Поширені телемаркетингові афери та способи їх виявлення

Поширені телемаркетингові афери та способи їх виявлення


Інтернет-афери продовжують користуватися популярністю у злочинців і стають все складнішими. Але це не означає, що офлайн-шахрайства також не трапляються. Шахраї, здійснені за допомогою текстових повідомлень, телефонних дзвінків та навіть пошти равлика, залишаються популярними у злочинців. Дійсно, з такою кількістю людей, які розглядають свої мобільні телефони як розширення свого тіла, люди доступніші по телефону, ніж будь-коли раніше. Це одна з причин, що телемаркетингові афери все ще існують і часто є успішними.

Багато людей використовують ідентифікатор абонента і навіть не відповідають на телефон на номер, який вони не впізнають. Однак є ще багато людей, які відповідають на кожен дзвінок, і багато людей, які вважають себе зобов’язаними брати участь у розмові з кожним абонентом. Шахраї можуть бути дуже переконливими, тож, коли вас прислухаються, важко сказати “ні” або виявити шахрайство. На щастя, якщо ви знаєте про типи афери, на які слід звернути увагу, і продовжуєте дотепно про себе, у вас буде більше шансів уникнути стати жертвою..

У цій публікації ми розкриваємо деякі поширені афери з телемаркетингу та як їх помітити. Ми також обговоримо кілька інших типів телефонних шахрайств, на які слід звернути увагу, та надамо загальні поради щодо того, як тримати шахраїв.

Поширені афери з телемаркетингу

Деякі з цих схем орієнтовані на конкретні групи або групи людей, а інші стосуються випадкових покликань. Деякі стосуються фішингу, типу афери, в якій абонент намагається з’ясувати інформацію (наприклад, особисту чи банківську інформацію), яка може бути використана в інших злочинах. Фішинг за допомогою телефону часто називають голосовим фішингом або «вишинг».

Квитки на закордонну лотерею

У зв’язку з цим, абонент оголошує, що ви переможець іноземної лотереї. Вони будуть намагатися переконати вас, як ви навіть вперше взяли участь у цій лотереї, тим більше, що, можливо, ви не відвідували країну, в якій вона нібито відбулася. Вони можуть сказати вам, що хтось інший записався від вашого імені чи що Ви отримали право на жеребкування, покупивши в популярному магазині, такому як Walmart.

Іноземний фактор, однак, важливий, оскільки саме тут надходить афера. Оскільки ці виграші отримують за кордоном, вам потрібно заплатити деякі уявні збори, такі як провінційні податки або плата за трансфер або адміністрацію. Абонент надасть вам інструкції, як здійснити платіж, або запитає банківські реквізити по телефону. Гроші, звичайно, надходять прямо на афериста, і ваш виграш не існує.

Подібні афери можуть включати претензії, що ви виграли поїздку, сплачену за всі витрати, або новий автомобіль, але вам потрібно заплатити певний тип передплати.

Шахрайський процесор афери

Ці схеми передбачають звернення жертв через електронну пошту, текст або телефон для обробки платежів від імені відправника з різних можливих причин. Це може бути пов’язано з пожертвами, виплатами за кредитом тощо. За кожен оброблений платіж вам обіцяли плату, часто 5-10%.

Суть афери полягає в тому, що платіж надсилається потерпілому, якому потім потрібно перевести більшу частину грошей на інший рахунок, зберігаючи плату за себе. У більшості випадків початковий платіж жертві виявляється підробленим, і вони втрачають гроші, але не здійснюють, доки вони вже не перерахували більшість. У деяких випадках платіж є реальним, але відбувається з викраденої кредитної картки, і в цьому випадку головною жертвою є той, хто мав вкрадені реквізити своєї картки..

Гарантована державна афера грантів

Назва цього підступу в значній мірі пояснює це. Хтось телефонує, що стверджує, що вас обрали для отримання безкоштовної урядової дотації. Але дійсно те, що хоче аферист – це ваша особиста інформація, певна форма оплати або те й інше. Вони можуть запитати деталі, такі як ваш номер соціального страхування. які потім можуть бути використані в крадіжках особистих даних. Або вони можуть сказати вам, що для отримання дотації потрібно сплатити адміністративний збір.

Насправді державні гранти вимагають подання заявки і ніколи не вимагають плати.

Попередні платні позики

Ця афера дуже схожа на шахрайство з урядовими грантами, але замість того, щоб виступати в якості представника уряду, цей дзвінок, як видається, надходить від представника фінансової установи. Вам скажуть, що ви отримали кредит, але вам потрібно заплатити невелику плату, щоб отримати кошти. Можливо, вас попросять надіслати платіж або надати банківську інформацію. Звичайно, ви не повинні робити жодного.

Страхування викрадення особи

Деякі шахраї намагаються продати вам страховку, яка захищає вас від шахрайства. Крадіжки особистих даних та шахрайство з кредитними картками часто зустрічаються в наші дні та у головах людей. Тож страхування від цих видів злочинів не надто складно продати. Абоненти можуть бути додатково переконливими, сказавши вам, що ви вже стали жертвою, а придбання страховки зніме вашу відповідальність за сотні чи тисячі доларів, які були викрадені.

Зрозуміло, жодного подібного злочину не відбулося (поки), і ви просто передаєте свої гроші чи банківську інформацію злочинцям.

Дивись також: Найкращі послуги захисту крадіжок особи

Таємна афера замовника

Якщо хтось звертається до вас, стверджуючи, що ви можете заробляти 400 доларів на тиждень лише за покупки в кількох магазинах, це, мабуть, звучить занадто добре, щоб бути правдою. На жаль, багато людей потрапили за цю аферу, яку можна ініціювати електронною поштою, текстом чи по телефону. Як тільки ви погоджуєтесь стати “секретним покупцем”, ви отримаєте чек або грошовий переказ на більшу суму (часто вище 2000 доларів). Вам сказано зберегти плату за себе (як правило, кілька сотень доларів), а потім використати решту в певних магазинах, банках чи інших постачальниках послуг та звітувати про їх обслуговування клієнтів..

Завдання можуть включати в себе пересилання грошових переказів (назад до аферистів) або придбання подарункових карток та відправлення номерів вашому «роботодавцю» (читайте: шахрай). Щоб зробити шахрайство ще більш законним виглядом, деякі інструкції говорять про те, щоб просто придбати предмети та зберегти їх для себе.

Зрештою, як тільки більша частина грошей буде витрачена або повернена в різних формах, чек виявляється підробкою. Зауважте, що може знадобитися кілька тижнів, щоб з’ясувати, що чек не справжній, навіть якщо банк його вже видав..

Жодна афера без відмови

Ця афера є дещо складнішою за інших у списку та передбачає викрадення телефонної лінії жертви. Шахрай зателефонує, роблячи вигляд, що хтось із банку жертви. Абонент насправді хоче, щоб ви стали підозрілими і зателефонували в свій банк, щоб перевірити, чи справді є проблема.

Проблема полягає в тому, що шахрай викрав телефонну лінію і дзвінок не був відкладений. Потерпілий вважає, що розмовляє з представником банку, але насправді розмовляє з шахраєм. Задавши кілька запитань, щоб «засвідчити», що жертва є власником рахунку, оригінальний абонент матиме достатньо деталей для зливання банківського рахунку жертви..

Інші поширені телефонні афери

Вищеописані шахрайства стосуються того, що хтось телефонує та намагається продати вам товар чи послугу чи представляє себе існуючим постачальником послуг. Багато інших афери, які ініціюються по телефону. Ось лише кілька, про які слід знати:

Robocall афери

Афери Robocall можуть бути не дуже складними, але, оскільки вони автоматизовані, вони можуть охопити експоненціально більше людей, ніж людина, яка робить холодні дзвінки. Афери Robocall сильно відрізняються, але всі стосуються автоматизованого повідомлення, яке відтворюється, коли ви відповідаєте на телефон або перевіряєте свою голосову пошту.

Одна афера націлена на людей з китайськими прізвищами. Здається, повідомлення з консульства Китаю і погрожує, що якщо жертви не здадуть гроші, вони зіткнуться з тяжкими наслідками, включаючи невідкладний арешт у разі подорожі до Китаю. Інші подібні афери стосуються злочинців, які представляють себе імміграційними чиновниками з усього світу.

Схеми, що стосуються Служби внутрішніх доходів (IRS) у США, доходу та митниці HM (HMRC) у Великобританії та інших податкових органів, часто включають автоматизоване голосове повідомлення, яке повідомляє вам зателефонувати на номер. Вони, як правило, стверджують, що ви вчинили певний вид злочину, пов’язаного з оподаткуванням, і загрожуєте серйозними діями, якщо не дотримуєтесь інструкцій. Настанови можуть включати проводку або здачу грошей на рахунок, який належить злочинцю.

Хоча більшість людей знає, що державне агентство ніколи не зв’яжеться з вами за допомогою автоматизованого повідомлення, для деяких людей ці дзвінки можуть бути досить лякаючими, що вони вступають у дію. Наприклад, багато іноземних студентів впали за ці афери і втратили великі суми грошей, боячись депортувати, якщо вони не дотримуються.

Комп’ютерна технічна підтримка

Цей підман включає когось, хто закликає вас повідомити, що ваш комп’ютер потребує оновлення, можливо, стверджуючи, що ви завантажили зловмисне програмне забезпечення або ваш комп’ютер загрожує вірусом. Абонент попросить дистанційний доступ до вашого комп’ютера, щоб усунути проблему. Доступ легко забезпечити, відкривши посилання електронної пошти та дотримуючись кількох простих інструкцій.

Однак, коли вони контролюють ваш комп’ютер, шахрай може використовувати його для доступу до будь-якої особистої інформації, яку ви зберегли на ньому, наприклад приватних файлів і папок. Вони також можуть використовувати збережені облікові дані у вашому веб-переглядачі для входу в різні платформи, такі як ваш Інтернет-банківський або інвестиційний рахунок.

Крім того, шахрай може навіть вимагати плати за «виправлення» підробленої проблеми.

“Ти мене чуєш?” або афера “так”

Цей підхід використовується для обходу процесів аутентифікації, які використовують голосові підписи. Наприклад, якщо ваш банк використовує голосові підписи під час телефонного банкінгу, усі кримінальні потреби – це запис про те, що ви говорите правильні слова. Часто єдине необхідне їм слово – «так». Щоб записати це, вони зателефонують на ваш номер і скажуть: “Ви можете мене почути?”

Коли ви відповісте “так”, вони записують вас. Якщо ви піднімаєте телефон і незнайомий голос задає вам це питання, уникайте взагалі вимовляти слово «так». Хоча це звучить так, як це було б рідкісною аферою, FCC насправді отримала багато пов’язаних скарг.

Дідусі афери

Бабусі-дідусі хизуються вразливими людьми похилого віку, які зробили б усе, щоб забезпечити безпеку онука. Абонент представляє себе онуком і заявляє, що вони в біді та потребують трохи грошей, щоб вийти з ситуації. Можливо, їм потрібна допомога з судовим збором або грошима на перевезення з-за кордону.

Абонент дає бабусі та дідусеві вказівки щодо відправлення грошей і робить ситуацію звуковою, тому вони не встигають перевірити це. Вони також закликають потерпілого не говорити нікому під притвором, що вони не хочуть, щоб інші (наприклад, їхні батьки чи партнер) дізнавались про проблеми, в яких вони перебувають. Все це додає довіри до історії, яка стоїть за аферою, тоді як також роблячи більш ймовірним, що бабуся і дідусь дотримуються.

Поради щодо виявлення та захисту від афери з маркетингу

 • Остерігайтеся червоних прапорів. Поширені сигнали про те, що телефонний дзвінок є частиною шахрайства, включають занадто хороші, щоб бути справжніми, хтось запитує особисту інформацію відразу або абонент, який тисне на вас, щоб вжити заходів..
 • Запитайте ім’я. Якщо ви зовсім не впевнені, просто запитайте ім’я та номер зворотного дзвінка, щоб мати час для проведення деяких досліджень. Якщо абонент відмовляється вказати ім’я та номер, то ви можете бути впевнені, що у вас все одно є афера..
 • Будьте дуже обережні до автоматизованих повідомлень. Більшість установ, включаючи банки та державні установи, не використовуватимуть автоматизоване повідомлення для спілкування. Якщо включений номер зворотного дзвінка, запустіть пошук номера в Інтернеті, перш ніж намагатися його зателефонувати.
 • Використовуйте додаток для ідентифікатора абонента. Доступні різні програми, такі як Truecaller та Caller ID & Заклик блокування, який буде блокувати відомих спамерів від дзвінків. Зауважте, що, хоча це може допомогти відфільтрувати дзвінки, вони не будуть повністю надійними.
 • Слідкуйте за номерами, подібними до власних. Якщо ви бачите номер, подібний до вашого, не відповідайте за відповідь. Шахраї використовують техніку під назвою “підробка околиць”, щоб переконати вас забрати. Ідея полягає в тому, що ви можете подумати, що це хтось із місцевих дзвінків, і є більша ймовірність відповісти та довіритися абоненту.
 • Перейдіть до списку “Не дзвоніть” (DNC). У багатьох юрисдикціях ви можете додати свій номер до реєстру DNC. У США цією схемою керує Федеральна комісія з торгівлі (FTC). Телемаркети, які викликають людей у ​​списку DNC, несуть великі штрафи. Це, безумовно, не гарантує, що ви не отримаєте жодних дзвінків на шахрайство, але це може зменшити кількість дзвінків, які ви отримуєте від законних телемаркерів, так що простіше помітити підробки.
 • Подумайте про зміну свого номера. Коли ваш номер у списку одного шахрая, він, мабуть, також у багатьох інших. Якщо ви отримаєте велику кількість викликів шахрайства, можете скористатися можливістю змінити номер та одразу потрапити до списку DNC.

Як повідомляти про підозру в аферах

В якій би країні ви не проживаєте, уряд рекомендує вам повідомляти про афери чи підозрювані схеми. Навіть якщо правоохоронці не в змозі розслідувати кожен випадок, знання різних підступів допомагає державним установам виносити попередження іншим представникам громадськості. Ось де можна повідомити про афери для різних країн:

 • НАС: Помічник скарги FTC
 • Канада: Канадський центр протидії шахрайству
 • Великобританія: Шахрайство з діями (Національне шахрайство) & Центр звітності про кіберзлочинність)
 • Австралія: Scamwatch (Австралійський конкурс & Споживча комісія)

Можливо, вам також сподобається відновлення крадіжок із захистом особи, відновлення крадіжок особи: Ось що робити, якщо ваша особистість викрадена

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map