VPN не підключиться? Поширені проблеми VPN та їх виправлення

Підключення до VPN - поширені проблеми та виправлення


VPN робить їх надзвичайно простим для безпеки в Інтернеті, а їх здатність обійти регіональні обмеження означає, що ви можете отримати доступ до своїх улюблених служб з будь-якої точки світу.

Незважаючи на просту настройку, VPN часто роблять погану роботу, повідомляючи користувача, коли або чому виникає проблема. Нижче ми розглянемо деякі найпоширеніші проблеми VPN та повідомимо, як їх виправити простою англійською мовою якомога менше жаргонами..

Проблема 1: я не можу підключитися до VPN або залишатися підключеним до нього

Якщо ви взагалі не можете підключитися до VPN, перше, що потрібно зробити, це перевірити наявність у вас підключення до Інтернету; це звучить очевидно, але його часто не помічають. Якщо ваше з’єднання добре, наступним кроком буде спробувати використовувати інший VPN-сервер.

Іноді сервери переходять на технічне обслуговування, і додаток VPN не оновлюється вчасно, що дає вам можливість підключитися до сервера, який фактично недоступний. Якщо ви можете підключитися до одного з інших серверів своєї VPN, це, мабуть, сталося.

З іншого боку, якщо ви не можете використовувати будь-які сервери або якщо ваше з’єднання часто припиняється, швидше за все, проблема полягає в налаштуваннях вашої мережі. Ось що робити в цьому випадку:

Спочатку перегляньте сторінку налаштувань VPN. Якщо він має Відновити значення за замовчуванням кнопку, натисніть на неї. Якщо ні, змініть протокол підключення на Автоматичний (якщо ця опція недоступна, виберіть TCP або UDP).

Тепер ми додамо вашу VPN до списку винятків, щоб переконатися, що вона не заблокована брандмауером. Процес відрізняється для кожної операційної системи; ось кроки для Windows та MacOS:

Windows

Клацніть піктограму Windows у лівій нижній частині екрана та введіть «Брандмауер Windows Defender» (без лапок). Тепер виберіть Дозволити програму або функцію через брандмауер Windows Defender у списку зліва. На наступному екрані натисніть кнопку Змініть налаштування і потім Дозволити інший додаток. Нарешті, знайдіть додаток VPN та натисніть Додайте.

MacOS

Почніть з натискання піктограми Apple у верхньому лівому куті. Виберіть Налаштування системи, тоді Безпека & Конфіденційність. Звідси переходьте до пункту Брандмауер і натисніть на Параметри брандмауера кнопка. Ви побачите список програм, а нижче – на ньому кнопка зі знаком плюс (+). Клацніть на цьому, знайдіть додаток VPN та натисніть Додайте.

Проблема 2: Мій VPN занадто повільний

Це одна з найпоширеніших проблем VPN. Почніть з запуску тесту на швидкість при відключенні від VPN. Як правило, можна очікувати на VPN зменшити швидкість вашої мережі приблизно на третину, тому для початку вам знадобиться досить швидке з’єднання. Нижче ми перерахували рекомендовані швидкості Netflix та відповідну базову швидкість, яка вам знадобиться для використання подібних потокових служб із VPN.

Тип вмістуРекомендована швидкістьНеобхідна базова швидкість
SD-відео3 Мбіт / с5 Мбіт / с
HD відео5 Мбіт / с9 Мбіт / с
4K відео25 Мбіт / с30 Мбіт / с

Швидкість Інтернету недостатньо висока? Тут є кілька варіантів: ви можете оновити свій широкосмуговий пакет, використовувати дротовий зв’язок замість бездротового зв’язку або попросити інших у вашому домі ненадовго припинити потокове передавання та торрент.

Тепер підключіться до VPN і запустіть ще один тест на швидкість. Зауважте, що швидкість завантаження може змінюватися залежно від кількох факторів, зокрема, на відстані сервера від вашого місцезнаходження, кількості інших користувачів, підключеного протоколу шифрування і навіть часу доби. Це означає, що якщо ви помітили значне зниження швидкості, часто корисно спробувати інший сервер.

Дивись також: Найшвидші VPN

Проблема 3: Мій VPN не працює з Netflix, BBC iPlayer тощо.

Помилка проксі-сервера Netflix

По-перше, це важливо зазначити не кожна VPN може розблокувати кожну службу. Насправді, якщо мова йде про основні платформи, такі як Netflix, Amazon Prime Video та BBC iPlayer, лише деякі VPN все ще надійно працюють. Ми рекомендуємо використовувати ExpressVPN, хоча NordVPN і CyberGhost є двома відмінними недорогими альтернативами.

Якщо ваш VPN має бути в змозі розблокувати послугу, але у вас виникли проблеми, ви можете спробувати кілька речей..

 • Спочатку, переконайтеся, що ви використовуєте найновішу версію програми.
 • Потім очистіть кеш і куки веб-переглядача, щоб переконатися, що служба забула ваше фактичне місцезнаходження.
 • Спробуйте підключитися до іншого сервера, оскільки іноді існують конкретні сервери для розблокування певної платформи.
 • Якщо ви хочете, ви можете зв’язатися безпосередньо зі службою підтримки клієнтів своєї VPN (троє з них пропонують чат 24/7 в реальному часі) і запитати, які сервери використовувати.

Проблеми все ще виникають? Можливо, ваша обрана послуга нещодавно вдосконалила свої функції блокування регіону, і в цьому випадку немає іншого варіанту, як чекати, поки ваш постачальник VPN знайде рішення.

Проблема 4: Я не можу підключитися до свого VPN, коли в Китаї

Проблеми з VPN, на жаль, можна очікувати в Китаї. Інтернетні обмеження країни (в народі відомий як Великий Брандмауер) є одними з найсуворіших у світі. Усі види послуг блокуються, включаючи потокові служби, веб-сайти новин і, можливо, не дивно, VPN.

Хоча в Китаї є кілька VPN, які все ще працюють, їх веб-сайти заблоковані. У результаті вам доведеться встановити та налаштувати послугу перед тим, як прибути до Китаю. Для забезпечення безпеки ми рекомендуємо записати інструкції з встановлення вручну. Деякі VPN мають конкретні налаштування, які потрібно змінити, перш ніж вони працюватимуть у країнах із суворою онлайн-цензурою.

Також непогано перевірити, чи працює ваш VPN будь-який дзеркальний сайт, який може бути доступний у Китаї. Не забудьте зберегти цю інформацію локально, оскільки хмарні платформи зберігання також недоступні в Китаї.

Проблема 5: Схоже, мій сервер знаходиться в неправильному місці

Зазвичай ваш постачальник VPN орендує або купує сервери в країні, а потім дозволяє вам отримати доступ до них. Однак якщо місцеві закони ускладнюють запуск VPN-компанії, регіон занадто небезпечний, або витрати на підтримку фізичного сервера занадто високі, щоб виправдати, деякі провайдери використовують віртуальний сервер замість цього.

Ці сервери фактично розташовані в іншій країні, але налаштовані так, щоб ваш трафік виглядав так, ніби він надходить з обраного вами місця. Зазвичай гео-обмежені послуги не можуть визначити різницю, хоча деякі служби пошуку IP-адрес можуть, отже, і очевидна невідповідність.

Багато постачальників VPN дають вам знати, який з їх серверів є віртуальним, або в списку серверів, або в статті бази знань, тому ви можете їх уникнути, якщо хочете.

Проблема 6: Я змінив розширені налаштування своєї VPN, і тепер це не працює

Це насправді досить просто виправити. Спочатку знову перейдіть на сторінку налаштувань VPN. Якщо ви використовуєте таку послугу, як CyberGhost, з’явиться кнопка, яка дозволяє автоматично відновити все до стану за замовчуванням

Однак навіть якщо ця функція недоступна, ви можете створити резервну копію та запустити лише кілька хвилин, виконавши наступні кроки:

 • Почніть зі зміни протоколу VPN на UDP або TCP (цей параметр може називатися просто «OpenVPN»).
 • Якщо ви побачите будь-які вдосконалені параметри, такі як перемикач на знищення, користувацька функція DNS або затухання трафіку, вимкніть їх. Тепер підключіться до VPN.
 • Якщо це працює, не забудьте знову активувати перемикач захисту та захист від витоку (якщо тільки це не було причиною проблеми, що вкрай малоймовірно).

Ви все ще маєте проблеми? Ви можете звернутися до служби підтримки клієнтів за допомогою, але може бути швидше просто встановити програму VPN.

Проблема 7: Моя проблема тут не вказана

Якщо ваші проблеми з VPN складніші, ніж згадані вище, найкраще звернутися до служби підтримки клієнтів VPN безпосередньо. Вони зможуть допомогти вам встановити VPN майже будь-що (включаючи бездротові маршрутизатори). Крім того, вони щодня допомагають людям із технічними проблемами, тобто знають, як швидко та легко вирішити проблеми з VPN.

Ми пропускаємо загальну проблему VPN? Залиште коментар і повідомте нам про це.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map