Майже половина людей не знає, що встановлювати шпигунську програму на телефон свого партнера незаконно

шпигунські програми вивчають пончикШпигунські програми можна використовувати для спостереження за дзвінками, повідомленнями та веб-історіями телефонів, на яких вони встановлені, а потім надсилати ці дані снайперу, який їх встановив. Ознайомившись з тим, як дешево і просто комусь доводиться діставати таку програму, як повідомляв Віце, ми хотіли дізнатись, чи вважають люди встановлення одного на телефон партнера законним чи незаконним.

Опитування понад 2000 людей – приблизно порівну розподіляється між віковими групами, статями та національністю Великобританії та США – запитувало респондентів про те, як вони бачать шпигунство на телефони партнерів та дітей та Інтернет-діяльність.

огляд шпигуна додаток незаконне

Ми знайшли відповіді на це питання дещо хвилюючими. Приблизно кожен п’ятий респондент вважає, що встановити шпигунську програму на телефон партнера нелегально, щоб прослухати свою діяльність. Більше чверті опитаних не були впевнені.

Як правило, встановлювати додаток на телефон іншої людини заборонено без їх відома. Чи дійсно це дійсно незаконне, залежить від обставин. Ви можете виявити винятки, якщо партнер-шпигун володіє телефоном свого подружжя або якщо він оплачує обидва телефонні рахунки.

“Це юридична сіра зона, оскільки закони не були перевірені справді на цій арені, оскільки технологія є відносно новою, тому, коли відповідні випадки рухаються через правову систему, вони вирішуватимуться в кожному конкретному випадку. “, – каже Джош Кінг, юрист-експерт із законів про конфіденційність та головний юрисконсульт Avvo, онлайн-ринку юридичних прав у США. «Навмисне заподіяння емоційного страждання, вимоги шахрайства – все це може бути пов’язане із залежністю від обставин. Можливо також, що Закон про шахрайство та зловживання комп’ютером може бути використаний для притягнення до відповідальності за когось, хто встановлює цей тип програми на чужому телефоні “.

Шпигунські програми можуть коштувати менше 100 доларів. Хоча вони часто офіційно продаються приватним слідчим, ніщо не зупиняє подружжя чи батьків купувати його. Після покупки покупець може завантажити додаток на телефон свого партнера, який працює приховано у фоновому режимі. Через визначені проміжки часу він надсилає покупцеві дані про дзвінки та повідомлення. Встановлення програми зазвичай вимагає фізичного доступу до телефону людини, яку шпигують. Очевидно, що подружжя чи інша особа матиме багато можливостей побути на самоті з телефоном свого партнера, щоб це зробити.

У Великобританії генеральний директор Digital Trust Дженніфер Перрі каже, що встановлення додатку без згоди людини є незаконним згідно із Законом про комп’ютерні зловживання. “Якщо він використовується для контролю над романтичним партнером, то частіше за все це може бути формою зловживань”, – каже Кінг.

Опитування „Жіночої допомоги”, яке проводить британську благодійну організацію щодо насильства в сім’ї, виявило, що 41 відсоток жертв насильства в сім’ї, яким вона допомогла, відслідковувались або зазнавали цькування за допомогою електронних пристроїв. Ще одне дослідження, проведене 2014 р. Digital Trust, організацією, яка підтримує жертв цифрових зловживань та кібер-переслідувань, виявило, що більше 50 відсотків зловживаючих партнерів використовували шпигунське програмне забезпечення або іншу форму електронного спостереження, щоб зупинити своїх жертв, повідомляє Independent.

“Дослідження, які я бачив, – жінки набагато частіше читають текст і переходять через телефон, електронні листи та акаунти в соціальних мережах, але не обов’язково використовують шпигунські програми. Це просто семантика, результат такий же, як отримати доступ до інформації людини без їх згоди “, – каже Перрі. “Це не відрізняється, якщо жінка використовує цю технологію на чоловікові. Закон про зловживання комп’ютером не говорить, що чоловіки не повинні робити сизи. Закон однаково застосовується як до чоловіків, так і до жінок ».

Перрі каже, що найпоширенішими виправданнями для використання шпигунських програм для подружжя є:

  • “Я хвилююся за них, і хочу знайти можливість показати людям, що їм потрібна допомога”
  • “Я переживаю, що вони роблять щось незаконне”
  • “Я думаю, що вони мене обманюють”

Але у всіх цих випадках Перрі каже, що майже завжди є краща альтернатива, ніж порушити закон, щоб шпигувати за телефоном чи іншим пристроєм людини.

“Домашні зловмисники, як правило, встановлюють програмне забезпечення як інструмент для здійснення примусового контролю або через те, що вони нав’язливі і орієнтуються на людину. Вони часто вважають це використанням шпигунським програмним забезпеченням як “занепокоєнням” або жертвам, або коли їх допитують “, – каже вона. «Установка програмного забезпечення – це інструмент, метод зловживання. Якщо справа стосується побутових зловживань, то будь-яке програмне забезпечення є продовженням цього зловживання ».

Шпигунство за вашими дітьми

“Хоча ця технологія на поверхні виглядає інвазивно, додатки для моніторингу стільникових телефонів мають законні цілі і можуть бути використані як корисні, наприклад, батькам, які потребують спостереження за своїми дітьми”, – каже Лін Хейстінгс, віце-президент з операцій Powerline Group, компанія, яка створює та продає шпигунські програми. «Використання такого програмного забезпечення може допомогти уберегти дітей від насильницьких дітей, хуліганів та інших людей, які ховаються в Інтернеті. Батьки можуть активно знижувати ризик піддавати свою дитину небезпеці ».

шпигунські діти вивчають пончик

Від того, чи ви переглядаєте Інтернет-історію своїх дітей, чи заглядаєте на повідомлення на їхніх телефонах, багато в чому залежить від вашого віку. Чим молодший ти, тим більше шансів на те. Але для цього є просте пояснення: старші люди мають більше шансів на дорослих або майже дорослих дітей, які не потребують нагляду. Американські жінки були єдиною групою, в якій більшість заявили, що вони будуть прослуховувати онлайн-активність своїх дітей. Британські чоловіки були найменш носом.

опитування дітей
опитування дітей телефону

Американські жінки також найімовірніше встановлювали шпигунські програми на телефон своїх дітей, щоб відслідковувати телефонні дзвінки та повідомлення без їх відома. Шпигунство на власних неповнолітніх дітей, як правило, не є незаконним, але є винятки. 

опитування дітей шпигуна додаток«Діти також мають право на конфіденційність відповідно до законодавства ЄС. ЄС визнає права на конфіденційність дітей “, – говорить Перрі. «Безумовно, діти, яким загрожує догляд за грудьми, саморуйнівна поведінка, самогубства тощо, програмне забезпечення для моніторингу може бути корисним, якщо людина, яка здійснює моніторинг, має ресурси, щоб використовувати цю інформацію належним чином, щоб отримати допомогу дитині. Я думаю, що це ключове питання. Якщо ви збираєте інформацію, як ви збираєтесь її використовувати? “

Коли діти стають дорослими, батьки взагалі незаконно шпигують за своїми дітьми.

“Якщо доросла людина займається великою небезпекою, батьки не мають права втручатися. Я знаю, що в університеті є молоді люди, батьки яких хворі на хвилювання, але не матимуть ніяких законних прав контролювати їх без їх дозволу “, – каже Перрі.

Американські жінки швидше шпигують за телефоном та Інтернетом партнерів

Американські жінки, швидше за все, переглядали історію Інтернету свого партнера і дивилися на свої телефони без їх відома. Британські чоловіки були найменш вірогідними, тоді як частка британських жінок та американців, які визнали, що соплять, була приблизно однаковою.

опитування шпигуна щодо діяльності в Інтернеті опитування шпигун по телефону

Аналогічно, американські жінки також найчастіше встановили додаток на телефони своїх партнерів, щоб шпигувати за телефонними дзвінками та повідомленнями, хоча ті, хто дав схвальну відповідь, зазвичай заявляли, що зроблять це лише у тому випадку, якщо їхній партнер буде невірним. Знову ж таки, британські чоловіки були найбільш довірливими, тоді як американські чоловіки та британські жінки ширяли посередині.

огляд шпигун додаток

З іншого боку монети британські чоловіки, швидше за все, зіштовхнулися зі своїм партнером, якщо вони знайдуть таке додаток на своєму телефоні, хоча переважна більшість респондентів з усіх груп сказали, що вони відреагують однаково. Американці мали трохи більше шансів просити розлучення, ніж британці.

реакція на опитування шпигуна

Американські жінки, особливо ті, хто має вік 18-24 років, найімовірніше, підлягають піку на телефон іншої людини на побачення, хоча переважна більшість людей у ​​всіх демографічних групах сказала, що цього не робитимуть.

дата опитування

“0228” фірми CIA DE FOTO, ліцензований за CC BY 2.0

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me