Найкращі VPN для Росії в 2020 році

Кращий vpn для РосіїРосійський Інтернет ковзає до авторитаризму та повного задумування вільної мови. Правозахисники цифрових прав піддаються звичайному ув’язненню та піддаються насильству та кібератакам. Все це призвело до швидкого збільшення використання VPN.

Якщо ви не можете затриматися, щоб прочитати решту цієї статті, ось короткий опис наші найкращі вибори VPN для Росії:

Кращі VPN для Росії

 1. ExpressVPN Найкращий всебічний VPN для Росії. Велика мережа серверів, велика швидкість і працює з усіма популярними потоковими службами. Безпека та конфіденційність провідного класу. 30-денна гарантія повернення грошей.
 2. CyberGhost Найкращий варіант бюджету з деякими найшвидшими серверами, які ми перевірили на потокове та завантаження. Легко налаштувати та йти.
 3. NordVPN Чудовий універсал з величезною мережею серверів, здатних обійти найбільш обмежені та геоблоковані сайти. Тверді функції конфіденційності та безпеки.
 4. IPVanish Віддається перевагою користувачів Kodi та Fire TV Stick для легкої віддаленої інтеграції з додатком. Хороші швидкості та чудові функції безпеки.
 5. ВипрВПН Вражає швидкість і йде на деяку тривалість для конфіденційності та безпеки. Не найдешевший варіант у цьому списку.
 6. ZenMate Хороший вибір для розблокування популярних потокових сайтів, але схильних до витоків DNS, тому в основному підходять для тих, хто тільки відвідує Росію.

Погіршення характеру свобод в Інтернеті в Росії вимагає використання VPN під час перегляду Інтернету. Окрім віртуальної приватної мережі, VPN шифрує весь трафік, що протікає на ваш пристрій і з нього, і спрямовує його через посередницький сервер на ваш вибір. Це підробляє ваше місцезнаходження від стомлених служб спостереження та хакерів і дуже важко нав’язливим елементам вникати у вашу поведінку в Інтернеті..

VPN можуть також використовуватися блогерами, активістами соціальних медіа та іншими особами, які борються за цифрові права, щоб продовжувати публікувати в Інтернеті анонімно та з різким зменшенням страху постраждати (докладніше про це пізніше у цій статті). У той же час VPN значно покращує ваш досвід перегляду, розблоковуючи географічно обмежений вміст на потокових відео-сайтах, таких як Netflix, Hulu, BBC iPlayer, ESPN та Vudu.

Найкращі VPN для Росії

Наш список найкращих VPN для Росії складається з таких факторів:

 • Швидкість та стабільність обслуговування
 • Велика мережа серверів по всьому світу.
 • Працюйте з популярними потоковими службами, включаючи Netlfix
 • Сильні параметри шифрування для підтримки конфіденційності та анонімності
 • Простота використання
 • Без проблем розблокує гео-обмежений вміст
 • Підходить для торрент
 • Програми для Android та iOS

Оновлення квітня 2019 року: Росія вимагає від кількох популярних постачальників VPN зв’язати свої сервери в країні з державним агентством цензури. Як результат, багато постачальників нижче відмовилися виконувати вимоги, і тому наразі не мають серверів у Росії. Однак ви все ще можете використовувати цих провайдерів у Росії, щоб обійти цензуру. Ви просто не можете підключитися до російського сервера або отримати російську IP-адресу.

1. ExpressVPN

ExpressVPNСічень 2020 Робота в РосіїТестована січень 2020 року

Доступні програми:

 • ПК
 • Мак
 • IOS
 • Android
 • Linux

Веб-сайт: www.ExpressVPN.com

Гарантія повернення грошей: 30 ДЕНЬ

ExpressVPN відноситься до числа найкращих сервісів VPN через відданість обслуговуванню користувачів, естетичний дизайн та високі швидкості та безпеку. Макет простий та інтуїтивно зрозумілий з мінімальним простоєм. Я ніколи не стикався з проблемою за свої місяці користування послугою.

Він пропонує велику мережу з понад 3 000 серверів, розповсюджених у 94 країнах, включаючи Росію, хоча в ньому не вказано, скільки саме розташованих у цій країні. Іноземні емігранти, які проживають у Росії, та місцеві громадяни, які подорожують за кордон, не повинні стикатися з будь-якими проблемами у набутті швидкого та стабільного зв’язку. У передплатників також є можливість підключення до “розумного місця розташування” – у цьому випадку вбудований AI вибере найкращий для вас сервер на основі поточного місцезнаходження.

Російський Інтернет контролюється, тому проблеми конфіденційності повинні бути усунені політикою ExpressVPN щодо не зберігання журналів трафіку. Єдине збереження мікроскопічних метаданих стосується дати (не часу) з’єднання, вибору місця розташування сервера та загальної використаної пропускної здатності. Компанія каже, що ваша індивідуальна IP-адреса не буде зареєстрована.

Деякі користувачі можуть відчувати це незручно з цим, тому якщо ви хочете повністю покрити свої доріжки, радимо зареєструватися за допомогою облікового запису електронної пошти для запису та оплатити через Bitcoin.

Протоколи шифрування є безкомпромісними. ExpressVPN використовує 256-бітний AES-CBC з використанням як аутентифікації HMAC, так і ідеальної таємниці вперед. До всіх пакетів входить Інтернет-комутатор. Компанія називає це “блокуванням мережі” – функція тимчасово зупиняє весь веб-трафік, якщо з’єднання припиняється.

ExpressVPN розблоковує обмежений географічний вміст у Netflix, не порушуючи поту. Він також працює з Hulu та BBC iPlayer та підтримує торрент на всіх серверах.

Є додатки для Android та iOS. Можливо також використовувати настільний клієнт для Windows та MacOS.

Плюси:

 • Супершвидка серверна мережа чудово підходить для потокового та завантаження
 • Працює понад 3000 серверів у 94 країнах
 • Місцезнаходження користувача залишається прихованим за допомогою високоякісного шифрування
 • Може розблокувати більшість гео-обмеженого вмісту на високій швидкості HD
 • Збирає навколо блоків торрент-трекер, не порушуючи конфіденційність
 • Доступний широкий спектр програм – Windows, MacOS, Android, iOS, Linux та певних маршрутизаторів Wi-Fi

Мінуси:

 • Трохи дорожче, ніж деякі інші варіанти, скористайтеся купоном зі знижкою нижче

НАЙКРАЩИЙ VPN ДЛЯ РОСІЇ: ExpressVPN – наш вибір №1. Оптимізовано для високошвидкісних з’єднань. Оцінка вище за своїх конкурентів за розблокування Netflix та інших потокових сайтів. Важко перемогти в конфіденційності та безпеці. Існує 30-денна гарантія повернення грошей без зворотнього зв’язку, щоб ви могли спробувати її без ризику.

Читайте наш огляд ExpressVPN.

Спеціальна пропозиція купона ExpressVPN – отримайте 3 місяці додаткового БЕЗКОШТОВНОГО ВИДАЛУ Купон застосовується автоматично

2. CyberGhost

КібергостПрацює в РосіїТестоване січень 2020 року

Доступні програми:

 • ПК
 • Мак
 • IOS
 • Android
 • Linux

Веб-сайт: www.Cyberghost.com

Гарантія повернення грошей: 45 ДЕНЬ

CyberGhost звернеться до користувачів із бюджету, які не шукають вишуканого VPN з великою кількістю налаштованих варіантів. Він виконує свою роботу тихо і ефективно, але приходить без дзвінків цінніших VPN в цьому списку. Сказавши це, існує адекватна серверна мережа, і стандарти швидкості та шифрування є гідними.

У компанії діє внутрішня політика щодо не зберігання журналів або даних користувачів. Він розташований також у Румунії – тому закон не змушений зберігати дані. Але нещодавно Cyberghost придбала фірма зі штаб-квартирою в Лондоні, що може вплинути на її умови використання. Ми оновимо цю статтю, якщо будуть якісь зміни.

В даний час існує понад 5700 серверів, які розповсюджуються в 90 країнах, включаючи 48 в Росії, і пристойна кількість у Східній Європі та Північній Америці.

Додатки доступні як для Android, так і для iOS, а також для підтримки настільних ПК для Windows, Linux та MacOS. Торренти дозволені на всіх серверах, крім тих у США, Сінгапурі, Австралії та Гонконгу.

Стандарти шифрування є твердими. Компанія використовує 256-бітове шифрування AES у протоколі OpenVPN за замовчуванням разом із 2,048-бітовими ключами RSA та аутентифікацією HMAC MD5. У комплекті є перемикач вбивств через Інтернет.

Плюси:

 • Потокове відео HD безперебійно
 • Не зберігає журналів активності користувача та забезпечує сильне шифрування для обходу виявлення активності
 • Деякі з найшвидших потокових серверів, які ми протестували
 • Працює понад 3700 серверів по всьому світу в 59 країнах

Мінуси:

 • Не працює в Китаї

НАЙКРАЩИЙ БЮДЖЕТ-ВИБОР: CyberGhost має просту настройку. Добре працює в Росії. Хороший варіант, якщо ви шукаєте швидке, надійне з’єднання та простий у користуванні інтерфейс. 45-денна гарантія повернення грошей.

Ось наш повний огляд CyberGhost.

Купон CyberGhost НОВОГО СПЕЦІАЛЬНОГО РОКУ: ЗБЕРІГАЙТЕ 80% на 3-річні плани + 2 місяці безкоштовна ГОЛОВНА ЗНИЖКА знижка застосовується автоматично

3. NordVPN

NordVPNПрацює в РосіїТестоване січень 2020 року

Доступні програми:

 • ПК
 • Мак
 • IOS
 • Android
 • Linux

Веб-сайт: www.NordVPN.com

Гарантія повернення грошей: 30 ДЕНЬ

NordVPN є зрілим постачальником VPN, після того, як він працював більше десяти років. У інтуїтивному додатку є багато потужних функцій, включаючи варіанти підключення до сервера на основі того, як ви хочете його використовувати, наприклад, потокове телебачення, надто захищена конфіденційність, анти-DDoS або анонімність.

І швидкість, і конфіденційність були відмінними під час нашого широкого тестування продукту – допомагаючи йому отримати вражаючий 9/10 рейтинг.

Він дотримується суворої політики без журналів, що означає, що вона не містить абсолютно ніякої інформації про користувацькі сесії, трафік або часові позначки.

Ця політика слугувала благом для людей, які цінують конфіденційність. Було щонайменше два випадки, коли до NordVPN звернулися урядові установи, вимагаючи від компанії передати дані користувачів. Але на його серверах не було жодної звинувачувальної інформації. Влада навіть конфіскувала фізичні сервери один раз, але не могла отримати жодної інформації з неї. Крім того, компанія зареєстрована в Панамі, що означає, що на неї не застосовуються закони про обов’язкове зберігання даних.

NordVPN працює з однією з найбільших серверних мереж, яку ми бачили з 5201 серверами в 60 країнах. Як ми вже згадували раніше, ви можете вибрати його для вашої конкретної потреби.

Служба працює з багатьма послугами онлайн-потоків, включаючи Netflix, Hulu та BBC iPlayer. Це дозволяє торрент.

Стандарти шифрування жорсткі. Весь трафік за замовчуванням захищається за допомогою 256-бітного протоколу AES і використовує 2,048-бітні SSL-ключі. Увімкнено захист від витоку DNS. Ваша конфіденційність та анонімність майже впевнені.

Існує підтримка Windows, MacOS, iOS та Android.

Плюси:

 • Бюджетний постачальник з швидкими та надійними серверами для потокової передачі HD
 • Працює понад 5000 серверів у 60 країнах світу
 • Легко розблокує широкий спектр геоблокуваних сайтів
 • Сильне шифрування та відсутність журналів не сприяють безпеці та конфіденційності
 • Живий чат може допомогти вам у налаштуваннях вручну

Мінуси:

 • Їх додаток на робочому столі датовано

СИЛЬНІ ВСІ КРУГІ: NordVPN – це велике значення. Тверда безпека та конфіденційність і надійно працює в Росії. Використовуйте до 6 пристроїв одночасно з великою швидкістю з’єднання. 30-денна гарантія повернення грошей.

Ось наш глибокий огляд NordVPN.

Купон NordVPN Заощадьте 70% на 3-річному плані ДОСТАВКА Знижка застосовується автоматично

4. IPVanish

IPVanishПрацює в РосіїТестоване січень 2020 року

Доступні програми:

 • ПК
 • Мак
 • IOS
 • Android
 • Linux

Веб-сайт: www.IPVanish.com

Гарантія повернення грошей: 7 ДНІВ

IPVanish підкреслює швидкість, безпеку та конфіденційність. Це рекомендований варіант для користувачів, які хочуть завантажити торенти та підтримувати найвищі налаштування конфіденційності. Наш огляд користувачів дав послугу вражаючу оцінку 8/10, і легко зрозуміти, чому.

Користувачі в Росії будуть раді знати, що IPVanish відмовляється зберігати будь-яку інформацію про користувачів. Усі деталі, такі як історія сеансів, вибір серверів та пропускна здатність, будуть приховані.

Параметри шифрування невпинне. IPVanish використовує 256-бітове шифрування протоколу OpenVPN за замовчуванням, аутентифікацію SHA512 та обмін ключами DHE-RSA 2,048 з ідеальною секретністю вперед. Остання функція означає, що навіть якщо хакери потраплять у ваш обліковий запис, що на початку є надуманим сценарієм, їм все одно буде неможливо розшифрувати дані минулого сеансу.

До всіх пакетів входить Інтернет-комутатор – це додає додатковий рівень безпеки.

Послуга пропонує понад 1300 серверів, розповсюджених у 75 країнах. На даний момент для Росії немає можливості, але в колишніх радянських республіках є багаті сервери, такі як Румунія, Сербія, Словаччина, Україна, Латвія, Литва, Естонія та Болгарія.

IPVanish не розблоковує вміст на Netflix або Hulu, але працює з BBC iPlayer без проблем. Він також дозволяє торрентієри на всіх серверах.

Є програми для iOS та Android, а також настільний клієнт для Windows та MacOS.

Багато користувачів вважають це відмінним варіантом для Kodi, оскільки він дозволяє завантажувати Android APK безпосередньо на свій пристрій. Інтерфейс також зручний для дистанційного керування для пристроїв Kodi, у яких відсутні клавіатура та миша.

Плюси:

 • Повністю послуга без вборів не порушує вашу конфіденційність
 • Вражаючі 4К швидкості потоку, досягнуті під час тестування
 • Розблокує всі основні потокові сайти з-за кордону
 • Добре працює з пристроями дистанційного керування, такими як Kodi

Мінуси:

 • Підтримка клієнтів трохи повільна

ВЕЛИЧНА СЕРВІСНА МЕРЕЖА: IPVanish працює з до 10 підключеними пристроями. Швидкі зв’язки, легкі прості у користуванні програми, хороша підтримка на багатьох платформах. Надійна в Росії, але не з Netflix. 7-денна гарантія повернення грошей.

Прочитайте наш огляд IPVanish.

IPVanish Купон ЗАБЕЗПЕЧИТИ 60% на річному плані ЗАВДАННЯ Знижка, що застосовується автоматично

5. ВипрВПН

ВиперВПНПрацює в РосіїТестоване січень 2020 року

Доступні програми:

 • ПК
 • Мак
 • IOS
 • Android

Гарантія повернення грошей: 30 ДЕНЬ

ВипрВПН має деякі найскладніші протоколи шифрування, які ми бачили. Він доповнює це цілодобовою онлайн-службою підтримки клієнтів, безкоштовним триденним пробним періодом та приголомшливою серверною мережею. Компанія здатна подолати навіть найсуворіші бар’єри, які уряди встановлюють для нетитян.

Політика ведення журналів може стосуватися деяких користувачів. VyprVPN говорить, що він зберігає “вихідну IP-адресу користувача, IP-адресу VyprVPN, яку використовує користувач, час початку та зупинки з’єднання та загальну кількість використаних байтів”. Але вся інформація зберігається лише протягом 30 днів і використовується для покращення сервісу. VyprVPN наполягає на тому, що відстежувати сайти, які відвідують його користувачі, неможливо.

Компанія користується великою популярністю серед користувачів у Китаї, де вона легко розблокує Great Firewall. Це означає, що його власні технології є досить досконалими, щоб перешкодити тисячам інженерів, призначених державою, які працюють цілодобово, щоб плести масивну павутину. Це значний подвиг.

VyprVPN прийняв розумне рішення фізично володіти та керувати цілими центрами обробки даних, які допомагають йому налаштувати сервіс і ставлять його в клас вище інших VPN-компаній. Нормальним галузевим стандартом є або здавати сервери або передавати сторонні сторони. Це допомагає VyprVPN надалі захищати трафік користувачів.

Зазначений трафік шифрується через протокол OpenVPN, 256-бітове шифрування AES, 2,048-бітні RSA ключі без ідеальної секретності вперед та аутентифікацію SHA256. У комплекті є перемикач вбивств через Інтернет. Він також може розблокувати вміст на Netflix, Hulu та BBC iPlayer.

Преміальна версія пакета дозволяє отримати доступ до протоколу Chameleon ™, який відшиває метадані OpenVPN, тому глибока перевірка пакетів не може розпізнати його.

Є понад 700 серверів, включаючи варіанти отримання російської IP-адреси.

Додатки доступні як для Android, так і для iOS, а також для настільних клієнтів для Windows та MacOS. Він підтримує торрент.

Плюси:

 • Швидкість швидко і стабільно
 • Не зберігає журналів
 • Використовує шифрування AES-256, захист від вимикання та захист від витоку DNS
 • Може підключити до 6 пристроїв одночасно

Мінуси:

 • Додатки гладкі, але не мають розширених параметрів конфігурації
 • Не найдешевший варіант у цьому списку

НЕЗАЛЕЖНА МЕРЕЖА: VyprVPN є зручним для користувачів. Хороша швидкість та безперебійне користування, оскільки всі сервери належать VyprVPN. Не найдешевший варіант у цьому списку. 30-денна гарантія повернення грошей.

Читайте наш повний огляд ВипрВПН.

Купон VyprVPN Заощадьте 81% на 2-річному плані ДОСТУПНІ Знижки застосовуються автоматично

6. ZenMate

ЗенматСічень 2020 Робота в РосіїТестована січень 2020 року

Доступні програми:

 • ПК
 • Мак
 • IOS
 • Android

Веб-сайт: www.zenmate.com

Гарантія повернення грошей: 30 днів

ZenMate дещо змішаний мішок. Він підходить для потокового та швидкого перегляду, але він чутливий до витоків DNS. Це може відкласти деяких користувачів, особливо тих, хто стурбований їх приватністю. Компанія пропонує початкову 14-денну гарантію повернення грошей, щоб ви могли протестувати послугу і побачити, чи це те, що ви хочете продовжувати.

Преміум-пакети розблокують понад 1000 серверів, розповсюджених у 28 країнах. Але вам заборонено обирати сервер самостійно – сервіс автоматично підбере для вас залежно від вашого місцезнаходження. Це трохи занепало.

Провайдер використовує 128-бітове шифрування AES спільно з 2,048-бітовими ключами RSA та SHA 256 для аутентифікації. Інтернет-перемикач вбивств включений. ZenMate також має політику не зберігати жодні журнали даних.

Додатки доступні як для Android, так і для iOS, а також для настільних клієнтів для Windows та MacOS.

Плюси:

 • Розблокує велику кількість географічного вмісту
 • Сильні функції безпеки, включаючи автоматичний перемикач
 • Багато надійних потокових оптимізованих серверів

Мінуси:

 • Під час тестування ми отримали деякі витоки DNS
 • Підтримка лише електронною поштою засмучує
 • Не розблокує стільки потокових сайтів, скільки інших постачальників вище у списку

ПРОСТИЙ НАСТРОЙКА: ZenMate простий в установці. Чудово підходить для геоблокованого потокового вмісту. Не найшвидший вибір у цьому списку, але може передаватись у високій якості HD. 14-денна гарантія повернення грошей

Читайте наш повний огляд ZenMate.

Чи варто використовувати безкоштовний VPN?

Безкоштовні VPN – це десятка, і вони можуть з’являтися у ваших результатах пошуку, оскільки вони широко рекламуються. Але якщо ви шукаєте преміальний досвід перегляду, тоді не покладайте на них своїх надій.

Безкоштовні VPN мають звичку монетизувати, обробляючи вас інвазивною рекламою, вставляючи відстежуючі файли cookie та продаючи свої дані рекламодавцям. Деякі також захопили вашу пропускну здатність, щоб перетворити вас на пішохідного солдата в масивній армії ботнетів.

Очікуйте зменшення пропускної здатності, обмеження даних і суворо обмежений вибір серверів.

Деякі VPN, перелічені у статті, пропонують безкоштовну пробну версію. Це підходящий варіант, якщо ви не впевнені, чи повністю вибрати VPN. Але ми наполегливо радимо уникати випадкових, які існують в Інтернеті. Немає такого поняття, як безкоштовний обід.

Деякі VPN, яких слід уникати

Російський Інтернет жорстко піддається цензурі та контролюється, тому кожен, хто вирішив використовувати VPN, повинен бути впевнений, що їхні приватні дані залишаться недоступними. VPN, які ми рекомендували у цьому списку, будуть робити це добре, але є й інші, які можуть порушити вашу довіру. Це ризикований сценарій у все більш загрозливому просторі в Інтернеті, тому ми вважаємо, що вам слід уникати їх.

Ось два приклади:

1. ХолаВПН

Ізраїльська компанія Hola, яка керувала популярним розширенням VPN для Chrome, колись мала вражаючу базу користувачів у 50 мільйонів. Але, незважаючи на час і зусилля, які вона вклала в побудову цієї громади, вона вирішила скасувати всі добрі справи заради деяких надзвичайно неетичних дій. У 2015 році компанія використовувала частину індивідуальної пропускної здатності кожного користувача та перетворювала її на пішака у масивній армії ботнетів. Якщо ви були користувачем Hola, ваш пристрій використовувався для атак розподіленого відмови в обслуговуванні (DDoS), просування вмісту, захищеного авторським правом, і порнографії.

2. Щит гарячої точки

Можливо, ви натрапили на щит Hotspot під час перегляду Інтернету, оскільки це був особливо популярний варіант фремію, для якого не потрібна кредитна картка для реєстрації. Але все було не так просто.

У липні група пропаганди конфіденційності звинуватила компанію у тому, що вона насильно вставляла відстежуючі файли cookie у дані користувачів без їх відома чи згоди та продавала їх стороннім рекламодавцям. У скарзі додається, що Hotspot Shield перенаправляв трафік електронної комерції до партнерських доменів – це означало, що законні HTTP-запити, такі як nike.com, навмисно переходили на партнерські веб-сайти, де постачальник стояв, щоб отримувати прибуток щоразу, коли продажі проходили.

Звинувачення ще не доведено – Федеральна комісія з торгівлі досі розслідує це питання і не прийняла рішення. Ми не поспішаємо ні з якими висновками, але питання конфіденційності та анонімності викликають терпіння. Наша рекомендація – уникати щита Hotspot, поки вони не будуть звільнені від усіх звинувачень.

Причина, через яку ми видаємо ці попередження, – це тверда впевненість, що постачальникам VPN потрібно бути відкритими та прозорими щодо користувачів. Політику реєстрації та моніторингу даних потрібно викласти наперед, щоб будь-який потенційний користувач міг прийняти обгрунтоване рішення та зрозуміти, у що вони потрапляють. Коли служба намагається придушити те, що відбувається насправді, це червоний прапор.

Як використовувати VPN в Росії?

У цьому розділі ми розглянемо два приклади. Виконайте наведені тут кроки, якщо ви перебуваєте в Росії зарубіжним емігрантом, який прагне отримати IP-адресу з дому чи іншого неруського місцезнаходження:

 1. Перегляньте наш рекомендований список служб VPN та визначтесь із планом, який працює для вас
 2. Зареєструйтесь та оплатіть послугу
 3. Після цього завантажте супутні програми (для телефону) або програмне забезпечення (для ПК або MacOS)
 4. Очистіть файли cookie та кеш-пам’ять у всіх веб-браузерах (Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, UCWeb), щоб видалити старі ідентифікатори місцезнаходження
 5. Перезавантажте пристрій
 6. Відкрийте супутнє програмне забезпечення VPN та увійдіть у систему
 7. Виберіть сервер із країни, в якій ви намагаєтеся отримати IP-адресу – наприклад, Канада чи Іспанія
 8. Дозвольте кілька секунд для встановлення з’єднання. Після цього на панелі завдань або у верхній частині екрана смартфона має з’явитися зелений значок сповіщення
 9. Переглядайте Інтернет, як зазвичай. Ви помітите, що веб-сайти хостів припускають, що ваше місцезнаходження знаходиться в країні, з якою ви зараз підключені, і низка раніше недоступного вмісту тепер буде доступна

Інший приклад цього розділу – для жителів Росії, які подорожують за кордон, шукаючи локальну IP-адресу:

 1. Перегляньте наші рекомендації та зверніться до постачальника, який має сервери в Росії
 2. Зареєструйтесь та оплатіть послугу – виберіть план, який найкраще відповідає вашим вимогам
 3. Після цього завантажте супутні програми (для телефону) або програмне забезпечення (для ПК або MacOS)
 4. Очистіть файли cookie у всіх веб-браузерах (Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, UC Web), щоб видалити старі ідентифікатори місцезнаходження
 5. Перезапуск пристрою Відкрийте програмне забезпечення VPN та увійдіть у систему
 6. Виберіть сервер у Росії та натисніть підключити
 7. Дозвольте кілька секунд для встановлення з’єднання
 8. Після цього на панелі завдань або у верхній частині екрана смартфона має з’явитися зелений значок сповіщення
 9. Переглядайте Інтернет, як зазвичай – хостинг-сайти тепер припускають, що ви перебуваєте в Росії

Яке майбутнє Інтернету в Росії?

Інтернет-пропагандистський орган Freedom House каже, що цифровий пейзаж країни “не вільний”, вказуючи на низку нових поправок до законодавства, відомих як “Закон Ярової”, які підривають безпеку зашифрованих комунікацій та збільшують доступ уряду до даних користувачів. “Підбурювання” або “виправдання” тероризму в Інтернеті тепер карається максимальним покаранням 7-річного тюремного ув’язнення, при цьому російська адміністрація використовує роз’яснювальну та широку мову в законопроекті для орієнтації на користувачів соціальних мереж..

Агентство з моніторингу покладає на себе вину на президента Росії Володимира Путіна, кажучи, що протидія свободі в Інтернеті – це пряма спроба закріпити свої повноваження. Зміст, критичний щодо дій уряду в Криму та участі в українському конфлікті, постійно фільтрується незалежними випусками новин, що стикаються з юридичним та економічним тиском з боку Кремля.

Якщо останні кілька років є якісь критерії, навряд чи російський інтернет-пейзаж стане свідком більшої свободи. Влада продовжує використовувати нове законодавство для обмеження доступу до вмісту, пов’язаного з радикальним ісламом, конфліктом з Україною чи будь-якою формою організованої політичної опозиції.

Тисячі веб-сайтів продовжують блокуватися без належного обґрунтування. У липні понад 2000 людей пройшли маршем вулицями Москви, вимагаючи, щоб уряд припинив усі зусилля для контролю та моніторингу того, що розміщено в Інтернеті.

Серія нових законопроектів, внесених до парламенту, але ще не прийнятих, намагаються змусити постачальників VPN, що працюють в країні, дотримуватися санкціонованого урядом списку заблокованих сайтів. Закони також містять положення, яке вимагає від постачальників послуг Інтернету вести шестимісячний перелік веб-сайтів, які відвідують користувачі. Крім того, він змусить служби миттєвого обміну повідомленнями, такі як WhatsApp, передавати ключі шифрування, щоб органи могли контролювати вміст повідомлень.

Хьюман Райтс Вотч пояснює, що російська інтервенція в мережі Інтернет є основною політикою держави з 2012 року після того, як органи державної влади усвідомили необхідність запобігання виду масових повстань, засвідчених протягом 2011-12 років. Раніше Інтернет розглядався як якийсь доброякісний простір без ефекту формування громадської думки, а міністерства значною мірою зосереджували свої зусилля на зменшенні контенту на телебаченні, друку та радіо.

Зараз Інтернет розглядається як єдиний засіб, де було суттєво протиставлено політиці правлячої партії та потрібно взяти під контроль. Зараз ситуація настільки погана, що пересічні громадяни Росії не знають про те, що є вільною мовою, а що ні. Довільні визначення законів використовуються для замовчування правди, в той час як державні ЗМІ продовжують розкривати необ’єктивне повідомлення, особливо якщо мова йде про регіональні конфлікти.

Як вести анонімний блог у Росії?

Ми вже згадували, як Кремль намагається замовкнути блогерів загрозою ув’язнення та жорстоких фізичних нападів. Це страшна думка. Але якщо ви активіст чи журналіст, ми розуміємо, наскільки важливо дістати ваше повідомлення. Зрештою, засоби масової інформації є четвертим стовпом держави, і свобода слова необхідна для процвітання демократій.

У нашому посібнику є достатня кількість деталей та найкращих практик щодо того, як залишатися прихованими під час ведення блогів в Інтернеті. Спробуйте слідувати крокам, які ми детально окреслили. Немає жодної гарантії, що ваша конфіденційність залишатиметься прихованою назавжди, але ми віримо, що ви можете в достатній мірі захистити себе, якщо вжити адекватних заходів, щоб мінімізувати цифровий слід.

“Петергоф” Дмитра Джуса ліцензований за CC BY 2.0

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me