Biały Dom nadrabia zaległości technologiczne XXI wieku

biały Dom

Czy masz w domu którykolwiek z poniższych urządzeń??

  • Nowoczesny telefon stacjonarny?
  • Wiarygodne Wi-Fi?
  • Kolorowa drukarka?

Jeśli odpowiedziałeś „tak” na którekolwiek z powyższych pytań, gratulacje: Twój dom jest bardziej zaawansowany technologicznie niż Biały Dom.

(Technologiczny) Słoń w Owalnym Biurze

Potrzeba modernizacji technologii u amerykańskiej władzy politycznej nie jest wielką tajemnicą. Podczas gdy filmy i programy telewizyjne sprawiają wrażenie, jakby „[mamy] pół odcisku palca, a pół godziny później śledzę faceta na ulicach Stambułu”, prezydent przyznał:

„Czasami po prostu próbuję uzyskać połączenie”.

Zamiast nowoczesnego sprzętu telekomunikacyjnego pracownicy Białego Domu używają telefonów stacjonarnych, więc niewiele osób wie, jak zaprogramować na nich przyciski szybkiego wybierania. A jeśli chodzi o drukowanie, możesz być pod wrażeniem, gdy dowiesz się, że jednym ze spadków Prezydenta w ostatnim roku jego urzędu jest instalacja dwustronnych kolorowych drukarek w Białym Domu. Dlaczego to pozostawia coś dla przyszłych pokoleń?

obama-memeMniej znana część kampanii Senatora Obamy w 2008 roku: ZMIEŃ … drukarkę

Biały Dom robi Internet przez Komitet

Ale dlaczego najbardziej chroniony budynek na planecie, w którym mieści się najpotężniejszy człowiek na ziemi, miałby polegać przede wszystkim na tak przestarzałej technologii? Odpowiedź jest taka, że ​​odpowiedzialność za technologię Białego Domu nadzorują cztery różne agencje: Rada Bezpieczeństwa Narodowego, Biuro Prezydenta, Tajna Służba i Agencja Komunikacji Białego Domu. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, każda agencja ma własnego dyrektora ds. Informacji.

To fragmentaryczne podejście oznacza, że ​​każdy poważny przegląd technologii Białego Domu wymagałby zgody wszystkich czterech agencji. Zamiast tego każda agencja przeprowadzała częściowe aktualizacje i negocjowała własne umowy z usługodawcami na przestrzeni lat, co skutkowało poprawkami patchworkowymi zamiast aktualizacji na pełną skalę.

Wygląda jednak na to, że czas Białego Domu w piwnicy technologicznej dobiega końca. Wiadomości z tego tygodnia podają, że na 1600 Pennsylvania Avenue trwają wielkie zmiany. Obecnie jest 13000 funtów porzuconych kabli, a David Davidon, inauguracyjny dyrektor White House Information Technology, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora inżynierii na Facebooku.

Po usunięciu góry starych kabli Recordon i jego zespół zaczęli zastępować stare komputery w Białym Domu najnowszymi modelami – oferując szybkie, półprzewodnikowe dyski i nowoczesne procesory. Ponadto właśnie wprowadzono w pełni cyfrowy system telefoniczny z wbudowanymi głośnikami i przyciskami szybkiego wybierania, które można programować online.

Obama po prostu chce iPhone’a

Mimo całego postępu jest jeszcze wiele do zrobienia. Choć aktualizacje technologiczne zapewnią lepsze zarządzanie gośćmi i bezpieczeństwo budynku, a także pozwolą pracownikom korzystać z iPhone’ów w pracy, prezydent nadal tkwi w swoim starym (ale zabezpieczonym) BlackBberry.

I chociaż istnieją obawy związane z bezpieczeństwem związane z zezwoleniem liderowi wolnego świata na przejście na iPhone’a, prezydent może spokojnie odpoczywać na temat swojej prywatności w Internecie i bezpieczeństwa danych, tak jak my wszyscy.

W końcu może po prostu korzystać z VPN.

Polecane zdjęcie: steheap / Dollar Photo Club
Obama meme: memegenerator.net