Як захистити дозволи на додаток для iPad чи iPhone

Забезпечення дозволів додатків для iPhone.

Завдяки новому скандалу Cambridge Analytica, у всіх людей, користувачі можуть задатися питанням про концепцію дозволи та додатки та інші отвори, які потрібно виправити. Якщо ви користувач iPhone чи iPad, швидше за все, у вас є принаймні кілька сторонніх додатків.

Хоча вони не обов’язково мають доступ до ваших даних, за замовчуванням багато хто мають доступ до інших функцій, таких як камера або мікрофон вашого пристрою.. Сподіваємось, самі виробники додатків не зловживають цими повноваженнями, хоча останні звинувачення проти Facebook говорять про інше. Крім навмисних порушень конфіденційності, вам доведеться замислюватися про безпеку додатків загалом і як легко було б віддалений доступ до додатків вашого пристрою потрапити в чужі руки.

Якщо додатку не потрібен доступ для виконання функцій, для яких ви його використовуєте, це гарна ідея обмежте доступ шляхом налаштування пристрою вручну. Таким чином, кожен додаток має лише доступ до того, що йому абсолютно потрібно, і ви можете зменшити ризики, що дозволяють безкоштовно управляти своїм пристроєм.

У цій публікації ми покажемо, як ви можете точно перевірити, які програми мають доступ до того, як і як змінити ці налаштування. Ми також надамо додаткові поради щодо підвищення конфіденційності та безпеки, коли мова йде про додатки для iOS.

Як керувати дозволами на iPhone або iPad

Для цілей цієї статті на екранах екрана буде використовуватися iPhone, але інструкція для iPad буде схожа.

Існує два способи керування дозволами вашого додатка: через налаштування конфіденційності або в налаштуваннях кожної сторонньої програми. Обидва прості, і ми пояснимо кожен крок за кроком.

Керування дозволами програм у налаштуваннях конфіденційності

По-перше, заходьте Налаштування > Конфіденційність. Тут з’явиться список усіх програм пристрою, до яких може мати доступ будь-яка сторона.

Екрани налаштувань та конфіденційності.

Клацніть на кожному з них, щоб побачити, які програми мають доступ. Наприклад, коли я заходжу Камера, Я бачу, що Skype має доступ до камери мого пристрою та в Розпізнавання мови, Я бачу свою мовну програму, Баббел.

Дозволи на додаток iPhone для розпізнавання камери та мовлення.

Ви можете використовувати перемикач, щоб вимкнути будь-який доступ, який ви не бажаєте дозволити.

Керуйте дозволами для кожного стороннього додатка

Інший варіант – знайти сам додаток сторонніх розробників і переглянути всі програми пристроїв, до яких він має доступ. Йти в Налаштування і прокрутіть увесь вниз, щоб переглянути список програм сторонніх розробників. Клацніть кожну програму, щоб побачити, до чого вона має доступ, і скористайтеся перемикачем, щоб змінити за потребою.

Дозволи на програми Skype та Babbel iPhone.

Наприклад, я хочу, щоб Skype мав доступ до свого мікрофона та камери, але заборонить доступ до мого списку контактів.

Як правило, якщо ви забороните доступ до необхідної програми пристрою, а потім спробуєте скористатися програмою, ви отримаєте спливаюче вікно з проханням дозволити доступ або налаштувати налаштування пристрою..

Наскільки важливо керувати дозволами на додаток?

Щоб поставити речі в контекст, нещодавно інженер Google продемонстрував, що будь-яка програма, що має доступ до камери пристрою, може шпигувати за вами без вашого відома. Звучить моторошно? Наслідки цього дуже жахливі, і це не закінчується на камерах. Програми, що мають доступ до вашого мікрофона, можуть підслухати будь-яку розмову, яку ви маєте в межах звуку свого телефону.

А як щодо налаштувань місцеположення? Отримавши доступ до свого списку програм пристроїв, виконуючи описані вище дії, ви, ймовірно, виявите, що служби локації є одними з найбільш запитуваних дозволів. Звичайно, багато додатків покладаються на це, включаючи карти, додатки погоди та браузери (для надання локальних результатів). Але інші просто використовують його для відстеження кожного вашого кроку, щоб вони могли розміщувати націлені оголошення на основі вашого місцезнаходження.

Наслідки не здаються такими великими угодами, але вони можуть стати небезпечними. Наприклад, автоматичне надання доступу вашої камери до послуг локації означає, що кожне зображення, яке ви робите, має географічний тег. Якщо ви робите і розміщуєте багато знімків, хтось може відслідковувати ваші щоденні рухи, звідки ви обідаєте, до якого ви працюєте, до якого ви живете. Більше того, нещодавно було показано, що кожен може витратити лише 1000 доларів та відстежувати ваші рухи за допомогою оголошень на основі місцезнаходження.

І це все, без того, щоб вони мали доступ до ваших програм пристрою. Якщо хтось має дозвіл на використання ваших служб локації через додаток, він точно знатиме, де ви знаходитесь у будь-який момент.

Як повністю вимкнути служби локації

Оскільки так багато додатків вимагають дозволів на службу локації, можливо, найкраще просто вимкнути їх повністю, коли ви хочете затемнити своє місцезнаходження.

Для цього перейдіть до Налаштування > Конфіденційність > Послуги з розміщення. Тут у вас є можливість змінити налаштування для кожного окремого додатка або повністю вимкнути служби локації. Для останнього просто натисніть перемикач у верхньому правому куті.

Налаштування служби локації.

Вам буде запропоновано підтвердити, і в цьому випадку ви можете просто натиснути Вимкнути.

Звичайно, ви можете дозволити певним програмам використовувати ваше місцезнаходження. У цьому випадку ви можете просто вимкнути служби локації для певних додатків, лише скориставшись описаними раніше кроками.

Як додатки iOS вимагають дозволів після та після встановлення

Під час першого встановлення та запуску програми для iOS вам, як правило, запитують (через спливаючі вікна), чи додаток може отримати доступ до різних програм пристроїв, до яких він потребує – чи хоче – доступ. Наприклад, під час запуску програми Waze map ви отримаєте спливаюче вікно з проханням отримати доступ до свого місцезнаходження під час його використання. Ви також отримаєте запити на доступ до своїх контактів, руху та занять фітнесом.

Спливаючі вікна програм Waze.

Для деяких додатків може бути кілька запитів, і поспіхом ви можете просто вибрати Дозволити для всіх, навіть якщо деякі сумнівні. Це не велика справа, оскільки ви завжди можете змінити ці дозволи, скориставшись описаними вище кроками.

Але що робити, якщо вимкнути дозволи для додатка пристрою, для якого додаток повинен функціонувати? У цьому випадку, коли додатку це потрібно, ви отримаєте спливаюче вікно, яке повідомляє вам, що потрібно, і підкаже, що потрібно вступити Налаштування щоб змінити дозволи. Наприклад, якщо я повністю вимкнув службу локації та спробував використовувати програму карти, я отримаю спливаюче вікно.

Карта спливаючих вікон для дозволів додатків для iPhone.

Це підкаже мені включити служби локації. Крім того, якщо я вимкнув її, зокрема, мені потрібно змінити ці дозволи, щоб програма працювала.

Як завадити розробникам Apple та додатків збирати ваші дані

Крім безпеки, ви можете просто захотіти зберегти конфіденційність. Apple збирає аналітичні дані з вашого пристрою, щоб допомогти йому “покращити свої продукти та послуги”. Цей розділ налаштувань конфіденційності раніше називався Діагностика & Використання але було перейменовано Аналітика, можливо, у спробі покращити прозорість. Спільний доступ до аналітичної інформації повинен бути відключений за замовчуванням, але ви можете переконатися, що це впевнене.

Щоб відрегулювати ці налаштування, перейдіть до Налаштування > Конфіденційність. Під списком програм ви побачите ще два варіанти, Аналітика і Реклама (ми перейдемо до рекламної частини далі). Виберіть Аналітика і на наступному екрані ви побачите Поділитися iPhone Analytics, Поділитися iCloud Analytics, Поліпшення здоров’я & Діяльність, і Удосконалити режим інвалідного крісла.

Налаштування програми iPhone для iPhone.

Поділитися iPhone Analytics охоплює неособисту інформацію про речі, такі як технічне обладнання та ОС, а також про те, як ви використовуєте свій пристрій та програми. Як повідомляється, аналітика iCloud використовується для вдосконалення інтелектуальних функцій, таких як Siri.

Хоча вони названі по-різному зі словом “покращити”, параметри здоров’я та активності та режиму інвалідного візка також є для вас, щоб погодитися обмінюватися даними. Якщо це ввімкнено, ви дозволяєте отримувати доступ до інформації з функцій здоров’я та фітнесу, включаючи стать, вік та зріст, а також дані про рух та вимірювання стану здоров’я.

Якщо Поділитися iPhone Analytics увімкнено, ви також побачите опцію з написом Поділіться з розробниками додатків внизу екрана. Увімкнення цієї опції призведе до того, що Apple поділиться певною інформацією, яка стосується кожного конкретного додатка, а також статистикою щодо того, як ви використовуєте додаток. Зауважте, що жодна з цих даних не буде містити особисту інформацію (PII).

Якщо ви не хочете, щоб Apple автоматично отримувала всі ці аналітичні дані або ділилася ними з третіми сторонами, просто перемкніть усі перемикачі у положення вимкнено.

Як запобігти відстеженню Apple від вас для рекламних цілей

На жаль, як користувач iOS, ви не заважаєте ні на що бачити рекламу. Оголошення в основному з’являються в App Store та Apple Newsfeed. У вас є кілька варіантів щодо відстеження та типів оголошень, які ви показуєте.

Почнемо з відстеження. Щоб доставити вам найрелевантніші оголошення, Apple автоматично відстежує ваші звички перегляду. Щоб вимкнути перегляд, ви можете перейти до Налаштування > Конфіденційність > Реклама.

Екрани конфіденційності та реклами.

Тут це трохи заплутано. Ваш перший варіант Обмежити відстеження реклами, який слід вимкнути за замовчуванням. На перший погляд, це може здатися, що відстеження реклами вимкнено, але це не так. Змінивши перемикач на положення “зелене”, ви відмовитесь від відстеження. Як пояснює це Apple:

“Відмовтеся від отримання оголошень, націлених на ваші інтереси. Ви все одно можете отримувати однакову кількість оголошень, але вони можуть бути менш важливими для вас. “

Знизу ви побачите Скинути рекламний ідентифікатор. Вибравши це та підтвердити, буде видалено всі зібрані дані відстеження оголошень.

Внісши ці дві зміни, ви відмовилися від отримання цільових оголошень (у магазині додатків та Apple News) на основі свого перегляду. Ви можете переглянути докладнішу інформацію про те, як Apple використовує інформацію відстеження для націлювання оголошень, вибравши Перегляд інформації про рекламу.

Конфузно, є ще одне налаштування оголошення, яке можна вимкнути Послуги з розміщення. Замість того, щоб націлювати оголошення на основі перегляду, воно використовує ваше місцеположення, щоб визначити, які об’яви розміщувати. Йти до Налаштування > Конфіденційність > Послуги з розміщення > Системні послуги і шукати Apple Ads на основі розташування.

Екрани служби локації та системні послуги.

Якщо ви не хочете бачити оголошення на основі вашого поточного місцезнаходження, ви можете переключити перемикач у положення вимкнено. Трохи нижче є Пропозиції на основі місця розташування який дає пропозиції щодо додатків залежно від вашого місцезнаходження, тож ви можете вимкнути і це.

Як налаштувати параметри конфіденційності та безпеки в Safari

Окрім вищезазначених проблем конфіденційності та безпеки, додаток, який, можливо, найбільше впливає на вашу конфіденційність – Safari. Якщо ви йдете до Налаштування > Сафарі, ви побачите цілу низку налаштувань, включаючи декілька, які стосуються конфіденційності та безпеки.

Дозволи на додаток Safari iPhone.

Перший тут, Запобігання відстеженню на різних сайтах, це новіший варіант, який зупиняє компанії відслідковувати ваші звички перегляду на кількох веб-сайтах. У свою чергу, це може завадити їм показувати націлені оголошення.

Знову ж таки, речі можуть бути дещо заплутаними з точки зору формулювання. Наприклад, поворот Блокувати всі файли cookie “Вимкнено” означає, що куки буде бути використаним. Якщо цю функцію ввімкнути, ви отримаєте попередження про те, що деякі веб-сайти можуть працювати неправильно без файлів cookie.

Інші варіанти тут досить зрозумілі, і той, який ви, швидше за все, хочете продовжувати, – це Шахрайське попередження про веб-сайт яке видає попередження, якщо ви збираєтесь відвідати підозрюваний фішинг-сайт.

Ще одним важливим параметром у параметрі Safari, що стосується конфіденційності та безпеки, є Автозаповнення варіант. Це можна знайти в Загальні розділ трохи вище Конфіденційність & Безпека.

Екрани Safari та AutoFill.

Тут ви можете вибрати, чи потрібно автоматично заповнювати форми із заздалегідь визначеними реквізитами, включаючи вашу контактну інформацію, імена та паролі та інформацію про кредитну карту. За замовчуванням повинна бути включена лише контактна інформація, але варто подвійно перевірити інші.

Ми переглянули деякі основні параметри конфіденційності та безпеки, доступні з точки зору обмеження доступу до ваших програм пристрою та інформації від Apple та третіх сторін. Однак все це стосується налаштувань, вбудованих у сам пристрій. Інші кроки, які ви можете вжити для забезпечення ще більшої конфіденційності та безпеки, включають шифрування пам’яті вашого пристрою або використання VPN. Більш детально про ці та інші заходи безпеки ми розберемося у спеціальному дописі.

Кредит зображення: Ян Васек ліцензію на CC BY 2.0

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me