Покрокове керівництво щодо безпечного доступу до темної мережі та глибокої павутини

полум'я
Google індексує лише невелику частину Інтернету. За деякими оцінками, Інтернет містить у 500 разів більше вмісту, ніж те, що Google повертає в результатах пошуку. Посилання, які повертаються Google та іншими пошуковими системами під час введення запиту, називають “поверхневою павутиною”, тоді як увесь інший не-пошуковий вміст називають “глибоким веб” або “невидимим веб”.


Більшість цієї інформації приховано просто тому, що переважна більшість користувачів не вважатиме її релевантною. Значна частина цього захована в базах даних, які Google не цікавлять або забороняють сканувати. Дуже багато цього застаріло і застаріло. Вміст програм iPhone, файли у вашому обліковому записі Dropbox, академічні журнали, судові записи та приватні профілі соціальних мереж – це приклади даних, які не обов’язково індексуються Google, але все ще існують в Інтернеті.

Дивись також: Найкращі VPN для Tor

Попередження: Ваш Інтернет-провайдер може виявити, що ви використовуєте Tor

Значна частина цієї статті обертається навколо використання мереж анонімності, таких як Tor, які використовуються для доступу до темної мережі. Інтернет-провайдери можуть виявити, коли Tor використовується, оскільки IP-адреси вузла Tor є загальнодоступними. Якщо ви хочете використовувати Tor приватно, ви можете використовувати VPN або Tor Bridges (вузли Tor, які не публічно індексуються). Користувачі США Tor, зокрема, можуть захотіти використовувати VPN, який буде швидшим та надійнішим.

Останні зміни в законодавстві США означають, що Інтернет-провайдери можуть вільно продавати та обмінюватися даними про своїх клієнтів, включаючи їх звички перегляду. Під час використання VPN ваш Інтернет-провайдер не зможе побачити, що ви підключені до вузла введення Tor, лише зашифрований тунель до VPN-сервера.

NordVPN – це вибір №1 для Tor і був розроблений з урахуванням користувачів Tor.

Глибока паутина проти темної мережі

Глибоку павутину часто плутають із темною сіткою, її також називають темною павутиною, чорною павутиною та чорною сіткою. Простіше кажучи, глибока павутина – це вся інформація, що зберігається в Інтернеті, і не індексується пошуковими системами. Вам не потрібні спеціальні інструменти або темний чистий браузер для доступу до глибокої веб-сторінки; просто потрібно знати, де шукати. Спеціалізовані пошукові системи, каталоги та вікі допоможуть користувачам знаходити дані, які вони шукають.

Багато кращих загальнодоступних пошукових систем загального користування вимкнули або придбали, як Alltheweb та CompletePlanet. Але все-таки декілька звисають, щоб розпочати:

 • DeeperWeb – глибока веб-пошукова система, яка використовує пошук Google
 • Віртуальна бібліотека WWW – оригінальний індекс Інтернету, але більше каталогу, ніж пошукової системи.
 • Surfwax – індексує RSS-канали. Не впевнений, що це все ще працює …
 • IceRocket – Пошук блогосфери та Twitter

Це все добре, але спеціалізовані пошукові системи, як правило, краще, ніж загальні, для пошуку інформації у глибокій мережі. Наприклад, якщо ви шукаєте судову справу, скористайтеся пошуком публічних записів у вашій державі чи країні. Якщо вам потрібні академічні журнали, ознайомтеся з нашою статтею про використання глибоких веб-пошукових систем для наукових та наукових досліджень. Чим конкретніше ви можете бути, тим краще, інакше ви просто отримаєте ті самі результати пошуку, що і в Google. Якщо вам потрібен певний тип файлу, наприклад, файл Excel або PDF, дізнайтеся, як вказати пошук для цього типу файлів (наприклад, введіть “файл файлу: PDF” у вашому запиті DeeperWeb).

Темна сітка – це невелика частина глибокої павутини, яка спеціально зберігається прихованою. Веб-сайти та дані в темній мережі зазвичай вимагають спеціального інструменту для доступу. Тип сайту, який найчастіше асоціюється з темною павутиною, – це торгові майданчики, на яких купуються та продаються незаконні товари, такі як наркотики, вогнепальна зброя та викрадені номери кредитних карток. Найтемніші куточки використовуються для найму нападників, участі в торгівлі людьми та обміну дитячою порнографією. Більше того, темна павутина містить вміст і дані, до яких можна отримати доступ з анонімністю. Це може бути блог, форум, чат або приватний ігровий сервер.

Краса темної сітки – це анонімність. Ніхто не знає, хто ще є хтось у реальному світі, якщо вони вживають необхідних запобіжних заходів. Користувачі вільні від сторонніх очей урядів та корпорацій.

Темна павутина та Тор часто використовуються журналістами та винуватцями, щоб обмінятися конфіденційною інформацією, зокрема самого Едварда Сноудена. Наприклад, дамп даних Ешлі Медісон розміщувався на веб-сайті, доступному лише користувачам Tor.

Як безпечно отримати доступ до Темної павутини

Темна павутина – це не єдине централізоване місце. Як і поверхнева павутина, вона розкидана серед серверів по всьому світу. Ця стаття допоможе вам ознайомитись із тим, як отримати доступ до темної павутини через Tor, короткий текст для The Onion Router. Темні чисті URL-адреси веб-сайтів часто додаються “.onion” замість “.com” або “.org”, що вказує, що вони доступні лише користувачам Tor.

tor-діаграма

Tor – це мережа добровольчих ретрансляцій, через які здійснюється маршрутизація інтернет-зв’язку користувача. З’єднання шифрується, і весь трафік відскакує між реле, розташованими по всьому світу, що робить користувача анонімним.

Ласкаво просимо до браузера Tor

То як же потрапити в мережу Tor? Найпростіший спосіб – завантажити та встановити браузер Tor. На базі Firefox ви можете переглядати Інтернет, як і будь-який інший веб-браузер, за винятком того, що весь ваш трафік автоматично направляється через мережу Tor. Обов’язково завантажуйте браузер Tor тільки з офіційного веб-сайту, щоб не ризикувати завантаженням на свій пристрій шкідливих програм, шпигунських програм чи якогось іншого вірусу. Офіційно браузер Tor доступний лише для Windows, Mac та Linux, тому багато експертів радять не користуватися сторонніми мобільними браузерами, які використовують мережу Tor.

Як отримати доступ до темної павутини на Android за допомогою браузера Tor (ОНОВЛЕНО)

Офіційний браузер Tor тепер доступний на Android. Ви можете отримати його в Play Store або на сторінці завантаження Tor. Як писати, браузер Tor для Android все ще знаходиться в альфа, і додатково вимагає встановити Orbot як необхідну умову.

Браузер Tor – найпопулярніший темний веб-браузер. Після того, як браузер Tor встановлений, тепер ви можете отримати доступ до цих .onion темних веб-сайтів.

Навігація темною сіткою

Тепер ви можете безпечно переглядати темні веб-сайти та приховані вікі, але якщо ви плануєте робити щось більше, вам потрібно буде вжити декількох запобіжних заходів. Якщо ви плануєте здійснити покупку на темній чистій такій ринковій торгівлі, як “Шовковий шлях”, щоб придбати ті наркотики, яким ваша вмираюча мати так відчайдушно потребує виживання, наприклад, вам потрібно буде створити підроблену особу. Це означає налаштування зашифрованого електронної пошти з новою адресою електронної пошти з використанням псевдоніма, налаштування анонімного біткойн-кошелька, відключення Javascript у браузері Tor, дослідження постачальників тощо.

Тор-панель браузера wikileaks

Очевидно, що пошук цих .onion веб-сайтів є першим завданням, оскільки вони не відображатимуться в результатах пошуку Google. Ви не можете просто “Шовковий шлях” від Google та сподіватися приземлитися на темному веб-сайті. Кілька темних чистих пошукових систем, що індексують сайти .onion, включають Onion.city, Onion.to та NotEvil. Для пошуку декількох ринків збуту конкретних продуктів, зокрема наркотиків та наркотиків, є грами.

Reddit також є цінним ресурсом для пошуку темної мережі чи глибокого веб-сайту, який ви шукаєте. Спробуйте / r / deepweb, / r / цибулю та / r / Tor підрозділу. Приховані каталоги вікі, подібні до цього, також можуть бути корисними для зменшення пошуку.

Знову ж таки, ми не можемо наголосити на тому, що безпека та анонімність є першорядними для тих, хто на темних веб-сайтах. Ваш провайдер і уряд можуть не бачити вашу діяльність під час роботи мережі Tor, але вони знають, що ви перебуваєте в мережі Tor, і цього лише достатньо, щоб підняти брови. Насправді, нещодавнє рішення Верховного Суду США вказувало, що просто використання Тор було достатньою можливою причиною для правоохоронців для пошуку та вилучення будь-якого комп’ютера у всьому світі.

Ще однією важливою обережністю є забезпечення правильності ваших URL-адрес .onion. URL-адреси цибулі зазвичай містять рядок, здавалося б, випадкових букв і цифр. Оскільки використання темних мереж HTTPS дуже мало, перевірка того, чи є веб-сайт легітимним, використовуючи сертифікат SSL, неможливо. Рекомендуємо перевірити URL-адресу з трьох окремих джерел, перш ніж використовувати будь-який сайт у темній мережі. Коли ви впевнені, що маєте правильну URL-адресу, збережіть її у зашифрованій примітці – браузер Tor не буде кешувати її згодом. В іншому випадку є хороший шанс стати жертвою фішинг-афери, як цей підроблений мікшер біткойна.

З цієї причини ми настійно рекомендуємо використовувати інший рівень безпеки через VPN.

VPN через Tor проти Tor над VPN

VPN дозволяє користувачеві шифрувати весь інтернет-трафік, який подорожує на його пристрій і переходить його через сервер у місце, яке він обрав. VPN у поєднанні з Tor додатково додає безпеку та анонімність користувача.

Хоча дещо схоже, Тор підкреслює анонімність, а VPN підкреслює конфіденційність.

Поєднання їх зменшує ризик, але є важлива відмінність взаємодії цих двох інструментів. Давайте спочатку обговоримо Tor через VPN.

Якщо ви підключитесь до свого VPN та запустите Tor Browser, ви користуєтесь Тор над VPN, це, безумовно, найпоширеніший метод. Весь інтернет-трафік вашого пристрою спочатку переходить на сервер VPN, потім він відскакує через мережу Tor, перш ніж потрапляє в кінцеве місце призначення. Ваш Інтернет-провайдер бачить лише зашифрований трафік VPN і не дізнається, що ви на Tor. Ви можете перейти на веб-сайти .onion нормально.

VPN THOR TOR

Tor over VPN вимагає довіритися своєму постачальнику VPN, який може бачити, що ви використовуєте Tor та зберігати журнали метаданих, хоча він фактично не може бачити вміст вашого зашифрованого трафіку Tor. VPN без журналів, який не зберігає журнали трафіку, ані журнали сеансів, є вкрай бажаним. Журнали трафіку містять вміст вашого інтернет-трафіку, наприклад пошукові запити та веб-сайти, які ви відвідали, тоді як журнали сесій містять метадані, такі як ваша IP-адреса, коли ви входили в VPN та кількість переданих даних. Журнали трафіку викликають більшу стурбованість, ніж журнали сеансів, але вони не є хорошими.

Для вбудованої функціональності Tor через VPN NordVPN працює з серверами, які автоматично прокладають вас через мережу Tor (детальну інформацію тут). Вам навіть не потрібно користуватися браузером Tor, але пам’ятайте, що інші веб-переглядачі все ще можуть передавати ідентифікаційну інформацію через мережу. Крім того, є IPVanish, який претендує на першу світову VPN для Tor і дуже рекомендується, ви можете зекономити 60% на річному плані тут.

ПОЛУЧАЛЬНИЙ ВІДПОВІДЬ: NordVPN IS займається дворічною угодою з величезною знижкою 66% тут.

Тор над VPN також не захищає користувачів від шкідливих вузлів виходу Tor. Оскільки вузли Тор складаються з добровольців, не всі вони грають за правилами. Остаточне реле перед тим, як ваш трафік перейде на веб-сайт призначення, відомий як вузол виходу. Вузол виходу розшифровує ваш трафік і, таким чином, може вкрасти вашу особисту інформацію або ввести шкідливий код. Крім того, вузли виходу Tor часто блокуються веб-сайтами, які їм не довіряють, а Tor через VPN не можуть нічого з цього приводу робити..

Тоді є менш популярні VPN над Тор, що не рекомендується офіційним проектом Tor. Лише два постачальники VPN, про які ми знаємо, AirVPN та BolehVPN, пропонують цю послугу, хоча жоден з них не оцінює високу швидкість. У цьому випадку змінюється порядок роботи двох інструментів. Інтернет-трафік спочатку проходить через мережу Tor, а потім через VPN. Це означає, що постачальник VPN не бачить вашу справжню IP-адресу, і VPN захищає вас від цих поганих вихідних вузлів.

Великий мінус полягає в тому, що ваш Інтернет-провайдер буде знати, що ви використовуєте Tor, що викликає занепокоєння в деяких місцях і змусить багатьох людей відмовитися від цього методу. У цьому випадку також важливо використовувати VPN без розмитнення і платити за допомогою Bitcoin, якщо ви можете залишитися анонімним. Техніка VPN over Tor також сприйнятлива до кінця часу атаки, хоча це малоймовірно.

Для перегляду VPN потрібно довіряти своєму постачальнику VPN, але не своєму провайдеру, і найкраще, якщо ви хочете отримати доступ до веб-сайтів .onion. VPN over Tor вимагає довіри до свого провайдера, але не до VPN, і найкраще, якщо ви хочете уникнути поганих вихідних вузлів Tor. Деякі вважають VPN через Tor більш безпечним, оскільки він підтримує анонімність протягом усього процесу (якщо ви платите за VPN анонімно). Хоча офіційний проект Tor радить проти VPN через Tor, обидва способи є вищими, ніж взагалі не використовувати VPN.

Основний застереження – швидкість. Завдяки всім вузлам, через які проходить ваш трафік, Tor сам по собі значно обмежує пропускну здатність. Якщо до нього додати VPN, навіть такий швидкий, як IPVanish, зробить його ще повільніше, тому будьте терплячі.

I2P

I2P – це альтернативна анонімна мережа Tor. Однак, на відміну від Tor, його не можна використовувати для доступу до загальнодоступного Інтернету. Він може використовуватися лише для доступу до прихованих служб, специфічних для мережі I2P. I2P не можна використовувати для доступу до сайтів .onion, оскільки це абсолютно окрема мережа від Tor. Натомість I2P використовує власний бренд прихованих сайтів під назвою “eepites”.

То чому б ви використовували I2P замість Tor? Зрештою, він набагато менш популярний, його не можна використовувати для доступу до звичайних веб-сайтів, і він не такий простий у використанні, серед інших недоліків. Обидва покладаються на структуру однорангових маршрутизацій у поєднанні з багатошаровим шифруванням, щоб зробити перегляд приватним та анонімним..

Однак у I2P є кілька переваг. Це набагато швидше і надійніше, ніж Tor, з ряду технічних причин. Структура маршрутизації однорангових – більш досконала, і вона не покладається на довірений каталог для отримання інформації про маршрут. I2P використовує односторонні тунелі, тому підслуховувач може захоплювати лише вихідний або вхідний трафік, а не обидва.

Налаштування I2P вимагає більшої конфігурації з боку користувача, ніж Tor. I2P необхідно завантажити та встановити, після чого конфігурація здійснюється через консоль маршрутизатора. Тоді окремі програми повинні бути окремо налаштовані для роботи з I2P. У веб-браузері вам потрібно буде налаштувати параметри проксі вашого браузера, щоб використовувати правильний порт.

Freenet

Як і I2P, Freenet – це автономна мережа всередині мережі, яку не можна використовувати для доступу до сайтів у загальнодоступній мережі. Він може використовуватися лише для доступу до вмісту, завантаженого у Freenet, який є одноранговим розподіленим сховищем даних. На відміну від I2P та Tor, вам не потрібен сервер для розміщення вмісту. Щойно ви завантажуєте щось, воно залишається там нескінченно, навіть якщо ви перестаєте користуватися Freenet, доки воно популярне.

Freenet дозволяє користувачам підключатися в одному з двох режимів: darknet і opennet. Режим Darknet дозволяє вказувати, хто є вашими друзями в мережі, і лише підключати та ділитися з ними вмістом. Це дозволяє групам людей створювати закриті анонімні мережі, що складаються виключно з людей, яких вони знають і яким довіряють.

Крім того, користувачі можуть підключатися в режимі opennet, що автоматично призначає однорангових в мережі. На відміну від темного режиму, opennet використовує кілька централізованих серверів на додаток до децентралізованої однорангової мережі.

Конфігурація досить проста. Просто завантажте, встановіть та запустіть. Коли ви відкриєте браузер за замовчуванням, Freenet буде готовий і працює через свій веб-інтерфейс. Зауважте, що ви повинні використовувати окремий браузер, ніж той, який ви зазвичай використовуєте, щоб забезпечити анонімність.

Freenet все ще є експериментом, розробленим для того, щоб протистояти атакам відмови у наданні послуг та цензурі.

Корисні посилання:

IPVanish
NordVPN
Завантажте браузер Tor
БолехВПН
AirVPN

“Полум’я” Аарона Ескобара, ліцензований за CC BY 2.0

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map