Ogłoszenie zwycięzcy Stypendium Future of Privacy 2019

Stypendysta ExpressVPN 2019


Z przyjemnością ogłaszamy zwycięzcę stypendium ExpressVPN Future of Privacy Scholarship 2019: Seth Connell, student prawa na Regent University w stanie Wirginia w USA Gratulacje!

W tym roku nasz esej zachęcił uczniów do omówienia, czy powinniśmy polegać na rządach, czy na wolnym rynku, aby zapewnić prywatność konsumentów. Otrzymaliśmy ponad 1000 zgłoszeń dotyczących tego tematu, z dużą ilością mocnych argumentów za i przeciw interwencjom rządowym w zakresie regulacji wykorzystywania informacji konsumenckich.

Opierając się na sile i jasności argumentów, postanowiliśmy przyznać nagrodę stypendialną w wysokości 5000 USD Sethowi, który napisał, że w dążeniu do optymalnej prywatności użytkowników interwencja rządu powinna zostać zminimalizowana na korzyść wyboru konsumenta. Możesz przeczytać jego esej na naszej stronie stypendialnej.

W tym roku odbyła się ostra konkurencja z tyloma kandydatami, ale pięciu drugich uczestników przedstawiło również przekonujące poglądy na temat tego, co stało się coraz większym tematem debat między krajami i firmami. Każdy z nich wygrał 12-miesięczne subskrypcje ExpressVPN.

Oni są:

 • Isabella Grundseth, Mountainside High School, Oregon, Stany Zjednoczone.
 • Calvin Kuo, University of Virginia, U.S.
 • David Slottved, University of Oxford, Wielka Brytania
 • Elijah Smith, University of Pittsburgh, U.S.
 • Jared Stancombe, Indiana University, U.S.

Rozmawialiśmy z Sethem o jego zwycięskim eseju, o jego środkach ochrony prywatności oraz o tym, jak planuje wykorzystać swój stopień naukowy, aby pomóc innym.

Gratulacje, Seth! Na początek, jakie są niektóre problemy związane z prywatnością cyfrową, które napotykasz w swoim codziennym życiu? Czy podejmujesz kroki w celu ochrony swojej cyfrowej prywatności??

Wydaje się, że na każdym kroku w życiu pojawiają się obawy dotyczące prywatności. Często spotykam się z aplikacjami i stronami internetowymi z prośbą o śledzenie mnie, monitorowanie moich danych osobowych i wysyłanie dostosowanych reklam. Próbuję zminimalizować ryzyko, odmawiając wszelkich uprawnień, których nie potrzebuję do prawidłowego działania programu, lub, jeśli mogę znaleźć inny program lub stronę internetową, która nie byłaby tak inwazyjna, wybiorę alternatywę.

Innym problemem, jaki mam, są różne naruszenia bezpieczeństwa danych, które zdarzają się w szeregu firm w całym kraju i na świecie. Wygląda na to, że w dzisiejszych czasach dane nikogo nie są bezpieczne i mocno wierzę, że ważne jest, aby chronić się dzięki solidnemu planowi ochrony przed kradzieżą tożsamości. To tylko kwestia czasu, zanim nasze dane zostaną naruszone, a posiadanie niezawodnej usługi odzyskiwania danych jest kluczem, aby zapobiec zniszczeniu twojego życia przez naruszenie danych. Ze względów osobistych używam również VPN do szyfrowania mojego adresu IP i używam tylko zaufanych i bezpiecznych sieci Wi-Fi do zadań wymagających poufnych informacji.

Jak myślisz, która z największych firm technologicznych najbardziej ingeruje w prywatność ludzi?

W mojej ocenie najbardziej inwazyjnymi firmami technologicznymi są Google, Amazon i Facebook. Firmy te zapewniają solidne produkty i rozwiązania dla konsumentów i firm, a ja z pewnością jestem jedną z nich. Jednak uprawnienia wymagane przez te firmy do korzystania z ich usług są bardzo inwazyjne i zabierają góry danych osobowych, które są później wykorzystywane w celach marketingowych. Facebook zajmował się głównymi problemami public relations związanymi z przetwarzaniem danych użytkowników. Zrozumiałe jest, że te firmy wykorzystują dane takimi, jakie są; w końcu potencjał zysków ze sprzedaży dzięki wykorzystaniu tych danych jest niebotyczny, ale kompromis to niestety nasza prywatność.

Jak wspomniałem w moim Praca pisemna, jeden dziennikarz z Washington Post stwierdził, że przeglądarka Google Chrome jest w rzeczywistości narzędziem do eksploracji danych podszywającym się pod przeglądarkę. Podobnie urządzenia Google Home i Amazon Alexa wydają się zawsze rejestrować rozmowy ich właścicieli, a FBI milcząco przyznało się do używania tych urządzeń jako podsłuchu backdoor. Fakt, że te urządzenia i firmy słyszą nasze rozmowy, jest wystarczająco zły, ale dodanie zagrożenia ze strony rządu stanowi całkiem nowy wspaniały świat.

W swoim eseju mówisz, że potrzebujemy większego wyboru produktów i usług technicznych. W branży zdominowanej przez kilku gigantów technologicznych, jak nowi konkurenci i startupy powinni wejść na rynek?

Powiedziałbym, że ważne jest, aby przedsiębiorcy nadal wprowadzali innowacje i promowali swoje pomysły na rynku. Im więcej innowacji, tym lepsze będzie nasze życie. Jest jeden szczególny obszar, który sugeruję rozważyć, czy firma technologiczna chce promować bezpieczniejszy produkt lub usługę. W tej chwili marzeniem wielu startupów technologicznych jest kupno takiej firmy jak Google. Jeśli produkt jest tak dobry, że chce go Google, potencjalnie dużo pieniędzy wiąże się ze sprzedażą marki większej firmie. Potencjalnym minusem jest to, że konsumenci nie uzyskają pełnej potencjalnej korzyści, jaką mógłby zapewnić ten startup.

Załóżmy, że startup naprawdę chce skupić się na prywatności użytkowników. Na pewno jest na to rynek i rynek ten prawdopodobnie będzie nadal rósł. Jeśli jednak ten startup zgodzi się na zakup przez większą firmę, która nie kładzie takiego samego nacisku, konsumenci nie będą mogli skorzystać z alternatywnego produktu, który zapewni korzyści bez ryzyka dla ich prywatności. Powiedziałbym więc, że więcej przedsiębiorców powinno rozważyć oparcie się pokusie sprzedaży większej firmie. Przestrzegaj swoich zasad i stwórz świetny produkt, który kupią osoby zainteresowane prywatnością. Kto wie, jeśli te startupy wystarczająco się rozwiną, wywrze presję na istniejące firmy, by zareagowały i zwiększyły ochronę prywatności, jeśli zamierzają nadążyć.

Wreszcie, czego obecnie studiujesz i co zamierzasz realizować w przyszłości?

Obecnie staram się o tytuł prawnika i przystąpię do egzaminu adwokackiego w 2022 r. Mam na myśli dwa rodzaje karier prawnych. 

Po pierwsze, chciałbym być prawnikiem konstytucyjnym, który specjalizuje się w prawie czwartej poprawki [zakaz nieuzasadnionego przeszukania i zajęcia]. Miliony Amerykanów były poddane bezprawnemu inwigilacji przez prawie dwie dekady i uważam, że ważne jest podtrzymanie mądrości Czwartej Poprawki i odepchnięcie się od stanu masowej inwigilacji. 

Po drugie, jestem również zainteresowany pomocą rodzinom w finansach i współpracą z nimi w celu osiągnięcia lepszej przyszłości finansowej. Jestem obecnie trenerem finansowym, a także studentem prawa i chciałbym włączyć moją praktykę coachingu finansowego do praktyki prawnej, jeśli mam taką możliwość.

~

Czy prywatność jest dla Ciebie ważna? Rozważ udział w przyszłorocznym konkursie na esej o stypendium ExpressVPN Future of Privacy! Więcej szczegółów już wkrótce początek 2020 r.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map