SOCKS5 Proxy проти VPN – в чому різниця? Який слід використовувати?

ШАХКИ5
Більшість з нас знає небезпеку для конфіденційності, яка існує в Інтернеті. Зважаючи на значно зростаючу кількість користувачів Інтернету (3,4 мільярди та зростаючий показник за статтею Internet Live Stats), а також збільшення загальних точок доступу до Wi-Fi (423 мільйонів за даними FierceWireless), це не дивно, що безпека Інтернету викликає все більшу стурбованість.


Подивіться, наскільки важливою стала безпека Інтернету в циклі виборів президента 2016 року. Незахищені сервери електронної пошти. Просочилися документи. Приватні розмови, оприлюднені для всіх, щоб побачити весь світ. Проста правда полягає в тому, що поки ви користуєтесь Інтернетом, ви вразливі. Якщо, звичайно, ви не використовуєте високозахищений доступ до мережі або ви отримуєте доступ до веб-сайтів і даних в Інтернеті за допомогою захищених методів шифрування.

Методи шифрування: HTTPS чудовий, за винятком випадків, коли його немає

Деякі аспекти шифрування в Інтернеті та безпеки даних дбають про вас. Це тому, що більшість веб-сайтів зацікавлені у запобіганні хакерам захоплення ваших даних. Порушення даних – це зростаюча проблема і надзвичайно дорога проблема при цьому. Зараз Yahoo знаходиться в розпалі гри на боротьбу зі збитком після того, як було вкрадено 500 мільйонів акаунтів. З середньою вартістю порушення даних десь приблизно в 4 мільйони доларів, або приблизно від 154 до 158 доларів за один рахунок, Yahoo може роздивитися порушення даних з потенційною вартістю компанії в мільярди доларів. Ой. Ось сподіваємось, що вони придбали хороший поліс страхування кібер-відповідальності.

Більшість веб-сайтів не захищені. Насправді лише близько 25 відсотків використовують стандарт захисту шифрування HTTPS на рівні сайту. Веб-сайти з шифруванням HTTPS зазвичай використовують шифрування шару захищених сокетів (SSL). Це створює безпечне з’єднання між вашим комп’ютером та серверами хостингу веб-сайту. Після підключення передачі даних між вашим комп’ютером та серверами веб-сайту шифруються. Інформація шифрується, як це характерно для методів шифрування, при цьому дані не шифруються за допомогою захищених ключів на обох кінцях. Визначити, коли веб-сайт також використовує HTTPS, досить легко визначити. Подивіться лише адресу веб-сайту:

Google https

Навіть Google використовує методи шифрування для своєї пошукової системи. Але не обманюйте Хоча шифрування HTTPS набагато безпечніше, ніж протокол HTTP, що не вистачає шифрування, він далеко не кінцевий метод захисту. Усі користувачі, які переглядають вашу активність в Інтернеті чи на серверах веб-сайту, все ще можуть бачити, що ви переглядаєте та крадете дані чи вашу особу. У подібній примітці, настільки чудово, як і шифрування HTTPS, воно не приховує ваше місцезнаходження. Хтось усе ще може визначити, хто ви за своєю IP-адресою, і підключити його до загальнодоступної інформації. HTTPS – це хороший, безпечний метод, який допоможе вам не вкрасти ваші дані під час процесу передачі, але він не захищає вашу ідентичність в Інтернеті і не зберігає ваші дані повністю приватними.

Перевірена віртуальна приватна мережа (VPN)

Віртуальні приватні мережі (VPN) – це, мабуть, найпоширеніший метод безпечного підключення, завантаження та серфінгу в Інтернеті. Усі комп’ютери, які використовують підключення до Інтернету, є частиною розширеної спільної мережі. Якщо ви підключитесь до Інтернету через свого постачальника послуг Інтернету, то провайдер призначає вашому комп’ютеру унікальну IP-адресу та надсилає вас на ваш веселий шлях через їх мережу, підключаючи вас до іншої частини Інтернету. Моніторинг вашої діяльності є дуже простим питанням як для Інтернет-провайдера, так і для будь-яких урядів чи урядових організацій, які мають доступ до даних Інтернет-провайдера. Однак віртуальні приватні мережі створюють захищений тунель між вами та приватним сервером. Ви підключаєтесь до Інтернету через свій Інтернет-провайдер, як зазвичай, але потім підключаєтесь надійно та безпосередньо до певного сервера.

IPVanish, одна з найбільших доступних VPN-сервісів, надає корисну графіку для візуалізації того, що ми маємо на увазі:

як vpn захищає ваші дані

Захищений тунель, створений VPN, означає, що між вами та веб-сайтами, до яких ви намагаєтесь отримати доступ, створюється пряме з’єднання. Хакери, уряди і навіть ваш власний Інтернет-провайдер не можуть заглянути в тому, що ви робите.

Переваги і тут досить зрозумілі, але VPN багато в чому обмежений. Оскільки ваші дані повинні подорожувати далі і в процесі зашифровані та дешифровані кілька разів, ваша початкова швидкість Інтернету значно знижується. У подібній примітці, якщо ви підключаєтесь до віддаленого від вас VPN-сервера, ви відчуєте, наприклад, Візьміть, наприклад, що відбувається, коли ви перебуваєте в США та підключитесь до VPN-сервера в Австралії, порівняно з коли взагалі не підключено до сервера VPN:

Немає VPN:

немає швидкості vpn

Австралійський VPN сервер:

Австралійська швидкість VPN

Пінг (час, який потрібно, щоб пакет даних пересувався між двома місцями) різко зростає. Це також сталося, коли ми використовували безкоштовну послугу VPN TunnelBear:

Тунельна швидкість VPN

Підвищений ping не повинен занадто сильно збільшувати користувачів, оскільки високий ping не завжди прирівнюється до меншої швидкості завантаження. Однак, більш високий ping також може бути вказівкою на досить упакований сервер, що часто трапляється з більш популярними VPN-послугами та безкоштовними VPN-сервісами зокрема. Зазвичай VPN-сервіси обходять це шляхом збільшення кількості серверів, які вони пропонують.

Що стосується швидкості завантаження, то тут просте порівняння між швидкістю (у секундах), як завантаження через платну VPN-послугу (IPVanish), безкоштовне VPN (TunnelBear) та відсутність VPN:

Результати випробувань швидкості VPN

Як свідчать результати, завантаження без VPN повідомляє найкращі швидкості, тоді як VPN значно впливають на швидкість завантаження. Як звичайно, платний VPN-сервіс був швидшим, ніж безкоштовний сервіс. Для отримання додаткової інформації про швидкість VPN ознайомтеся з нашою статтею про найшвидші послуги VPN та про те, чому вимірювання швидкості VPN не є прямим вперед.

VPN також обмежені заходами безпеки, що впроваджуються компанією, що приймає VPN. Більшість платних VPN-служб збільшують свої зусилля щодо безпеки, пропонуючи всі форми шифрування високого рівня, а також підтримуючи сувору політику без реєстрації в більшості випадків. Звичайно, багато користувачів вагаються з кашлем грошей за послугу VPN, коли в Інтернеті є безліч служб VPN, які доступні безкоштовно в Інтернеті.

Є вагома причина, чому багато користувачів вирішують, що краще платити за послугу VPN, ніж їхати з безкоштовною. Безкоштовні VPN часто обмежують дані або пропускну здатність, реєструйте свою діяльність та / або вводите рекламу у свій веб-браузер. Мало того, що у безкоштовних сервісів є менше ресурсів для пропускної здатності та серверів, у багатьох не вистачає функцій безпеки.

Безкоштовні VPN часто керуються рекламою, показують рекламу у власних програмах, вводять рекламу у ваш веб-переглядач або в обох. Як багато хто з нас напевно знає, рекламодавці можуть використовувати хакери (так звані “зловживання рекламою”) для зараження комп’ютерів вірусами та зловмисними програмами різного роду. VPN, керовані рекламою, навряд чи захищені.

Питання про проксі-сервер SOCKS5

Ви можете думати, що існує спосіб безпечного підключення до VPN без уповільнення доданих даних. І є. Проксі-сервери роблять саме це. Дійсно, проксі-сервер діє так само, як VPN, але без доданого шифрування. Проксі-сервер призначає вам нову IP-адресу під час підключення до сервера, а потім спрямовує вас туди, куди ви намагаєтесь піти. У цьому є певна безпека. Усі, хто загляне, сприйматимуть ваше місцезнаходження по-різному через нову IP-адресу. Однак відсутність шифрування означає, що дані в основному незахищені. Один із найбезпечніших видів проксі-сервера, SOCKS5, працює на зменшенні деяких проблем

Послуги IPVanish та VPN NordVPN та приватний доступ до Інтернету надають абонентам проксі-сервери SOCKS5. NordVPN описує перевагу SOCKS5 таким чином:

“[Основна] перевага SOCKS5 – це додаткова можливість надання автентифікації, щоб тільки авторизовані користувачі могли отримати доступ до сервера. Це робить його більш безпечним, ніж інші проксі-сервери ».

Дійсно, це проблема, яку ми вирішили раніше, під час нашого короткого обговорення HTTPS. Хоча ви, можливо, зможете безпечно підключитися до веб-сайту та передавати дані туди-сюди, без того, щоб хто-небудь крав або переносив на нього, якщо хтось має доступ до сервера, на якому ви підключаєтесь до всієї цієї безпеки, фактично безглуздо. Оскільки проксі-сервери SOCKS5 використовують протокол SSH (захищена оболонка сокета), до них можна отримати доступ лише через перевірку. Підключитися може не просто хтось, а хтось, хто намагається отримати доступ неправильно, має великий обсяг шифрування, з яким можна мати справу.

Перевага для проксі-сервісу SOCKS5 – швидкість. Відсутність шифрування з проксі-сервером і навіть більш захищений SOCKS5 допомагають забезпечити більш високу швидкість. Майте на увазі, що здебільшого дані, які повертаються назад і назад, насправді не шифруються, а лише доступ до проксі-сервера SOCKS5. Більшість сервісів, які надають проксі-сервери SOCKS5, попередньо попереджають, що проксі-сервери є менш захищеними. Візьміть попереднє попередження, подане IPVanish, наприклад:

Socks5 проти VPN

Ось чому проксі-сервери SOCKS5 більш популярно використовуються для веб-заходів, які не передбачають підключення до різних веб-сайтів, де ваші дані можуть бути легко отримані. Окрім меншого шифрування, проксі-сервери також часто реєструють активність. Це означає, що кожен, хто може отримати доступ до цих журналів, може дізнатись, хто ви є, і що ви робили під час маршрутизації даних через проксі. Крім того, зламані проксі-сервери мають більше шансів натиснути на вашу машину зловмисне програмне забезпечення та віруси.

Коли використовувати проксі-сервери SOCKS5, VPN або обидва

Як ви могли очікувати, є використання переваг SOCKS5 через VPN, і навпаки.

Найкраще використання проксі-серверів SOCKS5:

 • Потрібна більша пропускна здатність
 • Торрентінг або використання однорангових послуг (лише для швидкісних цілей) *
 • Приховування свого місцезнаходження
 • Обхід географічного чи контентного блокування
 • Покращена безпека щодо регулярних проксі-серверів

Найкраще використання VPN:

 • Безпечний веб-перегляд
 • Торрентінг або використання однорангових послуг (коли потрібно більше шифрування та безпеки)
 • Проходження повного брандмауера
 • Обхід географічного чи контентного блокування
 • Кращий захист конфіденційності, ніж SOCKS5

Проксі-сервер SOCKS5 проти VPN для торрент і P2P

Якщо вся ваша мета – торрент або використання послуги P2P з найшвидшою швидкістю, найкращим варіантом може бути використання проксі-сервера SOCKS5. Однак швидша швидкість вийде ціною значно меншої конфіденційності, ризикуючи звернути на себе увагу з вашого VPN. Однак якщо ваша мета – торрент з максимальною кількістю шифрування та конфіденційності, перейдіть з VPN. Швидкість буде помітно повільнішою, але при правильній службі VPN збитки можна трохи зменшити (детальніше див. Нашу статтю про кращі VPN для торрентінгу). Крім того, проксі-сервери SOCKS5 підключають лише вибрані додатки до Інтернету, тому важливо пам’ятати, що всі дії, пов’язані з Інтернетом вашого комп’ютера, не приховані під час підключення до проксі-сервера SOCKS5..

Якщо ваша мета – зробити велику кількість веб-серфінгу, пройти повний брандмауер або просто захистити всю вашу присутність в Інтернеті незалежно від активності в Інтернеті, вам краще використовувати VPN. Пропускна здатність буде гіршою, але не нестерпно, тому якщо ви використовуєте високоякісну платну послугу, як-от IPVanish та NordVPN. Насправді обидва сервіси мають як проксі-сервери SOCKS5, так і VPN-сервери.

Для кращого уявлення про додаткові переваги, що надаються службами VPN, ви можете переглянути наші відгуки про IPVanish, NordVPN та приватний доступ до Інтернету.

* Торрентінг під час підключення до проксі не є повністю анонімним. Ваш Інтернет-провайдер може все ще бачити, що ви завантажуєте та завантажуєте велику кількість даних. Основною перевагою використання проксі-сервера SOCKS5 для P2P є краща швидкість завантаження та завантаження, а також той факт, що організації, що контролюють, не можуть з’єднати знову присвоєну вам IP-адресу. Це призводить до більшої конфіденційності, ніж до повної анонімності.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map