядового відомства, вам буде прощено, що ви боїтеся передати деталі. Злочинці полюють на цей страх і часто ставляться як поліцейські чи урядові службовці, щоб піддавати фіши за особисту інформацію. Майте на увазі, будь-який такий законний контакт буде вирішений особисто або принаймні поштою.

Соціальні медіа афери

Коли популярність соціальних медіа продовжує стрімко зростати, не дивно, що це вважається стихим середовищем для аферистів. Хоча багато інших афери у цьому списку потенційно можуть здійснюватися через соціальні медіа, на соціальних платформах з’явилося декілька дуже конкретних..

“Подивіться, хто переглядав ваш профіль”

Ця афера використовує цікавість користувачів Facebook і може з’являтися як реклама під час перегляду веб-сайту. Вам буде запропоновано завантажити додаток, обіцяючи змогу побачити, хто переглядав ваш профіль. Справа в тому, що Facebook фактично не передає цю інформацію навіть стороннім програмам. Все, що ви насправді робите, це передача доступу до вашого облікового запису Facebook, включаючи ваші особисті дані та, можливо, банківську інформацію.

Кнопка “не подобається” у Facebook

Протягом останніх декількох років світ у Фейсбуці часто буває непридатним з можливістю появи кнопки “неприязнь”. Шахраї використовують великі прибутки, розміщуючи рекламу для такої функції. Вони призводять до сторінок, схожих на те, що ними керує Facebook, але насправді містять посилання на фішинг-сайти, які просять особисту інформацію.

Підроблені новини про знаменитостей

Ця афера включає в себе заголовок у стилі клік-фейсбук у Facebook, який передає деякі фальшиві новини про знаменитостей, наприклад, смерть відомої зірки чи нові стосунки в Голлівуді.

Назва Анджеліна Джолі clickbait.Анджеліна Джолі просто чудова, але ця назва говорить про інше.

Після натискання вам буде запропоновано ввести свої облікові дані Facebook, щоб переглянути статтю, тим самим надаючи злочинцям повний доступ до вашого облікового запису.

Афера за фальсифікацію

Коли ви замислюєтеся про те, як легко створити обліковий запис у соціальних мережах, ви зрозумієте, що ніщо не заважає комусь створити точну репліку вашого загальнодоступного профілю. Потім вони можуть зв’язатися з вашими друзями та родиною з другом або підписатись на прохання, і коли вони з’єднаються, позують як ви. Ці надійні з’єднання можуть бути використані для цілого ряду цілей, таких як поширення зловмисного програмного забезпечення або вимагання грошей за складені сценарії..

Instagram Любить афери

Оскільки багато користувачів на соціальних платформах відчайдушно ставляться до “лайків” і “слідує за нею”, аферисти користуються великим капіталом, пропонуючи саме це. Один додаток, випущений у 2013 році під назвою InstLike, запитував імена користувачів та паролі в обмін на наступні та подобаються.

Додаток InstLike

Насправді вони просто зібрали облікові дані 100 000 користувачів і перетворили їх на учасників великого соціального ботнету. В основному, програма виконала свою обіцянку, але використовувала облікові записи тих, хто підписався. Більше того, у програмі людей рекомендували платити за додаткові підписки та лайки.

Афера пропонують аферу

Шахрайство з пропозицією роботи може здійснюватися через електронну пошту, але зазвичай проводиться через професійний веб-сайт LinkedIn. По суті, вам запропонували роботу від, здавалося б, авторитетної компанії за допомогою прямого повідомлення. У деяких випадках це може призвести до афери, завдяки якій ви стаєте посередником для переказу коштів. Ви здаєте чек на касу, переказуєте частину грошей, залишаючи решту як плату. На жаль, початковий чек відмовника відхиляється, і ви знижуєте суму, яку ви надіслали банківським переказом або грошовим переказом.

Дорожні афери

У наші дні багато людей купують авіаквитки в готелі, номери готелів і навіть цілі пакети відпусток. Шахраї знають це, і відбулося зростання шахрайських сайтів для подорожей, які продавали підроблені квитки та неіснуючі канікули. Подорожі – це звичайно великий квиток, який заклинає великих злочинців для злочинців. Крім того, подорожі – це хитра покупка, оскільки ви зазвичай платите великі гроші за те, що ви не побачите до дати подорожі.

Цей вид афери може бути особливо проблематичним, оскільки ви, можливо, не дізнаєтесь, що вас обдурили, поки не приїдете до місця призначення або аеропорту. Можливо, у вас немає записів про бронювання. Тепер у вас є вихідні гроші, а також, можливо, доведеться придумати більше, щоб продовжити свою відпустку, або просто зібратися та поїхати додому.

Безкоштовна або зі знижкою відпустка

Ці афери можуть бути ініційовані по телефону або електронною поштою, але зазвичай цілі повідомляють, що вони виграли відпустку. Для того, щоб претендувати, вони або повинні сплатити невелику плату (авансова плата за авансовий збір), або надати реквізити кредитної картки за депозит. У першому випадку злодій знімає гроші. В останньому реквізити кредитної картки можна використовувати при шахрайстві з кредитними картками.

Квиток на відпустку повторно продає афера

У цьому випадку хтось розміщує оголошення, у якому стверджується, що він придбав квиток на поїздку, в який він більше не може продовжуватись. Потім вони продають (підроблені) квитки за значно нижчою ціною, ніж їх номінал. Деякі жертви не усвідомлюють аферу, поки не з’являться в аеропорту, готові до поїздки. Оскільки агентства страхових компаній ускладнюють отримання повернення за квитки, той факт, що хтось, можливо, продає квитки в Інтернеті, стає більш правдоподібним, що сприяє успіху афери..

Схема балів

У результаті шахрайства з очками ціль викликається або надсилається електронною поштою та повідомляється, що вони набрали величезну кількість балів, за допомогою програми карт для подорожей або схеми очок кредитної картки подорожі. Все, що їм потрібно зробити, – це надати деякі деталі для підтвердження транзакції. Це може включати інформацію про рахунки, реквізити кредитної картки чи іншу особисту інформацію.

Оренда відпустки

Афера про оренду відпустки включає шахраїв, які розміщують рекламу нерухомості у бажаних місцях за вигідними цінами. Потерпілий зобов’язаний надіслати депозит або всю суму наперед.

Як тільки вони прибудуть до місця призначення, вони можуть зрозуміти, що майно не існує, воно було представлено неправильно, або воно фактично не доступне для оренди.

Податкові афери

Наче податковий сезон уже не страшний, без аферистів ускладнюють життя! Злочинці прагнуть використовувати як платників податків, так і уряд, використовуючи цілу низку шахрайств, пов’язаних з оподаткуванням.

Підроблений аудит

Під час фальшивої аудиторської афери зв’язується цільовий особа, яка претендує на те, що вона перебуває в IRS або подібному податковому агентстві, і каже, що аудит виявив невідповідність. Потрібна негайна оплата, загрожуючи додатковими витратами, ув’язненням або навіть депортацією, якщо жертви не дотримуються цього. Незважаючи на те, що це електронна пошта або записана голосова пошта, цю аферу легко виконати, тому, ймовірно, не піде незабаром. Як не дивно, в Канаді повідомляється, що в багатьох з цих шахрайств пов’язані запити на оплату через подарункові картки iTunes. Ви можете подумати, що це буде трохи подарунки, але це відбувається.

Підроблене відшкодування

Цей націлений на людей, які очікують повернення податку. Знову ж таки, злочинці ставлять себе за службу IRS або подібне агентство і спонукають цілі натиснути на посилання, через яке вони можуть вимагати повернення коштів. Однак посилання призводить до фішинг-сайту, де потерпілого просять надати особисту інформацію, таку як їх номер соціального страхування та банківські реквізити, які можуть бути використані при крадіжці особи.

Помилкове повернення коштів

Ця афера є дещо складнішою, оскільки вона фактично використовує справжні реквізити клієнтів, викрадені у бухгалтерських фірм за допомогою злому або фішингу. Інформація використовується для подання підробленого запиту на відшкодування податку, який обробляється IRS, і клієнт отримує суму повернення. Потім шахрай виступає в якості IRS або інкасаційного агентства, повідомляє клієнту, що повернення коштів було видано помилково, і вимагає повернення грошей. Звичайно, виплата спрямована на шахрая, а не на IRS. Цей випадок викликає подвійну неприємність для клієнта. Мало того, що вони не мають коштів для повернення коштів, вони також можуть бути в гарячій воді з IRS за те, що вони нібито подали помилкову заяву.

Схема оподаткування протестуючих

Схема податкової акції протесту включає злочинців, які телефонують або надсилають електронну пошту споживачам, щоб сказати їм, що не потрібно платити податки. Це справді більше троля, ніж справжня афера, тому що людина, яка ним керує, не приносить користі фінансово. Однак на жертву може зазнати негативного впливу, оскільки несплата податків може призвести до винесення обвинувального вироку, включаючи штрафи та позбавлення волі.

Шахрайства з біткойнами та криптовалютами

Коли біткойн та інші криптовалюти вибухають за популярністю та обмеженням ринку протягом останніх кількох років, не дивно, що злочинці хочуть вступити в акцію. Дійсно, шахраям на вибір дуже багато методів, а афери та хаки, пов’язані з біткойнами та альткоінами, здається, постійно в новинах.

Підроблені обміни монет

Оскільки так багато підприємств, пов’язаних з криптовалютою, є відносно новими, важко дізнатися, які з них є законними. Злочинці скористалися цим капіталом і просто забирають гроші людей шляхом підроблених або сумнівних обмінів. Одним із прикладів настільки підроблених обмінів монет є Інтернет-біржа монет, яка поряд із списком деталей розраховує ціна криптовалюти Купуйте кнопки.

Скріншот Internet Exchange Coin.

Цей все ще здається, що він працює і працює, тому ми не будемо публікувати посилання тут.

Інші сумнівні операції включають Ігот, який згодом став Бітліо. Ця біржа, як видається, функціонує неефективно, оскільки були випадки, коли вона просто не може платити клієнтам. Знову ж таки, це все ще в бізнесі.

Зламані біржі монет

На жаль, коли біржі взломані кіберзлочинцями, і біржа, і її клієнти, як правило, програють. Гора Гокс – це, мабуть, найвідоміший випадок, коли люди ще чекають, щоб дізнатися, чи побачать вони свої гроші чотири роки. Але були й інші, більш нові, гучні хаки, в тому числі Coincheck на суму 500 мільйонів доларів.

Схема насоса та скидання

“Насос і скидання” – звичний термін на фондовому ринку, але він також вражає криптовалюти. Це передбачає організоване просування певної криптовалюти, як правило, відносно невідомої монети. Масові інвестиції спричиняють високу вартість, заохочуючи інших інвесторів брати участь в акції. Вартість монети ще більше збільшується, і коли настає час, перший тур інвесторів готівкою, залишаючи другу хвилю з нікчемною монетою.

Шахрайські компанії з видобутку хмар

Видобуток біткойна та інших криптовалют зазвичай передбачає використання обчислювальної потужності для підтримки мережі в обмін на винагороду. Однак видобуток – це не найпростіше з чого почати. Введіть хмарні компанії з видобутку хмар, які дають змогу вкладати гроші в видобуток, не маючи власне справи з налаштуванням.

Вкладаючи гроші в хмарний видобуток, ви довіряєте цілій масі довіри. Звичайно, там, де є інвестори, там готові і чекають шахраї. Наприклад, Mining Max зібрав 250 мільйонів доларів на свою роботу, всі, крім 70 мільйонів доларів, з яких були, як повідомляється, в кишені.

Домашня сторінка Mining Max.

В іншому випадку генеральний директор GAW Miners визнав свою вину в 9 мільйонах доларів США в шахрайстві в результаті деяких дуже ухильних угод, включаючи продаж більшої кількості хеширувальної сили, ніж було доступно.

Майнінг шкідливих програм

Для видобутку потрібна величезна кількість обчислювальної потужності, і це не дешево. Таким чином, злочинці розробили майнінг шкідливого програмного забезпечення, яке дозволяє їм використовувати обчислювальну силу користувачів. Відомий як зловмисне криптомінування або криптовалюта, зловмисне програмне забезпечення зазвичай поширюється троянським вірусом. Потім заражені комп’ютери утворюють більшу ботнет, що видобуває криптовалюти. Приклади видобутку шкідливих програм включають в себе “Digmine”, поширюваний через Facebook Messenger, і WannaMine, яка використовує EternalBlue, витік експлуатації NSA.

ICO афера виходу

Попередня пропозиція монет (ICO) трохи схожа на первинну публічну акцію (IPO) для компанії, головна різниця в тому, що монета насправді не потрібна, поки інвестори не сприймуть цінності. Шахрайські виїзди з ICO схожі на шахрайство з насосом і скиданням, про яке ми говорили раніше, за винятком випадків, коли зазвичай монетники роблять велику акцію з наступним швидким розпродажем.

Інвесторів заважають білі газети та обіцянки вищої безпеки та широкого потенціалу застосування. Вони купують монети в обмін на фіатну валюту, сподіваючись отримати окупність своїх інвестицій. Деякі з найбільших шахрайств на виїзді, які ми бачили до цього часу, – це Plexcoin, який зібрав інвестиції в розмірі 15 мільйонів доларів до його припинення, і Benebit, команда за якою на початку 2023 року забігла від 2,7 до 4 мільйонів доларів..

Зображення Benebit від ICODrops.ICO Drops розмістив докази афери на цій сторінці, яка вже недоступна.

Загалом ICO розглядаються як така проблема, що Китай заборонив їх, а інші країни накладають жорстке регулювання.

Імперсонатори ICO

Інше питання серед ICO – це не самі ICO, а аферисти, що їх себе представляють. Наприклад, законний Seele ICO був викрадений телеграмовим каналом людей, що представляли себе адміністраторами. Інвесторів переконували платити за жетони ще до того, як реально розпочався продаж, а злочинці грошові кошти кишені. Інші шахраї використовували фішинг-аферу, зосереджену навколо ICO Bee Token, як засіб для обману інвесторів з ефіру вартістю 1 мільйон доларів.

Схеми інвестування криптовалют

Оскільки ринок криптовалют настільки мінливий, не рідко чути про величезні прибутки за короткий проміжок часу. Це робить класичні піраміди або схеми Понці легшими продажами інвесторам, оскільки люди рідше сприймають їх як “занадто гарні, щоб бути правдою”. Австрійська інвестиційна схема Optioment пообіцяла колосальні 4% щотижневого повернення деяким інвесторам і, як повідомляється, викрала понад 12 000 біткойнів.

Веб-сайт Optioment.Веб-сайт Optioment. (Джерело: Wayback Machine)

Інші підозрілі схеми включають BitConnect, який вимикається після отримання декількох листів про припинення та відмову, і OneCoin, глобальну схему Ponzi, яка все ще розвивається.

Шахрайські афери з виделкою

Монетні гаманці використовуються як “безпечні” місця для забезпечення людей криптовалютою, в основному десь для захисту приватних ключів, які дозволяють отримати доступ до монет. Коли криптовалютні вилки та нова монета створені, важко знайти гаманець, який зможе вмістити нову монету. Введіть шахраїв. Коли вперше вийшов Bitcoin Gold, веб-сайт mybtgwallet.com вискочив, заохочуючи користувачів передавати свої приватні ключі та згодом втрачати свої монети.

Сайт btgwallet.

Як повідомляється, ця афера з гаманця призвела до загальних збитків на суму понад 3 мільйони доларів.

Імперсонатори гаманця

Більше імперсонаторів користуються ринком криптовалюти, на цей раз у вигляді гаманців-клонів. Злочинці змушують людей вірити, що вони здають свої монети в законний гаманець, але насправді зберігають їх для себе. Група хакерів, Coinhoarder, використовувала таку схему, щоб викрасти біткойн та інші криптовалюти на суму понад 50 мільйонів доларів. Він використовував домени, що втілюють авторитетний Blockchain.info, і навіть використовував платні оголошення Google, щоб залучити більше жертв.

Фішингова афера зі змішуванням монет

Послуги змішування монет використовуються для змішування монет, щоб перервати зв’язок між відправником та одержувачем, зробивши транзакції більш анонімними. Хоча послуги з перемішування монет можуть сприяти незаконній діяльності, вони також можуть мати законні випадки використання. Популярні сайти включають Біт-Блендер та теперішній невдалий Helix від Grams.

скріншот темних ринків

Ці двоє були залучені до фішинг-афери в темній павутині, де підручник із змішування монет використовував посилання на підроблені веб-сайти обох служб. Користувачі, виконуючи кроки та відвідуючи посилання, просто передали монету злодіям.

Схеми обслуговування монет Понзі

Це не лише фішинг-схеми, які впливають на користувачів послуг змішування монет. Bitpetite провів змішальну операцію, але також попросив інвесторів здати гроші, обіцяючи 4% щоденних доходів! Це було явно недосяжно, і сайт зник у листопаді 2023 року після викрадення невідомої суми у інвесторів.

Інші онлайн-афери

Крім усього вищесказаного, є ще багато інтернет-афери, на які слід звернути увагу. Ось декілька найпопулярніших п’єс, які роблять раунди прямо зараз.

Підроблені вікна антивірусного програмного забезпечення

Раніше ми згадували спливаючі віки в афері технічної підтримки. Поширене явище, яке ви, можливо, вже бачили, – це спливаючі вікна, що пропонують вам завантажити антивірусне програмне забезпечення. Однак, дотримуючись підказки, ви можете замість цього отримати зловмисне програмне забезпечення.

Підроблені веб-сайти

Підроблені веб-сайти зазвичай використовуються в фішинг-аферах. Зазвичай репліка законного веб-сайту використовується для заохочення цілей вводити реквізити, такі як облікові дані, банківська інформація та особисті дані.

підроблений фейсбук на сайті

Наприклад, наведене вище зображення з блогу Expr3ss показує дуже переконливу фальшиву сторінку входу у Facebook.

Сайти підроблених товарів

Це більш конкретний приклад підробленого веб-сайту і є великою проблемою. Репліки авторитетних веб-сайтів можуть використовуватися для того, щоб підроблені товари здавалися законними. Наприклад, такі марки, як Ugg, Coach і Michael Kors, майже повністю точно скопіювали свої веб-сайти, щоб споживачі повірили, що вони купують справжні товари від реального бренду..

Інтернет-знайомства та романтичні афери

Шахрайські побачення та романтичні стосунки – одні з найдавніших у книзі, але поки люди шукають кохання, вони не зникнуть. Насправді в США романтичні афери припадають на найбільші фінансові втрати від усіх злочинів в Інтернеті. Шахраї можуть зв’язуватися з цілями через телефон, електронну пошту, текст, соціальні медіа чи сайти знайомств.

Зазвичай вони представляють себе як інша людина, включаючи створення повністю підроблених профілів (це називається сом), і часто працюють у групах. Кінцевою метою може бути змусити жертв платити гроші, передавати особисту інформацію або навіть допомогу в протизаконній діяльності.

Афери з квитками

Раніше ми згадували про афери з проїзними квитками, але потенційні відвідувачі концертів та відвідувачі спортивних змагань також є загальною метою афери з квитками. Вони купують квитки в Інтернеті та з’являються до події, щоб дізнатись, що вони тримають підробки.

Прокат афера

Афера з прокатом видобувається тим, хто відчайдушно шукає місце, де зателефонувати додому. Оренда оголошень розміщується з нижчими середніми цінами, що привертає багато покупців. Майбутні орендодавці пояснюють, що перегляди недоступні, оскільки вони знаходяться за кордоном, але вони із задоволенням виплатять кошти, якщо вас не влаштовує. Оренда першого та минулого місяця, як правило, необхідна для забезпечення оренди майна. Підроблений орендодавець може також орендодавцям заповнити форму, яка містить банківську інформацію разом з іншими особистими даними.

SMS-афери

Сфальсифіковані афери (смс-афери) – це варіанти фішингу та шахрайських шахрайств та передбачають використання текстового повідомлення. SMS або текстові повідомлення вбудовуються майже в кожен телефон планети. Оскільки телефони стають все більш підключеними до Інтернету, багато хто з нас перейшли на додатки для обміну миттєвими повідомленнями, такі як WhatsApp та Facebook Messenger. Але хороші старі SMS-повідомлення майже завжди доступні. Шахраї це знають і можуть використовувати це для націлювання на вас.

Змінним текстовим повідомленням зазвичай є ті самі цілі, що і будь-який інший вид шахрайства. Шахраї можуть захотіти, щоб ви натиснули на посилання, щоб завантажити зловмисне програмне чи рекламне програмне забезпечення, або перенести вас на переконливу сторінку з фішингу, щоб підманути вас у наданні облікових даних для входу на веб-сайт. Інші можуть надати номер для виклику як перехід до методу негідного шахрайства.

Хоча вони часто слідують за подібними відтвореннями електронної пошти та голосових шахрайств, є деякі більш конкретні випадки, такі як спроба змусити вас активувати нову кредитну картку або повідомити, що ваш рахунок закінчується..

Амазонська фішинг-афера

У цій досить складній схемі цілі замовляють продукцію на Amazon у сторонніх продавців. Вони не отримують товар, тому телефонуйте продавцю, щоб запитати. Продавець спонукає покупця здійснити транзакцію за межами Amazon, тому отримує оплату та має доступ до платіжної інформації.

Шахрайство з доставкою Amazon

Це дещо інший кут, ніж вище, але також оркестрований сторонніми продавцями. У цьому випадку вони відправляють порожні пакунки на неправильні адреси, де їх підписав той, хто потрапив у аферу. Оскільки пакет підписаний, у жертви часто виникають проблеми при спробі подати претензію на Amazon.

Астротурфінг (рекламна афера)

Астротурфінг існує вже давно, і його визначення можна вільно визначити як компанія, що створює підроблену підтримку навколо свого продукту, щоб залучити клієнтів. Одним з відомих прикладів була Макдональдс, яка платила працівникам стояти в черзі, щоб створити шум навколо випуску Quarter Pounder в Японії. Завдяки переконливій силі онлайнових оглядів вони стали засобом цифрового астротурфінгу.

Компанії просто платять людям писати фальшиві світиться відгуки на сайтах нібито неупереджених оглядів. Існують навіть групи Facebook, присвячені обміну оглядами в Інтернеті на конкретні сайти, такі як Amazon або конкретні типи товарів, наприклад, книги.

Оглядовий клуб Amazon.

Споживачі значною мірою покладаються на ці відгуки під час здійснення покупок і, нарешті, отримують продукт або послугу з підрозділу або взагалі нічого.

Неперервність афери

Існує широкий спектр афери безперервності, але вони, як правило, дотримуються подібних зразків. Спливаючі вікна опитування, які пропонують безкоштовні подарунки або дивовижні пропозиції, призводять жертв до введення реквізитів кредитної картки для оплати мінімальних зборів або доставки. Часто приховані дрібним шрифтом є непомітні постійні щомісячні плати, які неможливо скасувати. У такому випадку вам, можливо, доведеться зв’язатися з емітентом картки, щоб зупинити майбутні збори, але навряд чи ви отримаєте відшкодування за ті, що вже сплачені. Це ще одна причина, щоб завжди перевіряти свої твердження, оскільки вони можуть легко пройти непомітно.

Афера на фондовому ринку

Ця афера ведеться по тій же лінії, що і астротурфінг, і вона проводиться дуже просто на відкритому повітрі. Він включає статті чи інші методи та матеріали, які переконують потенційних інвесторів внести кошти на основі перебільшених прогнозів. У квітні 2023 року SEC застосувала дії проти 27 фізичних та юридичних осіб за таке шахрайське просування акцій.

Покупця афери

Більшість з нас в якийсь момент продали щось в Інтернеті, але продавець остерігається. Деякі шахраї використовують тактику, згідно з якою вони підробляють очікуваний платіж, щоб заохотити випуск товарів. Це може бути помилковим повідомленням PayPal або електронною поштою про те, що платіж буде випущено після отримання інформації про відстеження. Після того як ви дійсно надіслали товар, жодна плата ніколи не надходить.

Переплата

Переплата – ще одна, на яку слідкувати продавці. Зазвичай це стосується продажу товарів або послуг, часто через класифіковану рекламу. Шахрай надсилає вам плату за все, що ви продаєте, але надсилає занадто багато. Вони просять повернути різницю. Тим часом (сподіваємось, що після відправки грошей) їхній платіж буде скасовано або знято. Таким чином, ви взагалі не отримали жодного платежу, але повернули їм часткове відшкодування.

Як розпізнати афери

Оскільки інтернет-афери спливають так часто, і багато, мабуть, ще не розкриті, перерахувати їх тут неможливо. Це просто робить ще важливішим, що ви стежите за знаками-казками.

Розпізнавання захищених сайтів

Багато афери вимагають, щоб жертви мали законний веб-сайт для взаємодії та надання інформації, яку шукає афера. Оскільки практично кожен може придбати майже будь-яке доменне ім’я, а потім візуально створити будь-який сайт на планеті, то як хтось може бути впевнений, що використовує безпечний сайт? Це хороше питання, яке ми детально висвітлюємо в публікації про визнання афери чи підроблених веб-сайтів.

Деякі методи є технічними, як-от перевірка відповідності доменного імені в адресному рядку веб-переглядача веб-сайту, який ви вважаєте, що відвідуєте. Інші є більш цілісними, наприклад, перевірка того, що сайт має законну контактну інформацію на ньому, і він не позбавлений орфографічних помилок..

Немає жодної срібної кулі, яка б вказувала на надійність сайту, але ви можете перевірити низку речей, які допоможуть вам здійснити вирок.

Виявлення підробленого або підробленого фішингового електронного листа

Як сказав пан Міягі у фільмі Karate Kid, “найкращий блок, там не бути”. В інтернет-аферах найкращий захист – це просто не підманюватися в першу чергу. Хоча аферисти можуть бути розумними, і іноді буває важко помітити підроблені фішинг-листи.

У спеціалізованій публікації ми розкриваємо поради, які допоможуть вам помітити підроблений електронний лист, підробку або фішинг.

Як повідомити про аферу

У кращому випадку ви розумієте, що вас обманюють, поки не пізно. Якщо це трапиться, вам слід зв’язатися з операторами платформи, на якій ви зіткнулися з аферистами, якщо це можливо. Таким чином, вони можуть принаймні вигнати їх із сайту та, сподіваємось, не допустити, щоб хтось інший був аферирован.

Залежно від характеру афери, можливо, варто також повідомити про це у місцевий відділ поліції. Це, безумовно, повинен бути портом дзвінка, якщо ви втратили гроші, примусили себе чинити щось незаконно або піддаєтеся вимаганню. Ще одна дія, яку слід вжити, – повідомити про інцидент до центру шахрайства у вашій країні проживання:

  • США: Центр розгляду скарг на Інтернет-злочинність ФБР
  • Канада: Канадський центр протидії шахрайству
  • Австралія: ACCC Scamwatch
  • Великобританія: Шахрайство з діями

Жертви онлайн-афери часто занадто соромляться, щоб виступити. Однак, чим більше таких випадків, про які повідомляється, тим більше шансів матимуть правоохоронні органи щодо припинення винних осіб, і тим більше обізнаних інших буде небезпека, яка ховається в Інтернеті.

Популярні статті:

  • Як дивитися Netflix з VPN
  • Що таке шахрайство зі старшими та як це можна виявити?
  • Чи торрент законний?
  • Найкращі VPN для Mac

Ключ шахрайства Як Рустенховене під CC BY 2.0

Можливо, вам також сподобаються протоколи VPNVPN, пояснені та порівняніVPNНадзвичайний цифровий посібник щодо конфіденційності для викладачівVPNЯк налаштувати розумну службу проксі DNS на маршрутизаторі DD-WRTVPNЯк відмовитися від відстеження реклами з найбільших рекламних мереж