Що таке нігерійська афера (419 афера) з прикладами

Що таке нігерійська афера (419 афера) з прикладами


Нігерійська афера існувала вже давно. Спочатку проводилася по телефону, факсу та традиційній пошті, ця афера пропонує жертвам надіслати невелику суму грошей за обіцянку отримати взамін набагато більшу суму. Розвиток електронної пошти значно полегшило аферистів для досягнення нових жертв. Важко знайти статистику, яка відображає справжні витрати на розширені шахрайства з виплатою зборів, наприклад, нігерійська афера.

Звіт про Інтернет-злочинність ФБР та Інтернет-кримінального центру (IC3) за 2017 рік стверджує, що американці втратили майже 58 мільйонів доларів за фальсифікацію шахрайських платежів у тому році. Багато людей впевнені, що можуть розпізнати спроби шахрайства, але залишається зрозумілим, що будь-хто може стати жертвою онлайн-афери. Останні дані FTC (pdf) показують, що тисячолітні користувачі Інтернету частіше піддаються шахрайству, ніж будь-яка інша вікова група, однак, людей похилого віку часто обдурюють, коли вони дають більшу кількість грошей. Важливо, щоб ви могли розпізнати нігерійську електронну пошту про аферу, якщо отримаєте її.

Що таке нігерійська афера (419 афера)?

Шахрайство 419 – це сумнозвісна тактика шахрайства з виплат, яка виникла в Нігерії і з тих пір поширилася по всьому світу. Найвідомішим джерелом цих електронних листів є Нігерія, але вони можуть походити з будь-якого місця. У Нігерії злочин став для багатьох важливим джерелом доходу, хоча розділ 419 Нігерійського законодавчого кодексу забороняє його (звідси назва). Як працює афера?

Людина відкриє свій обліковий запис електронної пошти і знайде електронний лист, який стверджує, що йде від нігерійського принца чи політичного заслання. Ця особа може претендувати на вихід із країни, яка наразі перебуває у новинах, або з іншого місця, де зазнали громадянських заворушень.

Електронний лист пояснить, що через політичну нестабільність або смерть родича значна кількість грошей потрапила в рахунок. Далі пояснюється, що якщо читач зможе надіслати лише невелику суму готівки, він заплатить за збори за доступ до рахунку. Натомість за їх довіру та щедрість читачеві обіцяють великий відсоток грошей, нібито замкнених.

На жаль, якщо людина все-таки вирішить надіслати гроші, незабаром буде подано запит на отримання додаткової кількості. Відповідно до наступних електронних листів, надісланих шахраєм, часто виявляються несподівані витрати, такі як збільшення податків чи хабарі чиновникам. Шахраї продовжуватимуть просити гроші до тих пір, поки жертва надішле їх. Потрібно сказати, що ніколи не буде надсилатись жертві будь-яка виплата, незалежно від того, скільки вони надсилають.

Як визначити нігерійську електронну пошту

Існують деякі загальні риси, які мають нігерійські електронні листи. Слідкуйте за деякими або всіма цими попереджувальними знаками:

 • Електронний лист отримано несподівано,
 • Ви не знаєте того, хто його надіслав,
 • Він містить довгу і сумну історію про політичну неприємність або сімейні проблеми,
 • Він містить довгу і сумну історію про те, чому відправник не може отримати доступ до грошей,
 • Електронний лист спеціально просить вас допомогти, пересилаючи гроші через послуги переказу грошей,
 • Електронний лист пропонує привабливо велику оплату в обмін на вашу невелику пропозицію.

Що робити, якщо вам надійде повідомлення про нігерійську аферу

Якщо ви отримаєте електронний лист, який підозрює, що це афера, ви можете зробити кілька простих кроків, щоб розслідувати його. Завжди вважайте, що електронна пошта – це шахрайство, і ніколи не надсилайте гроші, не роблячи спочатку основних перевірок фактів. Захистіть себе, звертаючись до довірених людей, які не залучені, щоб допомогти вам перевірити, що електронна пошта є аферою.

 • Не надсилайте гроші, подарункові картки, електронні перекази, криптовалюту, банківські перекази, такі як Western Union або грошовий переказ. Все це практично неможливо відстежити, і зазвичай немає можливості відновити ці кошти.
 • Зверніться до надійного друга або поговоріть з банком про електронну пошту. На них набагато менше впливатимуть будь-які емоційні прийоми, що використовуються для того, щоб обдурити вас надсилати гроші.
 • Вставте текст електронної пошти в пошукову систему. Шахраї неодноразово використовують одні і ті ж сценарії, тому інші, можливо, вже повідомили про аферу.
 • Якщо електронний лист претендує на законний бізнес, перейдіть безпосередньо на веб-сайт компанії та зв’яжіться з ними, щоб підтвердити запит. Ніколи не натискайте посилання в електронних листах, оскільки вони можуть містити зловмисне програмне забезпечення.
 • Ніколи не відповідайте на шахрайські листи, навіть на жарт чи на те, щоб побачити, що трапиться. Чим довше ви займаєтесь, тим більше шансів вони емоційно маніпулювати вами надсилати гроші.

Як захистити свій бізнес від нігерійських афери

Ось декілька швидких кроків, які ви можете вжити, щоб захистити свій бізнес або себе від попадання жертвою нігерійської афери на робочому місці. Шахраї показали себе дуже хитрими і можуть перехитрити навіть ці захисти, але вони повинні забезпечити міцний щит від багатьох атак.

 • Навчіть співробітників про те, як можуть виглядати повідомлення про афери,
 • Ніколи не надсилайте приватну чи фінансову інформацію по електронній пошті
 • Оновіть все антивірусне програмне забезпечення до останніх версій,
 • Встановіть двофакторну автентифікацію для електронної пошти та системних входів,
 • Потрібні два або більше підписів на грошових переказах понад визначену суму,
 • Попросіть оператора сервера електронної пошти додати прапор до електронних листів, які походять за межі мережі.

Поглиблене шахрайство з оплатою

Нігерійські 419 шахраї відчувають високий рівень успіху, оскільки люди часто готові ризикувати невеликою кількістю грошей, щоб ризикнути отримати набагато більшу винагороду. Це вид афери, відомий як розширене шахрайство, і це не єдиний приклад, який можна знайти в Інтернеті. Нігерійські афери зазвичай підпадають під категорію “бенефіціарні кошти”. Тобто вони просять жертв грошей, щоб допомогти отримати доступ до великих фондів, які зберігаються в довірі, для домовлених членів сім’ї або подібну історію ридання. Ось інші версії розширеного шахрайства, на які слід звернути увагу.

Інвестиційні пропозиції

Шахраї представлятимуть себе інвесторами чи юристами та просять про допомогу (кошти), щоб забезпечити великі та перспективні інвестиції на закордонні банківські рахунки. Електронні листи, як правило, розраховують одержувача цікавитись, як отримані гроші або як відсотки будуть зароблені в екзотичних місцях, і обіцяють значну виплату як винагороду за їх допомогу.

Виграє лотерея або конкуренція

Потерпілим надійде електронний лист із повідомленням, що вони виграли велику суму в міжнародній лотереї, розіграші чи змаганнях. Часто аферисти використовують брендинг справжніх лотерейних агентств, щоб переконати жертв, що електронні листи є справжніми. Шахраї просять особисту інформацію, таку як ім’я, дата народження та номер посвідчення водія, щоб перевірити особу передбачуваного переможця. Ці дані можуть бути використані для шахрайства з особою. Деякі електронні листи просять здійснити невелику оплату, щоб полегшити виплату виграшів в лотереї.

Романтика / самотні серця

Онлайн-афери знайомств зазвичай починаються на форумах, додатках для знайомств та інших публічних просторах, які приваблюють одиноких чи самотніх людей. Шахраї працюють над тим, щоб переконати жертв, що вони закохані в них, але є причина, з якою вони ще не зустрічаються – що їм потрібні гроші. Незабаром шахрай попросить гроші на інвестиції, допомогу з витратами на проживання, лікарняні збори або вимагатиме екстравагантні подарунки.

Чому важливо повідомити про аферу

Нігерійські аферисти є експертами у відділенні чесних людей від своїх грошей. Вони вкладають багато часу, відточуючи свої навички та розробляючи найкращі підходи до маніпулювання людьми. Якщо вас обманули, це природно почуватися соромно, але важливо негайно повідомити про злочин.

Коли сором або збентеження спонукають до таємної поведінки, це часто може призвести до того, що жертви неодноразово переслідуються, коли вони переслідують хороші гроші за поганими. Якщо вас обманули або вважаєте, що вам надійшло повідомлення про аферу, перейдіть на нашу сторінку про те, як повідомити про аферу, щоб знайти правильне агентство, з яким можна поговорити..

Якщо ви надіслали гроші, можливо, вам доведеться звернутися до фінансової установи. Ресурси, перелічені на сторінці “Як повідомити про аферу”, проконсультують найкращі кроки, які потрібно вжити, щоб захистити себе від подальшої атаки.

Можливо, вам також сподобаються шахрайські захисти від крадіжок особи, як афери – як вони працюють? Захист від крадіжок посвідчень особи. Контактна інформація для шахрайських бюро – експеріан, еквіфакс, трансмісія, захист від викрадення особи, дізнайтеся про ознаки крадіжки посвідчення особи, а також уникнути їх.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map