Ajo që ne bëjmë në hije është në Netflix! Si ta shikoni atë në vitin 2020

Argëtimi komik i vampirëve komike, Wefarë bëjmë në hije, tani është në dispozicion në Netflix Kanada dhe Japoni. Fatkeqësisht, nëse nuk jetoni në këto vende, nuk do ta gjesh shfaqjen në katalogun tënd Netflix.

Netflix geoblocks përmbajtjen e saj që do të thotë se shfaqjet dhe filmat që janë në dispozicion për tu shikuar ndryshojnë në secilin vend.

Mos u shqetëso, sidoqoftë – ne do të shpjegojmë si të përdorni një VPN për të hyrë në atë që Ne bëjmë në Hijet, kudo që të jeni.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikojmë se çfarë bëjmë në hijet e Netflix

 1. Zgjidhni një VPN që zhbllokon vazhdimisht Netflix. Ne rekomandojmë NordVPN për performancën më të mirë të përgjithshme.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN.
 3. Lidhu me një server Kanada ose Japoni.
 4. Shkoni në Netflix.com dhe regjistrohuni / regjistrohuni. Kjo eshte!

Filloni të transmetoni tani atë që bëjmë në hije!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë atë që Ne bëjmë në Hijet

Për shkak të licencimit dhe çështjeve të së drejtës së autorit, Netflix gjeo-kufizon përmbajtjen e tij. Kjo do të thotë që shfaqjet dhe filmat ku mund të keni akses varen nga cili vend ku jeni. Për shembull, nëse jetoni në SH.B.A., nuk mund të keni qasje në ato që shfaqen në Netflix Canada.

Mënyra më e mirë për të arritur rreth gjeo-kufizimeve është të gjeo-spoof Netflix duke menduar se keni një adresë IP për vendin, përmbajtja e të cilit po përpiqeni të transmetoni.

Si e bën këtë magji të ndodhë? Me një VPN premium, ju mund të anashkaloni bllokadën e Netflix pa probleme dhe të sigurt.

Një VPN maskon adresën tuaj të vërtetë IP, ju lidh me një server në një vend sipas dëshirës tuaj (në këtë rast, Japonia ose Kanada), dhe ju jep një adresë IP nga ai vend.

Pastaj mund të hyni në katalogun e plotë Netflix të cilitdo vend që ju zgjidhni dhe të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara.

Nëse doni të transmetoni atë që Ne bëjmë në Hijet, zgjidhni një VPN me një rrjet global të gjerë serverash, përfshirë serverët në Japoni dhe Kanada.

Ju gjithashtu dëshironi të siguroheni që keni një VPN që gjithmonë freskon adresat IP të serverëve të saj për të mbetur të padukshëm për Netflix.

Që nga viti 2014, Netflix përdor masa anti-VPN për të gjurmuar dhe bllokuar serverët VPN. Sidoqoftë, përpjekjet për bllokimin e Netflix nuk janë 100%, dhe ju mund të anashkaloni pengesën e tij me një VPN me performancë të lartë.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN Premium mund t’ju ndihmojnë anashkaloni geoblocks të Netflix dhe teknologjinë e rreptë anti-VPN në mënyrë që të mund të transmetoni shfaqjet tuaja më të dashura kudo që të jeni.

Por kjo është vetëm një nga përfitimet e shumta të përdorimit të një VPN cilësore.

Një VPN me cilësi të lartë ju jep lirinë e rrjedhës për të lëvizur përtej botës që thith gjakun e asaj që bëjmë në hije.

VPN më të mirë zhbllokojnë faqet e njohura të transmetimit në të gjithë botën, si Hulu dhe HBO. Imagjinoni të shikoni Atdheun një minutë dhe të hidheni në Sopranos ditën tjetër. Shtë gjithçka e mundur nëse përdorni një VPN premium.

Cfare ka me shume, VPN të fuqishme siguroj që aktiviteti juaj në internet është i sigurt dhe anonim. Ata i mbajnë të dhënat tuaja jashtë mundësive të hakerave, gjurmuesve dhe spiunëve, dhe ju mbrojnë nga adware dhe malware.

Duke përdorur një VPN të besueshëm me kriptimi i shkallës ushtarake, të dhënat tuaja janë të padukshme për sytë prishës.

3 VPN më të mira për shikimin e asaj që bëjmë në hije

A jeni gati për ca gjak, zhurmë dhe qesh? Këtu janë VPN-të më të mira për të hyrë në ato që bëjmë në Hijet brenda disa minutash.

1. NordVPN

Serverët me bandë të lartë të NordVPN e bëjnë atë një zgjedhje më të mirë për transmetim. Rrjeti i serverit të tij përfshin 140+ serverë në Japoni dhe 450+ në Kanada.

Gabimi i proxy Netflix ndalon rrjetet e shumta VPN të zhbllokojnë përmbajtjen Netflix. Sidoqoftë, NordVPN është një nga VPN-të më të mira për të marrë rreth ndalimit të Netflix për VPN.

Karakteristika SmartPlay DNS është në dispozicion në të gjithë serverët e saj. Me SmartPlay, ju lidheni me serverin përkatës dhe nuk keni nevojë të merreni me konfigurimin manual. Ju mund të transmetoni me shpejtësi dhe siguri përmbajtjen tuaj të preferuar.

Përdor NordVPN encryption dyfishtë për t’i mbajtur të dhënat tuaja private, dhe ato Karakteristika CyberSec bllokon malware dhe adware.

A politikë e rreptë e mos-logs dhe një ndërprerës automatik vrasës shtoni karakteristikat e saj mbresëlënëse të sigurisë. Plus, ju mund të përdorni NordVPN me deri në gjashtë pajisje në një kohë. Shtë perfekt për një familje të madhe (dhe të zënë).

Ju dëshironi që streaming streaming të shijojë marrëzinë e mbinatyrshme të Shadow. NordVPN është i shpejtë dhe i besueshëm.

Nëse keni ndonjë problem të lidheni me Netflix, mund të kontaktoni me NordVPN 24/7 Mbështetje e klientit në chat live. Për më tepër, baza e saj e gjerë e njohurive i përgjigjet pyetjeve të shumta si konfigurimi dhe serverët specifikë për rajonin tuaj.

Ju madje mund të provoni NordVPN pa rrezik me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Ende nuk jeni i sigurt për NordVPN? Shikoni shqyrtimin tonë të plotë.

Ju mund të kurseni në një pajtim NordVPN me një nga kodet tona të kuponit.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, servers specialiteti P2P janë të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, Android TV, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Transmetoni atë që Ne bëjmë në Hijet me NordVPN!

2. ExpressVPN

ExpressVPN - vpnMentor

ExpressVPN është e shpejtë. Ai vazhdimisht i kryeson tabelat me shpejtësitë e tij, duke e bërë atë zgjedhjen e përsosur për transmetimin e asaj që bëjmë në hije.

Ajo ofron 3000 server + në 160 vende, përfshirë Kanadanë dhe Japoninë.

Ky VPN është me seli në Ishujt e Virgjër Britanikë, jashtë juridiksionit të Aleancës 5/9/14 Eyes.

Për paqen tuaj të mendjes, ExpressVPN ofron karakteristika premium sigurie si një politikë e rreptë e mos-logs, Kriptimi i shkallës ushtarake AES 256-bit, Mbrojtje rrjedhje DNS, dhe një bkaloni uilt-in vrasës.

Gjithashtu siguron tunele të ndara. Kjo veçori novatore ju lejon të zgjidhni faqet të mbeten të pakriptuara në mënyrë që jo të gjithë trafikun tuaj të internetit të mos kalojë në VPN.

Probleme në lidhjen me Netflix? ExpressVPN ofron shërbim të shkëlqyeshëm ndaj klientit. Burimet në uebfaqe janë të gjera, duke përfshirë përmbledhjet e thelluara të instalimeve, udhëzuesit e zgjidhjes së problemeve dhe një seksion të gjerë FAQ.

Nëse nuk e gjeni përgjigjen tuaj në faqe, mund të drejtoheni te ExpressVPN 24/7 mbështetje chat live.

Ndërfaqja është miqësore për përdoruesit dhe është e shkëlqyeshme për një fillestar VPN. Madje ofron deri 5 lidhje pajisjesh në një kohë. Plus, ju duhet të provoni atë me 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Nuk jeni i sigurt nëse ExpressVPN është zgjedhja juaj kryesore e transmetimit? Shikoni shqyrtimin tonë të plotë.

Nëse jeni duke kërkuar të kurseni në ExpressVPN, shkoni në faqen tonë të kodit kupon.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Transmetoni atë që Ne bëjmë në Hijet me ExpressVPN!

3. Surfshark

Surfshark_screenshot

Surfshark është një VPN e shkëlqyer me shumë qëllime dhe anashkalon geoblocks e Netflix në një bazë të qëndrueshme.

Rrjeti i tij përfshin 800+ serverë në 50+ vende, përfshirë serverët në Kanada dhe Japoni.

Kërkimi juaj për të transmetuar atë që bëjmë në hije nuk është problem për Surfshark. i saj Tipar i lidhjes së shpejtë gjen serverin më të shpejtë.

Testet tona nëpër vende të shumta tregojnë se Surfshark ka shpejtësi të mëdha pa rënie të shpejtësisë ose pushime të lidhjes.

Fakti që Surfshark është i vendosur në Ishujt e Virgjër Britanikë tregon se e merr seriozisht privatësinë tuaj.

VPN gjithashtu merr nota të larta për të tipare të forta të sigurisë, duke përfshirë Kriptimi AES 256-bit, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, një akaloni utomatik vrasës, dhe a rreptë npolitika o-shkrimet.

Një tjetër veçori e shkëlqyer e sigurisë në internet është Cleanweb, i cili ju mbron nga malware, adware, phishing dhe ndjekja.

Nëse shfaqen probleme gjatë kohës që po përpiqeni të lidheni me Netflix, siguron Surfshark mbështetje miqësore dhe informuese 24/7 chat live.

Shikoni Surfshark Zhbllokimin iPlayer të BBC-së

Videoja e mëposhtme ju tregon se si të qaseni në iPlayer në BBC me Surfshark, kështu që mund të shikoni se çfarë bëjmë në hijet nga kudo.

Fillestarët e VPN do të gjejnë Surfshark instalim i lehtë falë një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe Tipar i lidhjes së shpejtë. Më e mira nga të gjitha, Surfshark ofron një numër të pakufizuar pajisjesh për një llogari.

Surfshark nuk ofron gjykim falas, por ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave. A është Surfshark VPN i duhur për ju? Shihni shqyrtimin tonë të plotë.

Kurseni para në një pajtim në Surfshark me kodin tonë kupon.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Rrjedhin atë që ne bëjmë në hijet me Surfshark!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Për të rregulluar komedinë dhe tmerrin tuaj, do të duhet përdorni një VPN premium për të hyrë në atë që Ne bëjmë në Hijet, pa marrë parasysh se ku je në botë.

Me një VPN cilësore, do të keni mundësi transmetoni shfaqjet tuaja të preferuara dhe qëndroni të sigurt nga hakerat e etur në internet. Ne rekomandojmë NordVPN si zgjedhjen tonë # 1 për të transmetuar Netflix.

Kureshtarë cilët VPN e anashkalojnë Netflix me lehtësi? Lexoni udhëzuesin tonë në 5 VPN-të më të mira që mund të punojnë me Netflix.

Cila është mënyra e thjeshtë dhe e shpejtë për të fshehur adresën tuaj IP? Lexoni udhëzuesin tonë të dobishëm për 4 Super Easy & Mënyrat e Shpejta për të (Reale) Fshehni IP-në tuaj.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me