Найкращі приватні пошукові системи, які не відстежуватимуть вас у 2020 році

Найкращі приватні пошукові системи, які не відстежуватимуть вас (1)


Шукаєте найкращих приватних пошукових систем, які поважають вашу конфіденційність та не відстежують вашу інформацію? Ми розкриваємо все, що потрібно знати.

Google намагається відстежувати все, що ви робите в Інтернеті, включаючи, які сайти ви відвідуєте, з ким спілкуєтесь та які продукти ви можете зацікавити придбати. Коли ви користуєтесь сервісами Google і багатьма афілійованими службами, деякі з яких, здавалося б, не мають нічого спільного з Google, інформація про ваші взаємодії збирається та зберігається у формі профілю користувача.

Функція пошуку Google не відрізняється. Коли ви вводите пошуковий термін, Google пов’язує його з персональними ідентифікаторами, і він стає частиною вашої історії пошуку та профілю в Інтернеті.

Хоча це може бути корисним, оскільки воно дає змогу Google надавати більш відповідні результати пошуку, але багатьом користувачам це здається вторгнення в приватне життя. Особливо це стосується сьогоднішнього світу, де ми шукаємо пошукові системи для відповідей майже на всі наші щоденні питання, включаючи чутливі.

На щастя, якщо ви переймаєтесь Google, Bing та іншими пошуковими системами, які відстежують пошукові терміни, у вас є альтернативи. Багато організацій визнали необхідність пошукових систем, які забезпечують надійні результати, не порушуючи конфіденційність, і придумали більш стримані версії.

У цій публікації ми розкриваємо найкращі приватні пошукові системи та більш детально обговорюємо, чому ви можете розглянути можливість відмови від Google.

На що звернути увагу в найкращих приватних пошукових системах

Щойно ви почнете шукати, ви знайдете чимало приватних альтернатив пошуковій системі Google. Однак це не всі на одному рівні один з одним. Наприклад, деякі не такі приватні, як вони заявляють, а інші пропонують поганий досвід користування. Наш список найкращих приватних пошукових систем базується на таких критеріях:

 • Зберігає вашу конфіденційність (не відстежує жодних даних)
 • Показує відповідні результати пошуку
 • Має простий у користуванні інтерфейс
 • Надає параметри налаштувань для налаштованого досвіду

Варто зазначити, що деякі приватні пошукові системи є справжніми пошуковими системами в тому сенсі, що вони насправді сканують веб-сайти, щоб отримати інформацію, необхідну для доставки результатів пошуку. Вони пропонують більше конфіденційності, оскільки вони не взаємодіють з Google або Bing, але можуть не дати найкращих результатів.

Інші, що отримали назву “двигуни мета-дослідження”, по суті виступати посередником між користувачем та Google або інших веб-сайтів, що дозволяє їм запропонувати кращий загальний досвід. Деякі в цьому списку поєднуються як із використанням своїх власних сканерів, так і з результатів, які подобаються Google і Bing.

Найкращі приватні пошукові системи

Ось наш список найкращих приватних пошукових систем, які ви можете використовувати замість Google у 2019 році:

1. DuckDuckGo

DuckDuckGo - найкраща приватна пошукова система.

DuckDuckGo дуже популярний серед любителів конфіденційності та є пошуковою системою за замовчуванням у браузері Tor. Служба, що базується в США, має власний сканер (званий DuckDuckBot), але також витягує інформацію з понад 400 інших джерел. До них належать Бінг, Присяга (раніше Yahoo) та Вікіпедія.

Ця пошукова система зберігає пошукові запити, але вони не прив’язані до окремого користувача:

Ми також зберігаємо пошукові запити, але знову ж таки, не в особовому порядку, оскільки ми не зберігаємо IP-адреси або унікальні рядки Користувацького агента. Ми використовуємо сукупні неособисті дані пошуку для вдосконалення таких речей, як неправильні написання.

DuckDuckGo відображає рекламу для афілійованих сайтів у правій бічній панелі, що трохи менш агресивно, ніж Google, що представляє рекламу у верхній частині результатів пошуку. Він отримує додатковий прибуток від комісійних веб-сайтів, таких як Amazon та eBay, тому ви можете бути обережнішими, якщо в результатах пошуку багато з’являться:

Так само ми можемо додати партнерський код до деяких сайтів електронної комерції (наприклад, Amazon & eBay), що призводить до того, що невеликі комісії повертаються DuckDuckGo під час покупки на цих сайтах.

Служба знайшла очікувані результати для наших тестових пошукових термінів, включаючи один пошук місцевих служб. Це ставить питання про те, як DuckDuckGo знає місцезнаходження користувача. Як пояснює у відповіді Quora генеральний директор компанії DuckDuckGo Габріель Вайнберг, пошукова система використовує вашу IP-адресу для обслуговування місцевих результатів. Хоча він не зберігає вашу IP-адресу, він видно, коли ви надсилаєте запит на пошук. В основному, він використовується для визначення вашого приблизного місцезнаходження, а потім негайно видалений.

В цілому це найкраща приватна пошукова система з точки зору досвіду користувачів, особливо якщо ви зацікавлені в результатах місцевого пошуку. З іншого боку, якщо ви краще взагалі не використовуєте свою IP-адресу, то вам може бути краще з однією з інших пошукових систем у цьому списку..

Інтерфейс DuckDuckGo дуже схожий на інтерфейс Google та інших популярних пошукових систем. Ви можете здійснювати пошук у всій мережі Інтернету або уточнювати свій пошук у зображеннях, відео, новинах, картах, сенсах чи покупках. Фільтри містять вміст для дорослих та часовий проміжок результатів.

Доступний діапазон налаштувань, який допоможе налаштувати ваш пошук. Наприклад, ви можете ввімкнути такі функції, як нескінченна прокрутка та автоматичне пропонування, а також встановити посилання для відкриття на новій вкладці.

Найкращі налаштування приватних пошукових систем DuckDuckGo.

Було висунуто деякі підозри щодо легітимності претензій щодо конфіденційності DuckDuckGo. Вони пов’язані з тим, що генеральний директор компанії використовував керуючий тепер неіснуючий веб-сайт у соціальній мережі під назвою база даних імен (юридично Opobox).

Згодом компанія була продана Classmates.com разом із усіма іншими користувачами даних за багатомільйонну суму. Здається, що участь Вайнберга в базі даних імен представляє суперечливі значення для тих, на яких базується DuckDuckGo, звідси підозри.

Габріель вирішив ці проблеми в 2018 році, коли він захищав практику конфіденційності своєї колишньої компанії, і пояснив, що використання попередньої компанії допомогло йому розробити політику конфіденційності для DuckDuckGo.

Я взяв ці ідеї конфіденційності в DuckDuckGo, хоча і зрозумів, що у випадку пошуку в Інтернеті мінімально необхідна кількість інформації фактично дорівнює нулю.

DuckDuckGo reddit нитка.

DuckDuckGo доступний через ваш браузер, але він також пропонує додатки для iOS та Android, а також розширення для браузера Edge.

2. MetaGer

Найкраща приватна пошукова система MetaGer.

MetaGer базується в Німеччині і керується некомерційною організацією SuMa-eV. Це дає результати на кількох різних мовах: англійській, німецькій та іспанській. У MetaGer є власні веб-сканери та індексатори, але це в першу чергу мета-пошукова система, яка запитує до 50 пошукових систем, включаючи Yahoo та Bing. Більшість найкращих результатів під час нашого тестування надійшли від Bing.

Програмне забезпечення, що стоїть за цією пошуковою системою, є відкритим кодом, що означає, що кожен може переглядати і перевіряти його код. У MetaGer є сайт .onion, до якого можна отримати доступ через мережу Tor.

Крім MetaGer, SuMa-eV має додаток в іншій області, де домінує Google. Її служба карт та планувальник маршрутів (Maps.MetaGer.de) не реєструє та не відстежує місцезнаходження користувачів.

Вирішуючи, які результати відображати, MetaGer прагне обслуговувати різноманітність користувачів. Таким чином, він не використовує кількість кліків, які веб-сторінка отримує як фактор ранжування. Бізнес-модель передбачає пожертви, членські внески та нецільову рекламу на сторінках результатів.

Ваша IP-адреса зберігається разом із часовою позначкою до 96 годин (чотири дні). Це тому, що MetaGer обмежує кількість пошуків за IP-адресою за певний час та потребує певного способу відстеження цього.

Для нецільової рекламної складової своєї моделі MetaGer збирає деякі дані. Він надає рекламодавцям усічені IP-адреси (які можуть надати приблизні дані про місцезнаходження) та реквізити агента користувача, включаючи браузер та операційну систему, з яких надходить пошуковий запит.. Жодна з цих даних не може ідентифікувати користувача.

Я перевіряв пошукові системи на кількох термінах, і результати були актуальними, за винятком локального пошукового терміна, який давав розсіяні результати.

MetaGer додає додатковий рівень конфіденційності, надаючи можливість відкривати веб-сторінку анонімно. Таким чином пошукова система діє як проксі-сервер і приховує вашу IP-адресу від вашого цільового веб-сайту.

Анонімний перегляд MetaGer.

Інтерфейс MetaGer не настільки вишуканий, як інші у цьому списку, але ним все ж легко користуватися. У вас немає стільки варіантів пошуку, як на деяких інших платформах, але ви можете шукати по всьому Інтернету або лише фотографії або робити покупки. Інші параметри включають фільтрування за датою чи мовою або використання безпечного пошуку (для фільтрації вмісту для дорослих).

Сторінка налаштувань не дає вам багато додаткових варіантів. Він просто показує вам фільтр і дозволяє вам вирішити, які пошукові системи, наприклад, Bing, використовуються для отримання результатів.

Налаштування кращих приватних пошукових систем MetaGer.

Існує надбудова MetaGer Firefox, і ви можете встановити MetaGer як пошукову систему за замовчуванням для Chrome і Edge. Користувачі Android можуть завантажити нативну програму.

3. Qwant

Qwant найкраща приватна пошукова система.

Qwant базується у Франції і дає результати на вибір більш ніж десятка мов, включаючи англійську, французьку та італійську. Ця пошукова система не відстежує вас або ваш пристрій і обіцяє не реєструвати історію пошуку.

Ми не використовуємо жодного пристрою відстеження (пікселя, відбитків пальців …). Ми не збираємо і не зберігаємо історію чи ваші пошукові запити.

Це мета-пошуковий механізм, який в першу чергу бере результати пошуку Bing і доставляє їх користувачеві. У нього також є свої можливості індексації.

Модель прибутку для цієї компанії включає партнерські угоди з такими веб-сайтами, як eBay та Trip Advisor, тому для деяких пошукових запитів ви можете виявити несправедливу перевагу цих сайтів у плані переходу до вершини сторінок результатів..

Більшість тестових пошуків давали очікувані результати, але місцеві результати пошуку, як правило, були невідповідними. Qwant має a унікальний та естетично приємний інтерфейс і дозволяє шукати в Інтернеті або звужувати результати до новин, зображень, соціальних мереж чи відео. Крім того, ви можете фільтрувати результати за віком (“свіжість”).

Налаштування дозволяють налаштувати домашню сторінку, включаючи параметри відображення актуальних тем, новин та публікацій у соціальних мережах, а також відкриття посилань та відео на нових вкладках.

Qwant settigns.

Qwant має інші продукти, що конкурують з продуктами Google та продуктами інших компаній, включаючи Qwant Maps, Qwant Music, Qwant Board (подібний до Pinterest) та Qwant Junior (для дітей віком від 6 до 13 років).

Існують розширення Qwant для Chrome і Firefox, а додатки доступні для iOS та Android. Якщо вам потрібна швидша, легша пошукова система, наприклад, якщо ви використовуєте старіший веб-браузер, Qwant Lite розроблений спеціально для цієї мети.

4. Серекс

Краща приватна пошукова система Searx.

Searx – це механізм метадослідження, який є відкритим кодом та доступний у GitHub. Це некомерційна ініціатива, тому ви не побачите рекламу вгорі сторінки результатів пошуку. Хоча є основний веб-сайт Searx (searchx.me), ви знайдете цю пошукову систему на багатьох інших сайтах, оскільки можна запустити її самостійно.

Однак, якщо ви плануєте запустити власний екземпляр для особистого користування, майте на увазі, що ваші пошукові запити не будуть об’єднані з іншими користувачами. Це означає меншу анонімність. Також зауважте, що якщо ви використовуєте екземпляр пошуку, крім офіційного, ви є довіряючи адміністратору цього примірника зі своїми даними.

Searx надає можливість проксі-сервера, що дозволяє продовжувати маскувати свою особу при натисканні на веб-сайт. Інтерфейс основний і відносно простий. Результати пошуку були відповідні, але в пошуковій системі виникають проблеми з Google та іншими джерелами, тому помилки доставляються за певні терміни.

Помилка Searx

Щоб налаштувати основні налаштування пошуку, ви можете натиснути на Розширені налаштування трохи нижче панелі пошуку. Наприклад, ви можете вибрати для пошуку в Інтернеті або за файлами, зображеннями або новинами серед інших параметрів.

При натисканні є набагато більше настроюваних функцій Вподобання у верхньому правому куті. Наприклад, в Загальні Ви можете налаштувати поведінку пошукової системи та макет сторінок результатів пошуку. І в Плагіни ви побачите параметри для ввімкнення або вимкнення деяких додатків, таких як HTTPS переписати і Безкінечна прокрутка.

Налаштування Searx.

У Searx є додаток для Android та додаток Firefox.

5. Початкова сторінка

Найкраща приватна пошукова система.

Стартова сторінка (раніше її називали IXquick) – це металошукач, що базується в Нідерландах. Він отримує свої результати від Google і доставляє їх користувачеві. Таким чином, він по суті діє як проксі для користувачів, щоб переглядати результати пошуку Google, не відстежуючи їх компанією. Нещодавно стартову сторінку увінчали найкращою пошуковою системою, навіть вибивши Google.

Служба не відстежує будь-яку вашу інформацію, включаючи пошукові запити. Коротка версія її політики конфіденційності гласить:

Startpage.com не реєструє та не передає вашу особисту інформацію. Ми не відстежуємо вас. Ми не профілюємо вас. Період.

Політика конфіденційності стартової сторінки

Якщо ви хочете використовувати пошукову систему як проксі для анонімного відвідування сайтів, просто натисніть кнопку Анонімний вид поруч з результатом.

Початок роботи дуже схожий на досвід Google. Інтерфейс практично той самий, за винятком меншої кількості варіантів. Ви можете шукати в Інтернеті або шукати зображення чи відео та вибирати вік результатів. Ви також можете провести розширений пошук із налаштуваннями, подібними до параметрів розширеного пошуку Google.

Як і очікувалося, результати пошуку більше відповідають результатам Google, ніж інші у цьому списку, тому якщо ви шукаєте приватну версію Google, це, мабуть, надійний вибір. Виняток, однак, були місцевими результатами пошуку. Тестовий локальний пошук дав деякі результати, які були неподалік від нашого поточного місця розташування, але не настільки близькі, як результати, отримані від DuckDuckGo.

Це вказує на те, що Startpage, можливо, використовує усічену версію вашої IP-адреси, щоб отримати дуже приблизне місце та забезпечити гідні місцеві результати. Однак це спекуляція і компанія не підтвердилася.

Налаштування початкової сторінки включають параметри мови та зовнішнього вигляду та перемикання функцій пошуку, таких як пропозиції, карти та миттєві відповіді з Вікіпедії. Також є кілька налаштувань конфіденційності та безпеки, які включають сімейні фільтри, перевірку сторінок на наявність зловмисного програмного забезпечення та підключення лише до певних серверів.

Налаштування початкової сторінки

На початковій сторінці є програми для iOS та Android, а також розширення для браузера для Chrome і Firefox.

6. Swisscows

Найкраща приватна пошукова система Swisscows.

Swisscows базується у Швейцарії та доступний на восьми мовах, включаючи англійську, італійську та іспанську. Він співпрацює з Bing, тому більшість результатів пошуку саме з цієї пошукової системи. Однак Swisscows відрізняється від інших пошукових систем тим, що дає результати. Він використовує семантичну технологію для визначення найбільш корисних результатів для користувача.

Це не зберігає та не відстежує будь-яку особисту інформацію користувача наприклад, IP-адреса або пошукові запити. Компанія пишається тим, що всі сервери розташовані у Швейцарії, країні, відомій своїми чіткими законами про конфіденційність.

Якщо ви шукаєте приватну пошукову систему для своєї родини, Swisscows може бути чудовою справою. Вона має на меті бути пошуковою системою для дітей, фільтруючи вміст для дорослих, наприклад, порнографія та насильство.

Сімейний банер Swisscows.

Ця компанія покладається на пожертви від користувачів та підприємств, тому ви не побачите реклами, що з’являються серед результатів пошуку.

Інтерфейс сучасний та зручний. Окрім пошуку в Інтернеті, ви можете шукати спеціально зображення, відео чи музику. Ви можете фільтрувати пошук за країною або сортувати результати за популярністю на сьогоднішній день.

Swisscows пропонує кілька додаткових інструментів, включаючи перекладача, який працює так само, як Google Translate. Потім є інструмент “Дайджест”, який пропонує вам скинути файл або посилання, щоб дізнатися суть того, що він містить. Це насправді платне програмне забезпечення, але ви можете спробувати його в інтерфейсі пошуку Swisscows.

Пошукові запити зазвичай давали очікувані результати. Списки для місцевих термінів не були релевантними, але, використовуючи селектор регіонів, вони були принаймні з потрібної країни.

На відміну від інших пошукових систем у цьому списку, немає окремого екрана налаштувань, який допоможе вам налаштувати ваш досвід.

Яка інформація – це відстеження Google і чому?

Google, Bing та інші популярні пошукові системи записують пошукові запити, які ви вводите разом з іншою інформацією. Ось що може бути записано:

 • Ваша IP-адреса
 • Ваше місцезнаходження
 • Унікальні ідентифікатори веб-переглядача, програми та пристрою
 • Пошукові терміни

Коли ви замислюєтесь про те, скільки разів на день ви вводите пошуковий термін в Google, легко зрозуміти, наскільки легко було б створити профіль, який би відображав щоденно що ви робите. Наприклад, ми прагнемо шукати тону тем, пов’язаних з нашим особистим життям, наприклад:

 • Індивідуальні товари чи магазини
 • Побутові послуги, такі як сантехніка чи чистка вікон
 • Банки та інвестиції
 • Місця для їжі
 • Заходи у вихідні дні
 • Відпустки
 • Напрямки до будинку або місця події друга
 • Що стосується наших дітей (наприклад, школи та заходи)
 • Медичні проблеми, які ми можемо мати

… Плюс будь-яку кількість речей, пов’язаних з нашою роботою чи бізнесом.

Вся ця інформація представляє горщик із золотом для рекламодавців. Реклама дуже націлена на нас на основі нашої активності в Інтернеті, оскільки вона часто добре відображає нашу офлайн-активність. Google і афілійовані компанії можуть створити дуже точний профіль про те, як живе кожен з нас і продає нам відповідно.

Чому Google відстежує проблему?

Деяким людям може бути корисно розміщувати рекламу на веб-сайтах, в соціальних мережах та в електронних листах, які підібрані відповідно до їх особистих смаків. Дійсно, це основна передумова, на якій Google та подібні компанії виправдовують своє інтенсивне відстеження в Інтернеті. Вони зазвичай говорять щось відповідно до принципу “краще обслуговувати наших клієнтів” або “забезпечити покращений досвід для наших користувачів”.

Що насправді відбувається, це те, що ви, або принаймні ваші дані, є продуктом, який можна продати рекламодавцям або іншим стороннім особам, хто є найвищою ставкою. Багато користувачів вважають це нав’язливим і навіть відвертим моторошним. Крім того, що хтось збирає безліч деталей про вас, щоб вони могли зрозуміти, як краще продати вам товари та послуги, є й інші наслідки цілеспрямованої реклами. Ось лише кілька незручних сценаріїв:

 • Ви намагаєтесь показати колезі веб-сайт, пов’язаний з роботою, але він охоплений рекламою сайтів знайомств.
 • Ви переглядали обручки і пов’язані з ними реклами відображаються на всіх домашніх пристроях, зіпсувавши сюрприз для ваших інших.
 • Збентежуючі медичні оголошення починають виходити на веб-сайти, коли ви працюєте із зайнятої кав’ярні.

Існують і більш серйозні наслідки того, що ваша історія пошуку може бути розкрита за допомогою цілеспрямованої реклами чи інших засобів. Наприклад, певні люди, такі як люди, які перебувають у жорстоких стосунках або живуть у пригноблених громадах, можуть загрожувати серйозною шкодою.,.

Той факт, що всі ці дані десь зберігаються, також робить її ціллю для хакерів. І не будемо забувати потенціал людської помилки, яка може призвести до випадкового впливу даних. Наприклад, у 2006 році AOL оприлюднила загальнодоступні історії пошуку понад 650 000 своїх користувачів. Справа врешті була врегульована в 2013 році, і AOL погодився виплатити 5 мільйонів доларів, але це не означає, що це не могло повторитися.

Як змінити пошукову систему за замовчуванням у вашому браузері

Якщо ви вирішили перейти на одну з перерахованих вище пошукових систем, то, без сумніву, вам потрібно зробити все максимально зручним. Якщо у вас в пошуковій системі за замовчуванням встановлено Google або Bing, змінити її зазвичай просто, хоча процес не завжди є цілком очевидним.

Просто виконайте наведені нижче кроки для вашого браузера:

Гугл хром

Ось як змінити пошукову систему за замовчуванням у Chrome:

 1. Клацніть піктограму меню з трьома крапками у верхньому правому куті екрана та виберіть Налаштування з випадаючого.
 2. В Налаштування екрана, прокрутіть вниз до Пошукова система.
 3. У спадному меню поруч із Пошукова система, що використовується в адресному рядку, ви повинні побачити кілька варіантів, зокрема Google, Bing та Yahoo! Єдина приватна пошукова система у списку за замовчуванням – DuckDuckGo. Якщо ви хочете скористатися цим, виберіть його зі спадного меню. Це буде ваша нова пошукова система за замовчуванням. Якщо ви хочете додати іншу приватну пошукову систему за замовчуванням, перейдіть до наступного кроку.

Екран налаштувань Chrome.

 1. Клацніть стрілку праворуч від Керувати пошуковими системами.
 2. В Керувати пошуковими системами сторінки, виберіть Додайте.

Сторінка пошукових систем Chrome Управління Chrome.

 1. Заповніть поля в Редагувати пошукову систему сторінки. У наведеному нижче прикладі ми додаємо стартову сторінку. Для Пошукова система введіть назву пошукової системи. В Ключове слово введіть текстовий ярлик, який ви будете використовувати в адресному рядку. Для остаточного поля замість запиту введіть URL-адресу пошукової системи з “% s”. Щоб отримати цю URL-адресу, просто введіть пошуковий термін у пошукову систему, а потім замініть пошуковий термін на “% s” (без лапок).

Сторінка пошукової системи Chrome Редагувати.

 1. Після заповнення полів натисніть Зберегти.
 2. Тепер нова пошукова система повинна бути опцією під Керувати пошуковими системами. Клацніть піктограму три крапки праворуч від пошукової системи та виберіть Використовувати за замовчуванням.

Mozilla Firefox

Ось як змінити пошукову систему за замовчуванням у Firefox:

 1. Клацніть піктограму омбре у верхньому правому куті.
 2. Виберіть Параметри > Пошук.
 3. У випадаючому під ним Пошукова система за замовчуванням, ви повинні побачити кілька варіантів, зокрема Google, Bing, eBay, Twitter та Wikipedia. Як і у Chrome, єдина приватна пошукова система у списку за замовчуванням – DuckDuckGo. Якщо ви хочете скористатися цим, ви можете вибрати його і все закінчено. Якщо ви вважаєте за краще використовувати іншу приватну пошукову систему, перейдіть до наступного кроку.
 4. Ще в Пошук, прокрутіть вниз до Пошукові системи одним натисканням кнопки і виберіть Знайдіть більше пошукових систем.

Сторінка налаштувань пошуку Firefox.

 1. Ви перейдете на сторінку додатків Firefox. У поле пошуку введіть пошукову систему, яку ви хочете використовувати, наприклад, Qwant.
 2. Клацніть пошукову систему у списку результатів, а на отриманій сторінці виберіть + Додати до Firefox.

Сторінка додатків Firefox.

 1. Ви побачите спливаюче вікно, яке підтверджує додавання. Виберіть Додайте.
 2. З’явиться ще одне спливаюче вікно із запитом, чи потрібно встановити пошукову систему за замовчуванням. Клацніть Так.

Спливаюче вікно підтвердження надбудови Firefox.

 1. Якщо ви пропустите це підтвердження, завжди можете повернутися до Параметри > Пошук. Тепер, під Пошукова система за замовчуванням, ви повинні побачити вашу щойно додану пошукову систему як опцію у спадному меню.

Спадне меню пошукової системи Firefox.

Microsoft Edge

Ось як змінити пошукову систему за замовчуванням у Microsoft Edge:

 1. Перейдіть на головну сторінку пошукової системи, наприклад, www.swisscows.com.
 2. Клацніть піктограму три крапки (більше дій) у верхньому правому куті та виберіть Налаштування > Розширений.
 3. Під Пошук адресного рядка, виберіть Змінити пошукового оператора.
 4. Пошукова система, до якої ви переходили на першому кроці, повинна відображатись у списку зі словом “виявлено” у дужках після назви. Виберіть його і натисніть Встановити за замовчуванням.

Налаштування краю.

iOS (Safari)

Ось як змінити пошукову систему за замовчуванням у Safari:

 1. У Safari неможливо додати додаткові пошукові системи до параметрів за замовчуванням. DuckDuckGo – це вбудований варіант, тому якщо це саме той, який ви хочете, то вам пощастить. Йти до Налаштування > Сафарі > Пошукова система, і виберіть DuckDuckGo.

Налаштування пошукової системи iOS.

 1. Якщо ні, то ви можете додати свою швидку пошукову систему на головний екран для швидкого та легкого доступу. Перейдіть на головну сторінку пошукової системи, яку ви хочете додати, наприклад, www.searx.me.
 2. Виберіть кнопку спільного доступу, прокрутіть вниз та виберіть Додати на головний екран. Тепер пошукова система буде доступна на вашому головному екрані, тому наступного разу, коли ви захочете здійснити пошук, натисніть це замість того, щоб заходити в Safari.

iOS додає нову пошукову систему.

Android (Chrome)

Ось як змінити пошукову систему за замовчуванням в Android:

 1. У Chrome перейдіть на сторінку пошукової системи, яку ви хочете використовувати, наприклад, MetaGer, і виконайте пошук. Зауважте, що якщо ви не здійснюєте пошук, пошукова система не відображатиметься у списку на кроці 4 нижче.
 2. Виберіть піктограму меню з трьома крапками у верхньому правому куті та виберіть Налаштування.
 3. Під Основи, клацніть Пошукова система.
 4. Тут слід вибрати опцію пошукової системи, до якої ви переходили. Виберіть його зі списку, і це буде тепер за замовчуванням.

Android додає пошукову систему.

Все ще хочете користуватися Google? Використовуйте VPN

Якщо ви справді не хочете відмовлятися від використання пошукової системи Google, вам слід хоча б подумати про захист себе за допомогою надійного VPN. Окрім віртуальної приватної мережі, VPN шифрує весь ваш веб-трафік, тому він не читається третім сторонам, таким як ваш Інтернет-постачальник послуг та потенційні хакери. Він також тунелює ваш трафік через вторинний сервер VPN і замінює вашу реальну IP-адресу на ту, що відповідає серверу VPN.

Цей сервер може знаходитись за вашим вибором, і IP-адреса буде пов’язана з цим місцезнаходженням. Google та будь-які інші сайти призначення більше не бачитимуть вашу справжню IP-адресу та місцеположення, а натомість бачитимуть VPN. Поєднання VPN з режимом анонімного чи приватного перегляду – досить безпечна ставка, щоб запобігти відстеженню Google від вас.

Зважаючи на це, є невелика ймовірність, що Google все ж зможе скласти профіль користувача на основі інших ідентифікаторів, таких як унікальний ідентифікатор браузера або пристрою. Деякі з них можна керувати в налаштуваннях веб-переглядача чи пристрою, але інші, наприклад номер IMEI мобільного телефону, не можуть. Хоча Google інформує користувачів про те, що ці ідентифікатори використовуються, це досить невиразно щодо того, як і коли використовується кожен з них. Таким чином, найкращою формою захисту було б взагалі уникати Google, навіть якщо у вас є VPN.

Непогано використовувати VPN поряд із приватною пошуковою системою. Ми натрапили на кілька нібито приватних пошукових систем з деякими сумнівними політиками конфіденційності, які дозволяють певним чином використовувати IP-адреси. За допомогою VPN приватна пошукова система бачить лише вашу IP-адресу VPN, тому нічого хвилюватися.

Вибираючи VPN, переконайтеся, що ви вибрали один із записом щодо захисту конфіденційності користувачів, наприклад ExpressVPN. Основні особливості, на які слід звернути увагу, – це справжня політика без реєстрації та захист від витоків інформації.

Дивись також:

 • Найшвидші VPN
 • Найкращі VPN для Tor
 • Найкращі VPN для Windows 10
 • Найкращі VPN для Mac

Як видалити історію пошуку Google

Якщо ви вирішили перейти на більш приватну пошукову систему або продовжуєте користуватися Google із VPN, існує одна проблема. Google та інші пошукові системи все ще матимуть запис про всі дані, які вони збирали про вас на сьогоднішній день.

Ви можете видалити ці дані (здебільшого), видаливши свою діяльність. Навіть коли Google видалив ваші дані, він все ще зберігає деяку інформацію. Наприклад, якщо ви видалите історію пошуку, термін пошуку більше не зберігатиметься, але той факт, що ви шукали щось у той час, залишатиметься записаним. Однак Google неясний щодо того, скільки інформації зберігається. Цей рядок особливо неоднозначний:

Іноді ми зберігаємо певну інформацію протягом тривалого періоду часу для задоволення конкретних бізнес-потреб чи юридичних вимог.

Політика видалення Google.

Тим не менш, ви маєте змогу видалити більшу частину історії пошуку.

Ось як видалити історію Google:

 1. Перейдіть до Google Моя активність у меню лівої бічної панелі виберіть Видалити діяльність від.

Сторінка пошуку Google Delet.

 1. У результаті спливаючого вікна ви можете вибрати період часу, для якого потрібно видалити активність.

Видалити спливаюче вікно Активність в Інтернеті та додатках

 1. Потім вам потрібно підтвердити видалення. Виберіть Видалити.

Видалити спливаюче вікно підтвердження.

 1. І це все. Тепер ви повинні побачити екран підтвердження.

Видалення екрана повного підтвердження.

Зауважте, що ви також можете видалити свою діяльність з домашньої сторінки Google, перейшовши на сторінку Налаштування > Ваші дані в Пошуку, і прокручування вниз до Видаліть пошукову діяльність розділ.

Проблема полягає в тому, що якщо ви продовжуєте користуватися Google, вона продовжуватиме зберігати інформацію про вас. Тому ви хочете вимкнути діяльність на майбутнє. На Моя активність на сторінці ви побачите кілька полів, ліва частина яких стосується відстеження активності. Виберіть Змінити налаштування.

Поле діяльності.

На екрані, що з’явився, обов’язково зніміть прапорці обидва поля. Перший, якщо встановлено прапорець, дозволяє Google відстежувати вас через Chrome та сайти, які використовують служби Google. Другий дозволяє компанії зберігати записи ваших голосових та аудіовходів для мовних служб Google. Найголовніше, поверніть перемикач поруч Веб & Активність у додатках до вимкненого (сірого) положення.

Екран активності в Інтернеті та додатках

Повертаючись до двох ящиків на Моя активність Якщо ви вирішите дозволити Google продовжувати записувати вашу діяльність з будь-якої причини, ви можете скористатися правою панеллю, щоб визначити, як довго компанія зберігає її: 18 місяців, три місяці або поки ви не видалите її вручну.

Екран періоду видалення.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map