Як зупинити протікання WebRTC на Chrome, Firefox, Safari та Edge [SOLVED]

Як зупинити протікання WebRTC

WebRTC використовується веб-браузерами для програм голосового та відеочату, таких як Skype для Інтернету, розбрат та Google Hangouts. Безкоштовний проект з відкритим кодом дозволяє користувачам встановлювати однорангові з’єднання без необхідності додаткових плагінів або додатків, що дозволяє ефективно спілкуватися в режимі реального часу (“RTC” в WebRTC). Зараз більшість сучасних веб-браузерів підтримують та включають WebRTC за замовчуванням, включаючи настільні браузери Chrome, Firefox, Safari та Edge, а також мобільні браузери на Android та iOS.

Проблема полягає в тому, що WebRTC ставить під загрозу безпеку VPN або віртуальних приватних мереж. Коли користувач підключається до VPN-сервера, весь інтернет-трафік з його пристрою повинен проходити через зашифрований тунель до VPN-сервера. Серед інших переваг, це забороняє веб-сайтам і програмам визначати реальну IP-адресу користувача, яка маскується за допомогою VPN-сервера. IP-адреса – це рядок чисел і десяткових знаків, унікальний для кожного пристрою, підключеного до Інтернету, який можна використовувати для визначення місця розташування.

Щоразу, коли користувач VPN відвідує сайт, на якому увімкнено WebRTC, WebRTC може передавати дані за межами зашифрованого тунелю. Це відкриває реальну IP-адресу користувача та його місцезнаходження на веб-сайт, що означає, що користувача можуть відстежувати рекламодавці та інші треті сторони.

У цій статті ми пояснимо, як запобігти витік WebRTC при використанні VPN у всіх основних браузерах.

Краще рішення: Використовуйте кращу VPN

Не всі VPN страждають від витоків WebRTC. Деякі додали функції безпеки до своїх додатків, які не дозволяють трафіку WebRTC подорожувати за межі зашифрованого тунелю VPN. З багатьох тестованих VPN виділяються два:

 • ExpressVPN
 • NordVPN

Хоча багато VPN заявляють про запобігання витоку, багато хто не виконує своїх обіцянок. Ми поставили обидві ці VPN через жорсткі випробування на герметичність, щоб гарантувати, що вони ніколи не дозволять витік WebRTC ні за яких обставин. ExpressVPN та NordVPN запобігають протікання WebRTC у будь-якому веб-переглядачі чи програмі.

Зареєструвавшись та встановивши будь-який із цих VPN, вам не потрібно турбуватися про витоки WebRTC. Більше не потрібно підправляти.

Пояснення тяжкості витоку WebRTC

Перш ніж розібратися з іншими способами запобігання витоку WebRTC, ми хочемо уточнити, що не всі витоки рівні. Що стосується витоків WebRTC, ми класифікуємо їх на два рівні суворості:

 • Витоки, коли надані дозволи – менш серйозні
 • Витоки, коли дозволи не надані – більш серйозні

Коли ви відвідуєте веб-сайт, що використовує WebRTC, ваш браузер зазвичай запитає вашого дозволу, перш ніж надати веб-сайту доступ до вашої камери чи мікрофона.

дозвіл вебrtc мікрофона

Якщо VPN просочує вашу IP-адресу, перш ніж ви навіть надали цьому веб-сайту дозвіл на використання камери або мікрофона, це великий червоний прапор. Це означає, що будь-який веб-сайт може використовувати простий javascript для моніторингу вашої IP-адреси та відкриття вашого реального місцезнаходження. Ми називаємо це “постійним витоком ванілі”, який є найбільш важким типом. Більшість VPN, які заявляють про запобігання витоків WebRTC, можуть принаймні зупинити це.

За винятком двох згаданих вище, майже всі VPN страждають від менш серйозної версії витоків WebRTC, в якій ваша IP-адреса відкривається на веб-сайті лише після надання йому дозволу на використання мікрофона чи камери. Незважаючи на те, що цей витік менш важкий, він все ще викликає занепокоєння. Користувач VPN повинен мати можливість безпечно відвідувати сайти з підтримкою WebRTC, не виставляючи їх IP-адреси.

Як зупинити протікання WebRTC у Chrome

налаштування обмежувача веб-веб-сайту chrome

Для відключення WebRTC для Google Chrome потрібне просте розширення браузера. Мережний обмежувач WebRTC дозволяє вам вибрати спосіб маршрутизації мережевого трафіку WebRTC. Ви можете легко налаштувати його на використання лише публічної IP-адреси вашої VPN.

Дивись також: Кращі VPN для Chrome

Як зупинити протікання WebRTC у Firefox

У Firefox ви можете відключити WebRTC у налаштуваннях браузера:

 1. У рядку URL-адреси введіть: about: config
 2. Виконати a пошук для: media.peerconnection.enabled
 3. Двічі клацніть запис, щоб змінити його помилковий

Зауважте, що зміни, внесені до налаштувань, можуть не здійснюватись через оновлення, тому вам, можливо, доведеться знову змінити цей параметр, якщо ваш веб-переглядач оновиться.

Як зупинити протікання WebRTC в Microsoft Edge

Microsoft Edge тепер підтримує як WebRTC, так і власну фірмову версію, яка отримала назву ORTC. На жаль, Edge також не дозволяє вам відключити. Ви просто отримуєте можливість приховати свою локальну IP-адресу через з’єднання WebRTC, але не вашу загальнодоступну IP-адресу.

Якщо ви користуєтесь Edge та хочете запобігти витокам WebRTC, ExpressVPN та NordVPN обидва виконають роботу. Веб-сайти бачитимуть загальнодоступну IP-адресу вашого сервера VPN, а не вашу власну, коли підключено будь-який із відповідних додатків.

Дивись також: Найкращі VPN для Microsoft Edge

Як зупинити витік WebRTC в Safari

safari webrtc

Safari забороняє сайтам отримувати доступ до вашої камери та мікрофона за замовчуванням, тому нас насправді хвилює лише менш серйозний тип витоку WebRTC. Ви можете вимкнути WebRTC у налаштуваннях розробника:

 1. Відкрийте Safari і перейдіть до Сафарі > Налаштування …
 2. Перейти до Розширений і встановіть прапорець унизу, де написано Показати меню “Розвиток” у рядку меню
 3. Закрийте меню налаштувань та перейдіть до Розвивайте > Експериментальні особливості
 4. Перевірте варіант для Видаліть Legacy WebRTC API

Дивись також: Найкращі VPN для Safari

Як зупинити протікання WebRTC на Android

В останній версії Chrome для Android (тестована з 8.1.0 Oreo) В даний час неможливо повністю відключити WebRTC. Багато інших навчальних посібників з цього питання вказують користувачам відключити Заголовок початкового коду WebRTC в прапори меню, але на наш досвід це не працює. Навіть якщо ми відключили всі налаштування, пов’язані з WebRTC, наша реальна IP-адреса протікає.

Помітно, ExpressVPN та NordVPN запобігають цьому витоку коли ми підключаємося через їхні програми Android. Веб-сайти все ще можуть бачити IP-адресу, але це IP-адреса сервера VPN, а не наша реальна IP-адреса.

Ми оновимо цей розділ підручника, якщо знайдемо спосіб відключити WebRTC в Android 8 Oreo або, коли він вийде, Android 9 Pie.

Дивись також: Кращі VPN для Android

Як зупинити витік WebRTC на iOS

Ти можеш вимкнути WebRTC лише в мобільному Safari на iOS 11 або новіших версіях. Налаштування його відключення було видалено в iOS 12. Для пізніших версій iOS (12+) ви можете використовувати програму iOS ExpressVPN або NordVPN для маскування вашої реальної IP-адреси та запобігання витоку WebRTC.

Відключення WebRTC у веб-переглядачі Safari в iOS 11 або новішої версії досить схожий на настільну версію:

 1. Відкрийте Налаштування додаток на вашому iPhone або iPad
 2. Прокрутіть вниз і торкніться піктограми Сафарі > Розширений > Експериментальні особливості
 3. Торкніться перемикача поруч Видаліть Legacy WebRTC API тому він стає зеленим

Ми оновимо цю статтю, якщо зіткнемося з способом підключення витоків WebRTC в iOS 12 та новіших версіях.

Дивись також: Кращі VPN для iPhone

Як зупинити протікання WebRTC за допомогою uBlock Origin

ublock походження webrtc

uBlock Origin – популярний додаток / розширення для браузерів для Firefox та Chrome. Це може перешкодити вашому браузеру не витікати локальну IP-адресу вашого пристрою, але не ваша публічна IP-адреса. З цієї причини ми рекомендуємо uBlock Origin більше як доповнення до інших рішень у цьому списку, і не є самостійним рішенням.

Після його установки просто перейдіть до Налаштування і встановіть прапорець, у якому написано, Запобігайте WebRTC витоку локальної IP-адреси.

Як щодо розширень браузера VPN?

Сторінка надбудови NordVPN Firefox.

Не бракує плагінів браузера, які стверджують, що працюють як VPN, перенаправляючи інтернет-трафік через захищений проксі. Переважна більшість розширень браузера VPN не захистить вас від витоків WebRTC. Єдине відоме лише для VPN додатки, яке зупиняє витік WebRTC, це NordVPN. Окрім рідних настільних та мобільних додатків, розширення для браузера для Chrome та Firefox захищає від витоків WebRTC.

Якщо вимкнути WebRTC, програма VoIP не порушить

Якщо ви хочете зупинити протікання WebRTC, але хочете використовувати голосові та відеочати, наприклад Google Hangouts, Discord та Skype, не хвилюйтеся. Відключення WebRTC зазвичай не порушує ці програми; вони просто повинні відмовитися від іншого способу спілкування. Хоча якість дзвінків може погіршитися, ви все одно можете нормально використовувати голосовий та відеочат із відключеною функцією WebRTC.

Тест на наявність витоків WebRTC

dns test test comparitech

Щойно ви застосували виправлення, ви можете перевірити, чи працює він, використовуючи тест на герметичність DNS компанії Comparitech. Ця сторінка виконує тест у двох частинах: із підключеним VPN та відключеним VPN. Результати покажуть вам, просте, чи VPN просочує трафік DNS, IPv6 або WebRTC. Ви навіть можете вибрати, чи дозволяти чи забороняти дозволи мікрофона та камери для визначення ступеня витоку.

“Дорожня карта WebRTC” від Tsahi Levent-Levi, що має ліцензію за CC BY 2.0

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me