Огляд NordVPN проти TunnelBear

NordVPN проти Tunnelbear


Вибір VPN може бути складним для нових користувачів. Є десятки різних провайдерів, усі вони претендують на найкращих, і вони часто використовують технічні терміни, які ви, швидше за все, не зрозумієте, якщо не маєте досвіду роботи в комп’ютерних мережах.

Для спрощення речей ми порівнюємо два основні VPN, поруч, NordVPN і TunnelBear. Таким чином ви зможете з першого погляду точно сказати, що пропонують NordVPN та TunnelBear. Ми також будемо вирізати жаргон і просто пояснити, що робить кожна функція, щоб ви точно знали, за що платите. Із сказаного, почнемо:

Основні моменти

NordVPN

 • Має найбільшу мережу будь-якого великого VPN
 • Розблокує найпопулярніші потокові сервіси з-за кордону
 • Забезпечує стабільно високі швидкості
 • Пропонує кілька додаткових функцій безпеки та конфіденційності

Тунель

 • Сильні функції конфіденційності та політика без реєстрації
 • Розумні швидкості
 • Пропонує безкоштовний план
 • Без проблем розблокуйте менші потокові платформи

Ціноутворення та знижки

NordVPNТунель
Періоди передплатиОдин місяцьОдин місяць
Один рікОдин рік
Два рокиДва роки
Три роки
Особлива пропозиція75% знижка на трирічний план58% знижка на дворічний план
Найвища ціна на місяць11,95 дол9,99 дол
Найнижча ціна на місяць2,99 дол4,17 дол
Річна ціна$ 83,8859,88 дол
Гарантія повернення грошей30 днів30 днів

Як бачимо, обидві ці послуги за доступними цінами, навіть якщо ви передплачуєте щомісяця. TunnelBear коштує трохи дешевше за короткий термін, але якщо ви готові взяти на себе зобов’язання на більш тривалий період, NordVPN пропонує більш значну економію. Його трирічний план коштує всього 107,55 доларів США, що лише трохи дорожче, ніж дворічна підписка TunnelBear, яка коштує 99,99 дол..

Звичайно, у TunnelBear є одна дуже приваблива пропозиція: безкоштовна версія. Це менш привабливо, ніж здається, оскільки безкоштовні користувачі щомісяця обмежуються 500 Мб даних. Для контексту цього достатньо, щоб переглянути близько півгодини відео стандартної чіткості в Netflix (хоча якщо ви лише переглядаєте Інтернет, 500MB триватиме трохи довше).

І NordVPN, і TunnelBear пропонують 30-денну гарантію повернення грошей. Це дає змогу спробувати кожну послугу протягом місяця та вимагати повернення коштів, якщо ви не задоволені. Вам навіть не потрібно вказувати причину для скасування підписки.

Найкраща пропозиція для NordVPN: зменшіть вартість на 75% за допомогою трирічної підписки NordVPN.

Найкраща пропозиція для TunnelBear: виберіть дворічний план TunnelBear, щоб заощадити 58%.

Особливості

NordVPNТунель
Одночасне з’єднання65
Програми операційної системиWindows, Linux, MacOS, Android, iOS, Amazon Fire TV / FirestickWindows, MacOS, Android, iOS
Встановити пристрої вручнуМаршрутизатори, приставкиLinux (обмежена підтримка), маршрутизатори, приставки
Розбиття тунелівНіТільки для Android
Безкоштовні додаткиБлокування реклами, сканування зловмисного програмного забезпечення, автоматичний захист Wi-Fi, розширення браузера для Chrome і FirefoxАвтоматичний захист Wi-Fi, розширення для Chrome, Firefox та Opera

На перший погляд, ці послуги, схоже, пропонують подібні функції, але на практиці є кілька важливих відмінностей. Обидва VPN пропонують додатки для найпоширеніших платформ, хоча NordVPN включений у магазин додатків Amazon, і TunnelBear потрібно встановити вручну в Linux. Крім того, TunnelBear працює лише з двома конкретними дистрибутивами (Ubuntu 16+ та Fedora Workstation 25+).

З іншого боку, TunnelBear має розширення для браузера для Opera, яке NordVPN не робить. Однак, цінність цього питання сумнівна, оскільки менше трьох відсотків користувачів Інтернету покладаються на Opera. Крім того, важливо зазначити, що розширення VPN-браузера захищають лише трафік від вашого веб-переглядача, а не будь-які інші програми (клієнти P2P, програми обміну повідомленнями тощо).

Тоді є більш вдосконалені варіанти. Обидва VPN включають автоматичний захист Wi-Fi, але NordVPN також дозволяє автоматично блокувати рекламу та сканувати файли на наявність зловмисного програмного забезпечення, що полегшує безпечний перегляд. Додаток Android для TunnelBear включає функцію розділеного тунелювання, яка дозволяє вибирати конкретні програми для обходу VPN.

Розблокування можливостей

NordVPNТунель
Потокове обслуговування
NetflixБільше десятка бібліотек, включаючи Netflix США, Великобританія, Австралія, Канада, Японія, НідерландиНі
ХулуСША, ЯпоніяНі
Sky GoТакНі
Amazon Prime VideoСША, ВеликобританіяНі
BBC iPlayerТакНі
ABCНіНі
CBSТакНі
NBCТакТак
ITVТакТак
Одинадцять видів спортуТакТак
4 каналТакНі

TunnelBear має багато сил, але розблокування потокових платформ – це не одна з них. Цей VPN намагається розблокувати будь-які основні потокові платформи (зокрема, взагалі не може розблокувати будь-які бібліотеки Netflix), хоча це дозволяє вам отримати доступ до деяких менш популярних служб, таких як ITV Hub з-за кордону.

У контрасті, NordVPN переважає у цій галузі. Він ідеально здатний розблокувати такі сервіси, як Netflix, Amazon Prime Video та BBC iPlayer, і хоча це не дозволить вам передавати пряму трансляцію ABC, це лише тому, що ABC має особливо потужні функції блокування регіонів. Варто також зазначити, що всі сервери NordVPN розблокують Netflix, хоча якщо NordVPN не може підключитися до вибраної вами бібліотеки Netflix, ви будете переспрямовані до Netflix US.

Китай

Китайські обмеження в Інтернеті є одними з найсуворіших у світі, і, мабуть, не дивно, що більшість VPN просто не працюватимуть. Однак, і NordVPN, і TunnelBear працюють в Китаї після їх правильної налаштування.

NordVPN має спеціальні сервери, призначені для використання в країнах із суворою інтернет-цензурою. Однак вам потрібно змінити налаштування, щоб ними скористатися. Після ввімкнення цього (Налаштування > Розширений > Затуманені сервери), у списку зліва від головного екрана ви знайдете відповідні сервери. TunnelBear має подібне налаштування (Налаштування > Безпека > GhostBear), а маскування даних може використовуватися з будь-яким сервером.

Хоча ці VPN працюють ідеально в Китаї, їх веб-сайти блокуються Великим Брандмауером. В результаті, перед тим, як прибути до Китаю, ви повинні встановити свою VPN.

Налаштування та інтерфейс

NordVPNТунель
Майстер автоматичної настройкиLinux, Windows, MacOS, iOS, AndroidWindows, Android, MacOS, iOS
Вибір основного місця розташуванняНа основі карт / списківНа основі карт
Сторінки додаткових налаштуваньТакТак
Для мобільних пристроївТакТак

Настільні програми

І NordVPN, і TunnelBear пропонують інтуїтивно зрозумілі, зручні для користувача програми. Додаток TunnelBear проводить вас під час підключення до VPN кожного разу, коли ви входите в систему, а карта на головному екрані дозволяє легко зрозуміти, які сервери доступні. Налаштування розміщені на окремій сторінці та розбиті на три категорії, тому знайти те, що ви шукаєте, порівняно просто.

Настільний додаток NordVPN розділено на два розділи: список доступних серверів зліва та карта праворуч. Користувачі можуть підключатися до спеціалізованих серверів (таких, які призначені для спільного використання файлів P2P) прямо з головного екрану, що чудово. Нам також подобається, що NordVPN дозволяє збільшувати та зменшувати масштаб карти, оскільки за допомогою серверів у 60 країнах вона може бути дуже захаращеною..

Скріншот робочого столу NordVPN

Мобільні додатки

Хоча мобільні додатки TunnelBear майже ідентичні настільним більшість параметрів конфігурації було видалено. Ви все ще можете скористатися своїм трафіком, активувати перемикач на знищення та використовувати розділене тунелювання (на Android), але ці функції позначені відповідно “GhostBear”, “VigilantBear” та “SplitBear”, що нічого не дає користувачеві нічого.

Це не єдиний екземпляр підходу TunnelBear “форма над функцією”: із шести доступних варіантів мобільного додатку три (включаючи “несучі звуки” та той, що “відображає пухнасті хмари на карті”) не впливають на продуктивність VPN.

Мобільний додаток NordVPN – яскравий приклад того, якими могли бути TunnelBear. Він зберігає більшу частину функціональності додатків для настільних ПК та просто переставляє інтерфейс, щоб краще підходити до невеликих екранів. Деякі функції були видалені, як перемикач на знищення (на Android) та заплутані сервери, але в цілому він залишається універсальним і простим у використанні.

Сервери та продуктивність

NordVPNТунель
Країни сервера6021
Загальна кількість серверів5,700+350+

Мережа NordVPN охоплює майже втричі більше країн, ніж TunnelBear, і включає в 16 разів більше серверів. Однак слід зазначити, що NordVPN має більше серверів, ніж будь-який інший великий провайдер.

Яке відношення має це до користувача? Ну, з більшою кількістю серверів, NordVPN краще розширювати завантаження користувачів, це означає, що ви більше шансів на швидкісне з’єднання навіть у пік. Звичайно, тут також є чинником кількість користувачів.

TunnelBear дозволяє користувачам своєї безкоштовної послуги вибирати будь-яке з 20+ місць. Хоча це чудово для тих користувачів (більшість безкоштовних VPN пропонують лише декілька локацій), це може означати низьку якість послуг для платних користувачів.

У таблиці нижче показано, де у NordVPN та TunnelBear є сервери:

NordVPNТунель
Албанія
Аргентина
Австралія
Австрія
Азербайджан
Бельгія
Боснія і Герцеговина
Бразилія
Болгарія
Канада
Чилі
Коста-Ріка
Хорватія
Кіпр
Чеська Республіка
Данія
Естонія
Фінляндія
Франція
Грузія
Німеччина
Греція
Гонконг
Угорщина
Ісландія
Індія
Індонезія
Ірландія
Ізраїль
Італія
Японія
Латвія
Люксембург
Македонія
Малайзія
Мексика
Молдова
Нідерланди
Нова Зеландія
Норвегія
Польща
Португалія
Румунія
Росія
Сербія
Сінгапур
Словаччина
Словенія
Південна Африка
Південна Корея
Іспанія
Швеція
Швейцарія
Тайвань
Таїланд
Туреччина
Об’єднані Арабські Емірати
Об’єднане Королівство
Сполучені Штати
Україна
В’єтнам

Безпека

NordVPNТунель
VPN протоколиOpenVPN, IKEv2OpenVPN, IKEv2, IPSec (лише для iOS)
Шифрування даних OpenVPNAES-256AES-256
Шифрування каналу управління OpenVPNRSA-4096RSA-2048
Технологія маскуванняObfsproxyObfsproxy
Безпека додатківПеремикач вбивства (крім Android)Перемикач вбивства (усі платформи)
Статус DNSПриватний DNSПриватний DNS

Обидва ці VPN дозволяють використовувати протоколи OpenVPN та IKEv2, хоча TunnelBear також використовує IPSec на пристроях iOS. Цікаво, що TunnelBear насправді не дозволяє вам змінювати протокол вручну; натомість він запускає два з’єднання та використовує той протокол, який з’єднується найшвидше.

NordVPN використовує 4096-бітні RSA-ключі для безпечної комунікації з вашим пристроєм, тоді як TunnelBear використовує 2048-бітні ключі. І те й інше фактично не піддається дії (як і 256-бітове шифрування у кожному з цих VPN), хоча гіпотетично знадобиться ще більше часу для компромісу RSA-ключів NordVPN, інакше NordVPN і TunnelBear мають подібні розширені функції.

Обидва використовують Obfsproxy, щоб змінити трафік і приховати той факт, що ви використовуєте VPN, наприклад. Крім того, кожна служба має власні DNS-сервери, тобто ваші дані ніколи не бачать треті сторони. Кожен із них пропонує також перемикач на вбивство, хоча TunnelBear має тут невелику перевагу. Його перемикач на знищення, названий VigilantBear, доступний у будь-якій версії програми.

Конфіденційність

NordVPNТунель
База штабуПанамаКанада
Журнали підключеньЖоденДещо
Журнали активностіЖоденЖоден
Інформація про користувача для реєстраціїАдреса електронної поштиАдреса електронної пошти
Анонімні варіанти оплатиBitcoin, Ethereum, RippleБіткойн, банки з медом 

Що стосується конфіденційності, NordVPN – одна з найкращих. Для початку ця послуга базується в Панамі, країні, де немає законів про обов’язкове зберігання даних. Він не зберігає журналів активності та з’єднань і дозволяє платити за трьома найпопулярнішими криптовалютами.

TunnelBear записує деяку інформацію, включаючи, чи використовували ви послугу в минулому місяці, і кількість переданих вами даних. Це не реєструє жодної інформації про вашу діяльність, проте Цей VPN базується в Канаді, члені розвідувального партнерства “П’ять очей”. Це означає, що теоретично ваша інформація може бути запитана однією з інших країн-членів (США, Великобританія, Австралія чи Нова Зеландія) та поділитися з усіма іншими.

Як і NordVPN, TunnelBear приймає біткойн. Він також приймає банки з медом як оплату, що є технічно анонімним, за умови, що ви не включите зворотну адресу. Варто мати на увазі, що вартість доставки баночки меду до Канади, ймовірно, буде вище, ніж щомісячна ціна підписки, проте.

Конфігурація

NordVPNТунель
Виділення адресиСпільнийСпільний
Можлива виділена IP-адресаТак (у Німеччині, США, Великобританії, Нідерландах)Ні
Захист DDoSНіНі
NAT брандмауерТакНі

Обидва ці сервіси використовують спільний розподіл IP-адреси. Це означає, що кожен користувач, який підключився до певного сервера, має однакову IP-адресу, що робить неможливим визначити, хто отримав доступ до певного сайту. Якщо ви віддаєте перевагу IP-адресу для себе, NordVPN дозволяє купувати її за додаткові 70 доларів на рік.

Жодна з цих служб не пропонує анти-DDoS-сервери, хоча NordVPN раніше. Це сумно, будь-який VPN захистить вас від DDoS-атак оскільки їх великі мережі здатні поглинати та поширювати вплив набагато ефективніше, ніж ваш домашній маршрутизатор.

NordVPN постачається з брандмауером NAT, тоді як TunnelBear – ні. Підключившись до VPN, весь ваш трафік шифрується, і ваш маршрутизатор більше не може бачити, для якого пристрою призначений кожен пакет. NAT-брандмауер VPN просто перенаправляє ваші дані туди, куди потрібно перейти, і блокує будь-який підозрілий або небажаний трафік.

Обслуговування клієнтів

NordVPNТунель
Чат в прямому ефіріТак (власне)Ні
Підтримка квитківТакТак
Підтримка електронної поштиТакТак
Середній час відповіді електронною поштою8 годин, 18 хвилин4 години, 55 хвилин
Підтримка телефонуНіНі
Пошукова база знаньТакТак
ВідеогідТакНі

Підтримка TunnelBear є гідною, але вона слабшає порівняно з NordVPN. Немає підтримки чату в прямому ефірі, наприклад, що означає, що вам часто доводиться чекати кілька годин, щоб відповісти на відносно прості запитання. Однак TunnelBear містить міцну базу знань з відповідями, що пояснюють речі в умовах непростого.

NordVPN пропонує цілодобову підтримку на базі чату, і персонал зазвичай відповідає на повідомлення за лічені секунди. Існує також база знань, що можна шукати, або, якщо вам зручніше, підбірка відео-путівників на каналі YouTube NordVPN.

Щоб точно порівняти чуйність цих служб, ми надіслали кожен три запитання електронною поштою. Тут має бути невелика перевага, оскільки електронний лист – це його основний канал підтримки клієнтів. Час відповідей електронною поштою змінюватиметься залежно від часу доби та кількості користувачів, які мають проблеми. Ви можете знайти результати наших тестів нижче:

NordVPN
Питання Початковий час відповідіКількість електронних листівНа питання відповів
Які журнали зберігає NordVPN?3 години, 8 хвилин1Так
Чи можу я встановити NordVPN на свій Raspberry Pi?12 годин, 1 хвилина1Так
Чи може NordVPN автоматично захищати мій wifi?6 годин, 52 хвилини1Так
Тунель
Питання Початковий час відповідіКількість електронних листівНа питання відповів
Які колоди зберігає TunnelBear?5 годин, 59 хвилин1Так
Чи можу я встановити TunnelBear на свій Raspberry Pi?4 години, 35 хвилин1Так
Чи може TunnelBear автоматично захищати мій wifi?4 години, 14 хвилин1Так

Як і очікувалося, TunnelBear мав нижчий та послідовніший середній час відповіді. Обидві служби прагнули відповідати заздалегідь написаними відповідями, що зрозуміло, враховуючи, наскільки поширеними були наші питання. Однак відповіді TunnelBear були завантажені посиланнями ведмедів, що не є саме тим, що вам потрібно, коли ви шукаєте технічну підтримку.

Переможець: NordVPN

NordVPN

Доступні програми:

 • ПК
 • Мак
 • IOS
 • Android
 • Linux

Веб-сайт: www.NordVPN.com

Гарантія повернення грошей: 30 ДЕНЬ

TunnelBear – це вільний VPN, який не перевищує середній показник, але він не зможе досягти своїх більш безпечних і універсальних платних суперників. Він продає себе як простий, простий у користуванні сервіс для початківців, але без чату в режимі 24/7, користувачі можуть виявити себе не в змозі безпечно переглядати години, очікуючи відповіді на підтримку. Завдяки цьому та ряду інших факторів, NordVPN – кращий вибір для середнього користувача.

NordVPN не тільки забезпечує більш високу швидкість, але також має набагато більше серверів та розблокує набагато ширший діапазон вмісту. Ця послуга також робить основний акцент на вашу конфіденційність та безпеку, необхідну для будь-якої VPN, яка працює в Китаї. Найкраще, що NordVPN, хоча і не є безкоштовною, є однією з найдоступніших VPN на ринку.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map