Free! Shikoni Peaky Blinders Sezoni 5 nga Kudo – Janar 2023

Pas një sezoni të katërt shpërthyes që pa Tommy Shelby të ngjitej në nivelet më të larta të fuqisë britanike, ku mund të shkojnë Blinders Peaky nga këtu?

Kjo është pyetja në mendjen e të gjithëve, ndërsa sezoni i pesë fillon këtë muaj.

Nëse jetoni jashtë MB, megjithatë, do të duhet të prisni disa muaj të tjerë për të zbuluar se çfarë është tjetër për fanin Shelby. Tani për tani, është në dispozicion vetëm për banorët e MB.

Për tifozët ndërkombëtarë të shfaqjes që nuk mund të presin kaq gjatë, ekziston një zgjidhje e shpejtë dhe e thjeshtë. Duke kombinuar një llogari të fuqishme VPN dhe iPlayer të BBC, mund të anashkaloni kufizimet e transmetimit dhe shikoni çdo episod të ri ditën kur lëshohet në internet.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni blinders Peaky me një VPN

1. Zgjidhni një VPN me shumë serverë të optimizuar me transmetim në Mbretërinë e Bashkuar. Ne rekomandojmëNordVPN, me mbi 600 serverë vetëm në Mbretërinë e Bashkuar.

2. Shkarkoni dhe instaloni VPN-në tuaj në çdo pajisje.

3. Lidhu në një server me shpejtësi të lartë në Mbretërinë e Bashkuar.

4. Bashkohuni me iPlayer në BBC.

5. Shijoni fatkeqësitë më të fundit të Tommy Shelby dhe familjes!

Shikoni Blinders Peaky Me NordVPN!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Blinders Peaky

Peaky Blinders Sezoni Pesë është aktualisht Në dispozicion vetëm për transmetim në iPlayer BBC. Si transmetues shtetëror në Mbretërinë e Bashkuar, BBC përdor një teknologji të quajtur “geoblocking” kufizoni hyrjen në platformën transmetuese jashtë vendit. IPlayer BBC gjurmon adresën IP të të gjithëve për të përcaktuar nëse ata janë duke banuar brenda MB.

Nëse adresa juaj e IP tregon se jeni fizikisht i vendosur jashtë MB, IPlayer i BBC-së do t’ju bllokojë nga transmetimi i Blinders Peaky.

Nëse doni të përdorni Peaky Blinders jashtë MB, ju duhet një VPN për të lëvizur adresën tuaj IP. Duke u lidhur në internet përmes një VPN, mundeni zhvendosni adresën tuaj IP në çdo vend që ai pret ka një server. Në këtë rast, ju lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar.

Së bashku me kriptimin e të dhënave tuaja, kjo mashtron iPlayer të BBC-së duke menduar se je aktualisht në Britani të Madhe. Do të gëzoni qasje të plotë në Blinders Peaky dhe një mori përfitimesh të tjera për të cilat do të diskutojmë më poshtë.

Një gjë për të kujtuar: IPlayer BBC gjithashtu përpiqet të bllokojë përdoruesit e VPN. Për të anashkaluar ndjekjen e faqes në internet VPN, ju duhet një VPN e fuqishme që mbetet e fshehur pa ngadalësuar lidhjen tuaj ose duke rrezikuar privatësinë tuaj.

Shikoni Blinders Peaky Me NordVPN!

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Përfitimet e përdorimit të një VPN shkojnë më tej sesa të vazhdoni me shfaqjet tuaja të preferuara televizive. Anashkalimi i geoblocks dhe kodimi i të dhënave tuaja janë vetëm dy tipare të teknologjisë që do të ndryshojnë plotësisht mënyrën e përdorimit të internetit.

Geoblocks përdoren nga të gjithë faqet e internetit kryesore për të kufizuar qasjen për përmbajtjen e tyre, për një larmi arsyesh. Një VPN mund të shpërthejë të gjitha, duke ju dhënë jo të filtruar qasje në “internet pa kufij” nga kudo në botë.

Duke koduar të dhënat tuaja, një VPN ju mban të fshehur dhe anonim në internet. Me adresën tuaj IP të maskuar dhe trafikun e mbështjellë në një tunel mbrojtës të kriptimit të gradës ushtarake, aktiviteti dhe identiteti juaj në internet mbahen private nga palët e jashtme.

kjo ju mbron nga rreziqet më të mëdha të internetit: malware, hakerë, ndjekja, phishing, sulmet DDoS, dhe më shumë. Do të jeni të sigurt nga bezdisja dhe manipulimi i reklamave.

E njëjta gjë është e vërtetë edhe për censurën. Duke u lidhur me internetin jashtë vendit tuaj, ju anashkaloni çdo kufizim lokal të vendosur nga qeveria juaj.

Për të ruajtur privatësinë tuaj, investoni në një shërbim të fuqishëm premium VPN që përdor Kriptimi AES 256-bit, ofron një ndërprerës automatik, dhe mban një politikë e rreptë e mos-logs. Këto tipare të artit-artë parandalojnë rrjedhjet e të dhënave që mund të rrezikojnë sigurinë dhe anonimitetin tuaj.

Ju duhet gjithashtu një VPN me një përzgjedhje të madhe të serverëve me shpejtësi të lartë në të gjithë globin, jo vetëm në MB. Kjo siguron që lidhja juaj të mos ngadalësohet kur rrjedhin Blinders Peaky ose ndonjë shfaqje tjetër nga kudo në botë.

Shikoni Blinders Peaky Me NordVPN!

VPN-të më të mira për të parë Blinders Peaky

1. NordVPN

NordVPN është zgjedhja më e njohur në treg, dhe ka më shumë se 600 servera vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Do të keni mjaft adresa IP për të hyrë në Blaket Peaky.

NordVPN-së Opsioni SmartPlay e bën atë e thjeshtë për të konfiguruar VPN-në tuaj për të hyrë në përmbajtje transmetimi nëpër platforma. Me vetëm klikimin e një butoni, ju do të jeni në gjendje të kaloni nga BBC në Netflix.

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN me një nivel të lartë sigurie, NordVPN Kriptimi 256-bit, asnjë politikë e shkrimeve dhe ndërruesi i vrasjeve do të ndihmojë që të dhënat tuaja të mos bien në duar të gabuara. Plus, e saj 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe biseda të drejtpërdrejta 24/7 e bëjnë NordVPN një mundësi fantastike për ata që kërkojnë të shikojnë Blinders Peaky. Ju mund të shihni se çfarë duhet të thonë lexuesit e tjerë në lidhje me NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Blinders Peaky Me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN fiton vazhdimisht kur bëhet fjalë për shpejtësinë, kështu që ju nuk do të humbni kohë të çmuar duke pritur për një episod që të tingëllojë ose të ngarkojë. ExpressVPN u ofron përdoruesve një sasi e pakufizuar e bandës, kështu që ju madje mund të bezdisni tërë sezonin nëse zgjidhni.

me mbi shumë servera në MB, ExpressVPN mund të kalojë edhe më të vështirat e geoblocks. Ne kemi gjetur që ExpressVPN të ketë qasje të vazhdueshme në iPlayer të BBC-së, por nëse keni ndonjë problem, është e saj Biseda live 24/7 është në dispozicion është të të ndihmojmë për çdo pyetje.

e tyre politikë e rreptë e mos-logs është vërtetuar se mbron të dhënat e përdoruesit, plus një ndërprerës automatik vrasës dhe Kriptimi AES 356-bit do të mbajë të gjithë veprimtarinë tuaj private. Ju lehtë mund t’i jepni ExpressVPN një provë pa rrezik me ato 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Ju mund të shihni pse ExpressVPN është një nga shërbimet më të mira VPN midis përdoruesve që kërkojnë një VPN të shpejtë dhe të sigurt.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Blinders Peaky Me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost është një nga më të mirat VPN miqësore për përdoruesit kur është fjala për të hyrë në përmbajtje gjeobllokuar. Ajo ka serverë të dedikuar për një larmi platformash streaming, përfshirë iPlayer BBC.

Përdoruesit e rinj nuk do të duhet të kërcejnë rreth duke u përpjekur të gjejnë serverin më të mirë për të zhbllokuar Blinders Peaky. CyberGhost tashmë e ka bërë atë për ju. Por transmetimi nuk është aktiviteti i vetëm që është i lehtë për t’u përdorur me CyberGhost. Për shembull, ekziston gjithashtu një skedar i dedikuar vetëm për përrua.

CyberGhost e merr atë shërbimi ndaj klientit seriozisht. Ajo ofron mbështetje të klientit rreth orës, pavarësisht se ku mund të jetoni.

Me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, CyberGhost ka një nga politikat më bujare të gjykimit. Sidoqoftë, shkon një hap më tej. Ata gjithashtu ofrojnë një gjykim shtatë-ditor falas. Ti mund te shohesh pse përdoruesit e duan përdorimin e CyberGhost per veten tuaj.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Blinders Peaky Me CyberGhost!

4. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Surfshark mund të jetë një VPN relativisht e re në treg, por shpejt dallon veten për shërbimin e saj të shkëlqyeshëm. Surfshark-së numrat e rrjetit të serverëve mbi 800, dhe po rritet vazhdimisht Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për të bllokuar nga iPlayer BBC kudo ku shkoni.

Ajo ofron përdoruesshpejtësi të mëdha dhe protokolle të mëdha sigurie, përfshirë një opsion MultiHop. MultiHop ju lejon të lidheni me dy vende VPN menjëherë për të rritur sigurinë e lidhjes tuaj.

Një nga avantazhet më të mëdha që Surfshark ka është aftësia për të pasur një numër i pakufizuar i lidhjeve të njëkohshme. Kjo lejon të gjithë familjen tuaj për të hyrë në këdo që BBC tregon se ata janë të interesuar në të, edhe nëse tashmë jeni duke kapur Blinders Peaky. Nëse nuk jeni ende të sigurt për Surfshark, ajo gjithashtu ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju mund të merrni një mendim për mënyrën se si funksionon para se të angazhoheni për një plan më të gjatë.

Nëse ende keni dyshime në lidhje me këtë VPN, mund të shihni pse lexuesit janë duke vrapuar në lidhje me Surfshark.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni Blinders Peaky Me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Nëse jeni me një buxhet, PrivateVPN ofron veçoritë më të mira për çmimin më të ulët të grupit. Megjithëse opsionet e tyre të serverit janë më të kufizuara, PrivateVPN ka ende mundësi të mjaftueshme për të anashkaloni geoblocks më të ndërlikuara. Kjo e bën PrivateVPN një mundësi veçanërisht të mirë për të hyrë në iPlayer në BBC.

PrivateVPN e mban funksionimin e saj të vogël sipas dizajnit. Kjo u lejon atyre mbajnë më shumë kontroll mbi serverat e tyre, të gjitha këto janë në pronësi dhe operohen vetëm nga PrivateVPN. Kjo zvogëlon më tej mundësinë që të dhënat tuaja mund të përgjohen nga një palë e tretë. Për më tepër, ata janë gjithashtu një shërbim pa logs, kështu që askush nuk mund të ndjekë aktivitetin tuaj të internetit.

PrivateVPN nuk ka një bisedë live në dispozicion për shërbimin e klientit, por ato janë akoma të lehta për t’u kontaktuar në rast se hasni ndonjë problem. Për ta provuar para se ta blini, mundeni përfitoni nga prova e tyre 7-ditore falas. Ju gjithashtu mund të shikoni se çfarë thonë përdoruesit në lidhje me PrivateVPN.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni Blinders Peaky Me PrivateVPN!

përmbledhje

Me çdo sezon të ri, Peaky Blinders tejkalon vetveten dhe ngre aksionet. Mos humbisni nga kthesat dhe bllokimet e fundit, sepse nuk mund të hyni në sezonin e ri.

Me një VPN, ju anashkaloni geoblloqe bezdisëse, shijoni internet më të sigurt dhe privat dhe mund të shikojë çdo episod të ri të Peaky Blinders jashtë MB, në momentin kur është në dispozicion në internet.

Shikoni Blinders Peaky Me NordVPN!

Shikoni këtë video 2 minutëshe për të parë se sa e thjeshtë është të shikosh Peaky Blinders me një VPN

Leximi më tej

Nëse doni të mësoni më shumë rreth marrëveshjeve më të mira në VPN, mund të shikoni në listën tonë të marrëveshjeve më të mira VPN.

Ju ende mund të pyesni veten pse keni nevojë për një VPN. Ky është një udhëzues i shkëlqyeshëm për fillestarët.

Tani që keni zhbllokuar Blinders Peaky, mësoni se si të hyni në Netflix kudo në botë!