Паспорти в темній павутині: скільки варті ваші?

паспорти, продані в темній мережі


Скільки коштує сканування вашого паспорта кіберзлочинцю?

Наприкінці вересня 2018 року Comparitech здійснив пошук у списках на кількох незаконних ринках, щоб дізнатись, скільки коштує паспортів у темній мережі. До таких чорних ринків належать Dream Market, Berlusconi Market, Market Wall Wall і Free Tochka.

Це типовий список для сканування паспорта, який включає селфі:

uk паспорт selfie 2

Ось наші основні результати:

 • Середня ціна сканування цифрового паспорта – 14,71 дол.
 • Якщо до сканування паспорта буде додано підтвердження адреси або підтвердження ідентифікації – selfie, рахунок за комунальні послуги та / або посвідчення водія, середня ціна підскочить до $ 61,27.
 • Сканування паспортів в Австралії було найпоширенішим, але все-таки найдорожчим ($ 32).
 • Середня ціна реального фізичного паспорта – 13 567 доларів.
 • Середня ціна підробленого фізичного паспорта – 1478 доларів.

Паспортні сканування, будь то підроблені або справжні, часто супроводжуються іншими формами ідентифікації, як правило, рахунком за комунальні послуги, селфі власника посвідчення особи, що зберігає свій посвідчення особи, та / або посвідчення водія. Ці додатки відбиваються на ціні – вони коштують значно дорожче, ніж просто цифрове сканування. Причиною цього є те, що для проходження перевірок підтвердження адреси та підтвердження ідентифікації на веб-сайтах зазвичай потрібно декілька форм посвідчення особи. Ці перевірки часто є частиною процесу відновлення облікового запису, під час якого користувач якось втратив доступ до свого облікового запису і повинен довести, хто вони, щоб відновити доступ.

Основна частина нашого аналізу була зосереджена на цифрових скануваннях та зображеннях реальних паспортів. Загалом ми знайшли 48 унікальних списків реальних сканувань паспортів, 38 з яких не продавались із будь-яким супровідним підтвердженням посвідчення особи чи адреси. Ці 48 охоплені 20 країн, ціни на які ви можете переглянути в цій таблиці:

Країна паспортаЦінаПримітки
Австралія10,40 долвключає посвідчення водія
Австралія37,65 дол
Австралія7,91 дол
Австралія$ 36,40
Австралія37,99 дол
Австралія27,36 дол
Австралія20,34 дол
Австралія94,21 долвключає вторинний ідентифікатор
Бельгія10,39 дол
Канада102,96 долвключає селфі
Китай18,72 дол
Китай1,04 долпродається в упаковці по 100
Китай10,40 долпродається в упаковці по 10
Китай12,23 дол
ЄС (випадковий)5,17 дол
Фінляндія8,32 дол
Франція0,61 дол(продається в упаковці по 40)
Франція18,99 долвключає рахунок за комунальні послуги
Франція7,91 дол
Франція11,66 дол
Франція$ 124,40включає в себе рахунок за комунальні послуги та selfie
Франція10,40 долпродається в упаковці по 10
Німеччина8,31 дол
Німеччина$ 12,48
Ірландія7,27 дол
Італія14,68 долпродається в упаковці по 10
Латвія$ 12,48
Мексика$ 28,81
Польща12,68 дол
Польща$ 33,10
Румунія$ 12,48
Росія$ 10,00
Росія$ 11,00продається в упаковці по 10
Іспанія10,40 дол
Іспанія14,68 дол
Великобританія51,99 долвключає посвідчення водія
Великобританія14,76 долвключає рахунок за комунальні послуги
Великобританія7,91 дол
Великобританія18,25 долпродається в упаковці по 10
Великобританія$ 17,68
Великобританія$ 24,47
Великобританія$ 12,48
Великобританія61,19 долвключає рахунок за комунальні послуги + selfie
Україна$ 11,00продається в упаковці по 10
США6,11 дол
США8,32 дол
США115,00 долвключає селфі
США18,36 долвключає SSN та адресу

Найчастіше перераховані паспорти Австралії та Великобританії, а австралійські – в середньому найдорожчі (32 дол. США). Ми не знайшли узгодженої схеми з цінами відповідно до країни; вони, схоже, не базувалися на дефіциті чи потужності паспорта країни. Широкий спектр продавців продає сканування паспортів, але невелика жменька, здається, спеціалізується на них.

Типи паспортів для продажу в темній мережі

списки паспортів

Паспорти, продані в темній мережі, мають декілька форм:

 • Можна редагувати Photoshop шаблони використовується для виготовлення підроблених паспортних сканувань. Ці коштують дуже мало і доступні майже для будь-якої західної країни. Вони складають більшість списків на ринку, коли шукають “паспорт”.
 • Цифрові паспортні сканування. Ці справжні сканування фактичні паспорти коштують близько 10 доларів кожен і часто продаються оптом. Вони доступні для кількох країн і є досить поширеними.
 • Фізичний паспорт підробки. Ми знайшли списки підроблених підробок паспорта для кількох європейських країн. Зазвичай вони коштують на північ від 1000 доларів.
 • Справжні, фізичні паспорти. Це реальна угода (згідно з переліком), тому вони не є звичайними, ані дешевими. Більшість з них коштувала понад 12 000 доларів.

Все це продається в темному Інтернеті за криптовалюту, як правило, Bitcoin або Monero. Ціни в таблиці були доступні та конвертовані в долари США 24 та 25 вересня 2018 року.

Як злочинці використовують паспортні сканування?

Деякі найпоширеніші цілі злочинців, які купують сканування паспортів, включають обмін криптовалют, платіжні системи та веб-сайти для здійснення ставок.

паспорт монети на базі betfair (2)

Незважаючи на те, що компанія може бути зазначена в лістингу на ринку, це не обов’язково означає, що вона вразлива або що рахунки були порушені.

Банківські краплі

Деякі банки та інші фінансові установи потребують лише двох ідентифікаційних даних для відкриття нового рахунку. Наприклад, вкрадений паспорт та водійське посвідчення шахраї можуть відкривати рахунки та збирати нагороди за реєстрацію від імені потерпілого, або використовувати рахунок як мул для отримання готівки за інші незаконні операції. Це називається аферою “банківської краплі”, і це може потягнути жертву в інших злочинах.

Ми гадаємо, що справжні сканування ефективніші, ніж підробки під фотошопи для банківських афери.

Афери відновлення рахунку та обхід 2FA

У цій афері хакери використовують себе за себе, представляють себе та інженерію соціальних мереж, щоб обійти двофакторну автентифікацію та зловживати процесом відновлення облікового запису, який використовується на багатьох сайтах. Для відновлення облікового запису часто потрібно сканувати або сфотографувати фізичну особу, наприклад паспорт.

Шахраї можуть змінювати сканування ідентифікаторів, щоб представити власників облікових записів на ряді веб-сайтів, яким потрібна ідентифікація фотографії для підтвердження та відновлення облікового запису..

Ось приклад про те, як сканування паспорта може використовуватися в афері відновлення облікового запису:

 1. У цілі є обліковий запис з обміном криптовалюти. Вони встановили двофакторну автентифікацію у своєму акаунті, тому код надсилається додатку на їхній телефон, щоб підтвердити вхід.
 2. За допомогою інших засобів шахрай викрадає пароль користувача (можливо, через фішинг або порушення даних). Але оскільки в обліковому записі ввімкнено 2FA, вони не можуть увійти.
 3. Натомість шахрай виступає жертвою і підходить до біржі криптовалюти, кажучи, що втратив доступ до свого телефону і не може отримати PIN-код для аутентифікації, і тому не може ввійти.
 4. The обмін криптовалюти просить власника рахунку надіслати скан свого ідентифікатора довести свою особу перед скиданням 2FA на акаунті. У багатьох випадках компанії вимагають, щоб особа знімала селфі, тримаючи посвідчення особи, отже, вища ціна на скасування паспортів із селфі.
 5. Шахрай модифікує скани з темної павутини, як це необхідно, щоб відповідати особистим даним жертви, а потім надсилає його на обмін, все ще представляючи себе жертвою.
 6. Отримавши підтвердження посвідчення особи, обмін криптовалюти скидає або видаляє 2FA на рахунку, дозволяючи хакеру отримати доступ і витягнути криптовалюту жертви. Хакери регулярно змінюють паролі та адреси електронної пошти, пов’язані з обліковими записами, щоб ускладнити власникові облікового запису контроль.

Багато продавців чорного ринку пропонують змінити інформацію, показану в цих документах, сканування та селфі, щоб відповідати назві та іншим реквізитам, наданим покупцем. Покупець іноді може вимагати паспорти людей певної статі, кольору волосся, кольору шкіри, кольору очей та приблизної дати народження.

При використанні Шаблони Photoshop, злочинці просто вводять інформацію, яку вони хочуть, і залишають власну фотографію. Номери паспортів є послідовними, і тому не важко відгадати законний, і більшість компаній, які вимагають підтвердження посвідчення особи, фактично не перевірять, чи відповідає номер паспорта власнику паспорта.

Фізичні паспорти

італійський паспорт справжній

Усі фізичні паспорти, які ми знайшли для продажу в темній павутині, були для європейських країн. Фізичні паспорти, що продаються у темній мережі, випускаються у двох формах: справжні та підроблені. Вони можуть бути використані як ідентифікація для будь-якої кількості злочинів, пов’язаних із шахрайством, а також незаконної імміграції, торгівлі людьми та контрабанди..

Автентичні державні паспорти важко підійти і дорого коштувати, коливаючись від 8 216 доларів США (Німеччина) до 17 121 доларів США (Великобританія). Середня ціна восьми нібито справжніх паспортів становила 13 567 доларів. Принаймні один постачальник стверджує, що ці паспорти походили від “наших корумпованих контактів з імміграційної поліції”, хоча ми не маємо можливості це підтвердити. У багатьох випадках покупцям надається можливість вказати, які реквізити містяться в паспорті, включаючи штампи для конкретних країн.

Справжні, фізичні паспортиЦіна
Австрія14684 дол
Чеська$ 12237
Німеччина8216 дол
Італія14684 дол
Польща$ 12237
Португалія14684 дол
Великобританія$ 17116
Великобританія14679 доларів

Підробники коштують приблизно десяту частину ціни, але вони все одно коштують понад 1000 доларів. Середня ціна шести постачальників, які продають підробки, становила 1478 доларів. Покупці подають інформацію та голову, яка буде використана підробку під час покупки.

Фізичні підробкиЦіна
Іспанія1560,00 доларів
Італія$ 1027,00
Іспанія$ 1027,00
Поргутальний$ 1027,00
Італія1560,00 доларів
Данія$ 2667,00

Як захистити паспорт

Захистити свій паспорт важко, оскільки мандрівники зобов’язані їх показувати стільки разів під час подорожі. Паспорти потрібні в пунктах пропуску імміграції, реєстрації в готелях та при подачі заявки на роботу та школи за кордоном. Паспорти часто скануються та зберігаються на комп’ютерах, які можуть бути недостатньо захищеними. Хтось, хто має доступ до цих сканів, може оградити їх у темній павутині. Неважко собі уявити портьє в дешевому гуртожитку, який за допомогою кишенькової готівки переглядає свою клієнтуру за темною павутиною..

Ви повинні зробити все можливе, щоб захистити свій паспорт, щоб злочини не зловживали злочинцями. Ось кілька порад:

 • У багатьох випадках ви можете надати власну копію паспорта, а не сканувати його незнайомцем. Зробіть чорно-білі сканування перед поїздкою, адже більшість злочинців хочуть кольорових копій.
 • Не публікуйте фотографії внутрішньої частини паспорта в соціальних мережах.
 • Утилізуйте старі паспорти, знищуючи їх, не просто викидайте їх.
 • Не зберігайте паспорт у зареєстрованому багажі в літаку, поїзді чи автобусі.
 • Слідкуйте за кишенями і розглядайте мішок проти крадіжок.
 • Не залишайте паспорт лежачи, коли вас немає поруч, наприклад, в готельному номері. Заблокуйте, коли це можливо.
 • Не зберігайте скани паспорта на своєму пристрої, якщо його викрали або зламали. Зашифруйте та зберігайте скани на окремому жорсткому диску або в хмарі.
 • Не зберігайте свій паспорт разом з іншими ідентифікаційними документами, які можуть використовуватися для викрадення вашої особи

Примітки та обмеження

Часом складно розрізнити список ліній для фотошопового сканування та реального сканування. Ми намагалися включити лише справжні сканування до таблиці вище.

Сканування паспортів набагато дешевше, якщо ви купуєте оптом, але немає гарантії, що ці скани раніше не використовувались, що інформація в них не минула або що вони не є Photoshop-підробками. Деякі з лістингу виглядають як дублікати різних постачальників, припускаючи, що кілька постачальників можуть продавати одне і те ж сканування. Ми намагалися уникати переліку дублікатів у таблиці вище.

Хоча завжди можливо, що деякі листи є аферами, усі постачальники, продукти яких ми включили в наш аналіз, мали позитивні відгуки покупців..

Усі торгові майданчики, на яких ми шукали, використовують англійську як основну мову. Торгові майданчики іншими мовами, такими як російська, цілком можуть дати різні результати.

У дослідженні 2014 року було виявлено 15-відсотковий відсоток помилок у відповідності особи до фотографії паспорта, яку вони демонстрували серед представників імміграції, які видавали паспорти в Австралії.

У Інтернеті не бракує підроблених програм для генератора ідентифікаторів ідентифікаторів, які не вимагають купувати викрадені скани з темної мережі, але ми не впевнені, як вони порівнюються за якістю, налаштуваннями та точністю.

Зображення редагував Comparitech. Ми звернулися до деяких з імовірно вразливих компаній, згаданих у списках, і оновимо цю статтю, якщо почуємося.

“Новий паспорт” Ніка Річардса, що має ліцензію CC CC-SA 2.0

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map