Як розпізнати та уникнути шахрайства на eBay

Як розпізнати та уникнути шахрайства на eBay


Шахраї використовуватимуть будь-яку доступну платформу, щоб виманювати невинних людей зі своїх грошей чи товарів, і eBay не є винятком. Сайт інтернет-аукціону запустився в 1995 році, і шахраї його використовують з тих пір. eBay передбачає велику довіру від імені покупця і продавця, але використовувати цю довіру порівняно просто. Компанія встановила деякі гарантії, але ви можете зробити багато, щоб захистити себе як користувач eBay.

Цей посібник розповість про найпоширеніші афери на eBay, на що звернути увагу та як захистити себе. Одні орієнтовані на покупців, інші – на продавців. Якщо вас обманули, ми покажемо вам кроки, які ви можете вжити, щоб повідомити про це.

Отримати шахрай як покупець eBay

Купувати продукти через eBay зазвичай просто, але деякі шахраї працюють над тим, щоб обманювати невинних людей, які просто намагаються отримати добру угоду. Пам’ятайте, що якщо пропозиція виглядає занадто добре, щоб бути правдою, це, мабуть, так і є. Ось три найпоширеніші афери eBay для покупців eBay.

Шахрайство без доставки

Гарантія повернення грошей на eBay захищає покупців від шахрайських продавців, окрім деяких виключень. Далі наведено список предметів, які не охоплені, а це означає, що продавець може прийняти оплату, не надіслати товар, і тоді ви як покупець не звернетесь через веб-сайт eBay. Будьте обережні, купуючи товари з наступного списку:

 • Компанії на продаж
 • Деякі категорії бізнес-обладнання
 • Веб-сайти для продажу
 • Нерухомість
 • Транспортні засоби
 • Послуги
 • Елементи, продані Sotheby’s
 • Оголошення

Продавець поставляється з навмисно неправильною назвою на етикетці

Ця афера спритна, оскільки обман трапляється в автономному режимі після завершення транзакції eBay. Після завершення продажу продавець опублікує пакет із правильною адресою, але неправильною назвою. Це приводить вас як покупця до думки, що ви помилково отримали чужу посилку, і ви повернете її або повернете назад на пошту. У трансакції eBay зазначається як відмова або повернення, продавець отримує товар назад і зберігає оплату. Неможливо оскаржити транзакцію після її завершення таким чином.

Афера з порожнім ящиком

Це афера, на яку слід дивитися, якщо ви шукаєте дуже популярний предмет, який привертає багато уваги до ЗМІ, має обмежений реліз або його важко дістати в іншому місці. Ви можете побачити бажаний предмет для продажу і швидко придбати його, іноді платячи вище ринкової ціни, щоб забезпечити його. На жаль, у поспіху, можливо, ви не помітили, що в списку вказано лише поле, в яке потрапив товар, а не сам предмет. У вас є дорога упаковка без потрібного товару.

Підроблені товари

Мінусом покупки в Інтернеті є те, що немає можливості перевірити справжність товарів, перш ніж купувати їх. Шахраї це знають і іноді пропонують на продаж високоякісні, фірмові товари за дуже привабливою ціною. На жаль, предмети доступні за ціною, тому що вони є підробленими або репліками “збивання”.

Оплата поза eBay

Системи безпеки eBay можуть захищати покупців і продавців лише тоді, коли транзакції відбуваються безпосередньо на веб-сайті. Незаконні продавці можуть запропонувати товар на продаж, але потім вимагати, щоб платіж надсилався за межі платформи. Наприклад, вони можуть просити готівку, банківський переказ, чек, грошовий переказ або навіть подарункові картки. Після того, як шахрай отримає ваші гроші через непростені засоби, вони перестануть спілкуватися з вами і не відправлять товар. eBay не допоможе у трансакції, яка сталася поза її компетенцією.

Потрапити в аферу як продавця eBay

Це може стати несподіванкою, але багато афери eBay не орієнтовані на невинних покупців, які шукають вигідну угоду. Шахраї часто представляють себе покупцями і застосовують заходи захисту споживачів, щоб допомогти їм обдурити чесних продавців. Ось кілька найпоширеніших способів, як продавці eBay шахраюються.

Приватна угода, що пропонується поза eBay

Покупець може побачити ваш товар і запропонувати оплатити його приватно, а не використовувати офіційні платіжні канали eBay. Вони можуть пояснити, що продавець (ви) може здійснюватись поза межами місця продажу, щоб уникнути сплати комісійних платежів. Ви закриваєте список та відправляєте товар, але вони не платять, або вони оскаржують транзакцію з eBay, стверджуючи, що товар зламаний або що список був підробленим.

Пропозиція із переплатою

Якщо у вас є товар на продаж, потенційний покупець може зв’язатися з вами та запропонувати заплатити за нього. Спочатку може здатися нерозумним передавати щедру пропозицію, але часто це пастка. Покупець оплатить шахрайським чеком. Ви відправляєте товар негайно, але через дні ви виявите, що чек відскакує, не залишаючи вас нічого.

Змінено адресу

Ця афера – це новий поворот у пропозиції переплати. Покупець запропонує придбати ваш товар та надіслати більшу суму, ніж потрібно. Вони кажуть, що це потрібно для покриття додаткових витрат на доставку, оскільки їм раптом потрібно відправити його в іноземну країну (часто Нігерію, хоча і не завжди). Шахраї також запитають вашу електронну адресу PayPal. Незабаром після цього до вас звернуться шахраї, які видають себе за PayPal, запитуючи номери для відстеження поштового зв’язку. В електронному листі буде вказано, що платіж буде видано вам, як тільки ви доведете, що товар був відправлений. Якщо ви довіряєте людині, ви можете відправити товар добросовісно, ​​вважаючи, що електронний лист є справжнім. Оскільки це афера, ви ніколи більше не побачите своїх грошей чи своїх речей.

Позовна скринька

У цьому випадку покупка може бути завершена без недоліків. Покупець платить швидко, а ви відправляєте товар без занепокоєння. Покупець отримує товар, але стверджує, що ви надіслали порожню скриньку – іншими словами, звинувачує вас у шахрайстві. eBay вимагатиме повернення, а покупець відправить вам порожнє поле, зберігаючи товар та гроші під час повернення коштів..

Покупець стверджує, що товар не отримано

Захист продавця PayPal існує, щоб допомогти продавцям впевнено торгувати на eBay. Для того, щоб він працював, продавці повинні надати підтвердження доставки товару. Якщо відправлений товар був проданий за ціною менше 750 доларів, повідомлення про доставку є достатнім підтвердженням. Якщо товар продається на суму понад 750 доларів США, на цьому предметі повинно бути підтвердження доставки підпису. Досвідчені шахраї це знають і можуть скористатися продавцями, які не знають про цю додаткову вимогу доказування. Вони можуть стверджувати, що товар не був отриманий, вимагають відшкодування та компенсують дорогий товар.

Розбита афера репліки

Покупець із задоволенням купує ваш товар. Після підтвердження платежу ви доставляєте його негайно. У цій афері покупець потім звинувачує вас у відправці пошкодженого товару. Вони можуть навіть надати фотографії зламаного предмета. На жаль для вас, предмет – це копія тієї, яку ви надіслали. Покупець може повідомити про товар як пошкоджений на eBay та отримати відшкодування, залишивши вас без вашого товару або оплати.

Необгрунтоване повернення коштів

Шахрай не повинен дуже намагатися вкрасти гроші, оскільки більшість сайтів для транзакцій створені для захисту покупця. Якщо ви успішно завершите транзакцію і покупець платить кредитною карткою або PayPal, він може легко зв’язатися з провайдером і скасувати транзакцію. Гроші будуть стягнуті з вас, і з вас буде стягнуто додаткову плату за повернення коштів (це 20 доларів за PayPal, залежать від компаній, що займаються кредитними картками). Шахрай повинен лише сказати, що вони підозрюють, що щось було не так, і більшість установ негайно відшкодують гроші, незалежно від того, у них вже є товар або в якому стані він знаходиться. Оспорювання повернення коштів може зайняти багато часу і клопоту від вашого імені.

Зворотній зв’язок вимагання

Оскільки eBay функціонує як посередник між приватними покупцями та продавцями, ідея побудови репутації в Інтернеті на сайті є досить важливою. Кожна транзакція створює можливість як для покупців, так і для продавців залишати відгуки громадськості про досвід. Торгувати з обліковими записами, які мають поганий зворотній зв’язок, зазвичай не годиться. Знаючи це, деякі шахраї купуватимуть у вас, а потім вимагають надсилати гроші приватними засобами, щоб негативні відгуки не залишилися у вашому обліковому записі. Це тип шантажу. Оскільки завершений зворотний зв’язок не може бути оскаржений, він ставить деяких людей у ​​становище, де вони вважають, що вони повинні дотримуватися або ризикувати цілісністю свого облікового запису..

Уникайте шахрайства

Це схоже на довгий список, але важливо бути дуже ретельними при покупці чи продажу на платформі eBay. Деякі з цих порад можуть бути для вас другою природою, а можуть стосуватися всіх продажів. Будьте в курсі та дійте обережно, оскільки фінансові операції в Інтернеті можуть бути ризикованими, незалежно від того, наскільки ви обережні.

Ніколи не приймайте чеки як оплату. Це дуже ризиковано, оскільки вони часто є об’єктом шахрайства. Якщо ви приймаєте чеки, зачекайте, поки вони очистяться. Після здачі чека баланс відображатиметься на вашому рахунку, але на його підтвердження може знадобитися тиждень-два. Якщо ви надішлете посилку до того, як чек буде очищений, він може залишити вас порожнім банківським рахунком та відсутнім предметом. Завжди використовуйте затверджені методи оплати на eBay.

Завжди здійснюйте транзакції через офіційні канали eBay. Спілкуйтеся за допомогою наданої послуги. eBay не може відслідковувати угоди, укладені за межами платформи, і не може перевірити комунікації чи угоди, укладені на приватних каналах. Дайте собі всі шанси на захист, показавши на eBay, що ви діяли добросовісно.

Документуйте все. Докладайте зусиль, щоб записати упаковку та проводку кожного товару, включаючи будь-які використані номери для відстеження. Це допоможе захистити вас від необґрунтованих претензій на шахрайство. Як правило, eBay виступає з покупцем, тому оскаржуйте будь-які претензії, які ви вважаєте неправдивими, і підкріплюйте їх своїми фотографічними доказами.

Поряд із фотографуванням всього, спробуйте записати будь-які ідентифікуючі дані про предмет. Особливо, якщо предмет дорогий, популярний чи бажаний (наприклад, нові мобільні телефони чи ігрові приставки). Запишіть будь-які серійні номери або унікальні коди.

Завжди домовляйтеся про номер для відстеження за будь-які ваші доставки. Якщо товар коштує більше 750 доларів, домовтеся про підпис при доставці. Це допомагає охопити вас захистом продавця PayPal (але не обов’язково іншими способами оплати, доступними через eBay). Використовуйте найвищу безпеку відстеження, яку ви вважаєте, що підходить для значення відправленого товару. Пам’ятайте, що чим більше доказів ви зможете домовитись, тим безпечнішою буде ваша угода у випадку шахрайського спору.

Ви можете мати можливість оскаржити повернення коштів у банку, якщо ви вважаєте, що це шахрайство, але готові надати докази. Захист продавця PayPal також має механізми захисту від помилкових відшкодувань платежів, тому не соромтеся оскаржувати його, якщо ви вважаєте, що це неправильно. Також ви можете отримати розумне відшкодування коштів, якщо у вас є нещасний клієнт. Це коштуватиме вам лише суму товару, а не додаткові витрати на повернення платежів, якщо клієнт вирішить питання у своїй фінансовій установі.

Перевірте, чи зображення, яке використовується для показу товару, використовується і в інших списках, чи воно є товарним зображенням з Інтернету. Якщо це так, а продавець не бажає надсилати інші фотографії або інформацію про товар, це може бути аферою, і цього слід уникати..

Порівняйте ціну з іншими подібними предметами. Якщо він знижений без поважних причин (наприклад, перераховані збитки), це може бути афера або навіть викрадене майно. Триматися подалі.

Дослідіть сторінку відгуків. Якщо хороший відгук – це від продавців недорогих товарів, може бути стратегічним зробити профіль виглядати справжнім. Він також може бути недосвідченим продавцем, тому не соромтесь відкривати розмову про товар у системі обміну повідомленнями eBay.

Ви можете небагато зробити, щоб убезпечити себе, якщо товар не покритий гарантією повернення грошей, тому детально вивчіть профіль продавця та поводьтеся обережно, якщо товар дуже дорогий і поза захистом політики.

Якщо ви отримали посилку, яка не адресована вам, подумайте добре. Чи очікуєте ви посилки приблизно цього разу? Перевірте наявність номерів доставки або кодів транзакцій, які ви можете використовувати для підтвердження того, що це ваш пакет. Якщо кожна деталь збігається за винятком найменування, ви можете відкрити її, щоб перевірити, чи є там ваш товар.

Ніколи не поспішайте купувати предмет на eBay. Уважно прочитайте список. Якщо товар вказаний як поле лише в заголовку списку або чітко в описі, ви можете зробити мало, щоб оскаржити транзакцію, оскільки представлена ​​інформація була правдивою та правильною.

Що робити, якщо вас обманули на eBay

eBay чудово знає, що на веб-сайті трапляються афери. Вони охоче співпрацюють з правоохоронними органами та заохочують шахраїв, щоб вони склали протокол про поліцію у своїх місцевих органах влади. Якщо ви хочете зрозуміти процес повідомлення про аферу в поліції та як залучається eBay, відвідайте Центр безпеки eBay.

Ви можете повідомити про проблему з продавцем на eBay безпосередньо тут.

Якщо ви знайшли предмет на eBay, який ви вважаєте шахрайським, повідомте про це безпосередньо.

Повідомте покупця, якщо ви думаєте, що вони діяли тут незаконно чи шахрайсько.

Можливо, вам також сподобається захист від крадіжок особи, захист фальшивості, федеральний злочин: захист від крадіжок особи та запобігання припущенню, захист від крадіжок особи, що це супер-файли cookie та як їх усунути. Захист від крадіжок особи.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map