Як використовувати Psiphon Інструмент цензури-обходу

Psiphon – це інструмент, який має на меті перемогти цензуру в Інтернеті. Спочатку його називали XP Psiphon, він робить це шляхом підключення робочого столу Windows або пристрою Android до мережі заохочення цензури Psiphon з метою обійти заходи щодо цензури Інтернету в Інтернеті. Він спрямований на допомогу громадянам країн, які вважаються ворогами Інтернету, забезпечити доступ до всього Інтернету, але Psiphon можна використовувати в будь-якому місці, де доступ до Інтернету буде обмежений.

Слово про Psiphon та конфіденційність

Щоб встановити належні очікування, Psiphon визначає на самому верху своєї політики конфіденційності наступне:

Psiphon не збільшує вашу конфіденційність в Інтернеті, і його не слід розглядати або використовувати як інструмент безпеки в Інтернеті.

Зокрема, Psiphon:

 • Використовує (вводить) рекламу для підтримки служби, яка використовує файли cookie та веб-маяки
 • Інколи записує додаткові дані про використання, які будуть розкриті в Бюлетені про конфіденційність
 • Ділиться даними зі своїми партнерами, щоб вони могли бачити, як часто їх сайти відвідують і звідки
 • Запускає всі сервери Psiphon, хоча код є відкритим кодом та доступний на GitHub

Якщо ці недоліки для вас не прийнятні, є більш доцільним вибрати хороший платний сервіс VPN або TOR. Якщо ви хочете і конфіденційність, і анонімність, комбінуйте обидва.

Пов’язані: Який найкращий VPN для Tor і як їх поєднувати.

Огляд

Існує зрозуміла схильність маркувати VPN та Psiphon однією і тією ж технологією. Однак вони мають різні цілі. Під час використання VPN акт його використання, як правило, не прихований, але вміст того, що ви робите, є. Існують методи обфускування, які можна використовувати, наприклад, Obfsproxy, або навіть просто розміщення та відкриття сервера OpenVPN на порт 443 проходить довгий шлях, щоб приховати його у звичайному трафіку HTTPS. Але це не завжди працює. Навіть веб-переглядач TOR легко виявляється через Інтернет-провайдерів і може привернути небажану увагу.

Основна мета Psiphon – приховати той факт, що він взагалі використовується. Уряди чи інші організації, які намагаються цензурувати Інтернет, намагатимуться виявити методи обходу, такі як VPN та проксі, чого Psiphon прагне уникнути..

Клієнти Psiphon доступні для Windows та Android і підключаються до мережі Psiphon за допомогою різноманітних транспортних протоколів. Я запитав людей, які працюють Psiphon, як працює підбір протоколу, і отримав цю відповідь:

І клієнти Android і Windows автоматично вибирають найкращий транспортний протокол, який використовуватимуться для підключення до сервера Psiphon. SSH – це один із декількох протоколів, якими може користуватися клієнт. Немає налаштувань користувача для вибору конкретного транспортного протоколу.

При натисканні на додаткову інформацію група Psiphon пояснила трохи детальніше:

За винятком режиму VPN у Windows, Psiphon завжди використовує SSH як базовий транспортний протокол. Різні різні методи обфускування шаруються поверх стандартного протоколу SSH. Клієнт намагається підключитися, використовуючи всі доступні методи, і вибирає найшвидше успішне з’єднання.

На підставі старих документів я підозрюю, що принаймні використовується SSH + (SSH плюс шар обфускації), який допомагає захистити від відбитків пальців протоколу.

Як отримати Псифон

Psiphon спочатку був створений для Windows XP, тому в багатьох місцях ви його побачите як “xp псифонт”. Пізніше він розширився на Android та новіші версії Windows.

Наступні версії використовувались при написанні цієї статті, мені не зрозуміло, чому версії Windows та Android мають різні назви:

Android

 • Psiphon Pro
 • версія клієнта 146

Windows

 • Псифон 3
 • версія клієнта 117

Ви можете отримати клієнта Psiphon двома способами. Відвідайте веб-сайт Psiphon або надіславши електронний лист на адресу [email protected] Мені не вдалося отримати відповідь від [email protected], але підтримка Psiphon підтвердила, що вона працює так, що, можливо, було для мене просто конкретним.

Клієнт Psiphon Windows

Для того, щоб зробити Psiphon доступним для найширшої аудиторії, немає жодного процесу встановлення. Завантаження одного файлу – це виконуваний файл Windows, який працює на Windows XP, Vista, 7 та 8.

Встановлення клієнта Windows

Враховуючи характер програми, має сенс, що протилежні сторони можуть спробувати поширити компрометовану версію клієнта Psiphon. Щоб уникнути цього, команда Psiphon веде список хешів SHA-1, за допомогою яких можна перевірити, що клієнт Psiphon, який ви завантажили, дійсний.

SHA-1 протягом багатьох років не вважався надійним криптографічним рішенням проти добре фінансованих супротивників, але він все ще діє як перевірка узгодженості даних, щоб переконатися, що файл, до якого ви не були підроблені.

Перейдіть на веб-сайт Psiphon за адресою http://www.psiphon.ca та натисніть кнопку Завантажити.

Psiphon головна сторінка веб-сайту
Виберіть опцію Windows.

Варіанти завантаження Psiphon

Ви можете перевірити хеш SHA-1, скориставшись інструкціями тут. Майте на увазі, що різні версії клієнта мають різні хеші, тому не забудьте переглянути правильну.

Запуск клієнта Windows

Задовольнивши файл, просто двічі клацніть його, щоб запустити його. Псифон негайно підключиться.

Psiphon для підключення Windows

За замовчуванням клієнт Windows підключиться лише в режимі браузера, а потім запустить браузер Psiphon із завантаженою сторінкою спонсора Psiphon. Цей режим тунелює лише трафік із браузера Psiphon через мережу Psiphon.

Щоб відключити Psiphon, натисніть кнопку Відключити.

Psiphon для відключення Windows

На головній сторінці налаштувань відображається огляд доступних розділів. Розширення будь-якого розділу виявляє зміни, які ви можете внести в роботу клієнта Psiphon.

Налаштування клієнта Windows

Psiphon для налаштувань Windows

Мінімізуйте до системного лотка

Це навряд чи потребує власної сторінки налаштувань. За замовчуванням клієнт залишається на екрані після його підключення. Якщо ви хочете, щоб він вийшов із шляху та мінімізував його до системного трея, ви можете встановити прапорець на цій панелі.

Розділений тунель

Це цікава особливість. Псіфон зазначає, що навіть у найбільш цензурованих країнах сайти всередині країни зазвичай не піддаються цензурі. Оскільки доступ до Інтернету за допомогою Psiphon зазвичай повільніше, ви можете включити цю функцію, щоб розділити ваш регіональний трафік. Трафік, призначений для вашої країни, не здійснюватиметься через Psiphon, а замість цього проїжджатиме через вашу мережу Інтернет-провайдерів за замовчуванням.

Вимкнення тайм-аутів для повільних мереж

Оскільки ви підключаєтесь до серверів Psiphon в інших країнах і використовуєте технології обфускування, ваш зв’язок може бути повільним. Якщо з’єднання занадто повільне, клієнт Psiphon може відключитися. Увімкнення цієї функції запобіжить цьому.

Регіон сервера Psiphon

За замовчуванням встановлена ​​найшвидша країна, яка підключить вас до найкращого сервера. Це, як правило, країна, близька до вашої. Якщо ви бажаєте підключитися до іншої країни, ви можете вибрати його тут.

Є дев’ять різних країн, з яких можна вибрати, з справедливим поширенням по всьому світу:

 • Канада
 • Німеччина
 • Іспанія
 • Об’єднане Королівство
 • Індія
 • Японія
 • Нідерланди
 • Сінгапур
 • Сполучені Штати

Локальні порти проксі

Psiphon автоматично встановить HTTP-проксі, який буде працювати для більшості людей. Однак він може не використовувати один і той же порт кожного разу. Можливо, на вашому комп’ютері є додатки, з якими ви хочете використовувати Psiphon, а значить, йому потрібно буде пересилати трафік через певний порт. Ви можете встановити це на цій панелі.

Проксі проксі

Тут є кілька причин налаштувань. Якщо на вашому комп’ютері налаштовано проксі-сервер, ви можете сказати Psiphon використовувати інший проксі-сервер, або ви можете встановити прапорець Don Don’t use the proxy box, щоб сказати Psiphon взагалі не використовувати проксі-сервер..

Режим транспорту

Цей параметр повинен бути названий Використовувати VPN. Увімкнення цього параметра запустить VPN-з’єднання L2TP / IPSec до серверів Psiphon. Перевага цього полягає в тому, що він буде тунелювати весь трафік на вашому комп’ютері через Psiphon, а не лише веб-трафік. Мінусом є те, що VPN очевидний, тому його легко блокувати.

Тести на витік IP показують, що в режимі браузера буде просочуватися ваша IP-адреса через виявлення webRTC, але не в режимі VPN. У розділі Android є скріншоти обох пізніше.

Клієнт Android Psiphon

Встановлення клієнта Android

У магазині Google Play є різні програми в різних країнах. Можливо, додаток Psiphon недоступний у версії Google Play у вашій країні. У цьому випадку ви можете завантажувати додаток збоку, що означає, що ви можете скопіювати його на свій пристрій через USB, а не встановлювати його з магазину Play.

Веб-сайт Psiphon містить посилання та QR-коди на додаток як у магазині Google Play, так і у бічній версії завантаження.

Варіанти завантаження Psiphon

Оскільки встановлення програм з невідомих джерел на ваш Android-пристрій є ризиком для безпеки, вам доведеться спеціально включити цю опцію. Кожна версія Android трохи відрізняється, але параметр буде десь у ваших налаштуваннях безпеки.

У Samsung S6 з Android 6.0.1 це налаштування -> Блокування екрана та безпека -> Налаштування невідомих джерел.

Android включити бічне завантаження

Щоб дізнатися, чи доступний клієнт Psiphon у магазині Google Play вашої країни, просто знайдіть його. Будьте в курсі, що є й інші подібні програми, які не є тим, що вам потрібно. Переконайтесь, що встановлене вами додаток – від розробника Psiphon Inc.

Завантажити Psiphon з магазину додатків

Запуск клієнта Android

Як тільки програма встановлена, торкніться її, щоб запустити її. Перше, що я помітив – це дуже узгоджені зусилля, щоб заробити гроші за допомогою програми. Об’яв багато, а також є багато варіантів придбання більшої швидкості. Безкоштовна версія додатка для Android обмежена 2 Мбіт в секунду, що можна використовувати для веб-серфінгу, але, ймовірно, недостатньо для передачі відео, ігор в Інтернеті або завантаження великих файлів.

Psiphon для головного екрану Android

Ці оголошення допомагають покрити витрати на запуск серверів.

Клацнувши поновити зараз! кнопка відкриває безліч різних варіантів придбання більшої швидкості.

Параметри підписки на Psiphon для Android

Щоб підключитися, торкніться кнопки «Пуск», і браузер запуститься. Програма браузера, яка запускається, залежить від того, як ви підключились до Psiphon. Якщо ви вибрали параметр Tunnel весь пристрій, описаний нижче, тоді запуститься ваш веб-переглядач за замовчуванням. Якщо цю опцію вимкнено, замість цього запуститься вбудований браузер Psiphon.

Psiphon для головного екрану Android

Причиною цієї різниці є те, що браузер Psiphon налаштований на використання проксі-сервера Psiphon, тоді як ваш браузер за замовчуванням – ні. Тому використовувати браузер за замовчуванням безпечно лише тоді, коли весь пристрій тунелюється через Psiphon.

Коли додаток підключено, кнопка «Пуск» змінюється на кнопку «Стоп». Для відключення натисніть кнопку Зупинити.

Підключений Psiphon для Android

Налаштування клієнта Android

Торкніться елемента Параметри у верхньому меню, щоб завантажити невеликий набір опцій.

Псифон для вибору регіону Android

Виберіть регіон

Цей параметр за замовчуванням відповідає параметру Найкраща ефективність, який дозволяє Psiphon вибрати для вас найшвидше з’єднання. Однак ви можете змінити це, вибравши будь-яку країну. Цей параметр працює незалежно від того, який режим Psiphon використовує для підключення.

Тунельний цілий пристрій (потрібен Android 4.0+)

Це має бути названо Використовувати VPN. Коли це вимкнено, через Psiphon тунель проходить лише браузер Psiphon. Увімкнення цієї опції вмикає VPN, який тунелює весь ваш трафік через мережу Psiphon.

Якщо натиснути тіньове меню Android у верхній частині телефону під час роботи Psiphon, це підтвердить, у якому режимі він працює. Якщо лише браузер використовує Psiphon, він покаже, що він працює в режимі лише для браузера.

Тести на витік IP показують, що в режимі браузера буде просочуватися ваша IP-адреса через виявлення webRTC. Зауважте, що я використовую сервер Psiphon Japan, але я фізично перебуваю в Канаді, Нова Шотландія.

Протікання IP-браузера Android Psiphon

Однак в режимі VPN витоку IP немає.

Android Psiphon VPN ip протікає

Якщо ви виберете варіант тунелю на весь пристрій, Android надішле попередження про те, що Psiphon намагається спрямувати весь ваш інтернет-трафік і вимагатиме вашого дозволу на це.

Psiphon для дозволу Android на запуск VPN
Якщо ви дозволите це, а з’єднання встановлено, відтінок підтвердить, що саме тип з’єднання працює.

Psiphon для Android, який показує, що VPN активний
Який відкриє більш довгий список налаштувань.

Вимкнення тайм-аутів для повільних мереж

Як і налаштування Windows, включення цієї опції зробить клієнт Psiphon більш толерантним до затримки в мережі та зробить повільніше відключення.

Натискання кнопки “Додаткові параметри” відкриває додаткові налаштування.

Android Psiphon більше варіантів

Звук

Якщо це ввімкнути, ваш Android призведе до шуму, коли з’єднання починається або припиняється. Це може бути корисно, якщо ви хочете знати, коли ваше з’єднання перестає.

Вібрувати

Настільки ж, як і налаштування Звуку вище, цей параметр призведе до того, що телефон буде вібрувати, коли стан з’єднання зміниться.

Виключіть програми

Це дуже зручна функція, і я був здивований, виявивши її у додатку Psiphon. Це дозволяє висувати програми, які не використовуватимуть Psiphon. Це може бути корисно для додатків, які залежать від місцеположення, наприклад, у вашому банку, оскільки вам не доведеться пам’ятати про відключення, щоб використовувати ці програми.

Підключіться через HTTP-проксі

Решта налаштувань вимкнено, якщо ви не включите цей прапорець. Це дозволяє вводити параметри, які доручають Psiphon використовувати HTTP-проксі.

Спеціальні заголовки HTTP

Цей параметр дозволяє додавати заголовки HTTP. Незважаючи на те, що в Інтернеті існує безліч застосувань для користувацьких заголовків HTTP, я не впевнений, чому ця функція буде включена у додаток до обходу цензури..

Використовуйте налаштування системної мережі і Використовуйте наступні налаштування

Можна ввімкнути лише один із них. Перший просто використовуватиме всі налаштування проксі, які вже існують у вашому телефоні. Другий варіант дозволяє наступним параметрам налаштувати проксі-сервер для використання Psiphon:

Адреса хоста, порт та автентифікація проксі-сервера

Якщо ви ввімкнули другий варіант вище, вам потрібно буде вказати адресу хоста проксі, порт і вказати, чи потрібен проксі-аутентифікація.

Ім’я користувача проксі, пароль проксі та домен проксі

Якщо ви вибрали автентифікацію проксі вище, вам потрібно буде надати тут дані облікових даних.

Налаштування вбудованого браузера Psiphon

Якщо ви не налаштовуєте весь пристрій (AKA: не використовується опція VPN), вам потрібно буде використовувати вбудований браузер Psiphon для доступу до Інтернету. Це дуже рудиментарний браузер, але він виконує роботу.

Psiphon для веб-сторінки Android після підключення

Домашня сторінка

Як це звучить, ви можете встановити тут власну домашню сторінку або домашню сторінку на порожній. В інших браузерах термін домашня сторінка означає сторінку, яка буде завантажена при запуску браузера. Схоже, це не так з браузером Psiphon. Незалежно від домашньої сторінки, яку я ввів, перша сторінка Psiphon завантажується першою. Мені довелося вручну натиснути кнопку Psiphon зліва від адресного рядка та вибрати Домашню сторінку, щоб перейти на мою домашню сторінку.

URL-адреса пошуку

Якщо ввести в адресу адресу все, що не впізнає веб-адресу, браузер Psiphon буде шукати його. Цей параметр керує місцем навчання та налаштуванням у Google. Ви можете змінити цю функцію в будь-якій пошуковій системі, доки ви зможете з’ясувати синтаксис, який очікує пошукова система. Якщо ви подивитеся на запис Google за замовчуванням, ви побачите, як це сконструювати.

Налаштування інтерфейсу користувача

Ця панель містить різні параметри для управління виглядом браузера. Ви можете встановити його на повноекранному екрані, визначити, як довго повинні відображатися панелі інструментів, встановити, що роблять клавіші гучності, та інші налаштування.

Налаштування початкової сторінки

Початкова сторінка – це сторінка, яка завантажується при першому запуску браузера. Вибравши прапорці, ви можете спричинити, що на початковій сторінці містяться різні панелі інформації, такі як панель пошуку, найбільш використовувані закладки та останні елементи історії..

Синхронізація закладок Firefox

Це є зручною функцією, яка захопить ваші закладки з Firefox та завантажить їх у браузер Psiphon. Однак під час налаштування синхронізації Psiphon запитує ім’я користувача, пароль та ключ синхронізації для Firefox. Ключ синхронізації зберігається на кожному пристрої та недоступний в інтерфейсі облікового запису Firefox. Я намагався відновити ключ синхронізації з моєї системи, використовуючи різні методи, такі як Password Fox, щоб прочитати мій профіль, але не зміг. Чи варта ця функція попрацювати, залежить від ваших потреб.

Рівень масштабу за замовчуванням

Деякі сайти важко читати на мобільному пристрої, тому ви можете встановити рівень масштабування, щоб допомогти у цьому. Веб-переглядач вже підтримує функцію “притискання та збільшення”, тому не здається, що цей параметр потрібно використовувати багато.

Агент користувача

Агент користувача – це рядок, який надсилається разом із кожним веб-запитом, який повідомляє веб-серверу, що отримує, який браузер використовується. Хоча рядки користувацьких агентів дуже детальні і зазвичай містять операційну систему та браузер, який використовується, вони в основному використовуються для визначення, чи відвідувач веб-сайту знаходиться на мобільному пристрої або на робочому столі. Багато веб-сайтів форматують свій вміст по-різному для мобільних пристроїв, щоб полегшити читання.

Цей параметр дозволяє повідомити браузеру Psiphon, щоб він постійно передавав мобільний або настільний користувальницький агент. Він також дозволяє встановити спеціальний агент, щоб ви могли використовувати будь-який браузер, який хочете.

Я тестував агент користувача за замовчуванням за допомогою власних журналів і бачу, що він не ідентифікує його як браузер Psiphon. Він повідомляє, що це Chrome на Android. Цей тип обфускування має сенс для такої програми, як Psiphon:

192.84.101.6 – – [21 / груд. 2016: 09: 21: 37 -0400] "GET / 2015/11/01 / jon-watson / HTTP / 1.1" 200 7447 "-" "Mozilla / 5.0 (Linux; Android 6.0.1; SM-G925W8 Build / MMB29K; wv) AppleWebKit / 537.36 (KHTML, як Gecko) Версія / 4.0 Chrome / 55.0.2883.91 Mobile Safari / 537.36"

Увімкнути Javascript

Javascript працює на клієнтському пристрої (телефон Android в цьому випадку) і тому має доступ до деякої локальної інформації, якої веб-сайт не мав би. Ви можете визначити більше про відвідувача свого веб-сайту за допомогою Javascript, ніж ви могли подумати. Якщо зняти цей прапорець, це не дозволить виконувати будь-який Javascript, що може ускладнити використання Інтернету, але забезпечує більшу безпеку та конфіденційність.

Завантажте зображення

Ви можете вимкнути цю опцію, якщо вона занадто сповільнить ваш зв’язок. Вимкнути це не має великої цінності безпеки, але це може допомогти при і без того повільному з’єднанні Psiphon.

Використовуйте широкий вікно перегляду

Цей параметр дозволяє браузеру Psiphon намагатися завантажити веб-сайт із ширшим переглядом, що робить його більш схожим на те, як він виглядатиме на настільному комп’ютері.

Завантажте сторінки з оглядом

Сторінки завантажуються зменшеними, щоб ви могли бачити всю справу, якщо це встановлено. Сторінка може бути нечитабельною, доки не збільшите масштаб, але це дозволить вам зрозуміти сторінку та певний контекст.

Відновити вкладки

Якщо ввімкнути цей параметр, браузер Psiphon відновить вкладки, відкриті в останній раз, коли ви його використовували.

Увімкнути плагіни

Цей екран можна використовувати для встановлення поведінки плагіна. Плагінам можна дозволити працювати весь час, лише за запитом або ніколи.

Налаштування конфіденційності

Стандартні параметри конфіденційності, такі як збереження ваших паролів та історії, а також очищення файлів cookie та даних форм, розміщені на цій сторінці.

Керуйте веб-сайтами

Веб-інструментарій Google – це основа для розробки веб-сайтів із чуйним макетом. Додавання сайтів до цього списку призведе до завантаження їх за допомогою мобільного перегляду Google за допомогою веб-інструментарію Google.

Список робочого столу

Сайти, перелічені тут, будуть запитуватися разом із настільним користувальницьким агентом, щоб переконатися, що вони завантажують настільну версію сайту.

Керуйте закладками та історією

Ця сторінка дозволяє імпортувати, експортувати та очищати закладки та історію.

Про і Журнал змін

Це стандартні сторінки, які надають інформацію про браузер, наприклад, про версію та історію змін програми.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me